Connect with us

Naujienos

Kada man gali padėti masažas?

Avatar

Paskelbta

Kaip pasirinkti masažų kiekį, kokias vietas masažuoti ir kam masažas gali labiausiai padėti, pasakoja RS holistinio masažo meistrė Jolita Puidokienė. 

Masažų kiekis priklauso nuo kūno vietos

Derinant masažą su mankšta ar sportu raumenų kraujotaka kur kas aktyvesnė ir masažo nauda yra ženkliai stipresnė. RS holistinius masažus atliekanti Jolita Puidokienė pasakoja, kad masažo nauda pasijaučia jau po pirmo karto. Pasak moters, ypatingai tai pajaučia tie, kurie ateina, pavyzdžiui, su juosmens skausmais. Tai itin dažnai pasitaikantis negalavimas. Jei pas masažuotoją atvykote dėl įsisenėjusių skausmų, tokiais atvejais nepakanka vieno seanso, kad problema atsitrauktų ilgam. Kitaip tariant, tas kas „užtarnauta“ per daugelį metų, negali būti pašalinama per valandą.

Dažniausiai problemoms spręsti paskiriami keturi susitikimai, kurie suplanuojami kas antrą dieną. Masažuojamas visas kūnas, tačiau daugiausia dėmesio skiriama probleminei vietai. Po tokio kurso rekomenduojami palaikomieji masažai, kurie atliekami maždaug kas keturias savaites. 

Kita dažna problema – skausmai kaklo, menčių srityje. Šiuo atveju kursas labai panašus. Keturi intensyvūs masažai, po kurių seka palaikomieji. Tik masažo metu daugiau dėmesio skiriama viršutinei nugaros daliai. Tokie skausmai dažnai vargina sėdimą darbą dirbančius žmones. Norint išvengti komplikacijų, pas masažuotoją kreiptis rekomenduojama kol skausmas nėra įsisenėjęs. 

Dailesnis kūnas be bado dietos

Tarp moterų populiariausi – figūros modeliavimo masažai. Jų metu šlaunų, sėdmenų apimtis galima sumažinti 3-7 centimetrais. Tokį rezultatą galima pasiekti atlikus 4-5 masažus. Liekninančių masažų dažnumas yra toks pats kaip ir turint nugaros ar kitų problemų. Palaikomųjų masažų kursas tokiais atvejais priklauso nuo to, kaip moteris linkusi pilnėti, ar organizmas kaupia skysčius, koks yra bendras fizinis aktyvumas. Tačiau periodiškumas vidutiniškai yra kas 3-5 savaitės. 

Patarimas darboholikams

Masažai labai aktualūs naktinį darbą  turintiems žmonėms, pavyzdžiui, medikams. Taip pat pas masažuotojus dažnai užsuka ir sporto treneriai.  Dirbant naktinį arba fiziškai intensyvų darbą įprastai atsiranda nusiskundimų dėl pervargimo, išsekimo. Masažo metu atsatomos jėgos, darbingumas. Grįžta energija, lengviau susikaupti, žmonės jaučiasi žvalesni. 

Kada masažas netinka? 

Nerekomenduojama pas masažistą kreiptis dėl ūmios būklės. Tarkim, staigus skausmas ir uždegimas susuko nugarą, sunku judėti, judesiai skausmingi. Tai rodo, kad į masažą jau pavėlavote, nes jums reikalinga skubi pagalba ir tokiu atveju geriausia kreiptis į medikus, kurie įprastai skiria vaistų nuo uždegimo. Nurimus ūmiam uždegimui galima kreiptis į masažuotoją, kuris padės užkirsti kelią ūmios būklės pasikartojimui ir padės pasveikti.  

RS holistinis masažas gydo skausmo priežastis

Pagrindinė šio masažo idėja – kūnas yra nedalomas, darniai veikiantis mechanizmas. Todėl gydymas atliekamas ne tik tose vietose, kur žmogui skauda ar jaučiama įtampa, bet sujudinami ir reikiami taškai, paveikiant visas organizmo sistemas. 

Kuomet jaučiamas skausmas juosmens ar kaklo srityje, tai problema nėra tik toje vietoje. Dažniausiai, skausmas yra tik pasekmė ir jis jaučiamas nebūtinai ten, kur yra pažeidimas. Pavyzdžiui, jei skauda juosmenį, reiškia stipriai įsitempę yra kojų raumenys (nugaros pusėje) ir nusilpęs pilvo presas. Dėl šių pakitimų juosmuo pertempiamas, negali išsilaikyti natūralioje pozicijoje ir ilgainiui pradedame jausti skausmą. Jei skauda kaklą, tai jį  tempia per daug įveržtos mentys. Todėl holistinis masažas paliečia visą kūną. Nors skausmas yra kaklo srityje, bet masažas prasideda nuo pirštų galiukų. Nes visi kūno raumenys susiję tarpusavyje, todėl geriausias rezultatas pasiekiamas atpalaiduojant visus kūno raumenis. Ne tik problemines vietas. 

Masažuotoja Jolita pasakoja, kad vardan norimo rezultato (pavyzdžiui, sveika nugara ar kaklas, lengvos kojos) žmogų siekiama paveikti per 7 minties ir rankos prisilietimus, per visus jo pojūčius: uoslę, regą, skonį, garsą, lytėjimą (kitaip tariant atitinkamą masažo metodiką), intuiciją ir savęs priėmimą. 

Tokiu būdu efektyviai stimuliuojama jo psichosomatika, kraujotaka, limfotaka, fascijos (jungiamojo audinio plėvelės), raiščiai, sausgyslės, sąnariai bei raumenys. Žmogus yra vientisas kūrinys. Masažas atliekamas su tam tikrais akcentais reikalingai kūno vietai bei sujungiant visą kūną į vieną vientisą harmoningą visumą.

Kam tinka masažai? 

Tokios paslaugos, pasak Jolitos, tinka tiek suaugusiems, tiek paaugliams. Per savo praktiką ji tikina išmasažavusi per 700 žmonių: „Kiekvienas ateina su individualiomis, specifinėmis problemomis, visi esame labai skirtingi. Net ir tas pats žmogus kitą kartą atsineša visai kitas įtampas. Tad kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių“ – šmaikštavo Jolita. Baigusi magistrantūros studijas verslo sektoriuje, ji įstojo į Karaliaus Mindaugo profesinę mokyklą masažuotojo kvalifikacijai įgyti. Po dviejų metų mokslų Jolita baigė ISPADO SPA specialisto programą, o dabar yra RS Holistinės masažo mokyklos mokinė bei būsima meistrė.

Norėdami užsirašyti į RS holistinį masažą ar sužinoti daugiau apie procedūras, kreipkitės telefonu +370 698 74535 arba Facebook puslapyje Jolitos masažo terapija.

Miestas

Sekmadienį retų ligų dienos spalvomis nušvis trys Vilniaus tiltai

Avatar

Paskelbta

Kasmet paskutinę vasario mėnesio dieną, šįkart vasario 28-ą dieną, sekmadienį, visame pasaulyje yra minima Pasaulinė retų ligų diena. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį ir suteikti žinių apie retomis ligomis sergančių žmonių gyvenimą ir problemas, geriau suprasti šių ligų kilmę ir keliamus iššūkius, skatinti sergančiuosius gyventi pilnavertį gyvenimą.

Pasaulinės retų ligų dienos minėjimo proga, sekmadienio vakarą Karaliaus Mindaugo, Baltasis ir Žvėryno (Seimo) tiltai bus apšviesti pasaulinės retų ligų dienos spalvoms – žalia, rožine, žydra ir violetine. Šią akciją kartu su Vilniaus miesto savivaldybe inicijuoja Seimo narės Monikos Ošmianskienės pirmininkaujamas Lietuvos Respublikos Seimo Neįgaliųjų teisių komitetas ir Lietuvos retų ligų aljansas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Žmonių, sergančių retomis ligomis, yra daugiau, nei galima numanyti. Retoms priskiriamos tos ligos, kuriomis serga ne daugiau kaip 5 iš 10 000 (arba 1 iš 2000). Nors ligos yra vadinamos retomis, tačiau jomis sergančių pacientų gana daug: atsižvelgiant į pasaulinę statistiką, kuri rodo, kad apie 6 proc. populiacijos susiduria su reta liga, Lietuvoje su jomis galėtų susidurti apie 180 tūkstančių gyventojų. Net apie 80 proc. retų ligų yra genetinės kilmės. Retų ligų dienos proga Seime organizuojama konferencija „Genetikos revoliucija – ar esame pasiruošę būti vieni iš lyderių“.

Pasak organizatorių, jos tikslas yra atkreipti dėmesį į tai, jog pastaraisiais metais Lietuvoje ir pasaulyje įvyko nemažai genetikos ir biotechnologijų mokslų atradimų, kurie revoliucionuoja šias sritis ir visą mokslo pasaulį. Tiesą sakant atradimai yra fundamentaliai svarbūs ir keis žmonijos ateitį pradedant sveikatos sistema ar grožio industrija ir baigiant ekonomika. Atradimų panaudojimas medicinoje, tame tarpe ir retų ligų gydyme, turi didelį potencialą. Artėjanti Pasaulinė retų ligų diena yra puiki galimybė tokiomis temomis kalbėti. Plačiau apie konferenciją ČIA. Konferencija bus transliuojama internetu Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ bei portale www.lrt.lt.

Skaityti toliau

Miestas

Vilniuje plečiamos periodinio testavimo nuo COVID-19 grupės

Avatar

Paskelbta

Sveikatos apsaugos ministerijai praplėtus profilaktinio periodinio testavimo grupes, jau nuo šiandien Vilniuje daugiau visuomenės grupių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu, ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami tyrimus mobiliajame punkte.

Iki šiol teisę į profilaktinius periodinius tyrimus turėjo tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu.

Nuo šiol reguliariai testuotis dėl koronaviruso galės: visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai; visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais; vaistinių darbuotojai; muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai; profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai; valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse; audinių ūkių darbuotojai; vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.; institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

Profilaktinio testavimo, atliekant PGR tyrimą (imamas tepinėlis iš nosiaryklės) tikslas – nustatyti šiuo metu COVID-19 sergantį žmogų, net jeigu jis nejaučia jokių simptomų, taip užkertant kelią protrūkių atsiradimui. PGR testavimas sutinkantiems darbuotojams vykdomas periodiškai, t.y. ne dažniau, nei kas 7 dienas ir ne rečiau, nei kas 10 dienų. Įstaigų vadovai koordinuoja darbuotojų periodinių profilaktinių tyrimų procesą, kad būtų užtikrintas tinkamas tyrimų periodiškumas.

Serologinis antikūnų testas (imamas kraujo mėginys) atliekamas, siekiant sužinoti, ar asmuo persirgo COVID-19 liga. Profilaktiniai tyrimai nėra tikslingi ir nevykdomi asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir nuo teigiamo SARS-Cov-2 PGR / antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų; turi COVID-19 ligos serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų; paskiepyti COVID-19 ligos vakcina pagal pilną skiepijimo schemą mažiau nei 90 dienų laikotarpiu.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Profilaktiniame testavime dalyvaujantys darbuotojai registruojasi per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą telefonu arba elektroniniu būdu pildant elektroninę registracijos formą adresu https://selfreg.myhybridlab.com ir pasirenka registracijos tipą PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms.

Registruojantis internetu, būtina turėti galimybę prisijungti prie savo el. bankininkystės paslaugų, kad sistema galėtų saugiai patvirtinti asmens tapatybę. Taip pat registruojantis prašoma nurodyti savo darbovietės juridinio asmens kodą, o jei dirbama pagal individualią veiklą, tuomet kodas neprivalomas. Užsiregistravę asmenys gaus SMS žinutę su individualiu kodu, kurioje bus tiksliai nurodyta, kada ir kur atvykti. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai tyrimus atliks mobiliajame punkte, esančiame automobilių stovėjimo aikštelėje „Statyk ir važiuok“ V. Gerulaičio g. 1 priešais verslo centrą „Technopolis“.

Vilniaus miesto savivaldybė ragina įstaigų vadovus motyvuoti savo darbuotojus tirtis profilaktiškai – mūsų tikslas yra bendruomenės narių saugumas ir pandemijos suvaldymas.

Skaityti toliau

Rajonas

Już można składać wnioski i zrezygnować z butli gazowych w domach wielomieszkaniowych

Avatar

Paskelbta

Agencja Zarządzania Projektami Środowiskowymi zaprasza do składania wniosków i uzyskania finansowania na wymianę butli gazowych na alternatywne źródła energii w domach wielomieszkaniowych – energię elektryczną lub gaz ziemny, jeśli dom posiada już wloty gazu ziemnego. Wnioski mogą składać administratorzy domów wielomieszkaniowych, wspólnoty oraz osoby do tego upoważnione. W budżecie państwa na ten cel przeznaczono łącznie 10 mln euro.
Na jedno mieszkanie przypada do 726 euro z VAT wsparcia – na restrukturyzację ogólnych instalacji elektrycznych lub gazowych domów wielorodzinnych – 242 euro, na rekonstrukcję instalacji elektrycznej lub gazowej mieszkań – 242 euro, a także na zakup kuchenki elektrycznej lub gazowej – 242 euro. Zwrócone zostaną również koszty administracyjne przedstawiciela domu wielomieszkaniowego na roboty – 3 proc. od maksymalnych kosztów finansowania ogólnych prac adaptacyjnych i zakupu kuchenek.
Dom wielomieszkaniowy, w którym planowana jest realizacja projektu, musi zostać wpisany na listę domów wielomieszkaniowych Państwowej Rady Regulacji Energetyki (lit. VERT). Sprawdzić, czy Twój dom wielomieszkaniowy jest wciągnięty na tę listę, można na stronie internetowej VERT. Po upewnieniu się, że dom znajduje się na liście, mieszkańcy będą musieli podjąć jednomyślną decyzję o rezygnacji z butli gazowych i wybrać alternatywne źródło energii – prąd lub gaz, jeśli dom ma wloty gazu.
Wnioski będą przyjmowane i oceniane przez Agencję ds. Zarządzania Projektami Środowiskowymi (lit. APVA), a od promotorów projektów będzie wymagane wypełnienie formularzy wniosków o płatność za projekty, które są zintegrowane z systemem informacji o zarządzaniu projektami środowiskowymi (lit. APVIS).
Wnioski będą przyjmowane do 1 czerwca. Wszystkie projekty będą oceniane natychmiast po złożeniu wniosku, więc projekty będą uruchamiane szybciej. Zakończenie wyboru wniosków będzie możliwe wcześniej, jeśli na podstawie podjętych decyzji o finansowaniu projektu i złożonych nowych wniosków będzie mogła zostać rozdzielona pełna suma na finansowanie konkursu.
Po potwierdzeniu otrzymania wsparcia będzie można rozpocząć prace i nabyć nową kuchenkę. Po zakończeniu prac ostateczne wnioski o płatność będą musiały zostać złożone za pośrednictwem systemu APVIS do 1 grudnia 2021 r. Fundusze na ten projekt nie będą przenoszone na następny rok, więc wykonawcy projektów będą musieli zadbać o to, żeby wnioski były składane w podanym czasie.
Decyzje o rezygnacji z niebezpiecznych butli gazowych w mieszkaniach i przejściu na inne źródła energii w roku 2020 podjęło ponad 900 mieszkańców domów wielomieszkaniowych. Wnioski o finansowanie w 2020 roku złożyło ponad 400 mieszkańców domów wielomieszkaniowych. 309 mieszkańców bloków, którzy usunęli butle z gazem, otrzymali prawie 4,5 mln subsydium. Z tych domów wielomieszkaniowych usunięto 5 860 butli gazowych.
Obecnie w kraju nadal istnieje około 1 500 domów wielomieszkaniowych, w których do gotowania używa się butli gazowych.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 
 

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt