Sportas
Nuspręsta: olimpinė atranka vyks Kaune

Lietuva tapo vieno iš keturių olimpinių atrankos turnyrų šeimininke. FIBA penktadienį oficialiai paskelbė, kad mūsų šalies federacija gavo teisę rengti apie 3 mln. eurų kainuosiančias kvalifikacines varžybas Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

Ž. Gedvilo nuotr.
Kiti trys turnyrai vyks: Belgrade (Serbijoje), Splite (Kroatijoje) ir Viktorijoje (Kanadoje).
„Džiaugiamės parodytu įvertinimu, kad gavome atranką. Džiaugiamės, kad patekome tarp keturių šalių, – komentavo LKF generalinis direktorius Mindaugas Špokas. – Turime tikrai gerą patirtį ir bagažą. Dabar turbūt reikės viską įrodyti iš naujo. Laukia darbai susiplanuoti, susidėlioti visus namų darbus, kad visoms rinktinėms būtų geriausios sąlygos ruošis olimpinėms žaidynėms ir atrankai.
Be abejo, diskutavome su treneriu (Dariumi Maskoliūnu) apie galimybę turėti turnyrą Lietuvoje. Jis pritarė dėl to, kad tokiu atveju turime visas sąlygas ir planą, kaip gali geriausiai pasiruošti. Jeigu reiktų važiuoti (kitur) ir aklimatizuotis, žiūrėti, su kuo sužaisti draugiškas, tai tikrai yra komplikuota. Dabar turėsime ramesnį pasirengimą.“
Atrankos varžybos bus organizuojamos kitų metų birželio 23-28 dienomis. Į olimpines žaidynes pateks tik turnyrų nugalėtojai, kiekviename iš jų kovos po 6 komandas.
Lapkričio 27-ąją bus ištraukti varžybų burtai, kurie suskirstys 24 komandas, sieksiančias vietos Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Kartu su Lietuva dėl kelialapio kovos Graikija, Angola, Brazilija, Kanada, Kinija, Kroatija, Čekija, Dominikos Respublika, Vokietija, Italija, Pietų Korėja, Meksika, Naujoji Zelandija, Lenkija, Puerto Rikas, Rusija, Senegalas, Serbija, Slovėnija, Tunisas, Turkija, Urugvajus ir Venesuela.
Moterų olimpinę atranką organizuos Belgija (Ostendėje), Kinija (Fošane), Prancūzija (Burže) ir Serbija (Belgrade). Šie turnyrai vyks 2020 metų vasario 6-9 dienomis.
Olimpinės žaidynės Tokijoje vyks liepos 24-rugpjūčio 9 dienomis.
Info iš basketnews.lt
Miestas
Oficialu: Sutartis dėl daugiafunkcinio sporto komplekso bus pasirašyta po 2 savaičių

Daugiafunkcio sporto komplekso su nacionaliniu stadionu statybų ant Šeškinės kalvos konkurso laimėtoju oficialiai pripažintas koncesininkas „Axis Industries“.

vilnius.lt nuotr.
Toks sostinės savivaldybės, Vidaus reikalų ministerijos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų Komisijos sprendimas reiškia, jog po 15 dienų bus galima oficialiai pasirašyti koncesijos sutartį.Po sutarties pasirašymo, šalys turės pasirengti sutarties vykdymui – gauti reikiamus institucijų leidimus, sudaryti projekto vykdymui būtinas sutartis.Taip pat prasidės Daugiafunkcio komplekso projektavimo, senųjų stadiono griaučių griovimo ir naujų objektų statybos darbai.
„Sutarties pasirašymas įjungs laiko skaitliuką koncesininkui – nuo tada jo interesas bus kuo greičiau pastatyti objektą ir atgauti investicijas. Taip pabaigsime didžiulio, sudėtingo ir ilgo proceso pirmą etapą, ir tam skirtus savivaldybės resursus galėsime perkelti kitų miestui reikšmingų projektų įgyvendinimui“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Daugiafunkcį sporto kompleksą be stadiono sudarys dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat bus statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.
Bendra daugiafunkcio sporto komplekso kaina – 93,2 mln. Eur. Tačiau praradus ES finansavimą ir į jo vietą pritraukus didžiausią Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoją „BaltCap“, sutarta mokėjimą išdėstyti per 25 metus, tokiu būdu bendra sumokėta suma siektų 155,9 mln. Eur. Tačiau savivaldybė sutartyje pasiliko galimybę visus mokėjimus atlikti anksčiau ir tokiu būdu likti prie pradinės komplekso sukūrimo kainos. Stadionas Vilniuje turės 15 tūkst. vietų žiūrovams, hibridinę dangą ir kainuos 39,2 mln. Eur.
Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyriaus informacija
Naujienos
Kviečiame vilniečius šokti!


Sportas
Pakvaišęs dėl sporto: A. Pulsa palėpėje įsirengė beveik visą ekstremalaus bėgimo trasą

Artėja Europos ir Pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionatai. Jiems ruošiasi netik profesionalai, tačiau ir tie, kuriems didžiosios varžybos bus tik vienos pirmųjų. Artur Pulsa – vienas iš tokių, kuris treniruojasi praktiškai neišeidamas iš namų – palėpėje įsirengė visą bėgimo-kliūčių trasą.
Metė alkoholį ir rūkalus
Artur prisipažino, kad iki tol, kol atrado ekstremalų bėgimą, jo gyvenimas nebuvo labai išskirtinis: darbas – namai, darbas – namai.
Pagrindinis darbas buvo statybose. Vyriškis prisipažino, kad nevengė ir alkoholio, o pusantro pakelio cigarečių per dieną „sueidavo kaip nieko“.
„Penktadieniais ir šeštadieniais visada leisdavau laiką su kompanija prie alaus butelio. Turiu sūnų, o jis buvo tarsi mano paties veidrodis. Pradėjau suvokti, kad dviejų metų vaikas irgi nori eiti į katilinę pažiūrėti, kaip tėtis rūko. Supratau, kad tai tęstis daugiau nebegali. Visiškai atsisakiau nikotino ir alkoholio.“ – atviravo sportininkas.
Pakeitus gyvenimo būdą, Artur iškart pastebėjo, kad jo draugų ir artimųjų ratas taip pat pasikeitė. Ankščiau sportuodavo tik minimaliai (į mėnesį išbėgdavo po kartą ar du), kol galiausiai, vienas iš draugų jį pakvietė į Lietuvoje vykstantį ekstremalaus bėgimo renginį „Alfa Run“. Ir kaip pasakojo sportininkas, „tada viskas ir prasidėjo“.
„Buvo kažkas tokio, kai galėdavau ne tik bėgti, bet ir kokią kliūtį įveikti, taip įveikiant ir patį save bei savo praeities problemas. Kai nuvažiavau į kitas varžybas, ir kai pamačiau kokie ten atletiški sportininkai bėga, nutariau, kad aš taip pat noriu tapti profesionalu.“ – dalinosi pašnekovas.
Artur Pulsa atskleidė, kad įsilieti į šią sporto šaką nebuvo labai sudėtinga, tam, anot jo, be draugų talkino ir socialiniai tinklai.
Namų palėpėje – visa ekstremalaus bėgimo trasa
Artur atskleidė, kad ekstremalusis bėgimas tapo didele jo gyvenimo dalimi. Dėl laiko ir finansų taupymo, antrame namo aukšte sportininkas įsirengė visą treniruočių kompleksą.
„Aišku, sporto salės įrengimui, pirmiausia turėjau gauti žmonos palaiminimą“ – šypsojosi Artur.
„Įvertinau, kokios kliūtys man yra sunkiausios, kur laiko sugaištu daugiausia – pagal tai savo namų palėpėje ir įsirengiau panašius treniruoklius bei kliūtis (įvairios laipiojimo sienelės, įranga kybojimui). Dabar sutaupytą laiką ir pinigus galiu skirti savo šeimai, o ir rezultatai dabar žymiai geresni.“ – džiaugėsi sportininkas.
Pagalba ir parama mėgėjams – OCR Lithuania
Artur prisipažino, jog matydamas, kokiame aukštame lygyje sportuoja Lietuvos ir pasaulio čempionas Renaldas, jis greitai tapo jo paties autoritetu. Sportininkai tarpusavyje netruko susipažinti. Po kurio laiko, Artur iš Renaldo ir Lietuvos ekstremalaus bėgimo asociacijos sužinojo viską, apie tai, ko reikia norint dalyvauti Lietuvos ar tarptautinėse pirmenybėse.
„Žingsnis po žingsnio, pradėjau domėtis čempionatais, kvalifikacijomis. OCR asociacija man pagelbėjo sprendžiant visus organizacinius ir techninius klausimus.“ – pasakojo Artur.
Nuo mėgėjo iki pasaulio čempiono
Sportininkas prisipažino, kad jo svajonė – vieną dieną užlipti ant Europos ar Pasaulio čempionato pakylos.
„Tikiu, kad vieną dieną ši akimirka tikrai ateis. Aišku, dabar, kaip pirmam, ruošiuosi Europos ir Pasaulio čempionatams. Norėčiau savo amžiaus grupėje būti bent jau 20-tuke.“ – atviravo Artur.
„Kiekvienos varžybos yra skirtingos: trasa, kliūtys – niekada nežinai ko galima laukti. Vienur svarbu bėgimas, kitur gali tiesiog eiti, bet, jeigu rankos silpnos – tavo šansai laimėti stipriai sumažėja.“ – pasakojo sportininkas.
Artur jau turi visas reikiamas kvalifikacijas artėjančiuose tarptautiniuose čempionatuose. Visgi, norint dalyvauti Rusijoje vykstančiame Pasaulio čempionate, jis Lietuvoje vykstančiame „Alfa Run“ bėgime turės papulti bent jau į geriausiųjų dešimtuką.
Paklaustas, kuo jis yra pranašesnis už kitus sportininkus, Artur iškart atšovė: „Prisitaikyti prie nestandartinių orų sąlygų (šlapia, pelkės, žiema, šaltis) man – vienas malonumas. „Atšaldytas“ protas man padeda išlaikyti ištvermę. Kaip sakant – kuo blogiau – tuo geriau!“ – šypsojosi Artur Pulsa.
Šiais metais Pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionatas vyks rugsėjo 17-20 d. Rusijoje, Sočyje, Rosa Khutor Ski Resort. Čia dalyvių lauks 100m, 3km ir 12+km trasos.
Pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionato reikalavimai:
- Būti OCR Lithuania asociacijos nariu (metinis nario mokestis 10 eurų);
- Turėti kvalifikaciją, suteiktą OCR Lithuania asociacijos arba kvalifikaciją, suteiktą Europos OCR federacijos;
- Gauti OCR Lithuania asociacijos pritarimą dalyvauti Pasaulio čempionate;
- Turėti medicinos pažymą, galiojančią Pasaulio čempionato metu.
Norintys kvalifikuotis, tą galės padaryti šiais metais Lietuvoje vyksiančiose varžybose ir Europos čempionate:
„Alfa run“, kurios vyks gegužės 30 d. šeštadienį Pamarziuose, Lietuvoje (elito bėgimas); Daugiau informacijos čia.
„Bebro kelias“, kurios vyks rugpjūčio 1 d. šeštadienį Pamusėje Širvintų rajone Lietuvoje (bėgimas su laiko fiksavimu); Daugiau informacijos čia.
Visi norintys prisijungti prie OCR Lithuania asociacijos, užsukite čia.
-
Miestasprieš 6 d.
Pirmadienį – Vilniaus 698-asis gimtadienis, kurį sostinė kviečia švęsti namuose
-
Miestasprieš 1 sav.
Priėmimas į Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas
-
Rajonasprieš 7 d.
Vyriausybė pritarė palaikymo „burbulų“ kūrimui – bus leidžiama susitikti su vienišais žmonėmis
-
Miestasprieš 1 sav.
Savivaldybė: Gelvonų g. 64 projektas turės tikti visoms pusėms
-
Naujienosprieš 1 sav.
Nugriauta Salantų užtvanka atlaisvins 46 km ilgio kelią saugomoms žuvims
-
Rajonasprieš 1 sav.
Virtualus sausio 13-osios pagarbos bėgimas
-
Rajonasprieš 6 d.
Vilniaus rajono matematikos olimpiada kitaip
-
Rajonasprieš 1 sav.
Pirmą kartą atliekamas Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinis tyrimas