Connect with us

Naujienos

„TransUnion“: Augindami IT specialistus, prisidedame ir prie Kauno patrauklumo didinimo

Avatar

Paskelbta

Viena didžiausių pasaulyje duomenų apdorojimo ir kredito vertinimo įmonė „TransUnion“, įsteigusi IT paslaugų centrą Kaune, jam patikėjo pasirūpinti visomis technologinių sprendimų paslaugomis, skirtomis kitiems „TransUnion“ padaliniams. Vien per šiuos metus Kauno padalinio darbuotojų skaičius ūgtelėjo daugiau kaip trečdaliu, o iš kitų technologinių įmonių Kaune „TransUnion“ išsiskiria itin plačiu IT specialybių spektru – ir stipriomis vidaus darbuotojų rengimui skirtomis akademijomis.

Nuo 2012 metų Kaune veikiantys „TransUnion“ per 7-erius metus išugdė ne vieną IT specialistą – nemaža dalis darbuotojų priimami dar studijuojantys ar ką tik baigę studijas. Tiesa, įprastai darbuotojai startinėje pozicijoje neužsibūna: vien per šiuos metus iš 217 darbuotojų 74 buvo paaukštinti pareigose, 34 perėjo dirbti į kitus skyrius.

„Labai tikime, kad tokiu būdu prisidedame prie talentų ugdymo ir Kauno miesto patrauklumo didinimo užsienio investuotojams, kurie atėję į Kauną gali tikėtis rasti reikiamų kompetentingų specialistų,“ – sako „TransUnion“ personalo departamento vadovė Marija Vaičiulytė – Balčė.

Planuoja visapusišką plėtrą

„TransUnion“ Lietuvos padalinys šiuo metu teikia IT paslaugas „TransUnion UK“, padeda vystyti ir palaikyti pagrindinius produktus, užtikrinti platformoms reikalingą infrastruktūrą, duomenų ir sistemų saugumą, suteikia verslo įžvalgas analizuojant rezultatus. Įmonės pasididžiavimas – vieni stipriausių duomenų bazių specialistų Kaune, kurie užaugo kartu su kompanija ir dabar savo patirtimi gali dalintis su jaunesniais kolegomis.

Tai, kad kauniečiams puikiai pavyksta susitvarkyti su užduotimis ir pateisinti tarptautinės kompanijos lūkesčius, liudija ir sprendimas vis daugiau paslaugų bei funkcijų perkelti į Lietuvą.

„Kaunas apskritai yra patraukli vieta IT įmonėms, nes turi tokias ugdymo įstaigas kaip Kauno technologijos universitetas (KTU) ar Kauno kolegija, kurios būsimiems specialistams suteikia puikius technologinius pagrindus. Be to, IT įmonės dar tik atranda Kauną, tad čia konkurencija dėl talentų, nors ir jaučiama, bet dar nėra tokia arši. O ir infrastuktūros prasme pats miestas yra puikiai pasiruošęs priimti užsienio investuotojus – tiek su savo Laisvąja ekonomine zona, tiek su atsidarančiais naujais biurų kompleksais bei greta esančiu oro uostu,“ – vardija Lietuvos padalinio vadovas Jonas Lukošius.

Tuo tarpu pačius „TransUnion“ augantis darbuotojų skaičius Kaune jau verčia galvoti ir apie biuro plėtrą: nors kol kas vietos dar pakanka, tačiau, vertinant kitų metų planus, akivaizdu, kad teks plėstis. Numatyta, kad augs ne tik darbuotojų kolektyvas, bet ir klientų ratas bei kitiems „TransUnion“ padaliniams siūlomų paslaugų spektras.

Talentus augina partnerystėmis ir vidaus akademijose

Nemaža dalis „TransUnion“ darbuotojų yra įvairių studijų studentai, kuriems „TransUnion“ tampa pirmąja darboviete: jaunuoliai dirba klientų aptarnavimo padalinyje, kur pakanka anglų kalbos žinių ir nereikalaujama darbinės patirties.

Kita darbuotojų grupėje – jau turintys IT / techninės patirties specialistai. Įdomu tai, kad nemaža dalis pastarosios grupės darbuotojų yra užaugę įmonės viduje ir susiejo savo gyvenimą su IT, nors kažkada studijavo visai kitus dalykus – socialinius ar humanitarinius mokslus.

„Turime daugybę istorijų, įrodančių, kad kartais gerus IT specialistus išugdo ne studijos, bet aistra konkrečiai IT sričiai, motyvacija, noras augti ir tobulėti,“ – džiaugiasi kompanijos Personalo vadovė.

Kita vertus, Marija pripažįsta, kad konkurencija dėl darbuotojų neabejotinai jaučiama: sudėtingiausia rasti didelės patirties turinčių IT specialistų, todėl stengiamasi talentus užsiauginti įmonės viduje, investuojant į darbuotojų tobulėjimą ir ugdymą.

Vidiniam darbuotojų auginimui ir kvalifikacijos ugdymui kompanija įkūrė savo akademijas TUTA (testuotojų) ir DBA (duomenų bazių administratorių). Toks sprendimas netrukus pasiteisino – kaip parodė testuotojų akademijos rezultatai, ją baigę darbuotojai iš karto gali pritaikyti žinias praktiškai ir imtis savarankiško darbo.

Talentų ugdymui ir reikiamų darbuotojų paruošimui įmonė skiria daug dėmesio ir kurdama partnerystes su aukštosiomis mokyklomis: pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su KTU, pradėtas aktyvus bendradarbiavimas su Kauno kolegijos bendruomene, jau suplanuotos kelios studijų kryptis, skirtos tik „TransUnion“ darbuotojams; taip pat buriama IT bendruomenė, organizuojant KIT (Kaunas IT) Club susitikimus.

kaunas.lt informacija

Rajonas

Rząd przedłużył kwarantannę do 1 kwietnia

Avatar

Paskelbta

Rząd przedłużył kwarantannę do 1 kwietnia

Skaityti toliau

Rajonas

Projekty Erasmus+ w ramach sektora edukacji szkolnej

Avatar

Paskelbta

Ludwig Wittgenstein powiedział: „Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata.” Dzięki zgłębianiu wiedzy o języku, otaczających nas kulturach i nauce samego języka świat dziecka staje się pełniejszy, szerszy, bardziej rozmaity. Razem z wiedzą przychodzi też umiejętność dostrzegania różnorodności kulturowej. Równocześnie ze zgłębianiem wiadomości poszerzają się granice postrzegania świata.
Bez wątpienia wielki wpływ na naukę języka ma sposób w jaki przyswaja się wiedzę, jednym ze skutecznych i atrakcyjnych jest udział w projektach. Daje on możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem i jego użytkownikami.
W Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie obecnie są realizowane dwa projekty według programu Erasmus+: Back in the time with an old photo oraz Importance of water in cultural, historical and social aspects in people’s lives, maja być zrealizowane w latach 2020-2022.
Koordynatorem obu projektów jest nauczycielka języka angielskiego Joanna Malunawicziute- Lachowicz. Oba projekty zakładają udział uczniów klas 8- IIIG. W projekcie „Back in the time with an old photo” uczniowie maja za zadanie porównać i ocenić wartość historyczną oraz przedstawić wybrane obiekty na starej i współczesnej fotografii.
Natomiast „Importance of water in cultural, historical and social aspects in people’s lives” projektu zadaniem uczniów jest zapoznanie się z kulturalno-historyczno- społecznym znaczeniem wody w życiu człowieka.
Projekty maja na celu zgłębianie wiedzy z wyżej wymienionych przedmiotów a przede wszystkim z języka angielskiego, gdyż jest to podstawowy język przy realizacji i porozumiewaniu się w trakcie pracy. Uczniowie i nauczyciele będą mieli okazje zwiedzić partnerskie państwa a mianowicie: Turcję, Polskę, Czechy, Bułgarię, Grecję, Włochy.
Zgodnie z założeniem projektu uczniowie maja też kształcić kreatywność, komunikatywność, planowanie pracy i współpracę z kolegami ze szkoły oraz rówieśnikami z krajów partnerskich, ponieważ jednym z podstawowych celów jest rozbudzenie w uczniach aktywności i motywacji.

Nauczyciel-ekspert języka polskiegoIlona Herman

Skaityti toliau

Miestas

Galimi Civilinės metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugų užsakymo ir vykdymo nesklandumai

Avatar

Paskelbta

Įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Gyventojų registro modernizavimas ir susijusių elektroninių paslaugų kūrimas“, šiuo metu aktyviai modernizuojamos esamos Lietuvos Respublikos gyventojų registro funkcijos, civilinės būklės aktų registravimas, gyvenamosios vietos deklaravimas, asmens duomenų paieškos el. paslaugose ir kuriamos reikiamos duomenų mainų sąsajos su kitais registrais ir informacinėmis sistemomis.

Projekto metu modernizuotas Gyventojų registras ir sukurta nauja Metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo informacinė sistema (toliau – MGVDIS). MGVDIS apims visas paslaugas, teikiamas dabartiniame Gyventojų registre, Lietuvos Respublikos gyventojų registro informacinėje sistemoje, Gyvenamosios vietos deklaravimo informacinėje sistemoje, Išorinių vartotojų naršyklėje (toliau – IVN), Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje. MGVDIS bandomosios eksploatacijos pradžios data numatyta 2021 m. kovo 1 d.

Informuojame, kad dėl MGVDIS bandomosios eksploatacijos paruošiamųjų darbų nuo š. m. vasario 26 d. iki kovo 1 d. galimi Gyventojų registro duomenų teikimo sutrikimai, t. y. Civilinės metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugų užsakymas ir vykdymas.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt