Connect with us

Miestas

Per miestą ritasi gerumo banga: startuoja akcija „Kaunas pilnas gerumo“

Avatar

Paskelbta

Vis labiau artėjantis Kalėdų laukimo metas bei lapkričio 6-ąją Lietuvoje atšvęsta „Pyragų diena“ įkvėpė kilniems tikslams. Verslo atstovai Kaune vienijasi naujai iniciatyvai, kviesdami išreikšti savo gerumą aukojant. Per artimiausią mėnesį bus siekiama surinkti lėšų neįgaliesiems pritaikytam autobusiukui, kuris ypač reikalingas Maltos ordino savanoriams, besirūpinantiems senyvo amžiaus žmonėmis Kaune.

Siekia suburti verslo atstovus

Kelios Kaune veikiančios užsienio investuotojų įmonės apsijungė bendram tikslui – parodyti savo socialinę atsakomybę realiais darbais.

Startuodami būtent „Pyragų dieną“ bendrovių darbuotojai turi išsikėlę labai konkretų tikslą: už akcijos metu surinktas aukas padėti Maltos ordino Kauno grupei įsigyti naują neįgaliesiems pritaikytą mikroautobusą. Jis pakeistų jau susidėvėjusią maltiečių transporto priemonę, kuri neretai tampa vieninteliu transportu sunkiai judantiems senoliams ar neįgaliesiems.

Šiuo metu senolius bei neįgaliuosius maltiečiai vežioja beveik 20 metų senumo automobiliu, kartais transporto priemones yra priversti nuomotis. Tikimasi, kad per akciją „Kaunas pilnas gerumo“ pavyks surinkti reikiamus 15 tūkst. eurų, už kuriuos įsigyta nauja patogia transporto priemone Kauno maltiečiai kasdien padėtų senoliams bei neįgaliesiems ir padrąsintų juos bent trumpam paįvairinti kasdienybės rutiną nuvykstant ten, kur jiems labiausiai norisi.

Dalyvauti akcijoje kviečiamos visos Kauno įmonės. Užsiregistravusioms bendrovėms savanoriai į biurus pristatys specialias „Kaunas pilnas gerumo“ aukojimo dėžutes, kad darbuotojai galėtų net nedidele parama prisidėti siekiant kilnaus ir šviesaus tikslo.

Vienišiems ir nepasiturintiems

„Didžioji dalis mūsų globojamų žmonių sunkiai juda, todėl maltiečių savanoriai neretai jiems būna svarbūs pagalbininkai norint kažkur nuvykti. Būdami šalia, pažindami šiuos žmones, suprantame, kad be būtinosios pagalbos ne mažiau svarbu suteikti tai, kas pakylėja dvasiškai, teikia jėgų išgyventi vienatvę, nepriteklių. Todėl maltiečių maršrutuose dažni ne tik vizitai gydymo įstaigose, bet ir stabtelėjimai maldai bažnyčiose, apsilankymai muziejuose, gražiuose gamtos kampeliuose. Štai praėjusią vasarą išpildėme savo globojamųjų svajonę pamatyti jūrą: sunku patikėti, bet kai kurie senoliai jūrą matė pirmą kartą savo gyvenime!“ – pasakoja Kauno maltiečių projektų koordinatorė Gražina Senvaitienė.

Nuo dienos centro vaikams iš probleminių šeimų iki visokeriopos pagalbos senyvo amžiaus, neįgaliems kauniečiams – tai kasdienė ir nenutrūkstama Kauno maltiečių veikla: apie 40 savanorių rūpinasi beveik šimtu vienišų, mažas pajamas gaunančių senolių, atveždami ne tik karštos sriubos, bet ir teikdami būtiniausią pagalbą buityje, o neretai – ir dovanodami sielos atgaivą.

„Neabejoju, kad verslą kuriantys žmonės yra labai užsiėmę, įsisukę į kasdienybės ratą, todėl paprastai turi mažiau galimybių stabtelti, sužinoti apie, rodos, toliau nuo jų esančius, stokojančius. Vis dėlto tie, kurie apsižvalgo plačiau, pamato ir siekia padėti. Ir išties džiugu, kad tokių geradarių vis daugiau,“ – teigia Kauno maltiečius vienijančios grupės vadovė, linkėdama nelikti abejingiems ir pagal galimybes dovanoti gerumą.

Geradarių platformos pradžia

Vieni iš akcijos kuratorių – bene geriausiai Kauno verslo pulsą jaučiantys VšĮ „Kaunas IN“ atstovai – pastebi, kad Kaune dirbantis verslas išties yra socialiai atsakingas ir aukojantis, tačiau, kaip rodo patirtis ir pačių įmonių atsiliepimai, norint didesnių pokyčių – reikia didesnių pajėgumų ir suvienijančių, koordinuojančių iniciatyvų.

Tikimasi, kad ateityje iniciatyva „Kaunas pilnas gerumo“ galės tapti vienijančia ir nuolat veikiančia socialinių pokyčių bei gerų darbų platforma.

„Iniciatyvai „Kaunas pilnas gerumo“ įkvėpė noras sujungti tuos, kurie daro didelius darbus, su tais, kurie gali prie tų darbų prisidėti aukomis bei parama. Įdomu tai, kad akcijos idėją pasufleravo patys Kauno verslininkai: pastebėjome, kad dauguma verslų nori prisidėti prie socialinių iniciatyvų, tačiau ne visada žino, kam pagalbos tuo momentu reikia labiausiai,“ – apie iniciatyvos pradžią prisiminė VšĮ „Kaunas IN“ direktoriaus funkcijas atliekantis Tadas Stankevičius.

Pirmasis VšĮ „Kaunas IN“ koordinuojamos akcijos „Kaunas pilnas gerumo“ etapas vyks nuo lapkričio 6 d. iki gruodžio 1 d. Jos metu visos surinktos lėšos keliaus tiesiai Kauno Maltos ordinui.

Verslo organizacijos, norinčios prisijungti prie akcijos dalyvių, kviečiamos registruotis čia: http://bit.ly/KaunasPilnasGerumo2019

Prisidėti gali ir visi kauniečiai, tiesiogiai aukodami pavedimu:

Maltos ordino pagalbos tarnyba

Įmonės kodas: 190740859

Sąskaita: LT65 4010 0424 0300 8051

Paskirtis: Auka Kauno grupės neįgaliųjų automobiliui

Kauno miesto savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

Dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus keitimo/pasirinkimo Traidenio g. 5, Tverečiaus g. 18

Avatar

Paskelbta

Kuriant švarios energijos vartojimo planus – vilniečių elektroninė apklausa

  Stebėdamas padidėjusią klimato kaitą ir senkančius gamtos išteklius, Vilnius kartu su Lietuva ir visa Europos Sąjunga renkasi švarią energiją. 2018 m. paskelbtoje Nacionalinės energetikos nepriklausomybės strategijoje įrašytas tikslas ateityje vartoti tik atsinaujinančią… ❯❯❯

Dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus keitimo/pasirinkimo Didlaukio g. 34

❯❯❯

Kitąmet Vilniuje rinkliavos už atliekų tvarkymą apskaičiavimo modelis nesikeis – ir toliau bus laikomasi principo „teršėjas moka“

Šiandien, lapkričio 18 d., Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarstė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų pakeitimo projektą – jais siekiama tiksliau apibrėžti ir sureguliuoti vietinės rinkliavos apskaičiavimą ir mišrių komunalinių… ❯❯❯

„Atliekų kultūra“: nuo informacinio projekto link savarankiško kultūros reiškinio

  Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vykdomas projektas „Atliekų kultūra“ šiemet švenčia dviejų metų gimtadienį. Per tą laiką „Atliekų kultūra“ spėjo tapti aplinkai draugiško gyvenimo būdo dalimi daugeliui Vilniaus regiono gyventojų. Ši iniciatyva… ❯❯❯

„Vilniaus vandenų“ specialistai sunerimę: nuotekose randa pavojingų teršalų – sunkiųjų metalų

Vandentvarkos UAB „Vilniaus vandenys“ įspėja, kad daugėja nuotekose aptinkamų sunkiųjų metalų. Dalis jų – toksiški, galintys sukelti sunkius susirgimus. Nors šie metalai į aplinką dažniausiai patenka iš pramonės įmonių, jų gausu ir mūsų dažnai naudojamuose daiktuose –… ❯❯❯

Vilniuje įrengtos stebėjimo kameros jau fiksavo pirmuosius atliekų tvarkymo pažeidėjus

Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA), spalio mėnesį įrengusi pirmąsias stebėjimo kameras šalia komunalinių atliekų šalinimo konteinerių, vos per kelias savaites nustatė daugiau kaip 70 atliekų tvarkymo pažeidimų. Dažniausiai… ❯❯❯

Skaityti toliau

Miestas

Naujoje viešojoje erdvėje Karoliniškėse planuojama ir saugaus eismo mokymo zona vaikams

Avatar

Paskelbta

 

Karoliniškėse formuojamame parke Vilniaus miesto architektai siūlo naujus sprendimus – atvirą erdvę laisvalaikiui bei ugdymui. Viešosios erdvės, besiribojančios su V. Maciulevičiaus gatve ir šalia esančiu mišku, projektinius pasiūlymus rengę SĮ „Vilniaus plano“ architektai gruodžio 16 d. pristatys juos viešai.

Rengiant projektinius pasiūlymus buvo atsižvelgta į vietos gyventojų bei šalia esančių institucijų poreikius ir lūkesčius, kuriuos jie išsakė dar prieš rengiant projektinius pasiūlymus. Prisitaikant prie esamo apželdinimo teritoriją siūloma skirstyti į kelias zonas: saugaus eismo mokymosi, ramaus poilsio ir aktyvaus laisvalaikio.

Atsižvelgus į gretimame sklype projektuojamo 5-ojo policijos komisariato ir Kelių policijos poreikius parko pradžioje planuojama įrengti saugaus eismo mokymosi aikštelę. Policijos pareigūnai teigia, kad moksleiviams svarbu išmokti eismo pagrindų ne tik įprastoje dviejų juostų perėjoje, bet susipažinti ir pasiruošti sudėtingoms eismo sąlygoms. Pasak pareigūnų, nereguliuojama pėsčiųjų perėja per 4 juostų važiuojamąją kelio dalį – viena pavojingiausių pėstiesiems, tad sumažintas šios perėjos prototipas bus pateiktas saugaus eismo aikštelėje.

Saugaus eismo aikštelėje numatyti ir kiti pagrindiniai kelių elementai: šviesoforais reguliuojama sankryža, žiedinė sankryža, viešojo transporto stotelė, perėja su saugumo salele per dviejų eismo juostų gatvę, dviračių takas. Parko teritorijoje ties Sietyno g. siūloma išdėstyti sumažinto mastelio kelio ženklus, kurie, pasak pareigūnų, yra būtini sėkmingam moksleivių ugdymui.

SĮ „Vilniaus plano“ architektė, projekto autorė Julija Musteikytė-Mora pasakojo, kad naujai formuojamo parko sklypas ribojasi su valstybiniu mišku, todėl architektai erdves skirstė atsižvelgdami į jo ribas. Pėsčiųjų takus planuojama tiesti dabar išmintų takų vietoje, taip sukuriant erdvę pasivaikščiojimams, o laisvalaikio zonas – mažiau apželdintose vietose. Vertinant Karoliniškių rajono gamtinį kraštovaizdį, vaikų žaidimo aikštelėje planuojama statyti medinius žaidimų įrenginius, laipynes bei sūpynes. Žaidimų aikštelę numatyta įkurti pietinėje parko dalyje, kur šiuo metu apželdinimas yra retas arba jo nėra.

Aktyvaus laisvalaikio-sporto zoną numatyta įrengti parko pievoje, besiribojančioje su mišku ir Vakariniu aplinkkeliu. Atskiros sporto zonos poreikį išsakė aplinkinių teritorijų gyventojai, pristigę erdvės aktyviam laisvalaikiui leisti, bei policijos pareigūnai, norintys turėti erdvę fiziniam pasirengimui palaikyti.

Susipažinti su šios viešosios erdvės vizija miesto gyventojai galės viešame nuotoliniame pristatyme, gruodžio 16 d. 17.30 val. Transliacijos nuoroda vėliau bus paskelbta SĮ „Vilniaus plano“ „Facebook“ paskyroje.

SĮ „Vilniaus planas“ vizual.

Skaityti toliau

Miestas

Vilnius primena: sportuodami atviruose aikštynuose nepamirškite taisyklių

Avatar

Paskelbta

 

Vilniečiai kviečiami laisvalaikį aktyviai leisti prie mokyklų atnaujintuose sporto aikštynuose, o stadionų šeimininkai primena keletą svarbių taisyklių, kad visi sklandžiai ir bendruomeniškai dalintųsi sporto erdve. Stadionas pirmiausiai skirtas mokyklos moksleiviams, tačiau laisvu metu jis atviras visiems vilniečiams, kurie naudodamiesi stadionu tampa už jį atsakingi.

„Esame užsibrėžę tikslą paskatinti vilniečius judėti, sportuoti, propaguoti sveiką gyvenseną. Džiaugiuosi matydamas pilnus vilniečių mokyklų aikštynus, kurių šiais metais atnaujinome net 13. Stadionai priklauso visiems, todėl labai svarbu saugoti turtą kaip savą. Labai apmaudu, kai naujai sutvarkyti, modernus stadionai neretai nuniokojami piktavalių, todėl parengėme taisykles ir imamės tam tikros priežiūros, kad bendruomenė galėtų kuo ilgiau džiaugtis aktyviu laisvalaikiu šalia namų. Šiais metais į stadionų atnaujinimą investavome 4,5 mln. eurų“, – pabrėžė sostinės mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Stadionų naudojimo taisykles tvirtina pačios mokyklos, susiderinusios su savivaldybe. Taisyklės numato, kad pirmiausiai stadionais naudojasi moksleiviai – fizinio ugdymo pamokoms, neformaliojo švietimo, visos dienos mokyklos grupes lankančių veikloms, Vilniaus miesto savivaldybės sporto mokyklų ir klubų komandų treniruotėms. O likusiu laisvu metu vilniečiai gali naudotis stadionu, užsirezervavę laiką per www.active.vilnius.lt. Svarbu prisiminti – jeigu mokyklos darbuotojai arba kiti, sportuojantys pagal nuomos sutartis, prašys užleisti stadioną, tai padaryti būtina.

„Tikrai kviečiame ne vien tik mokyklos bendruomenę sportuoti ir džiaugtis mokyklos stadionais – tereikia užsirezervuoti laiką ir pasiimti raktą iš Gimnazijos budėtojo ir pasirašyti – viskas, galima sportuoti! Tačiau taip pat labai prašome laikytis bendrųjų elgesio viešose vietose reikalavimų, elgtis saugiai ir atsakingai savo ir kitų asmenų atžvilgiu. Na, o jei jau nutiko koks įvykis – atlyginti už stadionui padarytą žalą“, – primena Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos direktorė Kristina Gudelienė.

Taisyklės taip pat numato, kad stadionuose nevalia šiukšlinti, triukšmauti, svaigintis, įsivesti ir laikyti stadiono teritorijoje gyvūnus ar kitaip teršti stadioną. Pastebėta, kad ne visi vilniečiai supranta ir kokio pobūdžio yra naujoji nutiesta danga – tad, taisyklėse atsirado naujas punktas, kuriame primenama ir apie tai, kad po stadionus draudžiama vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, naudoti apavą su aštriais pado elementais.

Bendruomenės taip pat prašoma nevažinėti motorinėmis ir nemotorinėmis transporto priemonėmis (dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis, ratukinėmis pačiūžomis ir pan.) stadionuose – judumo priemonės turi būti paliktos šalia aikštynų.

Primenama, kad už nepilnamečių asmenų elgesį stadione ir taisyklių laikymąsi atsako nepilnamečių asmenų tėvai ar kiti teisėti jų atstovai, mokytojai, treneriai, nuomos sutartis sudarę asmenys.

Šios taisyklės skelbiamos mokyklų interneto svetainėse ir specialiuose stenduose prie aikštynų. Stadiono teritorija stebima vaizdo kameromis ir saugoma Saugos tarnybų. Stadionų darbo laikas darbo dienomis, kai juo gali naudotis vilniečiai – nuo 18.30-22.00 val., savaitgaliais – 7.00-22.00 val.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt