Connect with us

Vilniečiams – Paslaugos, Akcijos, Pasiūlymai

Lietuviai sukurtą elektra varomą dviratį netrukus pristatys pasauliui

Avatar

Paskelbta

Startuoliai iš Kauno nusprendė – apie jų sukurtą elektra varomą dviratį „Zbike“ turi sužinoti visas pasaulis. Unikalus, novatoriškas dizainas, sportiškas, patogus ir greitas, aplinkai draugiškas, elektra varomas dviratis – štai taip kupini ambicijų apie savo produktą atsiliepia dviračio kūrėjai. 

[youtube v=”NkbtGCJaMy0″]

Išskirtinio ir rankomis kruopščiai surenkamo elektrinio dviračio kūrėjai iš Kauno yra labai netoli svajonės išpildymo – savo unikalų produktą pristatys užsienio rinkai. Kauniečiai startuos ir rėmimo ieškos pasaulyje lyderiaujančioje ir vienoje patikimiausių sutelktinio finansavimo platformoje  – „Indiegogo“.

Kaune tėvas Šarūnas Zabulionis su sūnumi Roku Zabulioniu pradėjo savo hobį prieš 5-6 metus, tačiau įmonė buvo atidaryta tik prieš 2 metus kai prisijungė dar du kauniečiai tėvas ir sūnus Romas ir Karolis Atkočiūnai.

Baigiantis 2019 metams, kūrėjų komanda produktą patalpinti finansavimo platformoje turėjo tik tolimuose planuose, tačiau dabar tai netrukus virs realybe.

„Lietuvoje esame jau pakankamai žinomi, tačiau atėjo metas žengti į priekį. Labai norime, kad apie mūsų produktą sužinotų kuo daugiau žmonių visame pasaulyje.

Taip, sutinkame, kad mūsų komandai kelias, kurį nuėjome iki šiol, nebuvo lengvas. Norėdami patekti į šią pasaulinio lygio finansavimo platformą, susidūrėme su įvairiausias iššūkiais: nuo bandymų atitikti įvairiausius kriterijus iki įmonės registravimo užsienyje.

Tačiau dabar mes esame visiškai pasiruošę su savo produktu atstovauti Kauną ir visą Lietuvą.“– teigė vienas iš „Zbike“ dviračių kūrėjų.

Kas yra „Indiegogo“?

Platforma startavo 2007 metais. Iki šios dienos „Indiegogo“ pagalba į verslą buvo paleista daugiau nei 800 000 inovatyvių verslo idėjų, kurios dabar yra žinomos visame pasaulyje.

Šiuo metu finansavimo platformos rėmėjų grupę sudaro daugiau nei 8 mln. žmonių 235-iose pasaulio šalyse.

„Indiegogo“ – tai internetinė platforma, kurioje naują verslą pradėjęs startuolis gali surasti finansinę paramą ir taip savo kūrybines idėjas lengviau paversti realybe.

Kitaip tariant, ši platforma naujiems verslininkams padeda pasitikrinti savo idėjas,  „padeda lengviau atsistoti ant kojų“ ir atverti duris užsienio rinkai.

Taigi, visai netrukus kauniečiai galės būti iš tų nedaugelių startuolių visoje Lietuvoje, kurie pristato savo produktą pasauliui „Indiegogo“ platformoje.

Elektra varomus dviračius jau spėjo pamėgti ir užsieniečiai

Kauniečių sukonstruotas elektra varomas dviratis jau spėjo sulaukti susidomėjimo ir užsienyje. Tai patvirtina ir daukartinis Dakaro ralio dalyvis, motociklininkas, kaunietis Arūnas Gelažninkas, kuris klampias dykumas ir bekeles įveikia su „Zbike“ dviračiu.

„Galiu lengviausiai užvažiuoti ant stačių kopų ir stebėti, kaip trasoje manevruojame mes ir kaip sekasi mūsų technikai. Tikrai nemanau, kad paprastas elektrinis dviratis įveiktų tokį išbandymą.“ – teigė A. Gelažnikas.

„Dakare bivako atstumai yra milžiniški, o kelius dažnai atstoja klampus smėlis. Tuos atstumus įveikti pėsčiam ar paprastu dviračiu kainuotų daug papildomų jėgų.“ – pasakojo A. Gelažnikas

Arūnas taip pat pabrėžė, kad norint Dakare sėkmingai pasiruošti fiziškai, „Zbike“ dviratis tapo svarbia pasiruošimo dalimi.

A. Gelažnikas prasitarė, kad Dakare neteko daugiau matyti tokių dviračių. Lietuviai buvo pirmieji, turintys tokį „pagalbininką“. Lenktynininkas teigė, kad jie susilaukė didžiulio susidomėjimo, nes toks patogumas tikrai vilioja Dakare besivaržančius sportininkus.

Pagal tai, kiek užsienyje dėmesio sulaukė dakaro lenktynininkas A. Gelažnikas, važinėdamas su „Zbike“, galima drąsiai manyti, kad dviračio kūrėjai „Indiegogo“ platformoje taip pat bus ne ką mažiau populiarūs.

Kaip atsirado dviračio idėja?

Vienas iš elektrinio dviračio kūrėjų pasakojo, kad idėja sukurti produktą paskatino kasdienybėje sutiktos kliūtys.

„Pakeliui į darbą yra kalnas, į kurį reikėdavo įminti kiekvieną dieną. Pamaniau, reikia kažką daryti, kad būtų lengviau ir neatvykčiau į darbą sušilęs. Pradėjau ieškoti kur tokį galėčiau įsigyti, ir ar išviso toks egzistuoja. Žinoma, tokių jau buvo, tačiau niekur neradau tokio, kuris mane tenkintų.

Pirmasis nusižiūrėtas variantas buvo paprasčiausias dviratis su pritaikyta baterija ir varikliu. Iš karto supratau, kad man nepakanka galios, labai ribotos panaudojimo galimybės. Ieškodamas ir nerasdamas reikiamo dviračio ėmiau galvoti, kad reikia man pačiam padaryti tai, ko niekas neturi.

Galiausiai idėja virto realiu gaminiu. Taip gimė pirmasis modelis Z1.“, – prisiminė pašnekovas.

Dviratis kiekvieno žmogaus kasdienybėje

Neseniai elektrinį dviratį įsigijęs Marius pasakoja, kad kai kasdienybėje pradėjo naudoti „Zbike“ dviratį, kelionės į darbą ar važiavimas „piko“ valandomis tapo daug malonesnės.

– „Labiausiai džiugina tai, kad važiuojant su „Zbike“ nereikia sukti galvos dėl eismo spūsčių. Greita ir mobili transporto priemonė leidžia mieste važiuoti ir manevruoti itin paprastai ir patogiai. Nebevargina suprakaitavę rūbai ir avalynė“, – pasakojo Marius.

Kaip skelbia patys dviračio gamintojai, jeigu dviratis būtų naudojamas tik mieste, su juo nuvažiuoti būtų galima net apie 200 kilometrų. Didesniuose pasaulio miestuose, įveikiant didesnius atstumus, ši transporto priemonė būtų ypač efektyvi.

Vis dėl to, reikia pastebėti, kad elektrinio dviračio vairuotojas pagal visas KET taisykles, eismo saugumui užtikrinti, privalo pasirinkti: užsidėti liemenę ar pritvirtinti baltos ir raudonos šviesos žibintus.

Norintys įsigyti „Zbike“ dviratį gali jį nemokamai ir išbandyti. Tai galima padaryti Romainiuose esančioje gamykloje.

Beje, dviračio kūrėjai prasitarė, kad kai produktas atsiras „Indiegogo“ platformoje elektra varomam dviračiui bus taikoma net 1 tūkst. eurų nuolaida.

Apie tai kaip „Indiegogo“ platformoje sekasi įsitvirtinti dviračio kūrėjų komandai iš Kauno bus galima sekti ir jų internetinės parduotuvės svetainėje.

Naujienos

Kaip išsirinkti kavos aparatą namams?

Avatar

Paskelbta

Ar nenutinka taip, kad vis imate galvoti, jog plikoma kava nesuteikia tokio malonumo, kokio tikitės, todėl pamažu pradedate svajoti apie kavos aparatą namuose? Tad jei svarstote apie tokį pirkinį, čia rasite patarimų, kaip išsirinkti labiausiai Jums tinkantį.

Top 3 kavos aparatai namams

Automatinis kavos aparatas vertinamas už ,,kavos puodelis vienu mygtuko paspaudimu“. Taip, jų valdymas iš tikrųjų toks paprastas ir greitas. Puiku ir tai, kad kavos kokybė nė kiek nenukenčia, net dar daugiau – kavos aparatas pats sumala kavos pupeles, dėl to rytais galite mėgautis šviežia kava. Žinoma, galima naudoti ir jau sumaltą kavą. Jeigu norite pieniškų kavos gėrimų, galite rinktis įvairias pieno sistemas: garinius kapučinatorius, pieno šlangutes ar integruotas pieno talpas. Pastaroji pieno sistema yra populiariausia ir lengviausia naudotis.

Automatiniai kavos aparatai taip pat labai funkcionalūs – priklausomai nuo aparato gali turėti liečiamus ekranus, išsaugoti kavos receptus, pranešti, kada laikas atlikti kavos aparato valymą ir pats tą valymą automatiškai atlikti. Žinoma, kuo daugiau funkcijų, tuo didesnė aparato kaina, todėl reiktų gerai pagalvoti, kiek ir kokių privalumų norite.

Pusiau automatinis kavos aparatas  – jau pavadinimas išduoda, kad ruošiant kavą reikės prisidėti truputį daugiau. Tačiau tai leidžia labiau kontroliuoti kavos ruošimo procesą, pavyzdžiui, vandens tėkmės laiką, nuo ko taip pat priklauso kavos skonis. Šiuose aparatuose naudojama malta kava arba kavos tabletės, kurios įdedamos į specialias rankenėles, pro kurias bėga karštas vanduo. Pieno puta plakama kapučinatoriumi. Pusiau automatiniai kavos aparatai nuo automatinių skiriasi dar tuo, kad yra mažesni ir pigesni už automatinius kavos aparatus.

Kapsulinis kavos aparatas skirtas tiems, kas ieško kavos aparato, kurio priežiūra būtų kuo paprastesnė. Kava ruošiama iš įvairiausių skonių kavos kapsulių, kurias po ruošimo belieka išmesti į šiukšliadėžę. O pačiam aparatui kartas nuo karto tereikia atlikti nukalkinimą. Taip pat svarbus šio kavos aparato privalumas yra dydis – kadangi yra labai kompaktiški, virtuvėje neužima daug vietos.

Ką svarbu žinoti prieš įsigyjant kavos aparatą namuose:

  • Kiek ir kokios kavos šeimoje geriama. Galbūt jums reiks tik espresą gaminančio kavos aparato ar kavos aparato ruošiančio du puodelius vienu metu, kad ryte visi spėtų išgerti kavos.
  • Kiek vietos galite skirti kavos aparatui. Galite rinktis ir įmontuojamus kavos aparatus.
  • Verta atsižvelgti į kavos malūną. Nekokybiškai malama kava gali sugadinti kavos skonį. Šiuo metu dažnai siūlomi kavos malūnai su keramikinėmis girnomis, užtikrinančios geresnį malimą ir skonį.
  • Žinoma, biudžetas. Kad ir kiek pinigų skirsite kavos aparatui, svarbu pažinti savo norus ir ieškoti to, kas aktualu jums.

Tad nusprendus įsigyti kavos aparatą patartina tam pasiruošti – įveikti 100 klausimų klausimyno neprireiks, tačiau susiformuoti svarbiausius atrankos kriterijus tikrai gali būti efektyvu.

Skaityti toliau

Vilniečiams – Paslaugos, Akcijos, Pasiūlymai

Tikra istorija: protingi mamos sprendimai išgelbėjo dukros gyvybę

Avatar

Paskelbta

Esame įpratę taupyti dideliems pirkiniams ar atostogoms egzotiškose šalyse. Tačiau finansų specialistė Gražina Jankauskienė pasakoja, kad santaupos labai dažnai išgelbėja sveikatą. Ji dalijasi tikromis istorijomis, kaip finansinis raštingumas padėjo akistatoje su sunkiomis ligomis.

Atsarga gėdos nedaro

„2018 metų lapkritį į mano konsultaciją atėjo pažįstama moteris. Vieniša trijų vaikų mama norėjo rasti būdą sutaupyti atžalų mokslams. Pasiūliau pagalvoti ir apie piniginę atsargą, jei kuris nors iš jų susirgtų. Kadangi moteris žinojo mano ligos istoriją ir košmarą, kurį išgyvenau susirgusi onkologine liga, ilgai nesvarstė. Sudarėme rūpestingai mamai planą ir atsisveikinome. Tikėjausi ją išvysti po metų ar vėliau, aptarti, kaip sekasi taupyti. Tačiau likimas susitikimą gerokai paspartino.

Balandį moters dukrai prasidėjo problemos su sveikata. Merginą vargino silpnumas, sutriko regėjimas, siaubingai pykino, galiausiai ji pradėjo alpti. Medikai ilgai ieškojo ligos, nes kraujo tyrimų rezultatai buvo tarsi iš vadovėlio. Padažnėjus alpimui, Kauno klinikose jai atlikta galvos kompiuterinė tomografija. Medikai aptiko auglį – tokį didelį, kad jis iš galvos smegenų per kaklą buvo peraugęs į stuburo smegenis. Toks auglys neoperuojamas. Net biopsijos paimti negalima, nes taip rizikuojama gyvybe. Merginai tebuvo 15 metų.

Po diagnozės, mama atvyko pas mane ir verkdama dėkojo. Jei ne mūsų kartu prieš pusmetį priimti protingi sprendimai, ji nebūtų galėjusi padėti atžalai ir aprūpinti kitų dviejų dukrų. Šeimai būtų buvę neįmanoma pragyventi, nes moteriai, pagrindiniam šeimos maitintojui, teko ilgam laikui išeiti nemokamų atostogų.“

Valstybės galimybės padėti sergantiems – ribotos

Gražina pasakoja, kad susirgusiai merginai radioterapiją bei chemoterapiją taikė kartu. Tai išsekino jos organizmą. Nors po gydymo auglys galvoje gerokai sumažėjo, ji nebegalėjo pati valgyti, kvėpuoti, tuštintis. Gydytojų prognozės taip pat nebuvo džiuginančios. Tačiau lapkričio pirmą įvyko stebuklas! „Mergaitė pajuto maisto, kuriuo tuo metu ją maitino seselė, skonį! Tai buvo ženklas, kad paauglės juslės atsigauna. Vėliau, padedant kineziterapeutams, pradėjo atsitraukti ir po gydymo sukaustęs paralyžius.

Tą šeimą pažinojau nuo seno, tad ligoniukę lankiau, kalbinau, masažavau. Kartą atsisėdusi šalia ir paėmusi jos ranką, pajutau, kaip į mano prisilietimą sureagavo merginos koja! O juk ji buvo paralyžiuota! Pasirodo, per dvi savaites kineziterapeutai padarė stebuklą. Tą akimirką, kaip ir įveikusi savo ligą, dar kartą supratau, kad viltis niekada nemiršta ir pasiduoti negalima.

Tačiau įsivaizduokite, nepaisant didžiulės naudos, tokiam sunkiam ligoniui valstybė skiria vos dešimt masažų per metus?!“

Ką daryti, kai medikai liepia ruoštis blogiausiam?

Finansų specialistė sako, kad tikrai linki visiems žmonėms būti sveikiems, tačiau liga ar mirtis ateina nelaukta, netikėta ir stipriai apkarpo kiekvienos šeimos biudžetą. Moteris sako, kad jos pačios ir žmonių, kuriuos konsultavo, susidūrimai su ligomis ir artimųjų netektimis priverčia perdėlioti gyvenimo prioritetus. Ji pasakoja, kad ir vėžiu susirgusios 15-metės mama nebūtų turėjusi net už ką palaidoti vaiką – „Laimei, mergaitė po truputį sveiksta. Tačiau buvo diena, kai gydytojai liepė ruoštis blogiausiam. Ir tą dieną ji man paskambino padėkoti – jei ne prieš pusmetį mamos priimti protingi sprendimai, laidotuvėms būtų tekę imti greitąjį kreditą. Tai skamba tikrai žiauriai, tačiau, ar daug kas turi atsidėję kelių tūkstančių sumą artimojo gydymui ar laidojimui?“ – retoriškai klausia Gražina.

Valstybinės ligoninės ugdo pacientų išradingumą

Kas mėnesį nuo darbo užmokesčio mokėdami itin didelius mokesčius tikimės, kad susirgus mūsų sveikata ir gerove pasirūpins valstybė. Tačiau pasak finansų specialistės, yra ne visai taip. Ji dalijasi savo patirtimi. „Prieš keletą metų, karštą birželį mane operavo vienoje Kauno ligoninėje. Tačiau visame skyriuje nebuvo veikiančio dušo, o tualete stigo net tualetinio popieriaus. Aš dar jauna, tad po operacijos pajėgiau nueiti iki vaistinės ir apsirūpinti higienos priemonėmis. Nes be jų ir be dušo vasaros metu tikrai ištverti sunku.

Tačiau šalia manęs palatoje gulėjo močiutė iš Alytaus. Nežinau, kiek jai buvo metų, tačiau moteris sunkiai pakildavo iš lovos. Negalėjo valingai šlapintis, todėl buvo apmauta sauskelnėmis. Norėdama padėti, aš ją prausiau mažoje palatos kriauklėje. Jos niekas nelankė. Senolė gulėjo ir meldė Dievo sveikatos sau ir man.

Ši patirtis dar kartą įrodė, kaip svarbu turėti nemažą sumą santaupų. Tuomet susirgę galime gydytis privačioje klinikoje ar toje pačioje valstybinėje įstaigoje bent įsigyti reikiamų priemonių, vaistų, susikurti sau kiek įmanoma daugiau komforto. Supratau, kaip svarbu apie tokias akimirkas pagalvoti tada, kai esi sveikas ir darbingas, kol dar gali susikurti finansinę atsargą“.

Taupymas padeda gyventi lengviau

Statistikos departamento duomenimis lietuvių taupymo rodikliai yra neigiami. Tai reiškia, kad mūsų tautiečiai išleidžia daugiau pinigų nei uždirba (statistika atlikta vertinant oficialias pajamas ir išlaidas). Valstybė skatina gyventojus taupyti. Tai įrodo faktas, kad yra numatytos piniginės lengvatos taupantiems savarankiškai. „Nepaisant to, kad ekonominė situacija taupymui dabar itin palanki, dauguma taupymo nelaiko prioritetu. Iki tos akimirkos, kuomet dėl sunkios ligos savo ir dukros išlaikymui turėjau 5 eurus per savaitę, nelaikiau ir aš.

Kai buvau sveika, man, kaip ir daugumai, atrodė, kad taupymas sukelia daug nepatogumų. Kad taupant reikia atsisakyti malonumų, pramogų ar net skanesnio kąsnio vakarienei. Tačiau taip tikrai nėra!

Žmonėms reikia mokytis kaupti ir išlaikyti savo turtą, tačiau dažnas neturi jokio finansinio bagažo. Kiekvienas turi rūpintis savo pinigais ir kurti ne tik šeimos, bet ir asmeninę finansinę laisvę. Kai kitiems papasakoju, kad sergant man nepadėjo net sutuoktinis, dauguma sako, jog jiems taip nebus. Padės, prižiūrės, išlaikys. Bet argi galime būti garantuoti? Todėl aš visuomet klausiu: O kas, jeigu… koks jūsų planas B? Ir dažniausiai stoja tyla. Statistika rodo, kad 70 proc. Šeimų išsiskiria dėl sudėtingos finansinės padėties.“

Noriu ar reikia?

„Didžiausia klaida – bandyti taupyti iš to kas liko. O ar dažnai lieka? Juk ne. Kai žmonės sako, jog taupo, nesvarbu – savo svajonėms, finansinėms krizėms, netikėtai ligai, visuomet pasiteirauju, kiek tūkstančių jau sutaupė? Ir, deja, tik keletas sugeba savarankiškai sukaupti nemenką sumą. Todėl taupymas turi būti laikomas būtinu finansiniu įsipareigojimu. Be to, taupymo „kojinėje“ nemato valstybė ir žmonės taip praranda finansinę paskatą iš valstybės biudžeto (ta suma gali siekti iki 300 eur kasmet).

Žmonės dažnai sako, kad nori taupyti, tačiau neturi iš ko. Ir pastebėjau, kad jiems taupyti labiausiai trukdo didelis vartotojiškumas! Vaikšto prekybos centre, pamato kažkas blizga, šviečia ar skaniai kvepia. Noriu! Ir net nesusimąsto, ar tikrai reikia? Tad konsultacijos metu aš padedu rasti būtų, kaip taupyti savęs neskriaudžiant“.

Skaityti toliau

Vilniečiams – Paslaugos, Akcijos, Pasiūlymai

Užkandis, per akimirką sugrąžinantis į vaikystę

Avatar

Paskelbta

Ilgi žiemos vakarai suburia artimuosius puodeliui arbatos ir nuoširdžiam pokalbiui. Tuomet dalinamės daugybe nuostabių istorijų, lydinčių iš kartos į kartą, kurios gali per trumpą akimirką nukelti į šiltą prisiminimą. Visai kaip sūrelis „Uriga“ – mažas saldžios varškės ryšulėlis, nunešantis į nerūpestingą vaikystės popietę, kvepiančią šokoladu ir saldžia vanile…

Kelių kartų palydovas

Vienas svarbiausių dalykų šiame gyvenime yra tvirtas šeimos ryšys, tradicijų puoselėjimas bei gyvas bendravimas. Vertingiausi dalykai yra perduodami iš kartos į kartą – ir tai apima ne tik materialius dalykus. Prisiminimai ir tradicijos – štai ką siekiame perduoti iš kartos į kartą. Sūrelis „Uriga“ jau 24 metus yra ištikimas šeimos tradicijų puoselėtojas. Vaišindami vaikaičius šiuo maistingu, sveiku ir ypač gardžiu skanumynu, seneliai išreiškia rūpestį ir meilę. Tėvai šiais sūreliais  perduoda tobulą savo pačių vaikystės skonį, o su juo – ir nepamirštamus prisiminimus, istorijas.

Kuo jis ypatingas?

Tai sveikas užkandis, kuris pagamintas iš gryniausios varškės. Kvepiantis vanile ir pasipuošęs lietuviškų laukų aguonomis. „Uriga“ sūrelį atpažinsite ir sutiksite pagal drabužį – raudonai rudą pakuotę, kuri draugiška ateities pasauliui, nes yra ekologiška. Gaminant šiuos sūrelius, susijungia pažangiausios technologijos ir ilgametės tradicijos. To rezultatas – autentiška receptūra be gliuteno ir kitų sveikatai kenksmingų priedų. Šis gardėsis pripažintas visoje Lietuvoje – dar 1998 metais sūrelis „Uriga“ įvertintas „Metų gaminio“ medaliu.

Sūrelio „Uriga“ linkėjimai 

Dėmesys, kurį skiriate šeimai yra geriausia dovana. Tad dovanokite pokalbius ir šiltus prisiminimus! Praskaidrinkite šaltus žiemos vakarus įkvepiančiais susitikimais, puoselėkite ilgametes tradicijas ir kurkite naujas. O visa tai padaryti daug smagiau ir lengviau su kvapnios arbatos puodeliu rankose ir gardžiausio sūreliu.

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt