Connect with us

Naujienos

Mažieji Kauno gyventojai šventes pasitinka „Džiunglėse“

Avatar

Paskelbta

Pastaruosius keletą metų, rodos, visas pasaulis ima atsisukti į gamtą. Sugrįžtame prie ištakų ir leidžiame sau būti gamtos dalimi rinkdamiesi sveikesnį, ekologiškesnį ir žalesnį gyvenimą. Ypač daug dėmesio dėmesio skiriama tiems, kurie dar nėra prisotinti chemikalų – vaikams. Deja, bet vaikams vien kaime užaugintų obuolių negana. Turbūt todėl Kaune išdygo vaikų žaidimų kambarys „Džiunglės“.

Džiunglės, Mažieji Kauno gyventojai šventes pasitinka „Džiunglėse“, Kaunieciams.lt

Didelės svajonės – dideli darbai

„Vaikų žaidimų kambarys „Džiunglės” – tai toks kambarys, kokį norėjome sukurti vaikams – ekologišką, išskirtinį kambarį ir mūsų manymu mums pavyko.“, – sako vaikų žaidimų kambario įkūrėja Aistė Žilinskienė.

Turbūt ir negalėjo būti kitaip, nes laisvalaikio zonos įkūrėjai įdėjo be galo daug meilės, darbo ir laiko. Kiekviena detalė jiems – labai svarbi ir gerai apgalvota, o pagrindinis tikslas – žaidimų kambarį sukurti tokį, kuriame vaikai galėtų pasijusti lyg tikrose džiunglėse. Tuo pačiu šiame žaidimų kambaryje siekiama vaikam parodyti skirtumą tarp plastmasinių ir medinių žaislų ar tarp daugiaserijinių pliušinių bei rankomis siūtų žaislų.

Veikla įvairaus amžiaus vaikams

„Džiunglės“, tai Kauno vieta, kur veiklos rastų ne tik mažesni, bet ir didesni vaikai: „Norėjome, kad tėveliai, kurie nori neįprastos vietos savo vaikučio šventei galėtų pas mus apsilankyti, kad jiems nereikėtų rūpintis vaikų užimtumu ir vaišėmis, o tiesiog džiaugtis savo vaiko švente.“, – pastebi žaidimų kambario įkūrėja.

Ypatingai gamtą mylintiems ir vertinantiems tikrumą šis jaukus kambarys be abejonės palieka didelį įspūdį. Apžiūrėjus kiekvieną detalę, negali nepastebėti, kad tai – ne fabriko gaminys, o kuo tikriausias rankų darbas. Įkūrėjos teigimu, netgi naktimis buvo rankomis drožinėjami kelmeliai, gyvūnų pėdos, pagaminta mergaitėms virtuvėlė, valtis, džiunglių nameliai su nendrių stogais ir daugybė kitų, vaikų mylimų, daiktų.

Ne tik žaislai, bet ir sienos

„Džiunglės“ gali pasigirti ne tik išskirtiniais žaislais. Čia dailininkė džiunglių vaizdus perkėlė ant sienų, kur puikuojasi įvairūs egzotiški gyvūnai. Tuo pačiu galima pasinerti į povandeninį gyvenimą stebint žuvytes dideliame akvariume. O norinčių tapti tarzanais norai išsipildo būtent „Džiunglėse“ – čia vaikai gali netgi nusileisti lynu.

„Kad šventė būtų dar linksmesnė, galime pakvieti svečią: indėnę, tigrą, katytę, pimpačkiuką, karininkę ir daugybę kitų. O jeigu vaikučiai mėgsta dainuoti taip pat turime ką pasiūlyti – karaoke vakarėlį. Žinome, kad daugelis mergaičių svajoja tapti balerinomis, todėl mes šią svajonę taip pat bandome bent trumpam išpildyti – į svečius pasikviesdami baleriną, kuri pamokys šokio subtilybių.“, – apie galimas veiklas pasakoja Aistė  Žilinskienė.

Taip pat vaikų žaidimų kambarys gali pasiūlyti ne tik pažintis su įvairių specialybių atstovais, bet ir egzotiniais gyvūnais, be kurių neįsivaizduojame nei vienų džiunglių. Į šventę galima pakviesti  papūgą arą vardu Pedro, kuris neabejotinai pralinksmins savo kalbomis. Taip pat „Džiunglės“ pildo ir drąsuolių norus – panorėjus, į šventę gali atvykti  iguana,  vėžliukas ar net pitonas, kurie ne tik mielai priims paglostymus, bet ir pozuos įsimintinas akimirkas menančiose nuotraukose.

Modernus grįžimas į praeitį

Turbūt daugelis pagalvojame, kaip būtų gera sugrįžti į laikus prieš keturiasdešimt metų. Kai vaikai žaidė su mediniais žaislais, o netikrumo ir plastmasės buvo daug mažiau. Tikras, su meile pagamintas, žaislas sukelia emocijas. Su juo žaisti – daug maloniau.

„Smagu girdėti, kad vis daugėja tėvelių, kurie bando savo vaikams „įskiepyti ” ne tik sveiką maistą, kokybiškos medžiagos rūbus, bet ir rankų darbo kūrinius.“, – patirtimi ir pastebėjimais dalinasi vaikų žaidimų kambario „Džiunglės“ įkūrėja Aistė Žilinskienė.

Jeigu ir jūs norite padovanoti išskirtinę šventę savo vaikui – susisiekite tel. +370 672 30080 ar el. paštu info@dziungles.com arba užsukite į „Džiungles“ adresu Vytauto g. 109A, Garliava ir viskuo įsitikinkite patys.

Šiuo metu „Džiunglėse“ vyksta ir skani akcija!

Užsisakius šventę žaidimų kambaryje jūsų lauks net keturios 32 cm. skersmens picos, kurias išsirinksite patys.

Rajonas

Virtualus sausio 13-osios pagarbos bėgimas

Avatar

Paskelbta

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis
Mokytoja Anna Černiavska
Gyvendami šių dienų realijomis, bet vis dėlto norėdami pademonstruoti valią ir ryžtą, iškėlėme sau ir kitiems tikslą: didinti ištvermę bei fizinį aktyvumą ir visus asmeninius sportinius pasiekimus skirti Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui pažymėti. Vilniaus r. Pagirių gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai inicijavo virtualų Pagarbos bėgimą mokiniams, tėveliams, mokytojams.
Prie iniciatyvos prisijungė Vilniaus r. Kalvelių S. Moniuškos gimnazija (13 mok.), mokytoja Anna Černiavska, Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazija (45 mok.), mokytojas Valdemar Šaveiko, Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija (6 mok.), mokytojas Eduard Špakov, Vilniaus r. Valčiūnų gimnazija (22 mok), mokytoja Nelli Muchlajeva, Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija (7 mok.), mokytoja Roma Graužinytė, Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija (20 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Bezdonių Saulėtekio pagrindinė mokykla (6 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Vilniaus r. Avižienių gimnazija (10 mok.), Viačeslav Verbovik bei Vilniaus r. Pagirių gimnazijos mokiniai 5-6 klasės (90 mok.), 7-8 klasės (70 mok), gimnazijos I – IV klasės (90 mok.), mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė, V. Tubelienė. Visi Pagarbos bėgimo dalyviai apdovanoti renginio sertifikatais.
Džiaugiamės, kad pavyko suburti mokinius ir mokytojus bendram, neįprastam Pagarbos bėgimui, kad visi anksčiau minėtieji žmonės skyrė laiko ir jėgų. Nuostabu, kai supranti, kad prabėgus trisdešimčiai metų po sausio 13-osios įvykių yra neabejingų gražioms idėjoms ir susitelkimui.  Todėl norisi pažymėti įsimintiniausius Pagarbos bėgimo momentus. Jauniausias dalyvis – antrokas Martin Verbovik (Avižienių gimnazija), kuris nubėgo 2,33 km. Ilgiausią 11,04 km distanciją nubėgo Erik Černiavski (Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija) bei Evelina Rubanova (10,02 km, Valčiūnų gimnazija). Net 16,26 km nuėjo Julia Buriak (Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija) ir  Kšyštof Bogdanovič (Pagirių gimnazija).
Savo asmeniniu pavyzdžiu, eidami, bėgdami ar čiuoždami slidėmis mokinius motyvavo mokytojai V. Verbovik ir V. Šumskis iš Avižienių gimnazijos, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, istorijos mokytoja R. Korotkovienė bei fizinio ugdymo mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė ir kiti mokytojai iš Pagirių gimnazijos.
Pagarbos bėgimu siekėme skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisimenant kovas už jos Laisvę ir Nepriklausomybę, bei ugdyti ištvermę ir sąmoningą požiūrį į sveikatinimo užsiėmimus. Tik sąmoningi ir sveiki piliečiai geba išlaikyti/išsaugoti iškovotus siekius, todėl šis Pagarbos bėgimas – įrodymas, kad laisvė ir nepriklausomybė tvirtose ateities jaunuolių rankose.
Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, kad pirmą kartą organizuotas renginys Virtualus Sausio 13-osios Pagarbos bėgimas Vilniaus rajono mokykloms taps tradicija, įprasminanti istorinius įvykius bei sąmoningą požiūrį į bėgimą ir sveikatą.
Pagarbos bėgimo koordinatorė Nijolė Ilgevičienė

Skaityti toliau

Naujienos

Nugriauta Salantų užtvanka atlaisvins 46 km ilgio kelią saugomoms žuvims

Avatar

Paskelbta

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1265 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 82 180 asmenų.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 45 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Šiuo metu pradėta, bet dar nebaigta 438 atvejų epidemiologinė diagnostika, kadangi šie atvejai į sistemą pateko vėlai vakare.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Pirmadienį registruoti koronaviruso atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose, Vilniaus Valakupių reabilitacijos centre, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Taip pat patvirtinti atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Giliukas“, kur iš viso patvirtinti trys infekcijos atvejai, taip pat Kazlų Rūdos lopšelyje-darželyje ,,Pušelė“ – su šiuo protrūkiu siejami 24 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant antrinius, t. y. šeimose.

Vakarykštę parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiai Klaipėdoje veikiančioje baldų gamybos įmonėje, maisto gamybos ir tiekimo įmonėje Vilniuje, langų gamybos įmonėje Vilniaus rajone, Ukmergėje veikiančiame automobilių servise.

Taip pat registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Kaune veikiančioje žaliavas konditerijos ir duonos gaminiams tiekiančioje įmonėje, Kauno maisto pramonės įmonėse, trąšų gamybos įmonėje Kėdainiuose, plastiko ir gumos gamybos įmonėje Biržuose, statybų įmonėje Panevėžyje, metalo apdirbimo įmonėje Šiauliuose, dviračių gamybos įmonėje Šiauliuose, pakavimo įmonėje Telšiuose.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 33.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti toliau

Naujienos

Moterys raginamos aktyviau dalyvauti gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje

Avatar

Paskelbta

Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 6,5 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą, savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažinamas neigiamas poveikis aplinkai.

Įgyvendinus priemonę, gatvių apšvietimui bus sunaudojama mažiau elektros energijos, atitinkamai bus sumažinta aplinkos tarša. Dėl atnaujintos modernios apšvietimo įrangos ne tik pagerės miestų, miestelių ar kaimo vietovių estetinis vaizdas, tačiau ir padidės gatvių apšviestumo lygis, o tai sąlygos didesnį visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu.

„Energijos vartojimo efektyvumo skatinimas – vienas iš Energetinės nepriklausomybės strategijoje užsibrėžtų tikslų, praėjusiais metais daugiau nei pusė šalies savivaldybių pateikė paraiškas ir gavo finansavimą, šiais metais tikimės tokio pat aktyvumo“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. 

Pagal pirmojo kvietimo 2020 m. įgyvendinamų projektų duomenis iš viso per 2 metus planuojama atnaujinti 62 179 vnt. šviestuvų, o  energijos sutaupymai sieks iki  16,81 GWh/metus.

Finansuojami bus tie projektai, kuriuos įgyvendinus modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos bus sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Finansuojama galės būti iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusią dalį investuoti turės projekto vykdytojas.

Paraiškas finansavimui gauti gali teikti savivaldybių administracijos bei savivaldybių valdomos įmonės, vykdančios gatvių apšvietimo tinklų eksploatavimo, priežiūros bei jų statybos veiklą.  Kreiptis dėl finansavimo gali ir tos savivaldybių administracijos, kurios gatvių apšvietimo modernizavimo projektus planuoja įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu. Energetikos ministerija, skatindama savo priemone modernizuoti gatvių apšvietimą, tuo pačiu siekia pastūmėti ir viešojo bei privataus sektorių bendradarbiavimą.

Paraiškos pagal paskelbtą kvietimą gali būti teikiamos iki 2021 m. kovo 18 d. Projektų atranka pagal Priemonę bus atliekama tęstinės projektų atrankos būdu. Tai reiškia, kad projektai bus vertinami iš karto pateikus paraišką, nelaukiant galutinio paraiškų pateikimo termino pabaigos, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau. Atranka gali būti baigta anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas bus galima paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Praėjusiais metais gatvių apšvietimo sistemoms modernizuoti jau buvo skirta rekordinė suma – virš 21 mln. eurų, o galimybe atsinaujinti pasinaudojo daugiau nei pusė – 34 – savivaldybės ar jų valdomos įmonės. Pasinaudojant praėjusio etapo parama, gatvių apšvietimo sistemas atnaujinti planuojama Klaipėdos mieste ir rajone, Kretingoje, Visagine, Šilalėje, Kazlų Rūdoje, Elektrėnuose, Kauno mieste ir rajone, Pilviškiuose, Virbalyje, Kybartuose, Kaišiadoryse, Širvintose, Alytuje, Utenoje, Šiaulių mieste bei rajone, Palangoje, Biržuose, Neringoje, Lentvaryje, Trakuose, Druskininkuose, Pasvalyje, Plungėje, Ukmergėje, Marijampolėje, Šilutėje, Jonavoje, Skuode, Telšiuose, Vilniaus mieste ir rajone, Molėtuose, Kėdainiuose.

Siekdamas gauti finansavimą pareiškėjas turi užpildyti paraišką, kurios iš dalies užpildyta forma PDF formatu skelbiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainės www.esinvesticijos.lt skiltyje „Finansavimas“ prie paskelbto kvietimo teikti paraiškas „Susijusių dokumentų“. Paraiška ir jos priedai pildomi lietuvių kalba.

Kvietimą rasite čia.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt