Connect with us

Rajonas

Ypatinga diena Kauno rajonui – atidaryta pirmoji parduotuvė – turgelis

Avatar

Paskelbta

Lapkričio 23 d. Kauno rajone, Garliavoje, žemės ūkio ministras Andrius Palionis dalyvavo jau trečiosios parduotuvės – turgelio „Kraitė“, kurioje po kooperatyvo stogu susivieniję ūkininkai siūlys vartotojams platų natūralių ir šviežių produktų asortimentą, atkeliavusį tiesiai iš Lietuvos laukų, atidaryme.

Prieš dešimtmetį mobiliais ūkininkų turgeliais startavęs žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“ subūrė žemdirbius į savo parduotuvėles, įkurtas šalia galimų pirkėjų intensyvių srautų. Tokia ūkininkų krautuvėlė po stogu – trečioji mūsų šalyje.

Pirmoji parduotuvė – turgelis, kur maisto produktų gamintojai tiesiogiai susitinka su vartotojais, šių metų pavasarį įsikūrė Jonavoje, o antroji visai neseniai atvėrė duris taip pat Kaune.

Kauno raj. bendruomenės nuotr.

Kiekviena parduotuvėlė – puikus trumposios maisto tiekimo grandinės pavyzdys – jungia po dešimt Lietuvos gamintojų, patikėjusių bendro darbo nauda.

Natūralius produktus vertinantiems vartotojams čia bus siūlomi rauginti vaisiai ir daržovės, mėsos, pieno, duonos gaminiai, įvairūs pagardai, obuolių sultys, medus, kruopos, trapučiai ir kita mūsų šalies ūkininkų produkcija.

Ūkininkus vienijančio kooperatyvo tikslas – populiarinti natūralią lietuvišką produkciją ir grąžinti ją ant miestiečio stalo.
Įmonė jau 11 metų administruoja mobiliųjų turgelių veiklą bei vienija auginančius, perdirbančius ir parduodančius maisto produktus ūkininkus.

Info iš valstietis.lt

Skaityti toliau

Rajonas

Vilniaus rajono savivaldybė ir jos įstaigos laikinai riboja gyvą asmenų aptarnavimą

Avatar

Paskelbta

Atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir į tai, kad dėl augančio Covid-19 atvejų skaičiaus Vilniaus rajono savivaldybė pateko į raudonąją zoną* bei savivaldybės teritorijoje nuo spalio 28 d. 00:00 val. iki lapkričio 11 d. 24:00 val. skelbiamas karantinas, nuo rytojaus, spalio 27 d. (antradienio) visi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos skyriai ir padaliniai, rajono seniūnijos paslaugas gyventojams teiks nuotoliniu būdu, gyvas aptarnavimas galimas tik išskirtiniais atvejais.
Siekiant apsaugoti Savivaldybės interesantus ir administracijos darbuotojus, mielai prašome gyventojų ir įmonių savo klausimus spręsti telefonu arba internetu. Įprastos gyvos konsultacijos ir gyventojų priėmimas bus ribojimas, todėl interesantai į Savivaldybės ir seniūnijų patalpas bus įleidžiami tik išskirtiniais atvejais, kai paslaugos negali būti suteiktos nuotoliniu būdu.
„Kviečiame visus gyventojus būti sąmoningiems ir suprasti prastėjančią situaciją tiek šalyje, tiek mūsų rajone. Siekiant apsaugoti darbuotojų ir gyventojų sveikatą, raginame pirmiausiai kreiptis į specialistus telefonu ir elektroniniu paštu. Kaip ir pavasarį paskelbto karantino metu, specialistai yra pasiruošę suteikti visą informaciją ir reikiamą pagalbą nuotoliniu būdu. Siekiant apriboti fizinius kontaktus, į Vilniaus rajono savivaldybę rekomenduojame atvykti tik esant neatidėliotinai būtinybei ir iš anksto susitarus. Būkime sąmoningi, jauskime socialinę atsakomybę bei laikykimės visų saugumo reikalavimų kur bebūtume“, – ragina Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, tvirtindamas, kad tik mūsų visų įdėtos pastangos padės suvaldyti koronaviruso plitimą.
Primename, kad prašymus ar raštus galite teikti el. paštu: vrsa@vrsa.lt bei pasinaudodami elektroninio pristatymo sistema https://epristatymas.post.lt/ arba siųsdami adresu Rinktinės g. 50, 09318 Vilnius.
Bendroji informacija teikiama telefonais: (8 5) 275 1990; (8 5) 275 1961; (8 5) 275 6925.
Prireikus paslaugų, jas galite užsakyti el. būdu per elektroninės valdžios vartus https://www.epaslaugos.lt/portal/. Savivaldybės teikiamų paslaugų sąrašą rasite čia.
Elektroninių paslaugų portalai administracinių paslaugų užsakymui:
MEPIS metrikacijos paslaugoms mepis.registrucentras.lt
SPIS socialinei paramai šeimai www.spis.lt
INFOSTATYBA statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros IS www.planuojustatyti.lt → Elektroninės paslaugos
Vilniaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojų kontaktus galite rasti Savivaldybės internetiniame puslapyje www.vrsa.lt > Struktūra ir kontaktai.
Dokumentus galite nuskanuoti arba nufotografuoti mobiliuoju telefonu ar kitomis priemonėmis bei prisegti kaip laiško priedą arba pateikti užsakydami paslaugą el. būdu. Taip pat teikiamus dokumentus galite pasirašyti el. parašu, pvz. čia: https://www.epaslaugos.lt/adoc/signer.
Taip pat kaip ir pavasarį paskelbto karantino metu bus galimybė prašymą ar kitą korespondenciją Savivaldybei pateikti fiziniu būdu. Atvykus į Savivaldybę (Rinktinės g. 50, Vilnius), prie 2 įėjimo tambūre bus įrengta permatoma urna. Ten pat ant rašomojo stalo rasite voką. Į voką įdėtus dokumentus įmeskite į urną. Atkreipiame dėmesį, kad prašyme turi būti būtinai nurodyti besikreipiančiojo kontaktiniai duomenys.
Visi prašymai iš urnos išimami kitą darbo dieną, peržiūrimi bei užregistruojami, o pareiškėjui prašyme nurodytu kontaktiniu el. pašto adresu arba telefono numeriu žinute išsiunčiamas prašymo registracijos numeris. Prašymo nagrinėjimo procesą galima patikrinti per Fizinių asmenų dokumentų būsenos informacinę sistemą.
Norėdami gauti papildomos informacijos, lankytojai taip pat galės skambinti 2 įėjimo tambūre esančiu telefonu, numeriu 1114.
Saugokime save ir kitus. Būkime sveiki!

*Vyriausybės nutarimu savivaldybės skirstomos į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną. Raudonoji zona laikoma pavojingiausia zona į kurią patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Raudonoje zonoje esančioms savivaldybėms reikia ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet paskelbus lokalų karantiną, taip pat reikia laikytis numatytų ribojimų viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.

Skaityti toliau

Rajonas

Od poniedziałku w barach i restauracjach obowiązuje rejestracja

Avatar

Paskelbta

W zeszłym tygodniu rząd zatwierdził nowe wymagania, które wchodzą w życie już w poniedziałek. W obiektach rekreacyjnych i rozrywkowych, lokalach gastronomicznych oraz w innych miejscach wymagana będzie rejestracja oraz pozostawienie danych kontaktowych. Ograniczony będzie także czas pracy takich miejsc od godziny 7 rano do północy.
Rejestracja będzie wymagana w: miejscach rekreacyjno-rozrywkowych (kina, studia tańca, kluby sportowe, place zabaw dla dzieci, kręgle, areny laserowe, pokoje zagadek itp.), w placówkach gastronomicznych, w restauracjach, w kawiarniach, w barach, w klubach nocnych, w kasynach i salonach gier,  salonach bingo, zakładach i punktach bukmacherskich.
Rejestracja nie będzie konieczna w przypadku jedzenia na wynos lub dostarczanego w inny sposób, w przypadku usług cateringowych świadczonych pracownikom przedsiębiorstw, zakładów lub organizacji, w których wykonywana jest praca zmianowa, jeśli usługi te są świadczone w lokalach przedsiębiorstw, zakładów lub organizacji.
Przy rejestracji trzeba będzie podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.
OSoby, które odmówią podania danych kontaktowych nie mogą być wpuszczone do lokalu. Za niestosowanie się do zaleceń grozi kara od 500 do 1 500 euro.
Rejestracja uczestników będzie obowiązkowa także na wszystkich imprezach. Nie trzeba tego robić, jeśli bilety są sprzedawane online. Podczas imprez odbywających się na świeżym powietrzu obowiązkowe będzie noszenie masek i utrzymywanie metrowego dystansu. W przypadku imprez w pomieszczeniach obowiązkowe będzie zachowanie odległości dwóch metrów (lub co drugie krzesło) i noszenie masek ochronnych. Wymóg odległości nie dotyczy małżonków, krewnych, rodziców adopcyjnych oraz opiekunów.
L24.lt
 

Skaityti toliau

Rajonas

Vilniaus rajono savivaldybė dėl augančio Covid-19 skaičiaus pateko į raudoną zoną

Avatar

Paskelbta

Siekiant suvaldyti koronaviruso (Covid-19) plitimą bei viršijus Vyriausybės nustatytam Covid-19 sergamumo rodikliui, nuo š. m. spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. Vilniaus rajono savivaldybė kartu su dar 7 savivaldybėmis priskiriama raudonajai zonai. Šiuo metu į raudonąją zoną iš viso įtraukta 21 šalies savivaldybė, į geltonąją – 26, į žaliąją – 13.
Į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Taigi, ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas bus sprendžiama šiandien Vyriausybės posėdyje. Nuo šiandien, t. y. spalio 26 d. vietiniai karantinai yra paskelbti šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse. Karantinas pratęstas Raseinių rajono savivaldybėje.
Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 26 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24:00 val.; Raseinių rajono savivaldybėje – iki 2020 m. lapkričio 6 d. 24:00 val.
Atsižvelgdama į patvirtintas Europos Tarybos rekomendacijas, Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną.
Žalioji zona reiškia, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į žalią zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc.
Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turi būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Į geltonąją zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.
Į raudonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t. y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.
Savivaldybės vertinamos atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų procentinę dalį per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais procentinę dalį per 7 dienas.

Operacijų vadovo 2020 m. spalio 23 d. sprendimas Nr. V-2356 „Dėl savivaldybių, priskiriamų žaliajai, geltonajai ir raudonajai zonai, nustatymo“
 
Parengta pagal sam.lrv.lt inf. 

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt