Connect with us

Naujienos

Moterų šturmas „Moters pasaulis 2019“

Avatar

Paskelbta

Trečiąjį lapkričio savaitgalį Kaune susiburs keliasdešimt tūkstančių mada, stiliumi ir grožiu besidominčių moterų iš Lietuvos ir kitų kaimyninių valstybių. Į laikinosios sostinės centre įsikūrusią „Žalgirio areną“ sugrįžta 17-uosius metus iš eilės organizuojama, didžiausia mados ir grožio paroda Baltijos šalyse – „Moters pasaulis 2019“. Susipažinti su grožio tendencijomis ir naujienomis bei pasisemti įkvėpimo kviečia garsios visuomenės, verslo bei pramogų atstovės.

 

Pirmosios parodos metu – 2003-iaisiais – galėjome tik svajoti apie tokį gausų lankytojų, dalyvių ir pranešėjų skaičių, kuriuo džiaugiamės šiandien. Per mažiau nei dvidešimt metų „Moters pasaulis“ išaugo dešimt kartų ir vien praėjusiais metais sutraukė 40 tūkst. lankytojų, Kauną savaitgaliui paversdamas didžiausiu mados ir grožio centru Baltijos šalyse. Pagrįstai tikimės, kad papildyta parodos programa šiemet sutrauks netgi dar daugiau skirtingo amžiaus moterų bei merginų“, – sako parodą organizuojančios UAB „Ekspozicijų centras“ generalinis direktorius Erikas Piskunovas.

Anot organizatoriaus, dydžiu ir mastu konkurentų visose Baltijos šalyse neturinti paroda „Moters pasaulis“, prasidėjo nuo kiek mažiau nei 50 dalyvių stendų LSU manieže. Šiandien ji – užpildo visus tris „Žalgirio arenos“ aukštus.

Nuo grožio ir mados iki verslumo ir lyderystės

„Pastebime, kad „Moters pasaulis“ tapo tarsi gražia rudeniška tradicija, skatinančia drauges, seses, mamas ir dukras susitikti bei kartu praleisti smagų moterišką savaitgalį. Per keturias parodos dienas lankytojos gali ne tik apsipirkti, susipažinti su stiliaus tendencijomis ar naujaisiais mados kūrėjais, bet ir įsitraukti į įvairias diskusijas, išgirsti ne vieną su verslumu, grožiu, mada ar sveika gyvensena susijusį specialistų pranešimą“, – sako UAB „Ekspozicijų centras“ generalinis direktorius.

Šiemet parodos „Moters pasaulis 2019“ metu vyks daugiau nei 30 skirtingų renginių, konferencijų, diskusijų bei pranešimų. Tarp pranešėjų ir dalyvių – tokie garsūs visuomenės bei verslo atstovai, kaip televizijos laidų vedėja Livija Gradauskienė, ar aktorius, lektorius Andrius Žebrauskas.

„Pirmą parodos dieną lankytojas kviečiame dalyvauti jau tradicine tapusioje, verslumą ir lyderystę skatinančioje konferencijoje „Formulė: versli ir laiminga. Kitu kampu“. Tuo tarpu penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį mūsų dalyviai bei kviestiniai svečiai yra paruošę dešimtis naudingų pranešimų apie sveikatą, kosmetikos ir makiažo tendencijas, madą bei grožį. Daugiau informacijos apie juos lankytojai galės rasti parodos programoje“, – sako E. Piskunovas.

Organizatorius pažymi, kad, kaip įprasta, lankytojų lauks ir kasmet bene daugiausiai žiūrovų dėmesio pritraukiantis „Mados ir grožio šou – dizainerių kolekcijų pristatymas“ bei pasaulio ilgaplaukės rinkimai.

Diskusijos su socialinių tinklų žvaigždėmis

Greta jau tradiciniais tapusių renginių, anot organizatoriaus, trečiąjį lapkričio savaitgalį „Žalgirio arenoje“ bus pristatoma nauja „Moters pasaulis“ diskusijų erdvė.

„Kasmet siekiame sukurti programą, kuri būtų įdomi įvairaus amžiaus, įvairiomis temomis besidominčioms moterims. Natūralu, jog išryškėjant naujiems visuomenės nuomonės lyderiams ir mūsų gyvenimą vis labiau užvaldant socialinėms medijoms, atitinkamai turi augti ir „Moters pasaulis“. Tad šių metų naujiena – pramogų erdvė, skirta atviroms diskusijoms su garsiomis, socialiniuose tinkluose kasdien šimtus tūkstančių moterų įkvepiančiomis nuomonės lyderėmis“, – sako UAB „Ekspozicijų centras“ generalinis direktorius.

Ketvirtadienį į pramogų erdvėje vyksiančią diskusiją lankytojus kvies beveik 300 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose turinti, žinoma pramogų pasaulio atstovė Karolina Meschino. Taip pat renginio erdvėse lankytojų lauks dainininkė Natalija Bunkė ir kitos garsios šalies moterys.

Grožio profesionalams – tarptautinio lygio renginiai

Reikšmingą kasmetinės parodos „Moters pasaulis 2019“ dalį sudarys ir Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (toliau – „KIGSA“) organizuojami renginiai grožio srities profesionalams.

„Visažistai, plaukų stilistai bei dizaineriai susikaus „Art Battle“ konkurse. Antakių, blakstienų ir makiažo profesionalės turės išskirtinę galimybę mokytis iš Europoje pripažintų užsienio ekspertų, susipažinti su naujausiomis kosmetikos priemonėmis bei vyraujančiomis grožio tendencijomis“, – teigia organizatorius.

Tarp „KIGSA“ organizuojamų mokomųjų renginių profesionalams – aukščiausio lygio antakių dizaino ir formavimo kursai su specialiste Oleksandra Kuznetsova (Ukraina), tarptautinė antakių ir blakstienų konferencija „Lash&Brow Conference Lithuania 2019“, makiažo mokymai su Anna Matveyeva (Ukraina).

17-oji kasmetinė mados, grožio ir stiliaus paroda „Moters pasaulis 2019“ vyks šį ketvirtadienį-sekmadienį, lapkričio 14-17 dienomis Kauno „Žalgirio arenoje“. Lankytojų lauks virš 400 dalyvių iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių, pristatančių grožio, mados, stiliaus, laisvalaikio, sveikos gyvensenos produktus bei paslaugas.

 www.expo.lt informacija

Miestas

„Kalba Vilnius“ tinklalaidė: kova su COVID-19 Vilniuje

Avatar

Paskelbta

Kaip jaučiasi gydytojai per pandemiją? Kiek žmonių dirba su COVID testavimu Vilniuje? Kiek laisvų lovų, skirtų COVID ligoniams, šiuo metu yra sostinėje? Kada pasveiks Vilnius?

Visos šios temos ir dar daugiau – tiesiai iš keturių pašnekovų lūpų, kurie dabar savo visą darbinį laiką skiria kovai su COVID Vilniuje. Paklausykite naujo tinklalaidės „Kalba Vilnius“ epizodo:
Youtube:

Spotify: https://spoti.fi/3nQTScq.

Skaityti toliau

Miestas

Kalio jodido tablečių dalijimas vilniečiams pratęstas iki sausio 31 d.

Avatar

Paskelbta

Kalio jodido tablečių dalijimas vilniečiams pratęstas iki sausio 31 d.

Apie 62 proc. vilniečių jau atsėmė nemokamai vaistinėse dalijamas kalio jodido tabletes. Vilniaus savivaldybė jų dalijimą pratęs dar iki sausio 31 dienos. Jodo tabletės skirtos apsaugoti skydliaukę nuo galimo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio, tad jų nereiktų vartoti be reikalo, svarbu vadovautis kartu išduodamomis instrukcijomis.

Iki šiol tablečių neatsiėmę vilniečiai, arba iki 2021 m. naujai deklaravę savo gyvenamąją vietą sostinėje, kviečiami suskubti ir atsiimti prevenciškai dalijamus preparatus per sausį. Elektroniniai receptai išrašyti automatiškai, todėl į gydymo įstaigas eiti nereikia. Ir gruodžio mėnesį savo gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravę gyventojai jau gali atsiimti jodo tabletes vaistinėse.

Primename, kad tabletės dalijamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kartu su kalio jodido tabletėmis gyventojai gauna vartojimo instrukciją lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis.

Esant karantinui, kurio taisyklių reikia laikytis, Vilniaus miesto savivaldybė siūlo kalio jodidą atsiimti vykstant į vaistinę kitų būtinųjų dalykų, planuojant apsilankymą, kad būtų išlaikyti saugumo reikalavimai.

Daugiau informacijos jodas.vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus parkų takai žiemą prižiūrimi kitaip nei miesto šaligatviai

Avatar

Paskelbta

Gražiausių miesto parkų – Vingio, Bernardinų sodo, Lukiškių ir Sapiegų – lankytojai turbūt jau atkreipė dėmesį, kad takai juose žiemos laikotarpiu prižiūrimi kitokia tvarka nei miesto šaligatviai.

Įprastai, esant nedideliam snygiui ir minusinei temperatūrai, leidžiama ant takų iškritusį sniegą sutrypti. Susiformuoja kietas sniego dangos paviršius, kuriuo saugu vaikščioti taip kaip ir asfaltuota ar grunto danga. Sningant smarkiau takai valomi, bet nebarstomi, jeigu yra minusinė temperatūra. Tokiais takais patogu ne tik vaikščioti, bet ir šliuožti slidėmis ar tempti rogutes.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kai temperatūra tampa pliusinė, sniegas tirpsta, tokie takai darosi slidūs, tad jie pabarstomi smėliu ar smėlio ir druskos mišiniu tose vietose, kur arti nėra augmenijos. Pirmiausiai barstomos slidžios įkalnės, o kur būtina, ir lygūs takai.

Vingio parke vienas 1,5 km takas skirtas tik slidininkams, kuris nevalomas, nebarstomas, o smarkiau sningant tik paspaudžiamas specialia technika, kad slidininkams būtų patogu čiuožti „eglute“.

Klasikinio čiuožimo slidžių trasos Vingio parke yra padarytos šalia takų ir miško teritorijoje. Tie, kurie nori bėgioti ar vaikščioti stabiliau, nuo Geležinio Vilko gatvės iki Žvėryno pėsčiųjų tilto gali naudotis neužšąlančiu asfalto keliu ir taku.

Panašus takų priežiūros principas taikomas ir kituose miesto parkuose – Bernardinų, Lukiškių, Sapiegų. Takai šiuose parkuose nebarstomi druskos ar smėlio ir druskos mišiniu, kad nebūtų pakenkta parko medžiams ir kitiems augalams. Priklausomai nuo sniego intensyvumo takai valomi, slidžios vietos gali būti pabarstomos smėliu ar specialia smulkia skalda.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt