Connect with us

Naujienos

,,Neofit“ – moderni sporto studija, siūlanti inovatyvias individualias treniruotes su EMS įranga

Avatar

Paskelbta

Ar įmanoma dviejų valandų trukmės treniruotės efektą pasiekti per 20 minučių? Taip, įmanoma. Bet kaip? Atsako „Neofit EMS“ sporto studijos trenerės Edita ir Indrė. Moterys kauniečiams pristato Europą užkariavusią modernią treniravimosi sistemą, pagrįstą raumenų elektrostimuliacija, kuri ne tik naudinga kūnui, bet ir taupo laiką, kadangi treniruotės metu įdarbinama net 90% viso kūno raumenų. Pakanka skirti vos 20 minučių 2 kartus per savaitę!  

Metė samdomą darbą ir sukūrė sporto ir sveikatingumo verslą 

Trenerės prisipažįsta, kad prieš keletą metų nemažai teko dirbti su komercija pagrįstu sveikatingumu.

„Ten įgijome ir nemažai patirties. Tačiau visą laiką galvoje vis kirbėjo mintis: tiek daug dėmesio skiriama komerciniams dalykams, o ne pačiam – natūraliam ir nuoširdžiam sveikatos puoselėjimui. Kiekvienam žmogui norėjosi skirti individualų laiką, įsigilinti į jo problemą. Nes tik užmezgant ryšį tu gali padėti spręsti kažkokią problemą. 

O turėjome dirbti su tokia koncepcija, kuri mums neatrodė tinkama ir teisinga. 

Sukaupusios ryžtą – metėme tuos darbus ir pradėjome mūsų filosofija pagrįstą darbą. Tai individualios treniruotės naudojant EMS įrangą, kurios padeda žmonėms ne tik palaikyti fizinę formą, padailinti kūno linijas, atsikratyti celiulito, gerinti laikyseną, įgyti ištvermės, bet ir atsistatyti po traumų, gimdymo, skausmų ir kitokių problemų.

„Neofit EMS“ koncepcija – mes rūpinamės klientais, kad jie jaustųsi gerai ir galėtų mumis pasitikėti.“

Galimybė į treniruotę ateiti kada nori 

„Neofit EMS“ sporto studija atsirado iš asmeninės trenerių patirties – daugelis klientų nori greito rezultato, o būdami sporto salėje ir nuolat lydimi smalsių žvilgsnių jaučiasi nejaukiai. Moterys sukūrė jaukią aplinką, kur yra tik klientas ir treneris – nėra pašalinių žvilgsnių ir kiekvienas judesys atliekamas sąmoningai, su trenerio priežiūra. Tai yra individualios treniruotės naudojant EMS įrangą. Programa yra pritaikoma pagal kiekvieno žmogaus fizinį pajėgumą, siekiamą tikslą. 

Klientas gali pasirinkti jam patogų treniruotės laiką – ryte, per pietus ar vakare – kada tik patogu!  

Gražėja klientai – džiaugiasi trenerės 

„Labai malonu matyti, kad po keleto treniruočių pradeda keistis ne tik klientų apimtys, bet svarbiausia – jų savijauta, pasikeičia net laikysena, ji tampa tiesesnė, taisyklingesnė.” – džiaugiasi Indrė.

“Ilgai kalbinau vieną moterį ateiti, mačiau, kad jai sunku valdyti rankas, negali pilnai lankstyti pirštų. 

Niekada nepamiršiu to vaizdo, kai sėdim mudvi po treniruotės, geriame vandenį, o ji žiūri į savo rankas ir valingai pradeda lankstyti pirštus! Vėl atlenkė, ir vėl sulenkė. Tada dar kartą įsitikinau, kokia yra stipri sporto galia.

Dažnai sulaukiame mamų po gimdymų, kurios jaučiasi nualintos, nori sutvirtėti. Vienas iš puikių pavyzdžių – per mėnesį klientei pavyko numesti 4 kilogramus, liemens apimtį sumažinti 3 centimetrais, o šlaunų apimtis sumažėjo net 4 centimetrais. 

Kitos mamos kūnas akivaizdžiai sulieknėjo ir sutvirtėjo. Jai pavyko šlaunų ir liemens apimtis sumažinti po 3 centimetrus, o klubai sumažėjo 2 centimetrais. 

Kitas gražus rezultatas – obuolio figūros vyras, per mėnesį sustiprino kojų raumenis, liemens ir klubų apimtis sumažėjo 3 centimetrais.
Žinoma, negalima pamiršti, jog mityba yra visa ko pagrindas. Matuojame progresą ir sekame kas mėnesį.“ – klientų pasiekimais džiaugiasi Indrė. 

Pas trenerę į svečius

Indrė ir Edita stengiasi ne tik padėti žmonėms teisingai ir efektyviai sportuoti. Jų tikslas – sukurti jaukią aplinką, padėti žmogui pamilti sportą ir pagerinti sveikatos būklę. Jos kiekvieną atėjusį pasitinka su plačia šypsena, o pirmojo susitikimo metu užsimezga dėmesiu bei supratingumu grįsta draugystė – „Betarpiškai bendraujame su klientais, nes labai svarbu yra pajausti žmogų, jo poreikį, emociją. Pasitaiko, kad ateina į treniruotę ir matosi, jog žmogui kažkas negerai. Visada pasiteiraujame, kas nutiko. O jei yra fizinių negalavimų – koreguojame treniruotę. Visada skatiname ateiti, nes mažesnio intensyvumo treniruotė yra daug geriau, nei jokios treniruotės.“ 

Pradėti nuo pačių pradžių

Pirmo apsilankymo metu klientai atsako į būtinus su sveikata susijusius klausimus, atliekama kūno sudėties analizė, užfiksuojamas svoris, išmatuojamos apimtys. Išsiaiškinama ar yra sveikatos problemų, ligų bei išsigryninama, koks yra tikslas. Tai gali būti raumenų sustiprinimas, svorio metimas, atsistatymas po traumos ir t.t. 

Ir tik atlikusios detalią analizę Edita su Indre imasi darbo – sudaro ilgalaikį treniruočių planą tikslui pasiekti bei aptaria treniruočių intensyvumą.

Mitais apipintos technologijos

Deja, tenka susidurti su neigiama nuomone apie  raumenų elektrostimuliaciją. Daugeliui ši sąvoka asocijuojasi su televizijoje matytais asmeniniam naudojimui skirtais prietaisais, kurie pritvirtinus prie kūno stimuliuoja vieną raumenų grupę ir tai neva padeda stiprinti ar net auginti raumenis. Tačiau Neofit EMS sistemos veikimas kitoks. Pirmiausia,  įranga generuoja vidutinio ir žemo dažnio impulsus, jų stiprumas didinamas palaipsniui ir po to reguliuojamas stimuliacijos intensyvumas kiekvienai raumenų grupei, nes skirtingose vietose žmogaus raumenų stiprumas skiriasi. Antra, raumenis stiprina jų elektrostimuliacijos bei tinkamo fizinio krūvio sinerginis efektas. Elektrostimuliacija padeda įdarbinti didesnę raumenų dalį, efektyvinti treniruotę ir  tausoti sąnarius. 

Laukiami visi – ir atletiški ir niekada nesportavę

Kasdieniame moterų darbe pasitaiko ir kurioziškų situacijų.

 „Pirmo vizito metu pasakojasi, kad vaikšto į sporto klubą ir pageidauja intensyvių treniruočių. Tačiau treniruotės metu paaiškėja, kad visgi intensyvumą reikia mažinti. Pasirodo, kad vaikščioti į sporto klubą nėra tas pats, kas sportuoti. Pas mus tos 20 minučių iki paskutinės sekundės išnaudojamos intensyviai dirbant. Netgi su tais, kurių raumenų tonusas labai prastas, kuomet žmonės bando atsigauti po traumų, insultų. Parenkame lengvą programą, tačiau raumuo vis tiek stiprinamas, kad ir nedideliu tempu, tačiau ilgainiui rezultatai akivaizdūs.“ 

 

 

Blogiausia treniruotė ta, kuri neįvyko

Klientams garantuojamas visiškas privatumas ir konfidencialumas, todėl jie gali jaustis saugūs, neįsitempti dėl įkyrių žvilgsnių ar komentarų. 

Treniruotė trunka 20 minučių, o po jos seka 10 minučių masažas, todėl po treniruotės žmogus pilnai atsistato, gali grįžti į įprastą veiklą. Tokia koncepcija leidžia suplanuoti sportą kad ir pietų petraukos metu ar prieš susitikimą su draugais 

Treniruotė yra trumpa ir itin efektyvi, tausojami sąnariai, elektrostimuliacija teigiamai veikia odą, todėl gaunama ir papildoma grožio procedūra.

Čia nereikia atsinešti aprangos. Sportiniu kostiumu, dušo reikmenimis ir net geriamuoju vandeniu pasirūpina trenerės Edita ir Indrė. 

Norėdami gauti išsamesnę informaciją arbe rezervuoti laiką sekite nuorodą neofit.lt arba apsilankykite studijos Facebook paskyroje Neofit Lietuva

Naujienos

Centrinės valdžios deficitas per dešimt mėnesių – 2 993,7 mln. eurų

Avatar

Paskelbta

2020 11 30

Energetikos ministerija ir 19 organizacijų, tarp jų Ekonomikos ir inovacijų bei Susisiekimo ministerijos, verslo asociacijos bei didžiosios energetikos įmonės pasirašė susitarimą dėl vandenilio platformos Lietuvoje įkūrimo. Susitarimą pasirašiusios šalys sutarė bendradarbiauti kuriant ir plėtojant vandenilio technologijas, kurios taps ypač svarbios siekiant nacionalinių ir europinių energetikos ir klimato tikslų.

Vandenilis, pagamintas iš atsinaujinančių energijos išteklių, bus kritiškai svarbus iki 2050 m. siekiant Europos Sąjungai (ES) tapti klimatui neutralia ekonomika. ES Vandenilio strategijoje numatyta siekti integruoti vandenilį dekarbonizuojant pramonės, transporto, energetikos ir pastatų sektorius.

„Vandenilio technologijos yra vertinamos kaip tos, kurios iš esmės transformuos mūsų energetiką ir  padės žalinti pramonę ir transportą. Siekiant išnaudoti vandenilio galimybes Lietuvoje būtina sutelkti tiek investicinę ir teisinę aplinką, tiek rinkos galimybes, tiek mokslinį potencialą. Tam pirmiausia ir pasitelksime Lietuvos vandenilio platformą, kuri apjungia ministerijas, stipriausias verslo asociacijas ir energetikos rinkos lyderius. Mūsų tikslas – įgyvendinti inovatyvius projektus, parengti ilgalaikę vandenilio strategiją, konsoliduojant mūsų pajėgumus tinkamai atstovauti Lietuvos poziciją ES  ir taip pasiekti šių technologijų proveržį Lietuvoje“, – sako laikinai einantis pareigas energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Susitarimą pasirašė ir Lietuvos vandenilio platformos nariais tapo Energetikos ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Susisiekimo ministerija, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), energetikos įmonės – „EPSO-G“, „Ignitis grupė”, „Klaipėdos nafta“, „Amber Grid“,  „ORLEN Lietuva“, „Achema“, „SG dujos“, „Contrarian Ventures I“, asociacijos – Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacija, Vandenilio energetikos asociacija, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „LINAVA“, Lietuvos darbdavių konfederacija, taip pat Išmaniosios Energetikos skaitmeninių inovacijų centras, Lietuvos energetikos institutas, Lietuvos jūrinis klasteris.

Vandenilio technologijų plėtra prisidės prie Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų įgyvendinimo, susijusių su įtakos klimato kaitai ir aplinkos oro taršai mažinimu, konkurencingumu ir energetiniu saugumu. Susitarime numatyta, kad identifikavus vandenilio panaudojimo energetikoje, pramonėje ir transporte skatinimo priemones ir tikslus, bus kuriama nacionalinė vandenilio strategija. Taip pat bus papildytas Nacionalinis energetikos ir klimato srities (NEKS) veiksmų planas su švaraus vandenilio technologijomis susijusiomis priemonėmis.

Švaraus vandenilio technologijos apima vandenilio gamybą elektrolizės būdu iš atsinaujinančių energijos išteklių ir iš iškastinio kuro, sugaudant CO2.

Susitarime numatyta telkti šalies mokslo institucijas, verslo ir viešojo sektoriaus institucijas plėtojant inovatyvias vandenilio technologijas, kurti švaraus vandenilio technologijų plėtros ir skatinimo programą.Taip pat bus kuriamos geresnės sąlygos vandenilio, pagaminto iš atsinaujinančių energijos išteklių, rinkos plėtrai tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.  

ES Vandenilio strategijoje numatyta integruoti vandenilį dekarbonizuojant pramonės, transporto, energijos gamybos ir pastatų sektorius. 2020–2024 m. Europos Komisija rems bent 6 GW galios elektrolizerių vandeniliui iš atsinaujinančiųjų išteklių gaminti įrengimą ES ir iki 1 mln. tonų vandenilio iš atsinaujinančiųjų išteklių pagaminimą.

Pagal ES strategiją, 20252030 m. vandenilis turi tapti neatsiejama ES integruotos energetikos sistemos dalimi – turi būti įrengta iki 40 GW atsinaujinančių vandenilio elektrolizatorių ir pagaminama iki 10 mln. tonų švaraus vandenilio. Iki 2050 m. vandenilio technologijos turi tapti plačiai naudojamos pramonėje ir transporte. 

Energetikos ministerija, siekdama sudaryti sąlygas inovacijų projektų vykdymui, tarp kurių ir vandenilio integracijos projektai, jau žengė pirmuosius žingsnius.  Patvirtintas veiksmų planas dėl Lietuvos energetikos srities inovacijų ekosistemos sustiprinimo. Šiuo metu Seime svarstomas Alternatyvių degalų įstatymas, kuriame numatoma, kad 2030 m. biometano ir žaliojo vandenilio vartojimas palyginti su galutiniu transporto sektoriaus energijos suvartojimu pasiektų bent 5 proc.

Taip pat yra parengtas ir pateiktas derinti Gamtinių dujų kokybės reikalavimų pakeitimų projektas, kuris numato, kad vandenilis galės būti tiekiamas į gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo sistemas.

Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatyta skirti 2 mln. eurų finansavimą tyrimams, susijusiems su vandenilio, pagaminto iš atsinaujinančių energijos išteklių, panaudojimu gamtinių dujų infrastruktūroje.

Energetikos ministerija kviečia ir kitų institucijų, įmonių ar asociacijų atstovus prisijungti prie šio susitarimo ir tapti vandenilio platformos dalimi. Daugiau informacijos apie platformą galime rasti šiuo adresu:   https://bit.ly/37iq0zi

 

Skaityti toliau

Naujienos

Skatinant pažangias energetikos technologijas Lietuvoje kuriama vandenilio platforma

Avatar

Paskelbta

2020 11 30

Energetikos ministerija ir 19 organizacijų, tarp jų Ekonomikos ir inovacijų bei Susisiekimo ministerijos, verslo asociacijos bei didžiosios energetikos įmonės pasirašė susitarimą dėl vandenilio platformos Lietuvoje įkūrimo. Susitarimą pasirašiusios šalys sutarė bendradarbiauti kuriant ir plėtojant vandenilio technologijas, kurios taps ypač svarbios siekiant nacionalinių ir europinių energetikos ir klimato tikslų.

Vandenilis, pagamintas iš atsinaujinančių energijos išteklių, bus kritiškai svarbus iki 2050 m. siekiant Europos Sąjungai (ES) tapti klimatui neutralia ekonomika. ES Vandenilio strategijoje numatyta siekti integruoti vandenilį dekarbonizuojant pramonės, transporto, energetikos ir pastatų sektorius.

„Vandenilio technologijos yra vertinamos kaip tos, kurios iš esmės transformuos mūsų energetiką ir  padės žalinti pramonę ir transportą. Siekiant išnaudoti vandenilio galimybes Lietuvoje būtina sutelkti tiek investicinę ir teisinę aplinką, tiek rinkos galimybes, tiek mokslinį potencialą. Tam pirmiausia ir pasitelksime Lietuvos vandenilio platformą, kuri apjungia ministerijas, stipriausias verslo asociacijas ir energetikos rinkos lyderius. Mūsų tikslas – įgyvendinti inovatyvius projektus, parengti ilgalaikę vandenilio strategiją, konsoliduojant mūsų pajėgumus tinkamai atstovauti Lietuvos poziciją ES  ir taip pasiekti šių technologijų proveržį Lietuvoje“, – sako laikinai einantis pareigas energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Susitarimą pasirašė ir Lietuvos vandenilio platformos nariais tapo Energetikos ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Susisiekimo ministerija, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), energetikos įmonės – „EPSO-G“, „Ignitis grupė”, „Klaipėdos nafta“, „Amber Grid“,  „ORLEN Lietuva“, „Achema“, „SG dujos“, „Contrarian Ventures I“, asociacijos – Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacija, Vandenilio energetikos asociacija, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „LINAVA“, Lietuvos darbdavių konfederacija, taip pat Išmaniosios Energetikos skaitmeninių inovacijų centras, Lietuvos energetikos institutas, Lietuvos jūrinis klasteris.

Vandenilio technologijų plėtra prisidės prie Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų įgyvendinimo, susijusių su įtakos klimato kaitai ir aplinkos oro taršai mažinimu, konkurencingumu ir energetiniu saugumu. Susitarime numatyta, kad identifikavus vandenilio panaudojimo energetikoje, pramonėje ir transporte skatinimo priemones ir tikslus, bus kuriama nacionalinė vandenilio strategija. Taip pat bus papildytas Nacionalinis energetikos ir klimato srities (NEKS) veiksmų planas su švaraus vandenilio technologijomis susijusiomis priemonėmis.

Švaraus vandenilio technologijos apima vandenilio gamybą elektrolizės būdu iš atsinaujinančių energijos išteklių ir iš iškastinio kuro, sugaudant CO2.

Susitarime numatyta telkti šalies mokslo institucijas, verslo ir viešojo sektoriaus institucijas plėtojant inovatyvias vandenilio technologijas, kurti švaraus vandenilio technologijų plėtros ir skatinimo programą.Taip pat bus kuriamos geresnės sąlygos vandenilio, pagaminto iš atsinaujinančių energijos išteklių, rinkos plėtrai tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.  

ES Vandenilio strategijoje numatyta integruoti vandenilį dekarbonizuojant pramonės, transporto, energijos gamybos ir pastatų sektorius. 2020–2024 m. Europos Komisija rems bent 6 GW galios elektrolizerių vandeniliui iš atsinaujinančiųjų išteklių gaminti įrengimą ES ir iki 1 mln. tonų vandenilio iš atsinaujinančiųjų išteklių pagaminimą.

Pagal ES strategiją, 20252030 m. vandenilis turi tapti neatsiejama ES integruotos energetikos sistemos dalimi – turi būti įrengta iki 40 GW atsinaujinančių vandenilio elektrolizatorių ir pagaminama iki 10 mln. tonų švaraus vandenilio. Iki 2050 m. vandenilio technologijos turi tapti plačiai naudojamos pramonėje ir transporte. 

Energetikos ministerija, siekdama sudaryti sąlygas inovacijų projektų vykdymui, tarp kurių ir vandenilio integracijos projektai, jau žengė pirmuosius žingsnius.  Patvirtintas veiksmų planas dėl Lietuvos energetikos srities inovacijų ekosistemos sustiprinimo. Šiuo metu Seime svarstomas Alternatyvių degalų įstatymas, kuriame numatoma, kad 2030 m. biometano ir žaliojo vandenilio vartojimas palyginti su galutiniu transporto sektoriaus energijos suvartojimu pasiektų bent 5 proc.

Taip pat yra parengtas ir pateiktas derinti Gamtinių dujų kokybės reikalavimų pakeitimų projektas, kuris numato, kad vandenilis galės būti tiekiamas į gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo sistemas.

Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatyta skirti 2 mln. eurų finansavimą tyrimams, susijusiems su vandenilio, pagaminto iš atsinaujinančių energijos išteklių, panaudojimu gamtinių dujų infrastruktūroje.

Energetikos ministerija kviečia ir kitų institucijų, įmonių ar asociacijų atstovus prisijungti prie šio susitarimo ir tapti vandenilio platformos dalimi. Daugiau informacijos apie platformą galime rasti šiuo adresu:   https://bit.ly/37iq0zi

 

Skaityti toliau

Rajonas

Projekt „Sport – to zdrowie” w Szkole Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

Avatar

Paskelbta

Od 3 października do 22 listopada b. r. w ramach projektu „Sport – to zdrowie” w soboty i niedziele trwały zajęcia wychowanków Szkoły Sportowej w różnych dziedzinach sportowych. Zajęcia odbyły się w formie zajęć dziennego pobytu, gdzie sportowcy trenowali, grały w gry sportowe i zwiedzały. W ramach projektu w Niemenczynie wzięło udział 21 sportowców, uprawiających, piłkę nożną, lekką atletykę i sporty zimowe z Gimnazjum im. Giedymina i im. K. Parczewskiego w Niemenczynie oraz Gimnazjum im. T. Konwickiego w Bujwidzach i Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach. Pierwsza część projektu odbyła się bez zakłóceń, ale po wprowadzeniu kwarantanny zajęcia zostały wstrzymane tuż przed rozpoczęciem jesiennych wakacji i zostały wznowione na początku listopada.
Sportowcy trenowali na stadionie gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie, dróżkach leśnych przy biatlonowej strzelnicy, rowerami po lasach w okolicach Niemenczyna, jeździli na nartorolkach drogą Niemenczyn – Bujwidzie i rowerową ścieżką przy drodze Wilno – Niemenczyn. Podczas zajęć grali w różne gry sportowe, uczyli się jeździć na deskach balansowych z dwoma kółkami, co było wyzwaniem dla najmłodszych, ale prawie wszyscy z tym sprawili się. Podczas zgrupowania biatloniści przyszykowywali się do startów zimowych. W ostatnie dni odbyły się sprawdziany w biatlonowym trójboju w różnych kategoriach wiekowych, które przyniosły sporo dodatnich emocji. Młodzież rywalizowała w biegu, jeździe na nartorolkach, rowerami ze strzelaniem z broni pneumatycznej i palnej, wykonywali test na szybkość. Sportowcy za zajęcie 1-3 miejsca zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i pucharami.
Zajęcia na świeżym powietrzu spodobały się dla młodzieży, chociaż warunki pogodowe nie zawsze były najlepsze, lecz postanowiliśmy jeszcze raz skorzystać z możliwości kontynuowania projektu w listopadzie i grudniu, robiąc akcent na weekendy z możliwością kilkudniowego wyjazdu trenować na nartach na śniegu.
Intensywnie potrenować niemożliwie byłoby bez finansowego wsparcia przez Samorząd Rejonu Wileńskiego projektu „Sport – to zdrowie”.
     
Dyrektor Szkoły SportowejSamorządu Rejonu WileńskiegoMarian Kaczanowski
 

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt