Connect with us

Naujienos

Atskleistos paauglių nerimo ir streso priežastys

Avatar

Paskelbta

Žmonės, manantys, kad paaugliai per daug laiko praleidžia prie ekranų, turi naują argumentą. Naujas tyrimas rodo, kad televizija, socialiniai tinklai ir ilgas prie kompiuterio praleistas laikas didina nerimo simptomus tarp paauglių.

Vis daugiau paauglių patiria nerimo sutrikimų simptomus. Ir tai yra didelė protinės sveikatos problema. Paaugliams sunku mokytis, susikaupti, galvoti apie ateitį. Juos slegia socialinis spaudimas, poreikis pritapti, būtinybė priimti sprendimus, nuo kurių priklausys tolimesnė jų ateitis. O juk paaugliai yra tik vienu žingsneliu aukščiau nei maži vaikai.

Monrealio universiteto mokslininkai sekė 4000 kanadiečių vaikų nuo 12 iki 16 metų amžiaus. Per šį laikotarpį tyrimo dalyviai turėjo pranešti apie savo prie ekranų praleistą laiką. Tie turėjo pasakyti, kiek laiko praleidžia žiūrėdami į savo telefonus, kompiuterius ir televizorius. Jiems taip pat teko pasakyti, ką jie veiki – ar naršo socialinius tinklus, ar žaidžia žaidimus, ar žiūri vaizdo įrašus. Tuo pat metu tyrimo dalyviai reguliariai atlikinėjo testus, kurie leidžia išmatuoti jų nerimo lygį. Ir, kaip jau supratote, mokslininkai pastebėjo, kad kuo daugiau laiko vaikai praleidžia prie ekranų, tuo dažniau kenčia nuo nerimo.

Tiesa, viskas priklauso ir nuo veiklos. Televizijos žiūrėjimas ir socialinių tinklų naudojimas yra siejami su nerimu, o štai kompiuteriniai žaidimai – ne. Mokslininkai negali paaiškinti kodėl, tačiau tikriausiai dėl to, kad kompiuteriniai žaidimai padeda atsipalaiduoti.

Šie rezultatai yra sietini su ankstesniais tyrimais kurie parodė, jog televizija bei socialiniai tinklai gali būti siejami su depresijos simptomais. Tačiau yra ir gerų žinių. Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad kai paaugliai atsitraukė nuo socialinių tinklų, televizijos ir kompiuterių, nerimo lygis sumažėjo. Patricia Conrod, vyriausioji tyrimo autorė, taip pakomentavo rezultatus: „Šie rezultatai rodo, kad vienas iš būdų padėti paaugliams tvarkytis su nerimu yra prie ekrano praleisto laiko ribojimas“. Žinoma, kaip visada, jei tėvai nuspręstų pasinaudoti šiuo patarimu, jie patys turėtų pademonstruoti gerą pavyzdį.

Vis daugiau paauglių kenčia nuo nerimo sutrikimų. Nors pateikiama įvairi statistika, panašu, kad bent 1 iš 3 13-18 metų paauglių kenčia nuo nerimo. Ši statistika tik prastėja ir mokslininkams teks ieškoti ne tik paaiškinimo, bet ir šios problemos sprendimo būdų.

technologijos.lt informacija

Miestas

Nuo kovo 5 dienos įsigalioja laikini eismo ribojimai Kareivių gatvės atkarpoje

Avatar

Paskelbta

 

Tęsiant Verkių ir Kareivių gatvių paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukciją, kovo 5–27 d. laikinai keičiasi eismo organizavimo tvarka Kareivių g. atkarpoje tarp Žirmūnų g. ir Valakampių tilto. Atliekant paviršinių nuotekų tinklų perjungimo į naują 2 m 20 cm skersmens kolektorių darbus, abejomis eismo judėjimo kryptimis bus palikta po vieną eismo juostą.

Primename, kad eismo ribojimai Verkių gatvės atkarpoje tarp Kareivių ir Lakūnų gatvių galioti nenustojo. Iki kovo 31 d. Verkių g. atkarpoje, eismo judėjimo kryptimi nuo Lakūnų g. link Kareivių g, yra palikta viena eismo juosta, iš kurios (Verkių ir Kareivių g, sankryžos ribose) vairuotojai gali važiuoti Verkių g. tiesiai arba pasukti į dešinę link Žirmūnų ir Kareivių g. sankryžos. Kairysis posūkis, vedantis link Kareivių ir Kalvarijų g. sankryžos, yra panaikintas.

Magistralinio paviršinių nuotekų tinklo rekonstrukcija Verkių g. yra miestui itin reikšmingo Verkių, Kareivių ir Žirmūnų gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcijos projekto dalis. Įgyvendinus projektą, bus išspręstos dvi opios Verkių bei Kareivių gatvių ir aplink jas esančių teritorijų problemos: užtvindymas per liūtis ir paviršinių lietaus nuotekų valymas.

Verkių, Kareivių ir Žirmūnų gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcija yra regioninės svarbos projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“, finansuojamo ES sanglaudos fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Grinda“ lėšomis, dalis. Jo įgyvendinimą administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Rajonas

Planuojami geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių apsaugos zonų priežiūros darbai

Avatar

Paskelbta

AB „LTG Infra“ informuoja, kad siekiant užtikrinti saugų susisiekimą geležinkeliais, 2021 metais Vilniaus rajone planuojami vykdyti želdinių, kurie auga viešosios geležinkelių infrastruktūros objektų užimamoje žemėje ir patenka į viešosios geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių apsaugos zonas priežiūros darbai. 
Krūmų kirtimo/pašalinimo darbai vyks nuo š. m. kovo 1 d. iki gruodžio 25 d. Vilnius-Kena kryptimi dešinėje ir kairėje kelio pusėje nuo 31,1 iki 36,1 km.

Inf. „LTG Infra“

Skaityti toliau

Miestas

Sapiegų parko architektūriniam konkursui pateiktas vienas projektas 

Avatar

Paskelbta

 

Šiandien pasibaigęs Vilniaus Sapiegų parko ir jo prieigų tvarkybos idėjos atviras architektūrinio projekto konkursas sulaukė tik vieno dalyvio.

„Net ir suprasdama, kad projektuoti Sapiegų parko atnaujinimą yra ne tik profesinio profesionalumo, bet ir puikių derybinių gebėjimų reikalaujantis iššūkis, savivaldybė nusivylusi kraštovaizdžio architektų neaktyvumu. Per ankstesnius šio parko tvarkybos idėjų ir net projekto aptarimus girdėjome gausybę profesionalių kraštovaizdžio projektavimo specialistų kritikos ir įžvalgų, tad juo labiau gaila, kad nė vienas jų nerado motyvacijos sudėlioti realų scenarijų, – sakė konkurso vertinimo konkurso pirmininkas, vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis. – Konkursui pateiktas darbas bus įvertintas, bet atkreipiame dėmesį, kad čia ne tas atvejis, kur vienas konkurso dalyvis automatiškai reiškia, kad jis ir taps laimėtoju – bus vertinama labai atidžiai, o jei projektas nepasiūlys konkurso tikslus realizuojančių sprendimų, konkursas gali likti be rezultato.“

Visos numatytos vertinimo procedūros – viešas pateikto projekto pristatymas ir vertinimas, nustatant atitikimą techninei užduočiai ir balus pagal konkurso sąlygose nurodytus vertinimo kriterijus – bus atliktos. Konkursui buvo numatytas 20 tūkst. eurų prizinis fondas.

Konkursui pateiktas projektas nuo kovo 8 d. bus eksponuojamas Lietuvos architektų sąjungos pastato antrame aukšte (Kalvarijų g. 1). Apžiūrėti ekspoziciją galima (laikantis saugumo reikalavimų) darbo dienomis, 9-17 val.

Kovo 17 d., 16-17 val. numatytas viešas konkursui pateikto darbo pristatymas, kuris vyks nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje.  Projektą aptars recenzentai.

Konkurso medžiagą rasite čia – https://www.dropbox.com/sh/oqydfvlt631fj7d/AABNIu6TliZrH090dEwY0jCTa?dl=0

Prisijungimo nuoroda https://us02web.zoom.us/j/88929413178?pwd=bmRYakRkRTdGbnBOTFkrRS9TWEJtdz09, Meeting ID: 889 2941 3178, Passcode: 288319. Atsiradus techninių nesklandumų kreiptis marius.dirgela@architektusajunga.lt.

Kovo 18 d. numatytas nuotolinis uždaras vertinimo komisijos posėdis. Komisijos nariai projektą vertins pagal šiuos kriterijus: istorinio parko integralus respektavimas šiuolaikinės aplinkos kontekste, originali ir vientisa architektūrinė idėja ir atitiktis darnaus vystymosi principui.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt