Miestas
Vilniuje – tekstilės atliekų surinkimo naujovės

Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“. Šiandien įrengti pirmieji 24 iš 105 konteinerių, kurių visas tinklas įvairiuose Vilniaus rajonuose atsiras iki sausio mėnesio pabaigos. Tekstilės konteinerius vilniečiai galės rasti prie artimiausių prekybos centrų ir kitų viešųjų erdvių.
[youtube v=”E8M4wiv3l5Q”]
„Drąsiai sakau, kad tai – naujas ir tikrai didelis sostinės žingsnis atliekų tvarkymo srityje. Iki šiol didžioji dalis tekstilės keliaudavo tiesiog į sąvartyną. Dar vakar Vilniuje veikė vienintelė drabužių parduotuvė, priimdavusi gerus, bet nereikalingus drabužius. O šiandien jau atidarome pirmuosius plataus tekstilės atliekų tinklo konteinerius. Į juos sudėjome pirmuosius drabužius, surinktus per gruodį vykusią apsikeitimo gerais, bet nebereikalingais drabužiais akciją savivaldybėje. Į šiuos konteinerius bus galima mesti tiek panaudotus, tačiau dar tinkamus nešioti, tiek jau senus ir niekam netinkamus tekstilės gaminius bei avalynę. Taip suteiksime daiktams naują gyvenimą ir prisidėsime prie švaresnio, tvaresnio miesto kūrimo. Atsikratyti nereikalingais drabužiais bus patogiau – konteinerius pastatysime prie prekybos centrų visame mieste. O patį pirmąjį konteinerį statome prie savivaldybės, nes pradėti visada reikia nuo savęs“, – kalbėjo Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.
Surinktos tekstilės atliekos toliau bus vežamos į „Ekonovus“ bazę (Liepkalnio g. 172), kurioje bus išrūšiuotos. Dalis tekstilės bus tinkama antriniam panaudojimui, kita dalis – perdirbimui. Likusi neperdirbama ir nepanaudojama tekstilė bus sudeginta. Tačiau prioritetas ir tikslas – panaudoti dar kartą arba perdirbti.
„Vadovaudamiesi gerais, kitų miestų pavyzdžiais, nusprendėme atskirti tekstilės atliekų surinkimą nuo mišrių komunalinių atliekų konteinerių aikštelių – taip rūšiuoti taps patogiau ir aiškiau. Dabar, kai konteineriai bus atskirti, bus galima lengviau identifikuoti, kad tai – konkrečiai tekstilei skirtos talpos. Planuojame, kad naujieji konteineriai stovės prie prekybos centrų. Čia vilniečiai galės atnešti ir išmesti nenaudojamus tekstilės gaminius ten, kur perka naujus. Tikimės, kad tokia paslauga iš esmės pagerins surenkamos tekstilės kokybę ir suteiks galimybę jai būti panaudotai dar kartą arba perdirbtai“, – sakė SĮ „VASA“ direktorius Rimantas Juknevičius.
Pirmos kelios dešimtys konteinerių per ateinančią savaitę atsiras Algirdo ir T. Ševčenkos g. sankryžoje (Naujamiestis), S. Moniuškos ir Kęstučio g. sankryžoje (Žvėrynas), Grybo ir Šilo g. sankryža bei Antakalnio g. 75 (Antakalnis), Žirmūnų g. 2, Žirmūnų g. 64, Žirmūnų g. 89A, Žirmūnų g. 106E (Žirmūnai), taip pat Laisvės pr. 40, L. Asanavičiūtės g. 29 (Karoliniškės), Medeinos g. 8 (Pašilaičiai).
Dauguma konteinerių bus pastatyti šalia prekybos centrų. Nuo kitos savaitės konteinerius bus galima rasti ir šalia „Norfos“ parduotuvių Molėtų pl. 47B bei Justiniškių g. 91 ir šalia „LIDL“ parduotuvių Dūkštų g. 34, Justiniškių g. 126, Kapsų g. 1, Kalvarijų g. 180, S. Stanevičiaus g. 2A bei Rasų g. 9A. Konteineriai atsiras ir V. Kudirkos aikštėje, prie G9 prekybos centro bei Upės g. 9, VCUP aikštelėje. Visada naujausia informacija, kur stovi konteineriai galima rasti puslapyje svarus.vilnius.lt arba šiuo adresu.
Iki šiol tekstilės atliekas su savo konteineriais Vilniaus mieste rinko privati įmonė. Tačiau šių atliekų surinkimas vykdavo chaotiškai, netvarkingai, prie tekstilės konteinerių nuolat kaupdavosi šiukšlynai, todėl savivaldybe nusprendė nutraukti bendradarbiavimą su šia įmone ir pati pradėjo organizuoti tekstilės surinkimą.
Konteinerius prižiūrės Vilniaus atliekų sistemos administratorius, kuris taip pat registruos gyventojų skundus, prižiūrės ar tinkamai laikomasi išvežimo grafiko. Tą bus galima daryti internetu sivasa.lt arba telefonu 1895.
Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyrius
Miestas
Įdomioji sostinės metų statistika ir rečiausi vardai – gimė Perkūnija, Gūsis

Nors praėjusieji 2020-ieji ir įėjo į istoriją kaip pandeminiai, Vilnius pernai ir toliau augo – per 2020 metus sostinėje gyvenamą vietą deklaravo dar 10 tūkst. naujų vilniečių, tad Naujuosius sostinėje pasitiko jau daugiau kaip 588 tūkst. vilniečių. Ką atnešė praėję metai sostinės gyventojams – kiek gimė naujųjų vilniečių, kokie reti vardai stebino ir kokias naujas tendencijas pastebėjo Civilinės metrikacijos skyrius?
Naujagimių – daugiau kaip 6 tūkstančiai
Karantinų pažymėtais metais gimė 6332 mažieji vilniečiai iš kurių, Registro centro duomenimis, berniukų – net 5017, mergaičių – 4813. Dar 3536 vaikų gimė užsienyje, bet buvo registruoti Vilniuje. Duomenys rodo, kad šiemet gimusių vaikų skaičius nedaug mažesnis, nei pernai: 2019 m. sostinėje iš viso gimė 6540 mažųjų vilniečių, dar 4288 įregistruoti vaikai gimė užsienio šalyse. Berniukų ir mergaičių skaičius užpernai beveik nesiskyrė – 2019 m. buvo įregistruoti 5447 berniukai ir 5381 mergaitė.
2020 m. – vizualiai gražus skaičius, turintis net du dvejetus. Kiek kitokiais dvejetais pernai galėjo džiaugtis net 109 šeimos, kurios iškart susilaukė dviejų vaikučių. Gimė ir dvi poros trynukų.
Nuotr. Sauliaus Žiūros
Populiariausi vilniečių vardai mergaitėms pernai: Amelija, Sofija, Emilija, Lėja, Gabrielė, Marija ir Liepa. Berniukų – Benas, Lukas, Markas, Jokūbas, Dominykas, Matas ir Augustas. Pasitaikė ir retesnių vardų – pernai pasaulį išvydo Perkūnija, Girija, Elektra, Gudrūna, Epika, Sidabrė, Elarija, Lyja. Originalumu išsiskyrė ir berniukų vardai: Gūsis, Gojus, Ūkas, Nauris, Arendas, Kanutas, Džiugimantas.
„Pastebėjome, kad neretai tėveliai vardus duoda panašius į savo, ar vyresnių brolių, sesių, pvz., Tomas ir Toma. Pasitaiko daug atvejų, kai visos šeimos vardai prasideda ta pačia raide. Populiarėja gamtiniai vardai: Vėtrė, Vėtra, Vėjas“, – pastebėtas subtilybes komentavo savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolanta Kuzmienė.
Tuoktasi ir Universiteto salėje
2020 metais Vilniaus mieste įregistruota 4800 santuokos, iš jų Vilniaus mieste susituokė 2306 poros, bažnyčiose amžiną meilę prisiekė 899 naujos šeimos. Vienas vilnietis pernai atšoko jau šeštąsias savo vestuves!
Tuoktasi ir užsienyje – tokių porų pernai buvo net 1595. Iš 2306 sostinėje susituokusių porų, 237 poros tuokėsi jų pačių pasirinktose miesto erdvės.
Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojams šiemet labiausiai įstrigo naujai pasirinktos vietos Energetikos ir technikos muziejuje, Miesto laboratorijos salėje, Neries kairiajame krante – tarp Vilnios ir Mindaugo tilto, K. Sirvydo skvere, Sapiegų technikos parke ar ne Universiteto salėje.
Daugiausia santuokų buvo įregistruota Vilniaus miesto rotušėje, Botanikos sode, Verkių rūmuose, labai dažnas pasirinkimas – viešbučių, restoranų terasos, salės.
„Tokių ceremonijų metu būna ypatingai gražu, jeigu jaunieji pasirūpina vietos dekoracijomis. Yra tekę kolegei tuokti salėje, kuri skendėjo žvakių šviesoje. Nedaugelis porų renkasi išsakyti originalius, savo sukurtus įžadus vienas kitam, bet jeigu jau pasiryžta – būna labai ypatinga ir jautru“, – pasakojo J. Kuzmienė.
Registruojamos santuokos ir su užsienio valstybių piliečiais. Dažniausiai – su Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos piliečiais, taip pat nemažai santuokų registruojama su JAV, Norvegijos, Danijos, JK piliečiais. Pavieniais atvejais tuoktasi su Indonezijos, Taivano, Nigerijos, Pakistano, Indijos, Afganistano, Brazilijos, Čilės, Kubos piliečiais.
Vestuvių diena – ypatinga ir jaudinanti, o neretai nutinka ir kuriozinių situacijų. Kaip pasakoja J. Kuzmienė, daugiausiai tokių pasitaiko išvykstamų ceremonijų metu.
„Yra buvę atvejų, kad pradėjus sveikinti porą, įsijungė garso aparatūra, leisdama trikdžių garsus, ir pusę ceremonijos niekaip nepavyko jos atjungti. Kartą teko ilgai laukti liudininkų, nes jie nesurado jaunųjų pasirinktos santuokos vietos. Yra buvę, kad jaunoji pamiršo gėlių puokštę ir nesutiko tuoktis tol, kol jos neatvežė. Kita šypseną susirinkusiems kėlusi situacija nutiko pernai – santuokos registravimo metu vienam iš jaunųjų suskambo telefonas, jis atsiliepęs pasakė, jog dabar tuokiasi, todėl negali kalbėti“, – pasakojo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja, taip pat prisiminusi dažną situaciją, kai jaunosios paklaustos, ar sutinka tekėti, mėgstančios atsakyti, kad nežino ir turinčios pagalvoti, bet po pauzės – sutinka.
Vestuvės karantino metu
Nenuostabu, kad karantino metu vestuvių šventės keitėsi. Atsižvelgus į situaciją, sugriežtintas tik ceremonijos dalyvių skaičius: dalyvauja jaunieji, du liudininkai ir pagal poreikį – vertėjas. Leidžiama dalyvauti iki penkių žmonių iš jaunųjų pusės ir, žinoma, keli Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai.
Visi ceremonijos dalyviai privalo laikytis saugaus atstumo, higienos normų reikalavimų, dėvėti kaukes visos ceremonijos metu.
„Jaunieji yra išradingi ir kūrybingi, todėl dažnai būna pasipuošę medžiaginėmis, specialiai šiai progai pasiūtomis veido kaukėmis. Dažnai kaukes priderina prie aprangos: jaunosios dėvi baltas, kremines, o jaunikiai – juodas, tamsiai mėlynas kaukes. Beveik visada sulaukdavome klausimo, ar ceremonijos metu jaunieji galės nusiimti kaukes“, – pasakojo J. Kuzmienė.
Siekiant išlaikyti atstumą, saugumą ir išvengti būriavimosi, poros į pastatą yra įleidžiamos tik pagal paskirtą ceremonijos laiką, santuokos registravimo ceremonija yra sutrumpinta, paliekant tik teisinę jos dalį. Santuokos Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje yra registruojamos nuo ketvirtadienio iki šeštadienio. Išvykstamos santuokos karantino metu laikinai nėra organizuojamos.
„Skirtingai nei pirmojo karantino metu, jaunieji beveik neatšaukinėja ir nebeperkelia santuokų vėlesniam laikui, o atvyksta į skyrių jų registruoti. Santuokų skaičius beveik nesumažėjo, palyginti su tokiu pat laikotarpiu ne karantino metu. Priimtų prašymų susituokti vasarą skaičius taip pat išliko panašus, kaip ir kiekvienais metais tokiu pat laikotarpiu“, – komentavo J. Kuzmienė.
Vis dar populiaresnės -ienės
Nors jau 17 metų moterys Lietuvoje turi galimybę tuokdamosi (arba keisdamos pavardę) rinktis nenurodančią šeiminės padėties pavardę – su galūne -ė., dažniau vilnietės laikosi senųjų tradicijų – pasirenka pavardę su priesaga -ienė. Dvigubos pavardės ir pavardės su galūne -ė pasirinkimas yra žymiai retesnis. Taip pat pastebima, kad moterys pasirenka trumpesnę pavardės formą dažniau dėl patogumo. Labai retais atvejais santuokos sudarymo metu pavardes keičiasi vyrai.
„Galbūt ne daug kas žino, bet pavardę visuomet galima pasikeisti ir vėliau, po santuokos sudarymo. Pasirinkusi sutuoktinio pavardę, moteris gali susigrąžinti savo turėtą pavardę ir prie jos pridėti sutuoktinio, arba tik susigrąžinti savo turėtą pavardę. Pasirinkusi sutuoktinio pavardę su priesaga -ienė, gali ją pasikeisti į nenurodančią šeiminės padėties arba atvirkščiai. Taip pat išlieka galimybė pasikeisti pavardę į tėvų, senelių, prosenelių“, – sakė Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.
Įdomu tai, kad 2020 metais Vilniaus m. civilinės metrikacijos skyriuje savo vardą pasikeitė 204, pavardę – 1427, iškart ir vardą, ir pavardę pasikeitė 87 žmonės, o štai net 111 vaikų tėvų valia buvo keisti asmenvardžiai – vardai arba net pavardės.
Visi prašymai – nuotoliniu būdu net ir po karantino
Civilinės metrikacijos skyrius pernai inicijavo Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių pakeitimus, numatančius galimybę visus prašymus (net ir santuokai įregistruoti) pateikti el. būdu – per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS, taip pat civilinės būklės aktų išrašus pasirašinėti el. parašu. Pakeitus šį teisinį reglamentavimą, Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriaus dauguma paslaugų yra teikiama 4 interaktyvumo lygiu – t. y. užsakyti ir gauti paslaugą galima el. būdu. Ši sėkminga ir patogi nauja tvarka galios ir pasibaigus karantinui.
„Norime užtikrinti kuo geresnę teikiamų paslaugų kokybę, operatyvumą, interesantų patogumą paduodant prašymus bei gaunant paslaugas, tad dalyvavome projekte „Lietuvos Respublikos gyventojų registro modernizavimas ir susijusių elektroninių paslaugų kūrimas“. Modernizuota programa pradėsime dirbti jau ateinantį mėnesį. Džiaugiamės, kad pavyko sėkmingai užtikrinti skyriaus darbą karantino laikotarpiu. Gerąja praktika pasidalinome ir su kitomis Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigomis“, – pasakojo J. Kuzmienė.
Praėjusiais metais buvo iš dalies atnaujinta ir santuokų ceremonijų salių aplinka. Atnaujintos erdvės atrodo gražiau ir šiuolaikiškiau jau laukia 2021 m. jaunavedžių.
Taip pat skaitykite:
Perkeliamas Vilniaus šviesų festivalis – sugrįš šią vasarą po karantino saugiu metu
Trečiasis Vilniaus šviesų festivalis, turėjęs vykti 2021 m. sausio 22–25 dienomis, dėl karantino ir visuotinio saugumo perkeliamas į 2021 metų vasarą. Vilniaus gimtadienio proga mieste sausį nušvis tik Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Tradiciškai sausio antroje… ❯❯❯
2021-01-15
Atvykusiųjų iš užsienio saviizoliacija tikrinama ir su dronais
Lietuvoje vėl leidžiantis lėktuvams iš Jungtinės Karalystės ir kitų COVID-19 ligos paveiktų užsienio valstybių, judant sausumos keliais, Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kontroliuoja, kaip atvykusieji į Vilnių laikosi reikalavimo 10 dienų praleisti… ❯❯❯
2021-01-15
Atmintis, pagarba ir padėka Katedros aikštėje Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją
30 metų nenublukino nei prisiminimų, nei Sausio 13-osios reikšmės: Laisvės gynėjų dieną Lietuva dalijasi bendrystės ir pasididžiavimo jausmu. 1991 m. Sausio 13-ąją žmonės būrėsi draugėn, siekdami apginti savo valstybės laisvę. Pasipriešinę agresoriui parodydami pasiaukojamą… ❯❯❯
2021-01-13
Vilniaus Stoties rajono virsmas: iš pramoninės teritorijos į šiuolaikišką miesto centrą
Vakarų Europoje stoties rajonai jau kurį laiką išgyvena renesansą – iš nejaukių teritorijų virsta vienomis patraukliausių vietų gyventi ir dirbti, mat kitas miesto dalis pranoksta galimybe patogiai naudotis viešojo transporto paslaugomis. Vilniaus Stoties rajonas taip pat… ❯❯❯
2021-01-12
Sostinės komunalinių atliekų surinkimo aikštelėse įrengiami informaciniai stendai
Vilniaus miesto savivaldybės Energetikos skyriaus užsakymu pagaminta apie 40 informacinių stendų, kurie šiuo metu įrengiami gyvenamųjų namų kiemuose prie bendro naudojimo komunalinių atliekų konteinerių aikštelių. Stenduose vilniečiai ras visą informaciją apie didelių gabaritų… ❯❯❯
2021-01-10
COVID-19 iššūkiai Vilniuje: grįžusiųjų iš užsienio saviizoliacija tikrinama ir su dronais
Kovai su koronaviruso pandemija Vilnius toliau tvirtina barikadas, kurias šiandien sustiprins ir tęsiama vakcinacija, ir į Vilniaus miesto klinikinei ligoninei savivaldybės nupirktos reanimacijos skyriams skirtos lovos. Viešosios tvarkos skyrius tuo pat metu pradėjo vykdyti grįžusiųjų iš… ❯❯❯
2021-01-07
Miestas
Vilniaus mieste kyla oficialioms varžyboms tiksiantis krepšinio aikščių kompleksas

Šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva kyla sporto salių kompleksas, talpinsiantis 3 krepšinio aikštes. Kompleksas bus pritaikytas ir ugdymo procesui, ir oficialioms aukšto meistriškumo varžyboms. Šiuo metu atlikta jau 80 proc. visų numatytų statybos ir rangos darbų.
„Ilgą laiką sukome galvą, kaip spręsti krepšinio aikščių trūkumą mieste. Pasirinktas variantas leidžia maksimaliai išnaudoti turimą plotą ir užtikrinti, kad infrastruktūra būtų kuo efektyviau naudojama. Užbaigus darbus ir atnaujinus ugdymo procesą, dienomis visose aikštelėse vyks kūno kultūros pamokos, o joms pasibaigus – neformaliojo ugdymo užsiėmimai, profesionalių ir mėgėjiškų sporto klubų treniruotės ir varžybos,“ – pažymi Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.
Nuotr. Sauliaus Žiūros
Komplekse numatyta įrengti ne tik tris krepšinio aikštes, bet ir treniruoklių salę, persirengimo rūbines, kabinetus trenerių reikmėms. Kadangi kompleksą planuojama pritaikyti ir aukšto meistriškumo sporto renginiams, čia taip pat bus įrengtos žiūrovų rūbinės bei kita reikalinga infrastruktūra. Rungtynių metu salė bus transformuojama – paliekama tik viena ar dvi aikštės, o likusiame plote išskleidžiamos teleskopinės tribūnos. Varžybų metu salė turėtų talpinti iki 1400 žiūrovų. Šiuolaikiškas objektas bus daugiafunkcinis – jame galės vykti ne tik krepšinio, bet ir kitų sporto šakų varžybos. Kompleksas iš viso užims 4200 kvadratinių metrų.
Kad salė būtų iki galo paruošta oficialioms rungtynėms, nežymiai pakoreguotas jos projektas. Nuspręsta perprojektuoti apšvietimo dalį, kad pagrindinės krepšinio aikštės apšvietimo lygis atitiktų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) arenoms keliamus reikalavimus. Atlikus pakeitimus, centrinė krepšinio aikštė bus apšviesta 2000 liuksų intensyvumu. Dėl šių korekcijų objekto statybos pabaiga gali būti nežymiai pavėlinta, tačiau statybos ir rangos darbai turėtų būti baigti jau šį pavasarį.
Pastatas turėtų išsiskiri ir savo išore. Siekiant padidinti žaliuosius plotus, sąlyginai mažoje erdvėje bus pritaikyti alternatyvūs apželdinimo sprendimai. Bus apželdintas pastato stogas ir viena iš salės sienų.
Didžioji dalis statybos ir rangos darbų jau yra užbaigti. Rangos darbus atlieka konkursą laimėjusi UAB „HSC Baltic“. Bendra statybos rangos darbų vertė – kiek daugiau nei 5 mln. eurų.
Be šio sporto salių komplekso, šiemet sostinėje bus investuojama ir į keletą kitų svarbių sporto kompleksų. Dar 2021 m. Kauno g. duris turi atverti rekonstruota gimnastikos sporto salė. Taip pat bus atliekama Žirmūnų gimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcija, Vilniaus Pilaitės baseino įrengimas, rekonstruojamas Vilniaus moksleivių sveikatos centras. Numatyti ir keliolikos ugdymo įstaigų aikštynų atnaujinimo darbai bei 11 sporto objektų seniūnijose modernizavimas.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Naujoje viešojoje erdvėje Karoliniškėse planuojama ir saugaus eismo mokymo zona vaikams
Karoliniškėse formuojamame parke Vilniaus miesto architektai siūlo naujus sprendimus – atvirą erdvę laisvalaikiui bei ugdymui. Viešosios erdvės, besiribojančios su V. Maciulevičiaus gatve ir šalia esančiu mišku, projektinius pasiūlymus rengę SĮ „Vilniaus plano“… ❯❯❯
2020-12-02
Vilnius primena: sportuodami atviruose aikštynuose nepamirškite taisyklių
Vilniečiai kviečiami laisvalaikį aktyviai leisti prie mokyklų atnaujintuose sporto aikštynuose, o stadionų šeimininkai primena keletą svarbių taisyklių, kad visi sklandžiai ir bendruomeniškai dalintųsi sporto erdve. Stadionas pirmiausiai skirtas mokyklos moksleiviams, tačiau… ❯❯❯
2020-12-02
Vilnius juda: virtualios orientavimosi varžybos, išskirtinis bėgimas ir 100 km takas
Net ir karantino sąlygomis sostinės gyventojai kviečiami nepamiršti judėjimo gryname ore. Be pasivaikščiojimų, bėgimo ar važinėjimo dviračiais parkuose, miškuose, sostinės gatvėmis artimiausiu metu bus galima savarankiškai išbandyti ir virtualias varžybas – „Vilnius… ❯❯❯
2020-11-13
Covid antros bangos fone pristatyta startuolio kurta socialinė platforma sportuojantiems
Visam pasauliui kovojant su Covid pandemija, žmonėms didžiausia vertybe išlieka socialinis ryšys. Tai įrodo ir antradienį ant Baltojo tilto įvykęs ir smalsių vilniečių dėmesį atkreipęs unikalios socialinės platformos ,,Happer” pristatymas. Startuolio idėja sulaukė ir… ❯❯❯
2020-10-27
Vilnius ieško naujos ledo arenos Naujininkuose kūrėjų
Dar vienas konkursas projektuotojams – Vilniaus miesto savivaldybės administracija paskelbė tarptautinį architektūrinio projektavimo paslaugų pirkimą Jotvingių gatvėje, Naujininkuose, suplanuotai ledo arenai. Sporto paskirties pastato statybos projekto parengimo, statybą leidžiančio… ❯❯❯
2020-10-27
Vilniaus ir sporto bendruomenės dialogas: „Active Vilnius“ patalpų nuomos sistemoje bus pakeitimų
Sostinės savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją, kuria rekomendavo administracijai peržiūrėti sporto salių nuomos sistemą „Active Vilnius“, atsižvelgus į sporto bendruomenės bei vilniečių pastabas dėl vidaus sporto salių užimtumo. „Suprantame, kad rudenį pristatytos naujos… ❯❯❯
2020-10-07
Miestas
Vilnius kviečia žiema džiaugtis atsakingai ir dalinasi idėjomis pramogoms namuose

Artėjant sniegu džiuginančiam savaitgaliui vilniečiams primenama žiemos pramogomis mėgautis atsakingai – laikytis saugių atstumų, nesibūriuoti, pasivaikščiojimui rinktis tas vietas, kuriose žmonių mažiau ir vengti įprastai labiausiai lankomų. Taip pat siūloma išbandyti virtualias ekskursijas, įdomias veiklas namuose.
„Praėjusį savaitgalį stebėjome išaugusius srautus parkų, miškų prieigose. Artėjantys laisvadieniai taip pat numatomi žiemiški ir gražūs, todėl tendencijos, matyt, išliks panašios. Pasivaikščioti visuomet galima ten, kur žmonių mažiau, galbūt netoli namų, be to, svarbu laikytis atstumų ir kitų saugumo reikalavimų. Savaitgalį patruliuos viešosios tvarkos, policijos pareigūnai. Nepamirškime, kad laikas vis dar rizikingas, bet kokį judėjimą iš namų kviečiu planuotis atsakingai. Judantiems iš namų automobiliu taip pat primenu būti atidiems, neskubėti, nes numatomos ir sudėtingesnės oro sąlygos“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.
Nuotr. Sauliaus Žiūros
Saugioms pramogoms namuose Vilnius siūlo atrasti įdomiausius pasivaikščiojimo maršrutus, tam padės miesto pažinimo platforma https://neakivaizdinisvilnius.lt/. Čia galima rasti daug informacijos, kuri leis pasinerti į sostinės pažinimą neišeinant iš namų.
Namuose taip pat galima išbandyti įdomias veiklas. Tam yra daugybė alternatyvų – nuo saviugdos seminarų, tiek individualių, tiek visai šeimai tinkamų nemokamų mankštų iki e. sporto. Ypač rekomenduojama dalyvauti užsiėmimuose, kurie atpalaiduoja ir padeda nuraminti mintis, pavyzdžiui nuotoliniai jogos mokymai, sąmoningo kvėpavimo užsiėmimai, šokių pamokos. Įvairių idėjų, ką veikti karantino metu, galima pasisemti ir tinklalapyje https://karantinas.lt/.
„Susisiekimo paslaugų“ duomenimis, bendri automobilių srautai mieste sumažėję apie 31 proc. lyginant su pernai. Rytinio piko metu automobilių apie 42 proc., vakarinio apie 27 proc. mažiau. Savaitgaliais automobilių gatvėse vidutiniškai mažiau nei darbo dienomis, tačiau daugiau srautų stebima lankomose vietose.
Policija savaitgalį taip pat sieks apriboti pateikimą į žmonių susibūrimo centrais tapusius parkus, kalnus, pažintinius takus. Ir toliau bus kontroliuojamas judėjimas tarp miestų – policija organizuoja stacionarius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose. Kilus klausimų kreipkitės policijos informacijos telefonu 8 700 60 000, pirmadieniais-ketvirtadieniais – nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro, penktadieniais – nuo 7 val. ryto iki 18:45 val. vakaro.
Taip pat skaitykite:
Keleivių patogumui – naujos Vilniečio kortelių platinimo vietos
Į Vilnių atvykstančių ir čia viešuoju transportu judančių keleivių patogumui plečiamas Vilniečio kortelių platinimo tinklas. Nuo sausio 14 d. kortelę galima įsigyti arba papildyti Maxima parduotuvėse Nemenčinėje (Švenčionių g. 44) ir Maišiagaloje (Mokyklos g…. ❯❯❯
2021-01-13
Naujausi mobilumo duomenys: kaip vilniečiai judėjo pirmąją metų savaitę?
Pirmą šių metų savaitę keleivių skaičius viešajame transporte nežymiai, tačiau kasdien augo – darbo dienomis atliekama virš 156 tūkst. kelionių. Vilnius skatina judumą po miestą ir toliau planuotis atsakingai. Palaipsniui daugėjant keleivių, nuo sausio 11 d. visų greitųjų… ❯❯❯
2021-01-08
Vilniaus pagalba medikams – nemokamos kelionės specialiais maršrutais
Medikus ir sveikatos specialistus į darbą ir iš jo Vilnius kviečia važiuoti nemokamais viešojo transporto autobusais. Nuo gruodžio 23 d. atnaujinti pavasario karantino metu kursavę „COVID herojų“ maršrutai 91, 92, 93, pasiekiantys Santaros klinikas, Respublikinę Vilniaus… ❯❯❯
2020-12-22
Vilnius kviečia iš namų judėti tik esant būtinybei – keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai
Nuo šios savaitės visoje šalyje griežtinant karantino sąlygas, vilniečiams primenama iš namų judėti tik esant būtinybei – į gydymo įstaigas, darbo ar kitas vietas, kur kelionių neįmanoma atidėti. Viešasis transportas Vilniuje organizuojamas taip, jog keleiviai galėtų laikytis… ❯❯❯
2020-12-16
Idėjų mugėje – realios istorijos, kaip Vilniaus įmonės motyvuoja į darbą judėti darniau
Pasidalinti patirtimi ir įkvėpti vieni kitus – tokiu tikslu jau antrus metus Vilniuje vyksta idėjų mugė „Verslas juda. Darni patirtis“. „Susisiekimo paslaugos“ organizuotas renginys šiemet dėl pandemijos vyko virtualiai, tačiau tai nesutrukdė jo dalyviams papasakoti… ❯❯❯
2020-12-10
2030 m. Vilniuje daugiau nei pusė viešojo transporto bus elektriniai
Rekordiškai atnaujinto sostinės viešojo transporto parko laukia dar didesni pokyčiai – planuojama, kad iki 2030 m. ne mažiau nei 55 proc. visų transporto priemonių sudarys elektra, o dar 45 proc. alternatyviu kuru varomos. Planuojama bene dvigubai plėsti A juostų tinklą, keleiviams… ❯❯❯
2020-12-04
-
Rajonasprieš 1 sav.
Dėl planuojamo paslaugų ir administracinės paskirties pastatų Užubalių k. statybos projektinių pasiūlymų viešo aptarimo
-
Rajonasprieš 1 sav.
Įdomioji Civilinės metrikacijos skyriaus statistika. Kiek įregistruota naujųjų piliečių, populiariausi vardai ir santuokos karantino laikotarpiu
-
Naujienosprieš 1 sav.
Išskirtinis ir pirmasis 2021-ųjų organų donoras – jau persirgęs COVID-19
-
Naujienosprieš 1 sav.
Kaune sulaikyti 8 asmenys, ir platinę, ir pirkę narkotines medžiagas
-
Naujienosprieš 2 sav.
Nuo metų pradžios – didesnės socialinės išmokos
-
Rajonasprieš 1 sav.
Svarbiausia informacija, kurią reikia žinoti gyventojams įvykus branduolinei avarijai
-
Rajonasprieš 2 sav.
Patvirtintas sąrašas asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti
-
Miestasprieš 1 sav.
COVID-19 iššūkiai Vilniuje: grįžusiųjų iš užsienio saviizoliacija tikrinama ir su dronais