Connect with us

Miestas

Kauno klinikos atsinaujina: kyla naujas pastatas

Avatar

Paskelbta

Kauno klinikose – kyla naujas pastatas. Tikimasi, kad kitų metų pabaigoje pacientai bus priimami naujame, erdviame ir moderniame korpuse. Naujajame pastate bus teikiamos ambulatorinės paslaugos.

,,Per metus Kauno klinikose apsilanko 1,3 mln. pacientų, kuriems norime užtikrinti dar geresnes sąlygas ir malonią aplinką,“ – teigia Kauno klinikų komunikacijos tarnybos vyr. specialistė Eglė Audickaitė.

Iškils naujas Ambulatorinis diagnostikos centras

Naujojo pastato pamatai. Kauno klinikų nuotr.

Dabartinis Konsultacinės poliklinikos pastatas yra vienas seniausių Kauno klinikų miestelyje (atidarytas 1940 m. ir veikiantis iki šiol). Pastate yra Šeimos medicinos klinika ir kelios Kauno klinikų profilinių klinikų poliklinikos. Kadangi dabartiniame pastate vietos nepakanka ne tik gydytojų kabinetams, tačiau ir dideliam pacientų srautui, nuspręsta teritorijoje statyti naują Ambulatorinį diagnostikos centrą.

Maždaug 6239,59 tūkst. kv. m ploto, 3 aukštų su rūsiu pastatas iškils Kauno miesto šaurinėje dalyje, Eivenių g. 2. Pastatas bus pritaikytas žmonių su negalia reikmėms. Bus užtikrinta galimybė patekti, laisvai judėti ir naudotis pagrindinėmis ir pagalbinėmis lankytojams skirtomis patalpomis.

Pirmajame aukšte suprojektuotas radiologinės diagnostikos ambulatorinis centras. Čia bus įrengtos jungiamojo aparato ir raumenų bei skeleto ligų ambulatorinio centro patalpos, registratūra, lankytojų rūbinė su vežimėlių nuoma, kavinė, informacijos centras su savanorių pagalbos centru, dvi antžeminės jungtys su Traumų ir Skubios pagalbos centro pastatu.

Antrajame aukšte suprojektuotas virškinimo sistemos ligų ambulatorinis centras, šlapinimosi sistemos ir vyrų lyties organų ligų ambulatorinis centras, plastinės, nudegimų ir rekonstrukcinės chirurgijos centras. Planuojamas operacinės patalpų blokas. Šalia, antrajame aukšte projektuojami du anesteziologų kabinetai, dienos pacientų stebėjimo patalpa. Antrajame aukšte numatomos administracijos patalpos, pasitarimų salė.

Trečiajame aukšte suprojektuoti: kvėpavimo sistemos ir alerginių ligų ambulatorinis centras, onkologinių ligų ambulatorinis centras, krūties ligų ambulatorinį centras, genetikos ir molekulinės medicinos ambulatorinį centras; dermavenerologijos ambulatorinis centras. Šiame aukšte taip pat numatomi infektologų ir darbo medicinos gydytojų kabinetai, radiologų kabinetai.

Projektas finansuojamas iš valstybės investicijų programos lėšų. Projekto vertė – 6.990.004,37 su PVM. Planuojama, kad šios statybos bus baigtos kitų metų vasarą.

Pavasarį laukia dar vienas atsinaujinimas

Jau pavasarį planuojama pradėti daugiaaukštės automobilių parkavimo aikštelės statybos darbus. Konkursą laimėjusi „Eikos statyba“ ir Kauno klinikos liepos pabaigoje pasirašė dviejų metų trukmės sutartį. Už 2,6 mln. Eur (su PVM) bus pastatyta 3 aukštų 300 vietų aikštelė Sukilėlių prospekte.

Naujoji aikštelė talpins 300 automobilių, joje bus įrengtas liftas pacientų ir jų lankytojų patogumui užtikrinti. Aikštelėje veiks automatinė automobilio numerių nuskaitymo sistema ir už parkavimosi laiką vairuotojai susimokės tik išvažiuojant iš aikštelės.

,,Tikimės, kad moderni aikštelė palengvins pacientų ir lankytojų parkavimąsi šalia didžiausios ligoninės. Rūpindamiesi pacientų ir lankytojų patogumu parkuojant automobilius, nepamirštame savo darbuotojų. Per artimiausius metus Kauno klinikų teritorijoje bus įrengtos mažiausiai 337 naujos parkingo vietos darbuotojų automobiliams statyti,“ – tikisi Kauno klinikų atstovai.

Miestas

„Kalba Vilnius“ tinklalaidė: kova su COVID-19 Vilniuje

Avatar

Paskelbta

Kaip jaučiasi gydytojai per pandemiją? Kiek žmonių dirba su COVID testavimu Vilniuje? Kiek laisvų lovų, skirtų COVID ligoniams, šiuo metu yra sostinėje? Kada pasveiks Vilnius?

Visos šios temos ir dar daugiau – tiesiai iš keturių pašnekovų lūpų, kurie dabar savo visą darbinį laiką skiria kovai su COVID Vilniuje. Paklausykite naujo tinklalaidės „Kalba Vilnius“ epizodo:
Youtube:

Spotify: https://spoti.fi/3nQTScq.

Skaityti toliau

Miestas

Kalio jodido tablečių dalijimas vilniečiams pratęstas iki sausio 31 d.

Avatar

Paskelbta

Kalio jodido tablečių dalijimas vilniečiams pratęstas iki sausio 31 d.

Apie 62 proc. vilniečių jau atsėmė nemokamai vaistinėse dalijamas kalio jodido tabletes. Vilniaus savivaldybė jų dalijimą pratęs dar iki sausio 31 dienos. Jodo tabletės skirtos apsaugoti skydliaukę nuo galimo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio, tad jų nereiktų vartoti be reikalo, svarbu vadovautis kartu išduodamomis instrukcijomis.

Iki šiol tablečių neatsiėmę vilniečiai, arba iki 2021 m. naujai deklaravę savo gyvenamąją vietą sostinėje, kviečiami suskubti ir atsiimti prevenciškai dalijamus preparatus per sausį. Elektroniniai receptai išrašyti automatiškai, todėl į gydymo įstaigas eiti nereikia. Ir gruodžio mėnesį savo gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravę gyventojai jau gali atsiimti jodo tabletes vaistinėse.

Primename, kad tabletės dalijamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kartu su kalio jodido tabletėmis gyventojai gauna vartojimo instrukciją lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis.

Esant karantinui, kurio taisyklių reikia laikytis, Vilniaus miesto savivaldybė siūlo kalio jodidą atsiimti vykstant į vaistinę kitų būtinųjų dalykų, planuojant apsilankymą, kad būtų išlaikyti saugumo reikalavimai.

Daugiau informacijos jodas.vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus parkų takai žiemą prižiūrimi kitaip nei miesto šaligatviai

Avatar

Paskelbta

Gražiausių miesto parkų – Vingio, Bernardinų sodo, Lukiškių ir Sapiegų – lankytojai turbūt jau atkreipė dėmesį, kad takai juose žiemos laikotarpiu prižiūrimi kitokia tvarka nei miesto šaligatviai.

Įprastai, esant nedideliam snygiui ir minusinei temperatūrai, leidžiama ant takų iškritusį sniegą sutrypti. Susiformuoja kietas sniego dangos paviršius, kuriuo saugu vaikščioti taip kaip ir asfaltuota ar grunto danga. Sningant smarkiau takai valomi, bet nebarstomi, jeigu yra minusinė temperatūra. Tokiais takais patogu ne tik vaikščioti, bet ir šliuožti slidėmis ar tempti rogutes.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kai temperatūra tampa pliusinė, sniegas tirpsta, tokie takai darosi slidūs, tad jie pabarstomi smėliu ar smėlio ir druskos mišiniu tose vietose, kur arti nėra augmenijos. Pirmiausiai barstomos slidžios įkalnės, o kur būtina, ir lygūs takai.

Vingio parke vienas 1,5 km takas skirtas tik slidininkams, kuris nevalomas, nebarstomas, o smarkiau sningant tik paspaudžiamas specialia technika, kad slidininkams būtų patogu čiuožti „eglute“.

Klasikinio čiuožimo slidžių trasos Vingio parke yra padarytos šalia takų ir miško teritorijoje. Tie, kurie nori bėgioti ar vaikščioti stabiliau, nuo Geležinio Vilko gatvės iki Žvėryno pėsčiųjų tilto gali naudotis neužšąlančiu asfalto keliu ir taku.

Panašus takų priežiūros principas taikomas ir kituose miesto parkuose – Bernardinų, Lukiškių, Sapiegų. Takai šiuose parkuose nebarstomi druskos ar smėlio ir druskos mišiniu, kad nebūtų pakenkta parko medžiams ir kitiems augalams. Priklausomai nuo sniego intensyvumo takai valomi, slidžios vietos gali būti pabarstomos smėliu ar specialia smulkia skalda.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt