Connect with us

Naujienos

Kaip per šventes papuošti savo augintinį?

Avatar

Paskelbta

Artėjant didžiausioms metų šventėms žmonės suskumba gražintis, tačiau ne tik jie – vis dažniau pas grožio specialistus atvedami ir augintiniai. Be to, populiarėja ir įvairūs aksesuarai keturkojams – nuo prisegamų kaspinėlių iki spalvotų kojinaičių. Gyvūnų priežiūros specialistai sako, kad papuošti mylimą augintinį tikrai galima, tačiau tą daryti reikėtų tik specialiomis, gyvūnams pritaikytomis priemonėmis. Kuo augintinius puošti šiemet, pataria gyvūnų grožio specialistė.

Pasak veterinarijos gydytojos, farmacijos vadovės ir gyvūnų grožio specialistės Kamilės Ausmanės, Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms keturkojų šeimininkai skuba ruoštis jau dabar. Augintiniai jau seniai nebėra tik „namų sergėtojai“, jie tapo lygiateisiais šeimos nariais, kuriems perkamos ir po eglute dedamos dovanos, rūpinamasi jų išvaizda bei visaverte mityba.

„Noras papuošti augintinį, ypač šaltuoju metų laiku, yra suprantamas: vėstant orams šeimininkai dairosi augintiniui specialių drabužių, kurie būtų ne tik šilti, bet ir stilingi, – sako K. Ausmanė. – Žmonės ieško raštuotų megztukų, striukių, batų, nepamiršta ir segtukų, kaspinėlių bei pasivaikščiojimams skirtų aksesuarų – šalikėlių ar peteliškių. Šventiniu laikotarpiu itin populiarios peteliškės ar kiti nuotaikingi aksesuarai. Jei gyvūnas nebando nusiimti papuošalo ar drabužio – vadinasi, šis jam tikrai netrukdo, atvirkščiai – šeimininko dėmesys nuteiks šventiškai ir patį keturkojį.“

K. Ausmanė išskiria 6 populiariausius augintinio puošimo būdus ir priemones. Kai kurie ne tik nuteiks gyvūną šventiškai, bet ir neleis jam sušalti vis labiau žvarbėjančiu oru.

Aksesuarai. Ilgą laiką antkaklis ir pakabutis buvo vieninteliai augintinio aksesuarai, tačiau dėl šeimininkų norų bei grožio specialistų pastangų matome vis įvairesnėmis priemonėmis papuoštus keturkojus. Ilgo plauko šunys puošiami segtukais, kaspinėliais ar kitais akį traukiančiais aksesuarais. K. Ausmanės teigimu, skoningai papuošti gyvūnai iš tiesų išsiskiria iš minios, atkreipia aplinkinių dėmesį. Svarbiausia nepamiršti, kad prisegamos ar prikabinamos priemonės turėtų neveržti augintiniui plaukų, netrukdyti matyti ar judėti. Svarstote, kuo papuošti augintinį šventiniu laikotarpiu? Tam puikiai tinka varpeliais papuoštas antkaklis, peteliškė ar skarelė ant kaklo.

Šukuosenos. Nors paprastai šeimininkai maudo ir kerpa augintinį paskatinti praktinių priežasčių (augintinis šeriasi, kailis veliasi ar skleidžia nemalonų kvapą), vis dėlto gyvūnų kirpyklos duris neretai praveria ir keturkojį papuošti norintys šeimininkai. Be įprasto estetinio kirpimo žmonės prašo padaryti šukuoseną augintiniui ar išskusti pasirinktą ornamentą. Šiomis procedūromis palepinti galima ne tik šunis, bet ir kates ar triušius. Paklausa ypač išauga šventiniu laikotarpiu – šeimininkai prašo išskusti šventinius ornamentus, originaliai apkirpti gyvūną.

Laikinos tatuiruotės. Sumaniusiems gyvūną papuošti laikina spalvota tatuiruote, privalu kreiptis į grožio specialistus ir jokiu būdu neeksperimentuoti patiems namuose. Specialistai naudoja augintiniams saugias, nealergizuojančias priemones, žino, kaip jomis naudotis.

Megztiniai. Pasivaikščiojimui vėsiu oru šunimi yra skirti specialūs megztiniai, kurie ne tik šilti, bet ir stilingi, be to, gali būti priderinti prie šeimininko aprangos. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad drabužis turėtų būti kokybiškas. Svarbu, kad megztinis gerai priglustų, bet nespaustų gyvūno, netrukdytų jam laisvai kvėpuoti ir judėti. Taip pat rūbas turėtų būti pasiūtas iš kokybiškos, „kvėpuojančios“ medžiagos. K. Ausmanė pažymi, kad šventiniu laikotarpiu populiariausi gausiais raštais išmarginti ar geometrinėmis formomis papuošti megztiniai.

Striukės ir apsiaustai. Kaip ir megztiniai, striukės bei apsiaustai yra skirti apsaugoti gyvūną nuo šalčio žvarbiu oru. Jie turėtų būti neperpučiami, atsparūs drėgmei ir pasiūti iš „kvėpuojančios“ medžiagos. Papildomai apsaugai nuo kritulių ir vėjo gali būti pritaisytas kapišonas. Drabužis turėtų būti lengvas, nevaržantis augintinio judesių. Gyvūnų priežiūros specialistai tamsiuoju paros metu rekomenduoja rinktis tamsoje šviečiančios medžiagos striukę ar apsiaustą arba nepamiršti matomoje vietoje prisegti atšvaitą.

Kojinės. Specialios, šuns pėdai pritaikytos kojinės ir papuoš augintinį, ir apsaugos jį nuo šalčio, sumažins įsipjovimo ar panašių nelaimių tikimybę. Veterinarijos specialistai atkreipia dėmesį, kad geriausia rinktis kojines gumuotu padu – jis geriau sukimba su paviršiumi ir neleidžia paslysti. Be to, kojines rekomenduojama dėvėti šalčiui ir peršalimui jautriems, artritu sergantiems ar pėdas susižeidusiems gyvūnams.

Batai. Keturkojui pritaikyta avalynė, panašiai kaip ir kojinės, dėvima vengiant ar gydantis nuo traumų, sąnarių ligų bei peršalimo. Tačiau neperšlampami batai skirti ir drėgniems bei šaltiems orams, tad patariama atkreipti dėmesį, ar padas yra guminis, neperšlampamas. Renkantis batus reikėtų atsižvelgti į šuns dydį ir veislę, nuo to priklauso pado ilgis, kuris varijuoja nuo 12 iki 20 cm, o plotis – nuo 6,5 iki 9,5 cm.

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: poliklinikos pamažu atsiveria pacientų vizitams

Avatar

Paskelbta

Vilniuje, kaip ir visoje Lietuvoje, pastarosiomis savaitėmis sumažėjus užsikrėtimų COVID-19 skaičiui, ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikėjai rengia atsargias schemas sugrįžimui prie įprasto darbo organizavimo.

Stacionarinės paslaugos

COVID-19 gydymui deleguota Vilniaus miesto klinikinė ligoninė (VMKL), pagal susitarimą su koronaviruso gydymą Vilniaus regione koordinuojančiomis Santaros klinikomis, sprendimą dėl dalies paslaugų sugrąžinimo atidėjo iki ateinančio trečiadienio – sausio 27 d. Jau kelios dienos visi į VMKL siunčiami pacientai guldomi Antakalnio g. 124 esančiame padalinyje. Šiuo metu abiejuose VMKL padaliniuose hospitalizuota iš viso 173 pacientų, tai yra užimta apie 56 proc. vietų. Maždaug pusė vietų užimta ir reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose.

Preliminariai susitarta, kad nuo gruodžio pradžios neveikiantys Antakalnio g. 57 esantys skyriai (Dienos chirurgijos skyrius, Abdominalinės chirurgijos ir urologijos skyrius, Kraujagyslių chirurgijos skyrius, naujas Izoliacinis skyrius, kur bus guldomi skubios pagalbos atvykę, bet PGR testo neturintys pacientai, taip pat – Priėmimo skyrius), dirbti vėl galės pradėti, kai Antakalnio g. 124 COVID-19 skyriuose nuolat turės ne mažesnį nei dviejų trečdalių laisvų vietų rezervą.

„Koronavirusu sergančius žmones gydantys medikai teigia, kad dauguma pacientų, dabar gydomų stacionariniuose skyriuose, yra tikrai labai sunkūs ligoniai. Taigi skubėti keisti šiandienės tvarkos neskubama“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Ambulatorinės paslaugos

Daugelis poliklinikų planuoja nuo vasario pradžios padidinti kontaktinių paslaugų prieinamumą pacientams. Bet ir šiandien asmens sveikatos priežiūros paslaugos jau teikiamos ne tik nuotolinių konsultacijų, bet ir tiesioginio kontakto būdu. Sveikatos priežiūros specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, priima sprendimą dėl paslaugų teikimo būdo, labiausiai atitinkančio paciento interesus.
Antakalnio ir Karoliniškių poliklinikose ambulatorinių paslaugų teikimas visa apimtimi atnaujintas jau šiuo metu. Pacientai raginami neatidėliodami kreiptis dėl sveikatos paslaugų – jie gaus visas kaip įprastai – ne karantino metu – teikiamas paslaugas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad gyventojai, patiriantys koronaviruso pandemijos sukeltą stresą, nerimą bei išgyvenantys kitas sudėtingas gyvenimiškas situacijas, gali kreiptis į psichikos sveikatos centrus, prie kurių yra prisiregistravę arba priregistruoti šeimos gydytojo paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras visa apimtimi teikia visas ambulatorines paslaugas: psichiatro II lygio konsultacijas, dienos stacionaro paslaugas, psichosocialinės reabilitacijos paslaugas. Paslaugos teikiamos daugiausia kontaktiniu būdu, dalis pakartotinių ambulatorinių konsultacijų teikiama ir nuotoliniu būdu.

Gyventojai raginami nedelsti ir prireikus būtinai kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas dėl paslaugų suteikimo. Paslaugos yra teikiamos laikantis visų epidemiologinių rekomendacijų ir yra saugios.

Vakcinacija

Kitą savaitę Vilnius gaus 4134 vakcinas. Toliau bus skiepijami sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai (dalis jų gaus privalomą antrą skiepą) ir Sveikatos apsaugos ministerijos papildyta socialinių paslaugų teikėjų ir gavėjų grupė, kuri buvo pradėta skiepyti praėjusią savaitę – socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai, socialinės globos įstaigų gyventojai.
Į prioritetines grupes įrašyti ir socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai, kurie vyksta į COVID-19 ligos židinius, valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojai, tiesiogiai dirbantys ir/ar besilankantys šeimose, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai ir asmenys, socialinių paslaugų įstaigoje vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės. Taip pat bus skiepijami savivaldybių vairuotojai, kurie veža gyventojus į mobiliuosius punktus ir/ar pervežinėja sergančius COVID-19.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kol Lietuvos gaunami vakcinų kiekiai nėra išaugę, vakcinacija Vilniuje ir toliau bus atliekama nesteigiant papildomų skiepijimo vietų. Šiuo metu pareiga yra deleguota keturioms didžiosioms poliklinikoms: Antakalnio, Centro, Karoliniškių ir Šeškinės. Atsiradus poreikiui, į procesą būtų galima įjungti ir kitas poliklinikas. Jau dabar veikia ir mobilios komandos, kurios vyksta į slaugos bei globos namus. Tuo tarpu visuotiniam vakcinavimui, be minėtų poliklinikų, yra numatytos ir kitos galimos vietos, tarp jų yra ir savivaldybės pastatas, ir gyventojų vakcinacija mobiliuosiuose punktuose, dalį jų tinkamai pritaikant šiai procedūrai.

Vilniečiai šiandien neturėtų rūpintis dėl registracijos skiepijimuisi. Gyventojų skiepijimosi tvarka bus paskelbta vėliau, kai bus baigiama vakcinuoti Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytas prioritetines grupes.

Skaityti toliau

Rajonas

Zdalne spotkanie z mieszkańcami Niemenczyna

Avatar

Paskelbta

26 stycznia (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców Niemenczyna uczestniczyć w zdalnym spotkaniu, podczas którego zostaną omówione ceny ogrzewania. Przedstawiciele Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego oraz ZSA „Nemenčinės komunalininkas” odpowiedzą na Państwa pytania.
Podczas spotkania na platformie Zoom zostaną przedstawione informacje o cenach ogrzewania, a także funduszu wsparcia bloków wielomieszkaniowych oraz renowacji. Następnie odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do aktywnego udziału. Przewidywany czas trwania spotkania – 2 godziny.
Link do spotkania zdalnego:https://zoom.us/j/99752849558?pwd=dERrUWpNOW4ydlc2OERZY0FZOWlCdz09

Skaityti toliau

Rajonas

2021 m. sausio 29 d. tarybos posėdžio darbotvarkė. Tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu

Avatar

Paskelbta

Atsižvelgiant į tai, kad Vilniaus rajone paskelbtas karantino režimas, š. m. sausio 29 d., 10 val., Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu. Vilniaus rajono gyventojai turės galimybę stebėti transliaciją realiuoju laiku VRSA YouTube kanale.
Kaip ir įprasta, su visais sausio 29 d. Tarybos posėdžio sprendimų projektais, galima susipažinti tinklalapyje www.vrsa.lt > Teisinė informacija > Teisės aktai ir aktų projektai.
2021 m. sausio 29 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė
Tarybos posėdžio pradžia numatyta 10 val. Klausimų svarstymo laikas gali skirtis nuo laiko, nurodyto darbotvarkėje, todėl Tarybos posėdį kviečiame stebėti nuo jo pradžios.
VRSA YouTube kanalas

Komitetai vyks nuotoliniu būdu. Komitetų tvarkaraštis:
2021.01.26
13.00 Teisėtvarkos ir savivaldos plėtros komitetas;
14.00 Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komitetas;

2021.01.27
10.00 Kaimo, vietinio ūkio ir teritorijos planavimo komitetas;
14.00 Ekonomikos ir finansų komitetas;
15.00 Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komitetas;

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt