Connect with us

Naujienos

Skaitmeniniai bankai – kasdienybė ar tolima ateitis?

Avatar

Paskelbta

Prieš 10 metų turbūt dar nė negalvojome, kad banko kortelę galėsime užsisakyti internetu ir nebereiks vykti į banko padalinį, o operacijos grynaisiais pinigais juose visai išnyks. Bankai transformuojasi, jų skaitmenizacija šiuo metu spartesnė nei bet kada anksčiau ir ji atneša pokyčių mums visiems. Neatsitiktinai tai – ir viena iš aktualių šių metų didžiausios Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse finansinių technologijų konferencijos „Fintech Inn“ temų.

Skaitmenizacija – ne būtinybė, o neišvengiamybė

Remiantis Europos bankų federacijos duomenimis, bankų padalinių skaičius nuosekliai mažėja. Štai 2018 m. visoje Europos Sąjungoje veikė apie 174 tūkst. bankų padalinių ir tai – 5,6 proc. mažiau negu 2017 m. Šis sumažėjimas – didžiausias nuo 2008-2009 m. finansinės krizės. Nuo 2008 m. bankų padalinių visoje ES sumažėjo net 27 proc. arba 65-iais tūkst. Ši tendencija atspindi, kad vartotojai vis dažniau naudojasi skaitmeniniais bankininkystės sprendimais. Internetine bankininkyste ir jos sprendimais 2018 m. naudojosi 54 proc. ES gyventojų ir tai 3 proc. daugiau nei 2017 m. Lietuva šiuo atveju – ne išimtis. 2008 m. Lietuvoje turėjome 783 bankų padalinius, o šiemet jų turime tris kartus mažiau – tik 252.

Akivaizdu, kad besinaudojančių bankų skaitmeninėmis paslaugomis ir toliau daugės. Finansų sektorius vis dar išgyvena aktyvios skaitmeninės transformacijos laikotarpį, todėl kyla natūralus klausimas, ar tradiciniai bankai apskritai išliks. Vis dėlto, kaip pastebi Lietuvos banko valdybos nario patarėja Jekaterina Govina, erdvės konkurencijai Lietuvoje dėl paslaugų patogumo, kainos ir pasiekiamumo dar tikrai yra labai daug. „Lietuva jau padarė nemažai tam, kad pozityvios  naujovės finansų rinkoje nesusidurtų su nereikalingomis kliūtimis. Pavyzdžiui, vystome technologinę LBChain platformą, reguliacinių technologijų (RegTech) sprendimus. Mūsų vartotojai yra smalsūs ir imlūs naujovėms, tad drąsiai galima sakyti, kad Lietuva yra atvira šalis skaitmenizacijai bankiniame sektoriuje“, – teigia J. Govina. Tai rodo ir faktas, kad išmaniuoju telefonu Lietuvoje piniginiams reikalams tvarkyti naudojasi 65 proc. žmonių, sąskaitas internete apmoka 68 proc. lietuvių.

Neatsitiktinai, diskutuojant, ar skaitmeniniai bankai išstums tradicinius bankus, Lietuvos banko atstovė teigia, kad apskritai nebėra prasmės kalbėti tokiomis sąvokomis kaip „tradiciniai bankai“. „Akivaizdu, kad tie, kurie nespės prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos ir vartotojų lūkesčių, taps tiesiog nereikalingi“, – pastebi J. Govina.

Skaitmeniniai bankai – konkurentai ar partneriai?

Nėra abejonės, kad paslaugų skaitmenizacija yra vienas prioritetinių klausimų visų bankų darbotvarkėse. Technologijos sparčiai žengia į priekį, o finansinių technologijų („Fintech“) sektoriaus plėtra ir nauji rinkos žaidėjai (mokėjimų institucijos ir elektroninių pinigų įstaigos) kelia vis naujus iššūkius bankams.

Santykinai nedideli įėjimo į rinką kaštai, lankstumas ir specializacija yra pagrindinės „Fintech“ įmonių stiprybės. Pavyzdžiui, bankai viską pradeda nuo nulio. „Fintech Inn“ konferencijoje dalyvausiančio Vokietijos banko N26, veikiančio išskirtinai tik elektroninėje erdvėje, atstovas Šarūnas Legeckas teigia, kad tokiu atveju skaitmeniniams bankams yra svarbu laimėti klientus, kurie vis dar dirba su tradiciniais bankais, tačiau yra nepatenkinti jų siūlomais produktais. „Klientų poreikiai dramatiškai keičiasi, vartotojai vis dažniau mokėjimų ir bankininkystės paslaugoms naudoja mobiliuosius įrenginius, jie įpratę prie tokių mobiliųjų paslaugų, kaip „Netflix“, „Spotify“ ir „Airbnb“. Tad kodėl gi jie neturėtų tikėtis, kad jų bankai bus tokie pat lankstūs ir paprasti, kai kalbama apie mobiliųjų klientų patirtį?“ – retoriškai klausia Š. Legeckas.

Kita vertus, tradiciniai ir skaitmeniniai bankai nėra tokie skirtingi, kaip gali atrodyti iš pažiūros, ir neretai gali vieni kitus papildyti. Tai ypač tapo aktualu 2018 m. įsigaliojus  ES antrajai mokėjimo paslaugų direktyvai (PSD2), kuria finansinių paslaugų teikėjams ir trečiosioms šalims atverta prieiga prie mokėjimo paslaugų vartotojų duomenų bei išplėsta mokėjimo įstaigos sąvoka. Kartu atsirado galimybė trečiosioms šalims pasiūlyti didesnės pridėtinės vertės paslaugas bei veikti visose valstybėse narėse, gavus priimančios šalies priežiūros institucijos leidimą.

Teorija atsilieka nuo praktikos

Vis dėlto tai nėra taip paprasta. Startuolio „Raisin“, įsigijusio „MHB Bank“ banką Vokietijoje, įkūrėjas Tamaz Georgadze, kurį galimybę išgirsti turės ir „Fintech Inn“ konferencijos dalyviai, teigia, kad nors PSD2 turėjo būti ypatingai naudinga klientams, realybė pasirodė kitokia. „Deja, tai, kaip direktyva kol kas buvo įgyvendinta, ypač Vokietijoje, sumažina iki šiol pasiektą komfortą ir patogumą vartotojams. Manau, kad rinkos dalyviai turi susiburti ir apibrėžti tikslesnius techninius standartus bei susitarti dėl taisyklių tam, kad sustiprintų vartotojo patirtį“, – tikina T. Georgadze.

Jam iš esmės pritaria ir Š. Legeckas, tikinanatis, kad finansų sektoriaus reguliavimas vis dar atsilieka ir nėra taip sparčiai prisitaikantis prie inovacijų plėtros bankininkystės sektoriuje. Štai nors N26 ir turi Vokietijos centrinio banko ir Europos centrinio banko išduotas banko licencijas, leidžiančias veikti visoje ES, tačiau suderinamumo ir vienodo taisyklių traktavimo skirtingose šalyse trūksta.

„Tai pirmiausia pasakytina apie atitikties temas. Pavyzdžiui, kai kurie klientai ar darbdaviai nepriima mokėjimų iš IBAN sąskaitų iš kitų Europos Ekonomikos zonos šalių, kartais vis dar yra įtariau žiūrima į kai kurių šalių IBAN (sąskaitų kodus), nors visos SEPA šalys yra susitarusios dėl IBAN sistemos“, – pasakoja  Š. Legeckas pridurdamas, kad IBAN ir buvo priimtas tam, kad būtų galima supaprastinti nacionalinius ir tarptautinius mokėjimus, siekiant sumažinti klaidų riziką apdorojant transakcijas.

Ir nors jau ateina nauja bankų klientų karta, kuri užaugo su informacinėmis technologijomis ir kuriai reikia siūlyti visiškai kitokias finansines paslaugas, tradiciniai bankai savo pozicijas vis dar išlaiko dėl savo įgyto patikimumo. Kada skaitmeniniai bankai juos pasivys ir patikimumo srityje – tik laiko klausimas. „Būtina išankstinė sąlyga – teikti puikias paslaugas, pasižyminčias aukštesne gaminio patirtimi ir geresnėmis kainomis, nei dabar siūlo rinkos dalyviai“, – atkreipia dėmesį T. Georgadze.

Nors iš prigimties bankai konservatyvūs, jų verslo modelio ir paslaugų transformacija yra neišvengiama. Pasitikėjimas įgyjamas neiškart, tačiau jis įgyjamas greičiau, jei apie tai atvirai diskutuojama ir visos pusės supranta, ko kiekvienai reikia ar ko kiekviena nori. Artėjanti „Fintech Inn“ konferencija bus viena iš platformų ir puiki galimybė vartotojams labiau suprasti ir įgauti pasitikėjimo skaitmeniniais bankais bei jų teikamiomis paslaugomis, o verslo atstovams ir reguliatoriams diskutuoti apie reguliacinę aplinką bei jos galimai sukuriamus barjerus skaitmeninių bankų paslaugų plėtrai.

Konferenciją „Fintech Inn“ organizuoja Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Visos šios institucijos suvienijo savo jėgas paversti Lietuvą „Fintech“ lydere Europoje.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros inf.

Rajonas

Svarbi informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus

Avatar

Paskelbta

Informuojame, kad prašymai priimti vaikus į priešmokyklinio ugdymo grupę 2021-2022 mokslo metams informacinėje sistemoje teikiami iki š. m. balandžio 1 d.
Vadovaujantis 2021 m. vasario 26 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T3-38 patvirtintu centralizuotu vaikų priėmimo į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašu, į priešmokyklines ugdymo grupes pirmiausia priimami visi priešmokyklinio amžiaus vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota įstaigos aptarnavimo teritorijoje bei prašymai ateinantiems mokslo metams informacinėje sistemoje pateikti iki šių metų balandžio 1 d.
Priėmus visus įstaigos aptarnavimo teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusius pageidaujančius ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą vaikus ir esant laisvų vietų, tėvų (globėjų) prašymu priimami Vilniaus rajono savivaldybėje deklaruoti vaikai. Priėmus visus Savivaldybėje deklaruotus vaikus ir esant laisvų vietų, tėvų (globėjų) prašymu priimami kitų savivaldybių teritorijose gyvenantys vaikai. 
Prašymai į pageidaujamos(-ų) įstaigos(-ų) priešmokyklinio ugdymo grupes pateikti po šių metų balandžio 1 d. 2021-2022 mokslo metams tenkinami tik tada, jeigu įstaigoje yra laisvų vietų. Jeigu prašyme pageidaujamoje(-ose) įstaigoje(-ose) nėra laisvų vietų – siūloma artimiausia įstaiga, vykdanti priešmokyklinio ugdymo programą, kurioje yra laisvų vietų.
Registracijos nuoroda https://www.registruok.lt/go.php/VILNIAUS-RAJONO-SAVIVALDYBE19015221898
Informacinėje sistemoje, registruojant vaiką į bendrojo ugdymo mokyklos ar ikimokyklinio ugdymo įstaigos priešmokyklinio ugdymo grupes, pasirenkama skiltis „registracija į darželius“.
 
Švietimo skyriaus informacijaAsociatyvi nuotr. unsplash.com

Skaityti toliau

Rajonas

Pranešimas dėl daugiabučio namo Gėlos g. 3, Tuščiaulių k., Nemenčinės sen., bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo

Avatar

Paskelbta

Pranešame, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyrius (biudžetinė įstaiga, Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius, tel. (8 5) 273 0402, el. paštas miroslav.romanovski@vrsa.lt, toliau tekste – Balsavimo organizatorius), nuo 2021-03-16 iki 2021-03-31 organizuoja balsavimą raštu dėl daugiabučio namo Gėlos g. 3, Tuščiaulių k., Nemenčinės sen., bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo.
Daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkai artimiausiu metu paštu gaus balsavimo raštu biuletenius ir detalesnę informaciją dėl balsavimo. Užpildytus biuletenius iki 2021-03-31 galima grąžinti išsiunčiant paštu adresu: VRSA Vietinio ūkio skyrius, Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius.
2021-04-01, adresu Rinktinės g. 50, 317 kab., LT-09318 Vilnius, balsus skaičiuos Balsavimo organizatoriaus sprendimu iš 3 asmenų sudaryta Balsų skaičiavimo komisija, kuri kviečia patalpų savininkų atstovą, išrinktą tesės aktų nustatyta tvarka ar kitą patalpų savininką dalyvauti balsų skaičiavime. Prašymas raštu dėl dalyvavimo komisijoje iki 2021-03-09 turi būti atsiųstas paštu VRSA Vietinio ūkio skyriui, Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius arba el. paštu irena.mackel@vrsa.lt.

Skaityti toliau

Rajonas

Aktualia posiedzenia Rady w lutym: zatwierdzono budżet 2021 r., strategiczny plan działalności i przyjęto inne ważne uchwały

Avatar

Paskelbta

W ostatni piątek lutego, z powodu trwającej na Litwie kwarantanny, odbyło się zdalne posiedzenie Rady Samorządu Rejonu Wileńskiego. Transmisję posiedzenia można było tradycyjnie oglądać na kanale YouTube Samorządu.

Zatwierdzono strategiczny plan działalności Samorządu na lata 2021-2023
W celu zapewnienia długofalowego i harmonijnego postępu i rozwoju samorządu rejonu wileńskiego, racjonalnego zaplanowania środków finansowych na realizację działań strategicznych, zatwierdzono strategiczny plan działalności na lata 2021-2023, zgodnie z którym jest organizowana działalność samorządu i wg którego jest realizowany budżet samorządu.
Strategiczny Plan Działalności Samorządu Rejonu Wileńskiego składa się z 8 programów obejmujących różne sektory działalności: Zwiększenie konkurencyjności ekonomicznej, Poprawa jakości i dostępności edukacji, Poprawa infrastruktury komunikacyjnej i oświetlenia ulicznego, Zarządzanie, Tworzenie bezpiecznego i czystego środowiska życia, Poprawa jakości powszechnych usług zdrowotnych, Rozwój kultury, sportu i turystyki, Programy zmniejszania wykluczenia społecznego. W programach jest wskazane zapotrzebowanie na wydatki z budżetu Samorządu na 2021 r., z dotacji budżetu państwa, ze środków i programów unijnych oraz innych źródeł finansowania. Stanowią one ponad 167 mln euro.
Najwięcej funduszy w 2021 r., ponad 57 mln euro, jest planowane na realizację Programu jakości i dostępności edukacji. Jak co roku, planowana jest poprawa i unowocześnienie środowiska placówek oświatowych, budowa boisk sportowych, organizacja nieformalnych zajęć edukacyjnych szkół oraz poprawa środowiska edukacyjnego, a także organizacja letniego wypoczynku dla uczniów. Planuje się również utworzenie 6 nowych grup w przedszkolu „Pelėdžiukas” w Pogirach oraz budowa nowego przedszkola w Wielkiej Rzeszy.
W planie strategicznym dużą wagę przywiązuje się do tworzenia bezpiecznego i czystego środowiska życia, rekonstrukcji, modernizacji i rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej. Na realizację tego programu zaplanowano ponad 20 mln euro.
W każdym programie wyznaczono trzyletnie cele działalności, zadania, sformułowano środki, terminy i źródła finansowania, ustalono wskaźniki i wykonawców. Strategiczny plan działalności to nie tylko podsumowanie działań zrealizowanych w samorządzie, to dokument łączący działania mieszkańców rejonu, podmiotów gospodarczych, organizacji sektora publicznego oraz samego samorządu i działań jego administracji na rzecz poprawy środowiska społeczno-gospodarczego w rejonie i zapewnienia jego ciągłego rozwoju.
Plan działalności strategicznej samorządu rejonu wileńskiego na lata 2021-2023 zamieszczono tutaj.
 
W niektórych szkołach zajdą zmiany
Podczas piątkowego posiedzenia radni rejonu wileńskiego zatwierdzili ogólny plan reorganizacji sieci szkół ogólnokształcących Samorządu Rejonu Wileńskiego na lata 2021-2025. Planowane zmiany mają prowadzić do dalszego rozwijania sieci szkół, zapewniającej efektywną, dostępną i spełniającą wymagania jakości edukację.
W celu osiągnięcia wyższej jakości kształcenia i racjonalnego wykorzystania środków przeznaczonych na edukację radni zatwierdzili reorganizację Szkoły Początkowej w Werusowie. Do 31 sierpnia ta placówka edukacyjna zostanie przyłączona do Gimnazjum im. Giedymina w Niemenczynie, stając się Oddziałem Nauczania Początkowego w Werusowie (nauczanie w językach litewskim i polskim).
Reorganizacji będzie też podlegać Szkoła Podstawowa w Rakańcach. Zostanie ona przekształcona w oddział Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie, w którym będzie prowadzone nauczanie podstawowe w języku polskim.
Oddział Nauczania Początkowego w Mariampolu (nauczanie w języku polskim), należący obecnie do Szkoły Podstawowej w Rakańcach, będzie należał do Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie.
Podczas posiedzenia Rady zatwierdzono też zmiany struktury wewnętrznej Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu poprzez odłączenie należącego do gimnazjum Oddziału Nauczania Przedszkolnego w Anowilu. Od 1 września tego roku oddział nauczania przedszkolnego w Anowilu będzie należał do przedszkola w Glinciszkach.
Pozytywne zmiany czekają Szkołę Podstawową im. św. Faustyny Kowalskiej w Rzeszy. Do 31 sierpnia 2025 roku planowane jest akredytowanie programu nauczania średniego w tej szkole. Po spełnieniu wszystkich wymagań stawianych szkołom gimnazjalnym rzeszańska Szkoła Podstawowa im. św. Faustyny Kowalskiej, w której nauczanie odbywa się w języku polskim, zostanie przekształcona w Gimnazjum im. św. Faustyny Kowalskiej w Rzeszy.
Samorząd Rejonu Wileńskiego podkreśla, że zatwierdzone przez Radę zmiany strukturalne w wyżej wymienionych placówkach oświatowych nie wpłyną negatywnie na organizację procesu kształcenia, uczniowie będą kontynuować naukę w tej samej placówce.
Z ogólnym planem reorganizacji sieci szkół ogólnokształcących Samorządu Rejonu Wileńskiego na lata 2021-2025 można zapoznać się tutaj.
 
Nowa grupa edukacji przedszkolnej z litewskim językiem wykładowym w żłobku–przedszkolu w Kabiszkach
W celu zwiększenia dostępności usług edukacyjnych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (2-3 lata) i przedszkolnym oraz zaspokojenia potrzeby lokalnej społeczności w zakresie kształcenia przedszkolaków od 2 roku życia zgodnie z wybranym językiem nauczania, postanowiono zatwierdzić zmianę typu grup przedszkolnych w żłobku–przedszkolu w Kabiszkach, zakładając grupę edukacyjną w języku litewskim.
Od 1 września 2021 r. w przedszkolu w Kabiszkach zostaną zmienione typy grup przedszkolnych, umożliwiające dzieciom naukę w języku litewskim w dwóch grupach zamiast dotychczasowej jednej. Planowane jest skompletowanie 2 (po 1 w litewskim i polskim języku nauczania) wczesnoszkolnych grup edukacyjnych dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat oraz 2 (po 1 z litewskim i polskim językiem nauczania) dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Będzie też możliwość przyjęcia większej liczby dzieci do grup wczesnej edukacji w języku polskim – 15 zamiast 10.
Samorząd Rejonu Wileńskiego, rozumiejąc znaczenie edukacji przedszkolnej, stale poprawia dostępność edukacji przedszkolnej dla mieszkańców oraz rozbudowuje sieć placówek przedszkolnych. Samorząd Rejonu Wileńskiego do 2022 r. planuje budowę nowego przedszkola w Wielkiej Rzeszy, które będzie miało 8 grup przedszkolnych (125 miejsc), z czego 2 grupy będą przeznaczone dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uwzględniając również potrzeby społeczności lokalnej od 1 września 2020 r. w przedszkolu „Margaspalvis aitvarėlis” w Wojdatach utworzono nową grupę edukacji przedszkolnej w języku litewskim, w której uczą się dzieci w wieku przedszkolnym od 2 roku życia.
Zgodnie ze Strategicznym planem działalności samorządu na lata 2020–2022 prowadzona jest modernizacja przedszkola w Mariampolu poprzez rozbudowę budynku, trwa rekonstrukcja budynku przedszkola „Pelėdžiukas” w Pogirach wraz z budową dobudówki dla utworzenia 6 grup przedszkolnych, trwa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Faustyny Kowalskiej w Rzeszy. Również w 2021 r. jest planowana renowacja i modernizacja przedszkola „Margaspalvis aitvarėlis” w Wojdatach, modernizacja budynku żłobka-przedszkola w Wołczunach, modernizacja przedszkola i środowiska edukacyjnego w Niemenczynie i budynku przedszkola w Skojdziszkach i in.
Zapraszamy do zapoznania się z rozwojem sieci placówek oświatowych Samorządu Rejonu Wileńskiego w sprawozdaniach z działalności Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego: https://svietimas.vrsa.lt/go.php/Silsio-skyriaus -veiklos-ataskaitos888.
 
Zatwierdzono sprawozdania z działalności kierowników instytucji pomocy społecznej za 2020 rok
Po dokonaniu oceny działalności instytucji opieki społecznej rejonu wileńskiego w ubiegłym roku, Rada Samorządu Rejonu Wileńskiego zatwierdziła sprawozdania z działalności za rok 2020 domów pomocy społecznej w Podbrzeziu i Kosinie, Centrum Dziennej Zajętości dla Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie, Centrum Usług Socjalnych gminy Czarny Bór, Centrum Kryzysowego Rodziny i Dziecka, Centrum Dobrobytu Rodziny i Dziecka, ośrodków pomocy społecznej rejonu wileńskiego.
Rok 2020 był wyjątkowy ze względu na sytuację epidemiologiczną, ale mimo pandemii i powszechnej kwarantanny, usługi socjalne i pomoc mieszkańcom Samorządu Rejonu Wileńskiego były świadczone nieprzerwanie. Zapewniając ciągłość usług społecznych, świadczonych na rzecz mieszkańców, bezpieczeństwo pracowników i usługobiorców, część świadczonych usług przybrała inną formę – były one świadczone przy pomocy środków komunikacji elektronicznej.
Z instytucjami pomocy społecznej rejonu wileńskiego i ich działalnością można zapoznać się w dziale „Sprawy socjalne” na stronie internetowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.
 
Nowym ulicom rejonu wileńskiego nadano nazwy
Nowo powstałe ulice w rejonie wileńskim otrzymają nazwy. Rada Samorządu Rejonu Wileńskiego zatwierdziła 6 nowych nazw ulic – ul. Varniškių, Lauko, Laimės, Dvarčių, Eiliokiškių i Saulės oraz zaaprobowała restrukturyzację trasy przy ul. Bruknių we wsi Murlinka i chutorze Kaciliszki w gminie Niemież.
Nowe nazwy ulic nadano:
– w gminie Podbrzezie nowej ulicy we wsi Oraliszki nadano nazwę ul. Varniškių;
– w gminie Czarny Bór w wsi Wołczuny nowej ulicy nadano nazwę – ul. Lauko;
– w gminie Niemenczyn we wsiach Gowsztany i Wielkie Kabiszki nowej ulicy nadano nazwę – ul. Laimės;
– w gminie Miedniki we wsi Dworce nowej ulicy nadano nazwę – ul. Dvarčių;
– w gminie Mejszagoła we wsi Sajkiszki nowej ulicy nadano nazwy ul. Eiliokiškių i ul. Saulės.
Nowe lub zmienione nazwy ulic we wsiach i wspólnotach ogrodniczych są nadawane zgodnie z Opisem procedury nadawania, zmiany i wciągania nazw ulic, budynków, budowli i innych obiektów zatwierdzonym przez Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej 25 stycznia 2011 r. nr 1V-57.
 
Z uchwałami przyjętymi na posiedzeniu Rady, ich wdrażaniem i innymi kwestiami zapraszamy do zapoznania się na stronie internetowe Samorządu www.vrsa.lt.
Jeżeli nie mieli Państwo czasu na obejrzenie transmisji na żywo z posiedzenia Rady, zapraszamy do obejrzenia nagrania tutaj.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt