Connect with us

Miestas

Kalėdos ir Naujieji Kaune 2019: Miestiečiams nuobodžiauti neleis gausybė muzikos koncertų

Avatar

Paskelbta

Rengiatės artėjančias žiemos šventes praleisti Kaune? Nuostabu. Kaip tik jums parengėme kalėdinių ir naujametinių koncertų sąrašą. Bilietai jau tirpsta (nors yra ir nemokamų pasiūlymų), tad patariame nesnausti ir jau dabar įsigyti bilietus į jus labiausiai sudominusį renginį.

12 01 – 01 06
Kosminių Kalėdų miestelis
Rotušės aikštė

Žiemos šventės Kaune nusidažė netikėtomis spalvomis ir kviečia užsukti į Kalėdinį kosmosą.Nusiteikite maloniems netikėtumams bei ilgai išliekantiems spalvingiems įspūdžiams. Tokiems, kur norėsis sušukti „Kosmosas, o ne Kalėdos!“. Šiais metais tai daugiau nei vien eglė ir kalėdinis miestelis – šiais metais tai nemokamas bilietas į paslaptingąją planetą. Į ten, kur gyvena pasakos, šypsenos ir neblėstanti šventinė nuotaiką. Užsiėmimai, dirbtuvės, knygos, teatras, muzika – veiklos Kalėdų miestelyje lauks kasdien. Gruodžio 31-ąją Rotušės aikštėje – Naujųjų sutikimo šventė „Kosminiai Naujieji Kaune“ su Lietuvos šokių muzikos atlikėjais

Šeštadienis, 12 21, 17:00
Koncertas „Kalėdų paslaptis“
Kauno valstybinė filharmonija
Bilietai

„Kalėdų paslaptis“ – tai džiazo muzikos kelionė, kurios stotelėse Ellą Fitzgerald pasitiks Kauno bigbendas ir aksominio tembro savininkė – Sofia Rubina-Hunter. Ji – talentinga ir ryški Estijos džiazo muzikos dainininkė. Sofia yra išleidusi tris studijinius albumus, kuriuose atsispindi skirtingi stiliai – house, jazz-folk ir funk.

Šeštadienis, 12 21, 19:00

Kalėdinių giesmių koncertas „Betliejaus stebuklas“

VDU Didžioji salė

Bilietai

Prabudimo orkestras jau antrus metus iš eilės kviečia į koncertą, kuriame kalėdines giesmes atliks Danas Berlinskas, Gabrielė Gvazdikaitė, Rugilė Daujotaitė, Tadas Daujotas, Raimonda Narsejeva, Simona Mikaliūnienė, Karolina Mint, Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena“ (vadovas Nerijus Šatinskas) bei Prabudimo orkestro muzikantai.

Ketvirtadienis, 12 26, 14:00

Šventinė popietė visai šeimai „Kalėdų muzika iš ekranų“
Kauno kultūros centras

Bilietai

Ir vėl kalnais, miškais, jūromis skrieja Kalėdų rogės. Artėja su Kalėdų varpeliais, linksmaisiais pasakoriais ir visa svita pažįstamų herojų. Jie iš animacinių filmų, žydrųjų ekranų užklys į Kauno kultūros centro salę. Skambančios muzikos fone jūs tapsite sekliais. Ko ieškosime? Sužinosite tik atvykę į labai netikėtą, labai paslaptingą, labai pavojingą ir labai kalėdinį koncertą. Kadangi mažieji paprastai yra labai drąsūs, tai skubame nuraminti jų tėvelius – nebijokite! Kalėdų nuotykių takais vedžios Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“. Su tokia galinga ir skambia armija neprapulsime. Taigi – skrendame į Kalėdas su animacinių bei kalėdinių filmų herojais.

Ketvirtadienis, 12 26, 17:00 
Koncertas „Kalėdos visiems“
Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia
Nemokamai

Kaip ir kasmet per Kalėdas, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ dovanoja muzikinį vakarą. Šįkart orkestras siūlo pakeliauti po pasaulį ir išgirsti anglų, amerikiečių, ukrainiečių, flamandų, ispanų, vokiečių ir lietuvių kalėdines kompozicijas. Šv. Kalėdų nuotaikos koncerte bus pratęstos ne tik su džiugiomis melodijomis, bet ir su lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio, kurio 150-ąsias gimimo metines šiemet pasitikome, giesmėmis.

Ketvirtadienis, 12 26, 18:00
Opera „Makbetas“
Kauno valstybinis muzikinis teatras
Bilietai

Kūrybinį sezoną savoje scenoje po rekonstrukcijos teatras pradeda ambicingai – su G. Verdi operos „Makbetas“ premjera. Psichologinė ir giliai mistinė W. Shakespeare’o dramos tobula muzikinė versija Kaune statoma pirmą kartą – stiprios Valstybės teatro trupės repertuare tarpukariu jos taip pat nebuvo.

Penktadienis, 12 27, 18:00
Koncertas „Kalėdos ant bangos“
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1
Bilietai

Įsimintiniausių scenos meistrų kalėdines melodijas ir žiemos nuotaiką skleis Jurgis Brūzga su Kauno bigbendu. Linksmos ir romantinės, džiazuojančios ir vaikystę menančios melodijos užlies kartu su gaiviu eglės aromatu, puošniomis girliandomis, namų jaukumą kuriančiais kepiniais ir brangiausiais žmonėmis.

Pirmadienis, 12 30, 18:00
Opera „Traviata“
Kauno valstybinis muzikinis teatras
Bilietai

Šis G.Verdi operos „Traviata“ spektaklis yra jau ketvirtasis Kauno muzikinio teatro trupės pastatymas, naujai suskambėjęs 2000 metų išvakarėse.  Tai viena populiariausių G.Verdi operų, ji turi ypatingas tradicijas Lietuvoje, būtent šiuo kūriniu veiklą pradėjo lietuvių profesionalus operos teatras 1920 m. Nuo tų metų iki 1993 m. Kauno melomanai puoselėjo tradiciją šiuo spektakliu palydėti Senuosius ir sutikti Naujuosius metus. Pastarąjį dvidešimtmetį šią tradiciją operos gerbėjai tęsia susirinkdami į „Traviatos“ spektaklį kiekvienų metų gruodžio 30 d.

Antradienis, 12 31, 16:00
Naujametinis gala koncertas
Kauno valstybinė filharmonija
Bilietai

Pasitikti artėjančius Naujuosius metus Kauno valstybinė filharmonija kviečia šventiniame gala koncerte su pamėgtais miesto kolektyvais – Kauno valstybiniu choru, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei dirigentu Constantine‘u Orbelianu. Šventišką nuotaiką kartu kurs talentingi ir žavūs lietuvių solistai – sopranas Vida Miknevičiūtė ir bosas-baritonas Kostas Smoriginas bei svečiai  – įspūdingo balso savininkė, sopranas Veronika Dzhioeva ir tarptautinių konkursų laureatas iš Armėnijos Sergejus Stepanyanas. Programoje – visų laikų gražiausi klasikinės muzikos kūriniai orkestrui, chorui ir solistams.

Antradienis, 12 31, 17:00
Naujametinis koncertas „Švieski man vėl!“
Kauno kultūros centras
Bilietai

Palydėti Senuosius metus Kauno bigbendas ir dainininkas Povilas Meškėla kviečia su legendinėmis Stasio Povilaičio dainomis. „Pago Pago“, „Kristina“, „Sudeginti tiltai“, „Švieski man vėl“ – originalios dainos ir šlageriai, žavūs savo melodijomis, emocija ir menančiomis šviesaus atminimo maestro Stasį Povilaitį. Kiekviena daina – tai atskira istorija, tampriai suaugusi su mūsų gyvenimais, galbūt – įsimintinu pasimatymu, linksma bičiulių draugija arba tiesiog – mielu renginiu, kuriame „pirmuoju smuiku“ grojo Stasys Povilaitis.

Antradienis, 12 31, 19:00
Naujametinis koncertas „Metų laikai“

VDU Didžioji salė
Bilietai

Pasitinkant Naujuosius metus VDU Kamerinis orkestras, diriguojamas Vytauto Lukočiaus, bei solistai Zbignievas Levickis (smuikas) ir Laimonas Salijus (akordeonas) kviečia į šventinį koncertą „Metų laikai“. Skambės pasaulio klasikos šedevrai – Italijos baroko meistro Antonio Vivaldi Keturi metų laikai” bei Argentinos tango revoliucionieriaus Astor Piazzolla „Keturi metų laikai Buenos Airėse“.

Antradienis, 12 31, 21:00
Naujametinė naktis su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys”
„Renginių oazė“
Bilietai

„Atmosfera salėje bus TOKIA, kuri nuo pirmo iki paskutinio akordo įtraukia į fantastiškos nuotaikos sūkurį. Tokia, kurios metu nesišypsoti ir nešokti neįmanoma“, – žada vakaro rengėjai ir beprotiškiausia Lietuvos grupė.

visit.kaunas.lt informacija

Miestas

„Vilniaus vandenys“ šiais metais į infrastruktūrą investuos dvigubai daugiau negu pernai

Avatar

Paskelbta

 

Didžiausia vandentvarkos bendrovė Lietuvoje „Vilniaus vandenys“ šiemet į infrastruktūrą planuoja investuoti beveik 33 mln. eurų – arba dvigubai daugiau nei bendrovė investavo praėjusiais metais. Laikantis bendrovės strategijoje numatytos aplinkosaugos ir tvarumo krypties, daugiausiai investicijų numatyta skirti infrastruktūros plėtrai, didžiausiai Vilniaus mieste ir apskrityje nuotekų valyklos rekonstrukcijai ir nusidėvėjusių vandentiekio bei nuotekų tinklų atnaujinimui.

„Investuodami galvojame ne tik apie griežtėjančius šalies reikalavimus vykdomai veiklai, nuotekų išvalymui, bet ir apie Europos diktuojamą Žaliąjį kursą, ateities technologijas. Siekiame, kad vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas Vilniaus apskrityje taptų kokybiškesniu, efektyvesniu ir draugiškesniu gamtai. Todėl šių ir artimiausių kelerių metų investicijas nukreipiame ne tik į vandentiekio ir nuotekų tinklų atnaujinimo bei plėtros darbus, bet ir į tvarius, aplinką tausojančius sprendimus“, – sako Marius Švaikauskas, „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.

2021 metais „Vilniaus vandenys“ suplanavo investicijų už beveik 33 mln. eurų. 7,38 mln. eurų bus skirta naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimui. Tarp didžiausių numatytų darbų – kvartalinių tinklų plėtra Verkių bei Naujosios Vilnios seniūnijose. 2021 m. šiam projektui bendrovė skirs 3,06 mln. eurų. Dar 2 mln. eurų investicijų tinklų plėtrai abiejose seniūnijose suplanuota 2022 m.

Jau esamų vandentiekio bei nuotekų tinklų modernizavimui 2021 m. bendrovė skirs dar kita tiek – 7,33 mln. eurų. Iš jų magistralinio nuotekų šalinimo tinklo tarp Upės ir Latvių gatvių Vilniuje rekonstrukcijai planuojama skirti 1,41 mln. eurų, kiek daugiau nei 0,5 mln. eurų – magistralinio vandentiekio tinklo Eišiškių gatvėje rekonstrukcijai.

Bendrovė šiais metais ketina daugiau lėšų investuoti ir į vandens gerinimo įrenginius, kad vartotojams būtų tiekiamas kokybiškas vanduo. Taip pat – į nuotekų valdymo įrenginius, kad jie atitiktų tarptautinius aplinkosauginius reikalavimus. Į vykdomą vandens ruošimo įrenginių rekonstrukcijos ir statybos projektą Žemuosiuose Paneriuose 2021 m. numatyta investuoti 2,3 mln. eurų. Startavus su Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijos projektu, šiais metais bus atliekama darbų už 7,3 mln. eurų, o bendros bendrovės investicijos per trejus metus sieks rekordinę sumą – mažiausiai 44 mln. eurų.

„Vilniaus vandenys“, pasirinkę gamtai draugišką sprendimą dumblo nedeginti, 2021 m. pradės įgyvendinti Vilniaus miesto nuotekų valymo įrenginių teritorijoje esančios dumblo kompostavimo aikštelės uždengimo statybos projektą, kurį pilnai užbaigti planuojama 2022 m. Uždengus dumblo kompostavimo aikštelę, bus sumažintas kompostavimo metu išsiskiriančių ir į aplinką patenkančių dujų kiekis, jį apdoros sumontuoti išmetamo oro valymo įrenginiai. Bendra projekto investicijų vertė sieks apie 3,2 mln. eurų.

Šiais metais ant įmonei priklausančių pastatų stogų suplanuota pastatyti pirmuosius saulės kolektorius, į kurių įrengimą bendrovė investuos 0,57 mln. eurų. Iš saulės gautą energiją bendrovė naudotų savo reikmėms – taip sumažintų išlaidas elektros energijai, o ateityje galėtų taikyti mažesnį kainos tarifą ir savo klientams. Saulės elektrinių parką bendrovė planuoja plėsti ir 2022 m., į jų įrengimą investuodama dar 0,5 mln. eurų.

Nors praėjusių metų investicinius bendrovės planus kiek pakoregavo pandemija ir net du kartus šalyje paskelbtas karantinas, 2020 m. „Vilniaus vandenys“ užbaigė įgyvendinę investicinių projektų už 15 mln. eurų.

 

Skaityti toliau

Miestas

Stipriai atšalus, Vilniaus nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama apie 400 benamių

Avatar

Paskelbta

Smarkiai atšalus orams, sostinės benamiai jau gavo prieglobstį nakvynės namuose Lenkų g. 1, T. Kosciuškos g. 8 ir Vilkpėdės g. 12. Visuose Vilniuje veikiančiuose nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama beveik 400 benamių. Kviečiame vilniečius būti atidesnius ir pastebėjus gatvėje šąlančius iškart pranešti Nakvynės namų socialinei tarnybai 8 617 44661.

Nakvynės paslaugas benamiams teikia BĮ Vilniaus miesto nakvynės namų filialai:

• Vilkpėdės g. 12 – 170 apnakvindinimo vietų, paslaugos teikiamos iki 6 mėn.
• Lenkų g. 1 – 100 vietų (iš jų 60 vietų – laikinas apnakvindinimas nuo vienos nakties iki 3 parų, bendroje salėje).
• T. Kosciuškos g. 8 nakvynės namų filiale „Sala“ – 30 vietų.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat iš dalies finansuoja Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ projektą „Vilniaus arkivyskupijos Caritas nakvynės namai“, kur teikiamos laikino apgyvendinimo paslaugos iki 65 socialinės rizikos asmenų per mėnesį, taip pat psichosocialinė pagalba, psichologo ir socialinių darbuotojų grupinio konsultavimo paslaugos, dienos užimtumo paslaugos benamiams asmenims.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Šiuo itin šaltu metu socialiai remtiniems gyventojams ir benamiams ne mažiau svarbios ir maitinimo paslaugos, kur sušalę gali gauti karšto maisto. Vilniaus Arkivyskupijos Caritas labdaros valgykloje „Betanija“ M. K. Paco g. 4 per dieną pamaitinama 150 asmenų, kartą per ketvirtį išdalinama 250 ilgalaikio galiojimo maisto produktų. Dvejose labdaros paramos fondo „Vilties centras valgyklose, įsikūrusiose Gerovės g. 29 ir Tyzenhauzų g. 18 laikinuose modulinės patalpose, kasdien pamaitinama apie 600 asmenų, dar 100 asmenų kas savaitę išdalinama maisto produktų rinkinių.  Nakvynės namuose Lenkų g. 1 (renovuojami A. Kojelavičiaus g. 50) nakvojantiems ir dėl ligos negalintiems nuvykti iki labdaros valgyklų, bendroje salėje 6 kartus per savaitę tiekiami maisto produktų rinkiniai.

Dabar Savivaldybė rekonstruoja Naujojoje Vilnioje. A. Kojelavičiaus g. 50 gatvėje įsikūrusius nakvynės namus, kurie nebuvo remontuoti beveik du dešimtmečius. Nakvynės namuose bus įvesta dujotiekio sistema, rekonstruota vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų sistema, pakeisti inžineriniai tinklai, įrengta signalizacija, 10 dušo patalpų, 2 virtuvės. Apšiltinus ir moderniai rekonstravus pastatą, jis bus pritaikytas žmonių su negalia poreikiams, bus sutvarkyta ir sklypo aplinka. Šiuo metu taip pat, vykdoma Gardino g. 2 A esančios labdaros valgyklos rekonstrukcija.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Miestas

Pokyčiai R. Šimašiaus komandoje: patarėjų grupei vadovaus I. Dirmaitė, atstovas spaudai – K. Vaitkevičius

Avatar

Paskelbta

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus politinėje komandoje pokyčiai – mero patarėjų grupei vadovaus Ieva Dirmaitė, iki šiol ėjusi patarėjos ryšiams su žiniasklaida pareigas. Ją šioje pozicijoje nuo sausio 25 d. pakeis prie Vilniaus mero komandos prisijungiantis Karolis Vaitkevičius, turintis ilgametę žurnalistinio darbo, taip pat darbo viešajame sektoriuje patirtį.

Permainoms savivaldybėje įtakos turėjo ir sėkmingi Laisvės partijai šį rudenį vykę Seimo rinkimai, po kurių į Seimą dirbti išėjo 5 Laisvės partijos frakcijos Vilniaus miesto taryboje nariai, taip pat buvusi mero komandos vadovė Ieva Pakarklytė.

Ieva Dirmaitė

„Šis mano komandos perkrovimas yra nuoseklus žingsnis po išties sėkmingų Laisvės partijai rinkimų. Esu įsitikinęs, kad dabartiniai pokyčiai leis komandai dar veržliau ir energingiau įgyvendinti užsibrėžtus Vilniaus strateginius tikslus ir projektus, kurti pasididžiavimo vertą Vilnių, kuriame kiekvienas gali realizuoti savo idėjas, taip pat leis turėti ir sklandesnį nei ligi šiol buvo bendradarbiavimą su Seimu ir kitomis institucijomis. Neabejoju, kad ir Karolio prisijungimas reikšmingai sustiprins komandą ir įneš naujovių“, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Naujus iššūkius visada priimu kaip galimybę augti ir turėti dar tvirtesnį stuburą. Esu dėkinga merui už pasitikėjimą ir progą dar labiau savo darbais prisidėti prie gimtojo Vilniaus sėkmės. Tai, be abejonės, svarbus posūkis ir mano profesiniame kelyje – atsitraukiu nuo komunikacijos temų, darbo su žiniasklaida, dabar prioritetas bus strateginių ir politinių klausimų kuravimas, tarptautinių mero ryšių palaikymas, Vilniaus strateginės krypties įgyvendinimo užtikrinimas, keleto kitų atskirų temų ir projektų koordinavimas, natūraliai daugiau dėmesio teks skirti vadybai“, – sako mero patarėjų grupės vadovė I. Dirmaitė.

Beveik pusantrų metų Vilniaus mero R. Šimašiaus patarėja ryšiams su žiniasklaida dirbanti I. Dirmaitė anksčiau dirbo vidaus reikalų ministro patarėja strateginei komunikacijai ir viešiesiems ryšiams, ėjo Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėjos pareigas, buvo prieš pusantrų metų vykusių Astravo pratybų komunikacijos ir Spaudos centro vadove, Vilniaus miesto savivaldybėje yra dirbusi pirmosios R. Šimašiaus kadencijos metu vicemero komandoje.

Žurnalistinį išsilavinimą turinti I. Dirmaitė Vilniaus universitete yra įgijusi komunikacijos bakalauro laipsnį, taip pat studijavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, kur įgijo politikos mokslų magistro laipsnį.

Karolis Vaitkevičius

Nuo sausio 25 d. Vilniaus mero atstovo spaudai pozicijoje ją pakeis ilgametę žurnalisto darbo patirtį turintis K. Vaitkevičius.

„Vilniaus miesto komanda pasižymi veržlumu, inovatyvumu ir drąsa. Šios savybės žavi, tikiuosi, savo žiniomis ir patirtimi galėsiu prisidėti prie ambicingų mero ir miesto tikslų įgyvendinimo”, – sako K. Vaitkevičius.

K. Vaitkevičius Vilniaus universitete yra įgijęs žurnalistikos bakalauro laipsnį, 10 metų dirbo žurnalistu įvairiose žiniasklaidos priemonėse, pastaruosius ketverius metus dirbo valstybės tarnyboje – vidaus reikalų ministro patarėju, vidaus reikalų ministerijos kancleriu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleriu. Šiuo metu studijuoja Mykolo Romerio universitete lyderystę ir pokyčių valdymą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt