Connect with us

Naujienos

Ekspertų patarimai kaip įveikti sudėtingiausius pabėgimų kambarius

Avatar

Paskelbta

Dažniausiai žmones gąsdina tai, ko jie nežino. Tad nenuostabu, kad daugeliui prieš įžengiant į kambarį  širdis ima plakti stipriau. Kad baimė ar nerimas netemdytų proto ir nesutrukdytų pabėgti, vieno iš Kaune populiariausio pabėgimo kambarių komada dalinasi patarimais, kurie garantuos sėkmę įveikiant užduotis. 

Pirmiausia – pavalgykite! 

Nerimas ir įtampa apsunkina mąstymą, tad prieš atvykdami į pabėgimų kambarį turite būti sotūs, atsipalaidavę, gerai nusiteikę. Kodėl sotūs? Nes alkis irgi trukdo susikaupti.

Nors ir kupina jaudulio bei adrenalino, tai yra tiesiog pramoga. Kambariai įrengti saugiai, tad ten jums negresia jokie realūs pavojai. Nerekomenduojama apsikrauti domintis kambario tematika, nes užduotys paruoštos taip, kad jas įveiktumėte be jokio išankstinio pasiruošimo. Visos reikiamos užuominos ir informacija yra pačiame kambaryje, tad iš anksto galvoti ir jaudintis tikrai neverta. 

Antra – neskubėkite.

Jei į pabėgimų kambarį vykstate pirmą kartą, rekomenduojame atvykti anksčiau numatyto laiko. Taip galėsite neskubėdami išklausyti instruktažą, apsiprasti, užduoti rūpimus klausimus. Turėdami šiek tiek papildomo laiko galėsite pasiteirauti darbuotojų patarimų, kaip greičiau pabėgti iš kambario. Kartais net menkutės gautos užuominos padeda greičiau susiorientuoti! Galite pasiteirauti, ar užduotys kambaryje yra loginės, ar kūrybinės. Tai gali tapti puikiu orientyru pirmą kartą apsilankiusiems. Taip pat nekils papildomos įtampos dėl to, kad vėluojate. Tad anksčiau atvykti pravartu ne tik pirmą kartą. 

Svarbiausia – strategija

Dar prieš įžengiant į kambarį pasiskirstykite darbais. Jei komandoje yra bent vienas žaidėjas, anksčiau buvęs pabėgimo kambariuose, galite paprašyti jo pasidalinti patirtimi ir pabūti vedliu. Jis patekus į kambarį turėtų padalinti zonas, kuriose kiekvienas žaidėjas ieškos užuominų. Tą pačią vietą derėtų apžiūrėti bent dviese, nes kas vienam atrodys įprasta dekoracija, kitam gali tapti užuomina. Taip pat komandoje visada pravartu turėti žaidėją, kuris kupinas pačių beprotiškiausių idėjų.  

Susidūrę su sudėtingu galvosūkiu negaiškite laiko visi. Palikite tam darbui vieną ar du žaidėjus, o kiti ieškokite užuominų toliau. Gali būti, kad galvosūkio neišsprendžiate būtent dėl to, kad dar neradote visų jo dalių. Jei matote, kad per 10 minučių užduotis nejuda iš vietos – apsikeiskite vietomis arba jei kambario taisyklės tai leidžia, prašykite papildomų užuominų. Tačiau neskubėkite pasiduoti! Kartais vienos užduotys reikalauja daugiau laiko negu kitos. 

Bendraukite.

Šis punktas yra pats svarbiausias. Bendravimas neleis įsivyrauti chaosui. Informuokite draugus, ką radote, ką pastebėjote ir įdėmiai išklausykite, ką rado jie. Žinoma, galima ieškoti ir mįsles minti visiems kartu. Tiesiog turite rasti savo grupei tinkamiausią paieškų ir bendravimo būdą. 

Stenkitės nepaversti užduočių sunkesnėmis nei jos iš tikro yra. Atsakymai paprastai yra gana akivaizdūs, tad ieškokite paprastų sprendimų. Labai svarbu, kad ateitumėte be išankstinio nusiteikimo ar nusistatymo, jog užduotys sunkios arba lengvos. Pagrindinis kambario tikslas – leisti jums išgyventi stiprius įspūdžius, potyrius ir gerai praleisti laiką! Tad užeikite ir tiesiog leiskite sau pasimėgauti. 

Kokį kambarį rinktis? 

Kaune įsikūrusi pabėgimo kambarių studija „Lost Escape“ siūlo kambarius, įrengtus garsiausių pasaulyje filmų ir serialų tematika. Vienas iš jų itin tikroviškais rekvizitais papuoštas pabėgimo kambarys „Dingę“. Tai serialas, kuris į populiariąją kultūrą sugrąžino sąvoką „mitologija“, kai visos paslaptys turėjo prasmę ir aiškią kilmę. Todėl ir užduotys, kurias turi įveikti norintys išsilaisvinti iš kambario pareikalaus ne tik logikos, bet ir geros nuojautos. Lygiai taip, kaip pats serialas, taip ir paruoštos užduotys privers jus suglumti, pasimesti. Ten netrūksta painių detalių, o klausimų bus tikrai daugiau nei atsakymų. 

Serialas „Dingę“ iki šiandien laikomas įspūdingiausiu televizijos fenomenu. Pirmoji pilotinė, dvi valandas trukusi ir net trylika milijonų kainavusi serija buvo kažkas neįtikėtino. Šią seriją matę beveik 19 milijonų žiūrovų iš karto įsimylėjo įtampa, nerimu, siaubu, baime ir nežinomybe alsuojantį serialą. Nenuostabu, kad nuo pirmosios serijos praėjus beveik šešiolikai metų, serialas nepraranda aktualumo. Neabejojame, kad gerbėjai slapčiausiose svajonėse trokšta bent minutėlei patekti į tą stebuklingą salą ir savo kailiu pajusti serialo dvasią. 

Kam tinka pabėgimo kambariai? 

Tokia pramoga gali tapti ir Kalėdine dovana taip pat ir pramoga įmonės vakarėliui. Tam, kad kuo greičiau ištrūktų iš kambario jie turės bendradarbiauti, išmokti dirbti kartu, analizuoti rastas užuominas ir jas gebėti tikslingai panaudoti. Tai pats paprasčiausias būdas linksmai praleisti dieną skirtą komandos formavimui. 

Geriausia pabėgimo kambarių dalis yra ta, kad žaidėjas visada yra pagrindinis veikėjas, o ne stebėtojas. Tad suburk gudrią komandą iš 4–6 draugų ir registruokis smagiausiam rudens nuotykiui pabėgimo kambaryje „Dingę“ per „Lost Escape“ rezervacijos sistemą!

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

Nuo kovo 5 dienos įsigalioja laikini eismo ribojimai Kareivių gatvės atkarpoje

Avatar

Paskelbta

 

Tęsiant Verkių ir Kareivių gatvių paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukciją, kovo 5–27 d. laikinai keičiasi eismo organizavimo tvarka Kareivių g. atkarpoje tarp Žirmūnų g. ir Valakampių tilto. Atliekant paviršinių nuotekų tinklų perjungimo į naują 2 m 20 cm skersmens kolektorių darbus, abejomis eismo judėjimo kryptimis bus palikta po vieną eismo juostą.

Primename, kad eismo ribojimai Verkių gatvės atkarpoje tarp Kareivių ir Lakūnų gatvių galioti nenustojo. Iki kovo 31 d. Verkių g. atkarpoje, eismo judėjimo kryptimi nuo Lakūnų g. link Kareivių g, yra palikta viena eismo juosta, iš kurios (Verkių ir Kareivių g, sankryžos ribose) vairuotojai gali važiuoti Verkių g. tiesiai arba pasukti į dešinę link Žirmūnų ir Kareivių g. sankryžos. Kairysis posūkis, vedantis link Kareivių ir Kalvarijų g. sankryžos, yra panaikintas.

Magistralinio paviršinių nuotekų tinklo rekonstrukcija Verkių g. yra miestui itin reikšmingo Verkių, Kareivių ir Žirmūnų gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcijos projekto dalis. Įgyvendinus projektą, bus išspręstos dvi opios Verkių bei Kareivių gatvių ir aplink jas esančių teritorijų problemos: užtvindymas per liūtis ir paviršinių lietaus nuotekų valymas.

Verkių, Kareivių ir Žirmūnų gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcija yra regioninės svarbos projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“, finansuojamo ES sanglaudos fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Grinda“ lėšomis, dalis. Jo įgyvendinimą administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Rajonas

Planuojami geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių apsaugos zonų priežiūros darbai

Avatar

Paskelbta

AB „LTG Infra“ informuoja, kad siekiant užtikrinti saugų susisiekimą geležinkeliais, 2021 metais Vilniaus rajone planuojami vykdyti želdinių, kurie auga viešosios geležinkelių infrastruktūros objektų užimamoje žemėje ir patenka į viešosios geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių apsaugos zonas priežiūros darbai. 
Krūmų kirtimo/pašalinimo darbai vyks nuo š. m. kovo 1 d. iki gruodžio 25 d. Vilnius-Kena kryptimi dešinėje ir kairėje kelio pusėje nuo 31,1 iki 36,1 km.

Inf. „LTG Infra“

Skaityti toliau

Miestas

Sapiegų parko architektūriniam konkursui pateiktas vienas projektas 

Avatar

Paskelbta

 

Šiandien pasibaigęs Vilniaus Sapiegų parko ir jo prieigų tvarkybos idėjos atviras architektūrinio projekto konkursas sulaukė tik vieno dalyvio.

„Net ir suprasdama, kad projektuoti Sapiegų parko atnaujinimą yra ne tik profesinio profesionalumo, bet ir puikių derybinių gebėjimų reikalaujantis iššūkis, savivaldybė nusivylusi kraštovaizdžio architektų neaktyvumu. Per ankstesnius šio parko tvarkybos idėjų ir net projekto aptarimus girdėjome gausybę profesionalių kraštovaizdžio projektavimo specialistų kritikos ir įžvalgų, tad juo labiau gaila, kad nė vienas jų nerado motyvacijos sudėlioti realų scenarijų, – sakė konkurso vertinimo konkurso pirmininkas, vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis. – Konkursui pateiktas darbas bus įvertintas, bet atkreipiame dėmesį, kad čia ne tas atvejis, kur vienas konkurso dalyvis automatiškai reiškia, kad jis ir taps laimėtoju – bus vertinama labai atidžiai, o jei projektas nepasiūlys konkurso tikslus realizuojančių sprendimų, konkursas gali likti be rezultato.“

Visos numatytos vertinimo procedūros – viešas pateikto projekto pristatymas ir vertinimas, nustatant atitikimą techninei užduočiai ir balus pagal konkurso sąlygose nurodytus vertinimo kriterijus – bus atliktos. Konkursui buvo numatytas 20 tūkst. eurų prizinis fondas.

Konkursui pateiktas projektas nuo kovo 8 d. bus eksponuojamas Lietuvos architektų sąjungos pastato antrame aukšte (Kalvarijų g. 1). Apžiūrėti ekspoziciją galima (laikantis saugumo reikalavimų) darbo dienomis, 9-17 val.

Kovo 17 d., 16-17 val. numatytas viešas konkursui pateikto darbo pristatymas, kuris vyks nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje.  Projektą aptars recenzentai.

Konkurso medžiagą rasite čia – https://www.dropbox.com/sh/oqydfvlt631fj7d/AABNIu6TliZrH090dEwY0jCTa?dl=0

Prisijungimo nuoroda https://us02web.zoom.us/j/88929413178?pwd=bmRYakRkRTdGbnBOTFkrRS9TWEJtdz09, Meeting ID: 889 2941 3178, Passcode: 288319. Atsiradus techninių nesklandumų kreiptis marius.dirgela@architektusajunga.lt.

Kovo 18 d. numatytas nuotolinis uždaras vertinimo komisijos posėdis. Komisijos nariai projektą vertins pagal šiuos kriterijus: istorinio parko integralus respektavimas šiuolaikinės aplinkos kontekste, originali ir vientisa architektūrinė idėja ir atitiktis darnaus vystymosi principui.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt