Connect with us

Mokslas

IT industrijoje – ne tik programuotojai: kokie specialistai lieka dėmesio užribyje?

Avatar

Paskelbta

Jau keletą metų iš eilės netyla įspėjimai, kad ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje tragiškai stinga IT srities specialistų. Praėjusiais metais paskelbtas tyrimas atskleidė, kad iki 2020 metų Lietuvos darbo rinkoje reikės daugiau kaip 13 tūkstančių papildomų šios srities darbuotojų. Tiesa, dalis žmonių šiuos skaičius klaidingai tapatina su programuotojais.

Vyriausybė jau senokai uždegė žalią šviesą užsieniečių samdymui ir kasmet skelbia aukštos kvalifikacijos profesijų sąrašą, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje. Iš 55 paminėtų profesijų net 27 yra tiesiogiai susijusios su IT sritimi.

Profesionalai pabrėžia – dalis žmonių IT specialistus klaidingai tapatina tik su programuotojais, o kitokį darbą šioje srityje atliekantys darbuotojai tarsi lieka šešėlyje. Neretai programuotojo mitas dar pagražinamas pasakojamais apie milžiniškus atlyginimus ir juokeliais apie programų kodus.

Pasak specialistų, darbuotojų trūksta, bet su IT susijusių specialybių įvairovė – gerokai platesnė. Jie ragina įsižiūrėti ne tik į bendrą darbo rinkos poreikio paveikslą, tačiau mėginti apčiuopti ir kitas detales.

Programuotojų paveikslas – tiesiog ryškesnis?

„Taip, iš tiesų vyrauja nuomonė, kad IT srityje dirba tik programuotojai, kas yra tikrai netiesa“, – iš savo patirties pasakoja Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) dekanė Rita Butkienė. Pasak jos, panašu, kad žodis „programuotojas“ tapo tarsi bendriniu IT profesionalo pavadinimu.

Jos manymu, nepakankamas žinias apie IT srities profesijas neretai demonstruoja ne tik vyresni, bet ir jauni žmonės, dar tik besižvalgantys karjeros galimybių ir sprendžiantys, kuria linkme judėti toliau.

Gitana Strazdauskė.ktu.edu nuotrauka

„Manau, kad jaunimas galimai nežino, ką daro kiti IT specialistai. Be to, jauni žmonės nori rinkis perspektyvias, gerai apmokamas specialybes, o iš medijų girdime, kad gerai uždirba tik programuotojai“, – tendenciją paaiškina Gitana Strazdauskė, vadovaujanti prancūzų kapitalo kompanijai.

Nuo 1997 m. Kaune įsikūrusi įmonė kuria, vysto ir palaiko programinės įrangos produktus, kuriuos naudoja NASA, JAV gynybos departamentas ir jo rangovai, kitų šalių gynybos pramonės ir kosmoso industrijos atstovai.

Pasak G. Strazdauskės, ryškesnį programuotojų įvaizdį visuomenės akyse galima paaiškinti ne tik masinančiais atlyginimais, tačiau ir jų darbo specifika.

„Programuotojai kuria produktą. Jei nesukurtų, kiti IT specialistai, pavyzdžiui, kokybės inžinieriai ar dokumentuotojai, neturėtų ką testuoti, dokumentuoti ar atlikti kitus darbus“, – teigia ji.

Anot įmonės direktorės, būna atvejų, kai programuotojai kartu dar atlieka ir analitiko bei testuotojo darbus. Taip dažniausiai nutinka mažesnėse įmonėse, ypač startuoliuose.

„Gal todėl programuotojai yra labiau pastebimi ir reikšmingesni“, – svarsto pašnekovė. – Kita vertus, nedidelės apimties projektams ar produktams ko gero iš tiesų nereikia tiek daug specializuotų darbuotojų, puikiai galima susitvarkyti ir su patyrusio kvalifikuoto programuotojo įdirbiu“, – sako ji.

Atlieka skirtingus darbus

KTU IF dekanė R. Butkienė atkreipia dėmesį, kad tie patys programuotojai yra ne vienodos kvalifikacijos ir lygmens specialistai, todėl ieškomiems darbuotojams taikomi skirtingi reikalavimai.

„Darbo skelbimuose paprastai nurodoma, kokių technologinių žinių reikia, nes įmonės kuria įvairių tipų, paskirties sistemas ar produktus. Tai apsprendžia programavimo kalbų ir technologijų pasirinkimą, kurių yra tikrai daug ir įvairių”, – pastebi ji.

Beje, vienos programuotojų samda ir įdarbinimu užsiimančios tarptautinės kompanijos duomenimis, visame pasaulyje priskaičiuojama daugiau kaip 52 milijonai asmenų, mokančių bent vieną iš populiariausių programavimo kalbų: JavaScript, Python, C#, PHP, C/C++, Swift, Ruby, Cotlin ir kitas. Daugiausiai programuotojų yra įvaldę JavaScript, Java ir Python kalbas. Atitinkamai jas moka 10,7, 7,1 ir 7 milijonai programuotojų.

R. Butkienė paaiškina: „Vieni kuria vadinamąsias žiniatinklio  sistemas, tada reikalingi „front-end“ ir „back-end“ kūrėjai, kiti orientuojasi į mobiliąsias aplikacijas, dar kiti imasi įmonių informacinių sistemų kūrimo, kur neapsieinama be duomenų bazių specialistų“.

Pasak dekanės, IT specialistai dirba kur kas įvairesnį darbą negu atrodo iš pirmo žvilgsnio. „Užtenka pažiūrėti darbo skelbimus – juose yra visokių pasiūlymų. Darbo rinkoje laukiami ne tik programuotojai, tačiau ir sistemų projektuotojai, sistemų architektai, testuotojai, kokybės specialistai, analitikai”, – vardija pašnekovė.

Dirba visa komanda

R. Butkienės teigimu, kad būtų sukurtas funkcionalus programinis produktas, šalia programuotojų pluša ir eilė kitų specialistų. Analizę atliekantys IT specialistai identifikuoja vartotojų poreikius, IT projektų vadovai sudaro veiklos planą ir rūpinasi jo realizavimu. Darbo imasi ir sistemų architektai, projektuotojai, spręsdami, kaip ta sistema turėtų būti kuriama, iš kokių komponentų, posistemių turės būti sudaryta. „Tik po šių veiklų savo darbą nudirba programuotojai. Taip pat jau sukurtą programą būtina išbandyti, ją patikrinti, taigi šiame procese svarbūs tampa testuotojai”, – sako KTU IF dekanė.

Rita Butkienė. ktu.edu nuotrauka

Anot jos, vieni specialistai dirba, kad programų sistemos būtų sukurtos, o kiti skiria darbo laiką jų priežiūrai. „Pavyzdžiui, sistemų administratoriai yra tam, kad sistema būtų naudinga ir naudojama. O kur dar įvairūs IT konsultantai, kurie išaiškina žmonėms, kai jiems kyla klausimų, kaip naudotis IT produktu“, – pastebi pašnekovė.

KTU IF dekanės nuomone, mažiausiai visuomenė turi žinių apie duomenų analitikų darbą (anglų kalba – Data scientists) – ši kol kas retesnė specialybė palaipsniui populiarėja visame pasaulyje, todėl jos perspektyvos įgauna pagreitį.

„Pastaruoju metu tokie specialistai – labai paklausūs, jų reikia rinkai. Šią sritį pasirinkę žmonės privalo ne tik išmanyti IT, bet turi turėti tvirtas matematikos srities žinias. Reikalingi matematiniai modeliai, metodai, kuriuos galima pritaikyti didelių duomenų analizėje”, – tvirtina ji.

Pasak R. Butkienės, per ilgą laiką, kai naudojamos įvairios sistemos, prikaupta daug ir labai įvairių duomenų, todėl reikalingi specialistai, gebantys juos valdyti. „Šių specialistų tikslas – iš duomenų masyvo „išpešti“ naudingą informaciją, kuri padėtų plėtoti esamas ir naujas veiklas, projektus, galbūt verslus“.

Į dinamišką IT sritį pokyčius įneša ir besiritanti ketvirtosios pramonės revoliucijos banga. „Dabar ir netolimoje ateityje intensyviai vystomi dirbtinio intelekto (DI) sprendimai, kai mums įprastus, pažįstamus robotus greičiausiai keis „minkštieji“ robotukai. Kitaip tariant, esamos mašinos bus valdomos gudrių programų sistemų. Na ir čia tikrai reikalingos DI žinios“, – sako dekanė.

Pasak jos, dėl skaitmenizacijos ir robotizacijos šiandien nišinėmis vadinamų IT specialistų gretos išaugs į mases. „Dabartinės technologijos, kalbu apie kompiuterius ir jų našumą, leidžia už priimtiną laiką ir kainą įgyvendinti tikrai sudėtingus algoritmus ir taip sukurti dirbtinį intelektą. Jau egzistuoja tokie sprendimai, taigi specialistai, juos gerai išmanydami, gali sukurti daug naujovių, ir mūsų aplinką gerokai pakeisti tiek namuose, tiek ir darbe. Neabejotinai jų reikės ir ateityje“, – priduria R. Butkienė.

Kokių specialistų trūksta Lietuvos darbo rinkai?

ktu.edu nuotrauka

ktu.edu informacija

Miestas

VU Saulėtekyje baigia formuoti didžiausią Lietuvoje gyvybės, fizinių ir technologijos mokslų branduolį

Avatar

Paskelbta

Praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino naujai dviejų Vilniaus universiteto (VU) padalinių infrastruktūrai sukurti skirtas lėšas. Saulėtekyje greta jau veikiančių stipriausių šalies mokslo centrų per trejus metus, planuojama, įsikurs modernūs Chemijos bei Matematikos ir informatikos fakultetai. Šių mokslo sričių potencialo stiprinimas ir sutelkimas šalia Saulėtekio slėnyje jau įsikūrusios tarpdisciplininės mokslo bendruomenės ir verslo inkubavimui reikalingos infrastruktūros prisidės prie Lietuvos ekonomikos pažangos didinimo, siekiant, kad kuo didesnę jos dalį sudarytų inovatyvus ir aukštą pridėtinę vertę kuriantis verslas.
Projektai skatins šalies ekonomikos pažangą
Vilniaus universiteto rektoriaus prof. Rimvydo Petrausko teigimu, tai į visos valstybės ateitį nukreipti VU projektai, kurių tikslas – sukurti mokslo ir studijų sąlygas svarbiose mokslo kryptyse, toliau koncentruoti mokslo potencialą Saulėtekio miestelyje, gerinti mokslo ir verslo sinergiją. Mokslo ir studijų infrastruktūros koncentravimas atveria visiškai naujas galimybes tarpkryptinėms studijoms, orientuotoms į aukštąsias technologijas.
„Esame įsitikinę ir didele socialine-ekonomine projektų nauda bei būsima šių investicijų grąža, nes projektai tiesiogiai susiję su šalies ūkiui jau dabar ir potencialiai ateityje reikšmingomis sritimis – biochemija, biotechnologija, finansų technologijomis, dirbtinio intelekto plėtojimu“, – pabrėžia VU rektorius.
Kaip sako vyriausiasis VU rektoriaus patarėjas profesorius Juozas Rimantas Lazutka, Saulėtekyje formuojamas didžiausias Lietuvoje gyvybės, fizinių ir technologijos mokslų branduolys, kuriame bus telkiami šių mokslo sričių moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra (MTEP), plėtojamos mokslo ir verslo partnerysčių kuriamos vertės augimo prielaidos.
„Aukšto lygio mokslo ir inovacijų paramos paslaugų centrų sutelktumas, svarbių mokslo sričių potencialo stiprinimas turės įtakos ne tik Vilniaus, bet ir Lietuvos ekonominei pažangai, konkurencingumui tarptautinėje erdvėje“, – įsitikinęs rektoriaus patarėjas infrastruktūros plėtros klausimais.
Chemijos pramonė yra svarbi modernios ekonomikos šaka. Europos Žaliojo kurso (angl. European Green Deal) iniciatyvoje daug dėmesio skiriama moksliniams tyrimams ir inovacijoms, kurios būtų kreipiamos į klimatui neutralių, atliekų nekuriančių, nulinę emisiją užtikrinančių sprendimų paieškas.
Todėl, pasak prof. J. R. Lazutkos, gyvybės mokslų, švarios chemijos pramonė plėtojama siekiant, kad Lietuvos ekonomika taptų tvari, inovatyvi ir kurtų aukštą pridėtinę vertę. Perspektyvių pramonės sektorių inovacijoms kurti ir skatinti reikalingi tarpdisciplininiai moksliniai tyrimai ir aukštos kvalifikacijos specialistai.
Naujuose Chemijos bei Matematikos ir informatikos fakultetuose įsikurs modernios mokslinių tyrimų laboratorijos, kuriose vykdomi biochemijos, chemijos inžinerijos, medžiagų inžinerijos, dirbtinio intelekto, prognozavimo metodų, kibernetinio saugumo, didelių duomenų analitikos tyrimai skatins aktyvią inovatyvių sprendimų plėtrą ir intensyvesnę partnerystę su biotechnologijos, bioinformatikos, finansinių paslaugų, informacinių technologijų, medicinos ir sveikatos mokslų bei inžinerinio profilio įmonėmis ar akademiniais partneriais.
Bus stiprinamas šalies mokslo potencialas
Nauja moderni mokslo ir studijų infrastruktūra ne tik prisidės prie mokslo žiniomis, pažangiosiomis technologijomis, inovacijomis grįsto darnaus ekonomikos vystymosi, bet ir stiprins šalies mokslo potencialą, aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, skatins naujų aukštųjų technologijų įmonių steigimąsi, prisidės prie gamtos mokslų ir technologijų srities studijų kokybės gerinimo bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo plėtojimo.
„Šie du VU kompleksiniai projektai apima ir šalies švietimo institucijų bendrą veiklą didinant STEAM (angl. Science, Technologies, Engineering, Mathematics) studentų skaičių Lietuvoje ir skatinant studentus savo žiniomis ir inovacijomis stiprinti šaliai reikšmingas mokslo sritis. Juos įgyvendinus taip pat atsiras palankesnės sąlygos sujungti įvairių specializacijų mokslininkų pastangas tiek formuluojant fundamentinius uždavinius, tiek juos sprendžiant ar jų pagrindu kuriant naujas technologijas MTEP“, – įsitikinęs prof. J. R. Lazutka.
Modernizavus šių fakultetų MTEP infrastruktūrą, sudarius sąlygas vykdyti atitinkamas mokslines veiklas bei tarpdisciplininius tyrimus ir čia sukūrus aukšto lygio laboratorijas, planuojama, reikšmingai augs MTEP paslaugų spektras ir apimtis, didės tiek Chemijos bei Matematikos ir informatikos fakultetų individualiai, tiek bendrai su verslu ar kitais VU padaliniais registruojamų patentų skaičius.
Tarpdisci­plininių mokslininkų grupių iniciatyva atliekami moksliniai tyrimai ir darbai sudarys prielaidas kurti mokslo produktus, kuriuos būtų galima komercializuoti.
Projektų vertė – daugiau kaip pusė šimto milijonų eurų
Šie infrastruktūros projektai padės sutelkti turimą mokslo potencialą vienoje vietoje.
Šiuo metu jau parengtas VU Chemijos fakulteto statybos techninis projektas, gautas statybos leidimas, rengiamas MIF architektūrinės idėjos konkursas. Projektus planuojama baigti 2023 m. pabaigoje.
Bendra naujų fakultetų statybų projektų vertė siekia 60 mln. eurų. Didžiąją dalį jų sudarys Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos. Laboratorinei įrangai įsigyti skirtas išlaidas padengs VU, pardavęs dabar naudojamus fakultetų pastatus.
Skaityti toliau

Mokslas

Pamatykite, kaip moderniai atnaujintas Vilniaus licėjus

Avatar

Paskelbta

Užbaigta Vilniaus licėjaus rekonstrukcija – nuo šiandien į moderniai atnaujintas klases jau sugrįžo mokiniai. Pastatas rekonstruotas iš esmės – nuo stogo – iki kondicionierių klasėse ir terasos lauke. Licėjus sostinėje veikia nuo 1990-ųjų, ir iki šiol jis nebuvo nė karto remontuotas.

„Įveikėme didelius iššūkius rekonstruodami Licėjų. Pagaliau itin gabūs jaunieji vilniečiai galės siekti įspūdingų rezultatų bei garsinti tiek Vilniaus, tiek Lietuvos vardą šiuolaikiškam ugdymui pritaikytose patalpose. Ištisus dešimtmečius neremontuota mokykla visiškai atgimė tiek iš vidaus, tiek ir išorės“, – sakė sostinės mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

[youtube v=”zyPy7Y6uals”]

Visoje mokykloje pakeista grindų danga, durys, sumontuotos pakabinamos lubos, įrengti šviestuvai, perdažytos sienos, performuotos laiptų pakopos, pakeisti turėklai, pakeista elektros instaliacija, vamzdynai, radiatoriai, įrengtas liftas, performuotos durų angos, dėl saugumo įrengta įeigos kontrolė. Nuo šiol pastatas pritaikytas žmonėms su negalia. Suprojektuotas specialus keltuvas saugiai ir patogiai patekti į sporto salę, įrengtas specialus langas stebėti kas vyksta salėje.

„Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio išvakarėse Vilniaus licėjus pradėjo ugdymo procesą iš esmės atnaujintose patalpose. Šis licėjaus bendruomenei įsimintinas įvykis sutampa ir su licėjaus 30-mečio jubiliejumi. Esame tikrai laimingi, kad vasarą, pradėtas renovacijos procesas, baigėsi ypač sėkmingai ir galėsime šiuos mokslo metus užbaigti kokybiškai atnaujintame licėjuje. Taip pat smagu, kad Vilniaus miestas pasipuošė išskirtinai sutvarkyta mokykla. Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei už nuoširdų rūpestį, mokinių tėveliams už palaikymą, mokytojų kolektyvui ir mokiniams už supratimą bei susitelkimą. Tik bendromis pastangomis buvo galima pasiekti tokį puikų rezultatą, kuriuo visi kartu galime didžiuotis“, – kalbėjo Licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Mokykloje dirbti ir mokytis bus jaukiau ir šilčiau: atlikti fasado, cokolio, stogo šiltinimo darbai, pakeisti visi langai. Visose klasėse sumontuoti kondicionieriai, įrengtas mechaninis vėdinimas, projektoriai, mokytojai juos galės valdyti iš savo darbo vietos, padidintas rozečių skaičius, taip pat suremontuotos tualetų patalpos. Fizikos ir chemijos kabinetai buvo sutvarkyti pagal mokyklos pageidavimą, bus pritaikyti laboratoriniams bandymams, interaktyviosioms lentoms.

Atnaujinta ir sporto erdvė: suremontuota salė, pakeista grindų danga, perdažytos sienos, lubos, sumontuotas naujas apšvietimas, įrengtas mechaninis vėdinimas. Suremontuota ir aktų salė: pakeista grindų danga, perdažytos sienos, lubos, sumontuotas naujas apšvietimas, įrengtas mechaninis vėdinimas, naujai įrengta scena. Visiškai atnaujinta ir Licėjaus virtuvė.

Sutvarkyta ir įstaigos aplinka lauke – pakeistas ir suformuotas naujas šaligatvis, vidiniame kieme įrengta terasa, performuota veja, įrengta nuovaža neįgaliesiems, naujai įrengti suoliukai, atsiras ir dviračių stovai, apšvietimas.

Su būtinais papildomais darbais sostinės savivaldybei ši rekonstrukcija kainavo daugiau kaip 5 mln. eurų.

vilnius.lt informacija

Skaityti toliau

Mokslas

Nepriklausomybės minėjimas kitaip: Vilniaus restoranuose atsiskleis laisvės skonis

Avatar

Paskelbta

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį Vilniaus restoranai švęs skaniai: svečiams pasiūlys specialius patiekalus, kurie jiems atspindi laisvę. Penkiolika patiekalų, unikalus kokteilis ir net specialus meniu sostinės restoranuose lankytojų lauks nuo dabar iki liepos 6 d.

„Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejus sostinėje bus iškili šventė visiems: ir vilniečiams, ir miesto svečiams. Per tris pastaruosius dešimtmečius Vilnius tapo virtuvių įvairove, vakarietiškais kulinariniais standartais ir profesionalių šefų gausa pasigirti galinčiu miestu. Tad jų sukurti laisvės skonį pajusti leisiantys lietuviški patiekalai padės visiems įsijausti į šventinę nuotaiką“, – teigė Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Vilniečius ir miesto svečius su išskirtiniais desertais pasitikti valstybės nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio kvies restoranai „Amandus“, „Meat“, „Sugamour“ ir „Europa Classic“, specialų kokteilį minėjimui siūlys „Skybar“, o restoranas „Riverside“ sukūrė atskirą trijų patiekalų meniu. Akcijoje taip pat dalyvauja „Ertlio namas“, „Žuvinė“, „Grey“, „12 istorijų“, „Šekspyras“, „Paupio 12“, „Gastronomika“, „Balzac“ ir „Rise“. Restoranas „Time“ savo patiekale naudos tradicinį kepimą ant anglių, o ėriukų šonkaulių laužas, kurio paragauti bus galima „Mykolo 4” buvo įkvėptas nepriklausomybės laužų vaizdinių.

vilnius.lt nuotr.

„Lietuviška virtuvė nėra molekulinė. Tai yra senų tradicijų prikėlimas į šiuolaikinę virtuvę, iš praeities išlikusios receptūros pritaikymas restoranui. Šiam minėjimui mūsų ruošiamas patiekalas bus kaip tik toks. Tai bus žvejo žmonos patiekalo receptas, paruoštas iš ekologiškų daržovių, pagautos, o ne specialiai augintos žuvies ir su naujovių prieskoniu“, – sakė restorano „Žuvinė“ vadovas Vitalijus Dobromilskis.

Visi „Go Vilnius“ kvietimą priėmę šefai ieškojo savitų būdų atskleisti lietuviškumą ir turtingą mūsų šalies istoriją. Valgiaraščiuose specialiai išskirti patiekalai vienur atspindės šalies trispalvę, kitur apie lietuvybę pasakos mūsų kraštams būdingais skoniais ir kvapais, dėmesį trauks netikėtu pateikimu ir estetika.

„Mūsų restorano koncepcija – pateikti istorinę Lietuvos virtuvę moderniu kampu. Šis renginys yra galimybė parodyti savo tradicijas ir nustebinti. Išgirdus renginio temą labai greitai gimė ir patiekalo mintis. Tai bus senas receptas, kurį, kaip pridera, prikelsime šiuolaikiška šventine forma“, – tikino restorano „Ertlio namas“ įkūrėjas ir virtuvės šefas Tomas Rimydis.

Šefas Tomas Rimydis. vilnius.lt nuotr.

 

Išskirtinių patiekalų paragauti bus galima keturis mėnesius. Paskutinė akcijos diena taip pat simboliškai bus nacionalinė šventė – liepos 6-oji, Karaliaus Mindaugo karūnavimo arba Valstybės diena.

„Lietuviška virtuvė per pastaruosius laisvės dešimtmečius pasikeitė itin ženkliai. Išaugo nauja kulinarų karta, kuri mokėsi ir sėmėsi patirties Lietuvai vėl sugrįžus į nepriklausomų valstybių gretas. Tradicinis lietuviškas maistas atgimė naujomis spalvomis, o Vilnius tapo svarbiu tašku maisto mylėtojų žemėlapiuose. Aukštas kokybės standartas ir šviežia vietinė produkcija leidžia sostinės šefams nuolat stebinti naujais autoriniais darbais. Šių meistrų ir restoranų dėka, istorinis Lietuvos maisto palikimas toliau gyvuoja moderniomis formomis ir atranda vietą XXI-jame amžiuje“, – teigė I. Romanovskienė.

Daugiau informacijos apie akciją – Vilniaus turizmo informacijos svetainėje.

Ši idėja – jau ne pirmas „Go Vilnius“ žingsnis garsinant miesto siūlomas kulinarines patirtis. Pernai dešimt sostinės restoranų prisijungė prie itin daug dėmesio tarptautinėje žiniasklaidoje sulaukusios agentūros idėjos pakviesti kartu Vilniuje pavakarieniauti du pasaulinio garso futbolininkus – C. Ronaldo ir L. Messi. Įspūdingus žvaigždžių portretus iš lietuviškai virtuvei būdingų produktų tuomet kūrė menininkė Jolita Vaitkutė. Be to, sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūra nuolat rengia ir atnaujina turistams skirtus gidus ir leidinius apie Vilniaus siūlomas kulinarines patirtis – geriausius restoranus, tradicinius lietuviškus patiekalus ir kt.

vilnius.lt informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt