Connect with us

Naujienos

5 Europos miestai, labiausiai pritaikyti šeimų kelionėms

Avatar

Paskelbta

Šeimoms palankios kelionės į užsienį planavimas yra nemenkas iššūkis. Svarbu ne tik apsvarstyti būsimos kelionės biudžetą, bet ir suplanuoti kelionę taip, kad jos metu aplankytumėte vietas, kurios būtų įdomios bei tinkamos ir mažiausiems šeimos nariams. Didžiuosiuose Europos mieste gausu pramogų, skirtų visai šeimai. Taigi, kviečiame susipažinti su 5 Europos miestais, kuriuose atostogaudami nenuobodžiaus nei tėvai, nei vaikai!   

 

Londonas

Londonas – tai miestas, neįsivaizduojamas be savo karališkos atmosferos. Šis miestas svetingai priima ir turistus su vaikais.

Londono Taueris. Aleksandro Čaikino / Shutterstock.com nuotr.

Britų muziejaus mokslinės salės, taip pat Gamtos istorijos muziejus ir Viktorijos ir Alberto vaikystės muziejus tapo nežemiškų artefaktų lobynu.  Patirkite istoriją tyrinėdami  tokius įžymius paminklus, kaip Vestminsterio abatija, Bekingemo rūmai, Šv. Pauliaus katedra ir Londono Taueris (įsitikinkite kad patekote ten krisdami Tauerio tiltą). Suplanuokite  apsilankymą Taueryje tuo metu, kaip vyks pantonimą priimenantįis įsiveržimo  į miestą inscenizavimas. Šis renginys visad pritraukia daugybę žmonių.

Madam Tiuso vaškinių skulptūrų muziejus, Hario Poterio turas į Varner Bros studiją bei Londono akis – lankytinos vietos, puikiai tinkančios ir vaikams.  Įšokite į įžymųjį dviaukštį Londono autobusą – tai puikus būdas  užkariauti miestą.

Madam Tiuso muziejuje. www.worldfortravel.com nuotr.

Meną mylintis paaugliai neabejotinai norės apsilankyti Teito Britanijos galerijoje, tačiau apsvarstykite apsilankymą ir Modernioje Teito galerijoje, kurioje rasite šiuolaikinius meno kūrinius, interaktyvias skulptūras ir garso bei vaizdo turinį. Entuazistingi teatro gerbėjai mėgausis gausybe spektaklių, rodomų Vest Ende (mes pasirinkome Mamma Mia!) ar  Šekspyro pjesėmis, rodomomis tarptautinei publikai.

Taip pat neabejotinai būtina apsilankyti gausybėje parkų ir sodų, kurie yra visiškai nemokami. Haido parkas turi  zoologijos sodą.  Tiek ir pakaks pasakyti. Kensingtono soduose rasite jaukią erdvę piknikams rengti. Regento parke rasite užuovėją karštą vasaros dieną (prisijunkite prie  šeimų ir draugų būrio, žaidžiančio stalo žaidimus ant iškyloms skirtų pledų vasarą). Kju soduose (Kew Gardens)  gausu žaidimų aikštelių ir  medžių viršūnėse esančių laipiojimo takų.  Korams Fildsas yra tik vaikams skirta slapta žaidimų aikštelė  Blumsberyje. O didžiulis Ričmondo parkas yra namai daugybei laukinių elnių.

Haido parkas Londone. mywowo.net nuotr.

Paryžius

Kaip įmanoma nesižavėti viešnage vaikams palankiame šviesos mieste, kai galite rinktis tarp sodų, nutelos  lietinių ir daugybės  muziejų?

Privalu pamatyti žymių rašytojų paminklus bei pakilti į Eifelio bokštą. Pasiruoškite laukti eilėse į Luvrą. Tačiau šis muziejus to vertas. Vietoje to, kad stumdytumėtės turistų maišalynėse, o tada trumpai žvilgtelėtumėte į Moną Lisą, geriau aplankykite karališką (nors ir galvos neturinčią) ant laiptų pastatytą pergalės deivę Nikę.  Arba apžiūrėkite Prancūzijos skulptūrų kambarius, pilnus natūralios šviesos, augalų bei marmurinių skulptūrų Tai yra gera vieta sustoti ir kiek atsipūsti, jei jūsų  nuvargusioms ‘muziejaus kojoms’, kaip mano šeima jas vadina, reikia minutėlės poilsio.

Vidinis Luvro kiemas- puiki vieta atsipūsti. Sophie Cullen nuotr.

Jei jus domina menas, bet norite išvengti žmonių minių, pasirinkite mažesnius, bet ne ką mažiau žavingus muziejus, (Pikaso, Orsė, Rodino, Kluni muziejai, Oranžerija ar  madingąjį Žoržo Pompidu meno ir kultūros centrą) Jei planuojate aplankyti keletą galerijų, ypač su paaugliais, būtinai įsigykite  Paryžiaus muziejų pasą. Paminklai ir tokių įspūdingų bažnyčių kaip  Notre Dame katedra ir  Šventosios Širdies bazilika (Sacre Coeur) lankymas yra nemokamas. Senos upe, Eliziejaus laukų alėja ir Triumfo arka galite žavėtis galite vaikščiodami pėsčiomis.

Net jei nelipsite į pačią bokšto viršūnę, privalote aplankyti Paryžiaus ikoną – Eifelio bokštą.Sophie Cullen nuotr.

Paryžius yra miestas, idealiai tinkantis iškyloms. Šviežių produktų įsigyti sustokite Bastilijos ar ūkininkų turgelyje, nusineškite savo priešpiečius į  Vogėzų aikštę, Šamono kalvų parką ar  Liuksemburgo sodus, kurių tvenkinyje galite paplaukioti nedidele medine valtimi. Surenkite vienos dienos kelionę į Paryžiaus Disneilandą pasakiškam linksmumui patirti, arba į Versalį, norėdami pasimėgauti jo prašmatnios prabangos gyva istorija. Vyresnio amžiaus vaikams tikrai patiks šiurpą keliančios katakombų vaiduoklių istorijos. Vieną valandą  kelio nuo Paryžiaus rasite  Šampanės regioną – o jame  esančius  vynuogynus galite aplankyti kartu su vaikais.

Vogėzų aikštė Paryžiuje. www.timeout.fr nuotr.

Roma

Dalykas, kurį tau visi sakys prieš išvykstant į Italiją– „italai myli vaikus“. Šypsenos, vaikus įsimylinčios močiutės ir atpalaiduojanti atmosfera yra pakankamai svarios priežastys, leidžiančios Romą priskirti prie geriausių miestų Europoje šeimų kelionėms. Bet tai tik pradžia.

Pradėkite savo kelionę pajausdami  Imperijos skonį. Didysis trejetas – koliziejus, Romos forumas ir Palatino kalva – suteikia šeimoms galimybę sekti gladiatorių pėdomis ir akimirkai pastovėti ten, kur tą darė imperatoriai. Norint kuo geresnių patirčių siūlome užsisakyti  ekskursiją su gidu. Panteonas yra dar viena vieta, kurią verta įamžinti nuotraukose, (kaip ir Ispanijos laiptai ir Trevi fontanas). Būdami prie šio fontano meskite monetą per petį, jei vieną dieną norite  vėl grįžti į Italiją.

Pavakarės saulė pasiekia koliziejų. Sophie Cullen nuotr.

Internete galite rasti privačių ar nedidelių išvykų į Vatikano muziejus pasiūlymus. Kai kurie iš jų yra pritaikyti į pradinę mokyklą einantiems mokiniams. Jei norite ekskursijos, pritaikytos jūsų individualiam keliavimo tempui, įgarsinti kelionių gidai taip pat yra labai išsamūs. Užbaikite dieną apsilankydami Šv. Petro bazilikoje ir užlipkite į kupolą. Apsilankymą čia jums reikės rezervuoti iš anksto.

Atsipūskite Romoje esančiose aikštėse ar skveruose, tokiuose kaip Navonos ar Campo dei Fiori aikštėse, kur rasite šviežių vaisių ir daugybę kavinukių. Pasimėgaukite jaukiu pikniku Borgezių vilos soduose. Taip pat galite paslampinėti netoli zoologijos sodo, išsinuomoti dviratį arba irklinę valtį pasiplaukiojimui tvenkinyje.

 

Didžiulė Šv. Petro aikštė temstant. Sophie Cullen nuotr.

Nepamirškite apsilankyti Romos žinomiausiose kavinėse: paragaukite itališkų ledų, picos ar suvalgykite didelį dubenį makaronų. Trasteverės rajone rasite  keistai mielas valgyklas, kuriose valgoma ant stalų dryžuotomis staltiesėmis.  Italija jus pasitiks audiniais  ir pasakiškomis lemputėmis.

Miela kavinukė Italijoje. pinterest.com nuotr.

Barselona                                                        

Šis Ispanijoje įsikūręs miestas, neįsivaizduojamas be gausybės spalvų ir triukšmo, yra vienas geriausių miestų Europoje aktyviems ir  į įvairias veiklas įsitraukti mėgstamiems vaikams.

Be abejonės, privalote įtraukti žymiąją Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčią (ispaniškai Sagrada Família) į lankytinų vietų sąrašą. Pažaiskite žaidimą „Aš esu šnipas“  sukdami ratus Kristaus gimimo, Aistros ir Šlovės fasadais prieštaringai vertinamoje ir nepabaigtoje statyti katedroje. Net jei jūs nelipsite į bokštus, įsigykite bilietą, kad galėtumėte patyrinėti jos į urvą primenantį interjerą. Pasijausite lyg būdami miške.

Suplanuokite apsilankymą Guelio parke ankstyvą rytą, kol jo dar neužplūdo žmonių minios.  Sophie Cullen nuotr.

Taip pat yra daugybė  Antoni Gaudi keistų ‘idėjų‘ , kuriuos verta apžiūrėti. Prabėkite per šviesias mozaikas viešajame Guelio parke, ir pažiūrėkite, ar galite atpažinti drakonus ir Jonuko bei Gretutės namelius.  Norint patekti į Bastlo namus (Casa Bastlo) jums teks prasibrauti pro didžiues turistų minias. Čia galėsite pasinerti į namų povandeninio pasaulio temą. Arba apsilankykite Guelio rūmuose. Tai – tariamai mažiau ekstravagantiškas pastatas už Gaudi kitus kaleidoskopinius kūrinius. Todėl jis sulaukia mažiau architektūros kritikų dėmesio. Tačiau paaugliai neabejotinai mėgausis šių rūmų istorija, ramybe ir tyla. Mums juos lankant,  čia nebuvo daugiau lankytojų.

Kviečiame apsilankyti Bastlo namuose, kur ką veikti rasti tiek maži, tiek dideli. www.casabatllo.es nuotr.

Nuo Katalonijos aikštės neskubėdami eikite link į uostą vedančio La Rambla bulvaro,  kur  galėsite nebrangiai nusipirkti priešpiečius. Jais pasimėgauti galėsite Ciutadelos parke. Apsilankykite šioje teritorijoje esančiuose zoologijos soduose, šiltnamiuose bei muziejuose, arba stabtelėkite po medžiu, norėdami atsikvėpti, užkąsti arba užmesti akį į čia esančias statulas.

Praleiskite laisvą rytą ar vakarą nueidami į katedrą, tarp kurios didingų neogotikinių pastato kolonų gyvena trylika klajojančių žąsų.  Yra verta paklaidžioti po siauras,  akmenimis grįstas, šalia esančio  Gotikos kvartalo gatves. Čia įsikūrusi ir vitrininė parduotuvė. Mūsų kelionės proga pasitaikė proga sudalyvauti Velnių parade, kuris sužavėjo mus iš papjė mašė pagamintais drakonais ir fejerverkais – taigi, kas žino, ką jūs atsirasite!

Auginama trylika žąsų – kiekviena iš jų simbolizuoja metus, kuriuos čia gyveno katedros globėjas kankinys.

Apsilankykite  Museu de la Xocolata (Šokolado muziejuje), Tibidabo pramogų parke ir akvariume (L‘Aquarium) , kuris turi stiklinį tunelį per ryklio vandens rezervuarą. Jei norite atsivėsinti, siūlome pasipliuškenti gyventojų mėgiamuose papludimiuose, tokiuose kaip Bogatelis ar Nova Karija.

Amsterdamas

Daugelis šeimų laiko Nyderlandų sostine miestu suaugusiems, nors iš tiesų Amsterdamas yra vienas palankiausių miestų šeimų atostogoms Europoje.

Šis meno ir filosofijos  centras turi nesuskaičiuojamą skaičių  traukos vietų vaikams. Galite rinktis iš daugybės galerijų ir muziejų, tokių kaip Van Gogo muziejus (kuriame yra laikomi vieni žymiausių šio menininko šedevrų), Banksi muziejus (garbinantis modernų gatvės meną, kuris patiks paaugliams), Rijksmuseum – Amsterdamo valstybinis muziejus (labai gerai suplanuotas, leidžiantis savarankiškai tyrinėti Nyderlandų istoriją muziejus) Nemo (mokslo muziejus, skirtas vaikams nuo 6 metų bei vyresniems) ir  Anos Frank namas  (sukrečiantis priminimas apie Holokausto istoriją, puikiai tinkantis paaugliams).

Atraskite Amsterdamo kanalus ir gėles. Atkreipkite dėmesį į šone  visada zujančius dviračius! Shutterstock nuotr.

Pasidarykite asmenukę prie  Aš  myliu Amsterdamą ženklo, pasimėgaukite smagiu laiku viename iš daugelio miesto zoologijų sodų, pasiplaukiokite kanalu, paragaukite gardžių olandiškų blynų ar  poffertjes – mažų olandiškų blynelių.

Nepamirškite paragauti gardžių olandiškų blynelių poffertjes.https://tarasmulticulturaltable.com nuotr.

Pasivaikščiokite po  Karališkus rūmus bei  gėrėkitės žolingomis erdvėmis bei tvenkiniais viešuoju miesto parku Vondelpark. Ši graži žalia erdvė idealiai tinka iškyloms ir važiavimui dviračiui – veiklai, dėl kurios Amsterdamas yra gerai žinomas. Iš tiesų būtų verta išsinuomoti dviratį ekskursijai miesto viduje. Mes autobusu nuvykdavome į  Edamą ir Voldemaną, o iš ten dviračiais atgal minėme į laisvės miestą– Amsterdamą.

Žaliasis Vondelpark parkas vasaros dieną. commons.wikipedia.org nuotr.

msn.com informacija

Iš anglų kalbos vertė Inga Bočiūtė

Rajonas

Virtualus sausio 13-osios pagarbos bėgimas

Avatar

Paskelbta

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis
Mokytoja Anna Černiavska
Gyvendami šių dienų realijomis, bet vis dėlto norėdami pademonstruoti valią ir ryžtą, iškėlėme sau ir kitiems tikslą: didinti ištvermę bei fizinį aktyvumą ir visus asmeninius sportinius pasiekimus skirti Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui pažymėti. Vilniaus r. Pagirių gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai inicijavo virtualų Pagarbos bėgimą mokiniams, tėveliams, mokytojams.
Prie iniciatyvos prisijungė Vilniaus r. Kalvelių S. Moniuškos gimnazija (13 mok.), mokytoja Anna Černiavska, Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazija (45 mok.), mokytojas Valdemar Šaveiko, Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija (6 mok.), mokytojas Eduard Špakov, Vilniaus r. Valčiūnų gimnazija (22 mok), mokytoja Nelli Muchlajeva, Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija (7 mok.), mokytoja Roma Graužinytė, Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija (20 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Bezdonių Saulėtekio pagrindinė mokykla (6 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Vilniaus r. Avižienių gimnazija (10 mok.), Viačeslav Verbovik bei Vilniaus r. Pagirių gimnazijos mokiniai 5-6 klasės (90 mok.), 7-8 klasės (70 mok), gimnazijos I – IV klasės (90 mok.), mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė, V. Tubelienė. Visi Pagarbos bėgimo dalyviai apdovanoti renginio sertifikatais.
Džiaugiamės, kad pavyko suburti mokinius ir mokytojus bendram, neįprastam Pagarbos bėgimui, kad visi anksčiau minėtieji žmonės skyrė laiko ir jėgų. Nuostabu, kai supranti, kad prabėgus trisdešimčiai metų po sausio 13-osios įvykių yra neabejingų gražioms idėjoms ir susitelkimui.  Todėl norisi pažymėti įsimintiniausius Pagarbos bėgimo momentus. Jauniausias dalyvis – antrokas Martin Verbovik (Avižienių gimnazija), kuris nubėgo 2,33 km. Ilgiausią 11,04 km distanciją nubėgo Erik Černiavski (Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija) bei Evelina Rubanova (10,02 km, Valčiūnų gimnazija). Net 16,26 km nuėjo Julia Buriak (Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija) ir  Kšyštof Bogdanovič (Pagirių gimnazija).
Savo asmeniniu pavyzdžiu, eidami, bėgdami ar čiuoždami slidėmis mokinius motyvavo mokytojai V. Verbovik ir V. Šumskis iš Avižienių gimnazijos, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, istorijos mokytoja R. Korotkovienė bei fizinio ugdymo mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė ir kiti mokytojai iš Pagirių gimnazijos.
Pagarbos bėgimu siekėme skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisimenant kovas už jos Laisvę ir Nepriklausomybę, bei ugdyti ištvermę ir sąmoningą požiūrį į sveikatinimo užsiėmimus. Tik sąmoningi ir sveiki piliečiai geba išlaikyti/išsaugoti iškovotus siekius, todėl šis Pagarbos bėgimas – įrodymas, kad laisvė ir nepriklausomybė tvirtose ateities jaunuolių rankose.
Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, kad pirmą kartą organizuotas renginys Virtualus Sausio 13-osios Pagarbos bėgimas Vilniaus rajono mokykloms taps tradicija, įprasminanti istorinius įvykius bei sąmoningą požiūrį į bėgimą ir sveikatą.
Pagarbos bėgimo koordinatorė Nijolė Ilgevičienė

Skaityti toliau

Naujienos

Nugriauta Salantų užtvanka atlaisvins 46 km ilgio kelią saugomoms žuvims

Avatar

Paskelbta

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1265 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 82 180 asmenų.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 45 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Šiuo metu pradėta, bet dar nebaigta 438 atvejų epidemiologinė diagnostika, kadangi šie atvejai į sistemą pateko vėlai vakare.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Pirmadienį registruoti koronaviruso atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose, Vilniaus Valakupių reabilitacijos centre, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Taip pat patvirtinti atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Giliukas“, kur iš viso patvirtinti trys infekcijos atvejai, taip pat Kazlų Rūdos lopšelyje-darželyje ,,Pušelė“ – su šiuo protrūkiu siejami 24 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant antrinius, t. y. šeimose.

Vakarykštę parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiai Klaipėdoje veikiančioje baldų gamybos įmonėje, maisto gamybos ir tiekimo įmonėje Vilniuje, langų gamybos įmonėje Vilniaus rajone, Ukmergėje veikiančiame automobilių servise.

Taip pat registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Kaune veikiančioje žaliavas konditerijos ir duonos gaminiams tiekiančioje įmonėje, Kauno maisto pramonės įmonėse, trąšų gamybos įmonėje Kėdainiuose, plastiko ir gumos gamybos įmonėje Biržuose, statybų įmonėje Panevėžyje, metalo apdirbimo įmonėje Šiauliuose, dviračių gamybos įmonėje Šiauliuose, pakavimo įmonėje Telšiuose.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 33.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti toliau

Naujienos

Moterys raginamos aktyviau dalyvauti gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje

Avatar

Paskelbta

Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 6,5 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą, savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažinamas neigiamas poveikis aplinkai.

Įgyvendinus priemonę, gatvių apšvietimui bus sunaudojama mažiau elektros energijos, atitinkamai bus sumažinta aplinkos tarša. Dėl atnaujintos modernios apšvietimo įrangos ne tik pagerės miestų, miestelių ar kaimo vietovių estetinis vaizdas, tačiau ir padidės gatvių apšviestumo lygis, o tai sąlygos didesnį visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu.

„Energijos vartojimo efektyvumo skatinimas – vienas iš Energetinės nepriklausomybės strategijoje užsibrėžtų tikslų, praėjusiais metais daugiau nei pusė šalies savivaldybių pateikė paraiškas ir gavo finansavimą, šiais metais tikimės tokio pat aktyvumo“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. 

Pagal pirmojo kvietimo 2020 m. įgyvendinamų projektų duomenis iš viso per 2 metus planuojama atnaujinti 62 179 vnt. šviestuvų, o  energijos sutaupymai sieks iki  16,81 GWh/metus.

Finansuojami bus tie projektai, kuriuos įgyvendinus modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos bus sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Finansuojama galės būti iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusią dalį investuoti turės projekto vykdytojas.

Paraiškas finansavimui gauti gali teikti savivaldybių administracijos bei savivaldybių valdomos įmonės, vykdančios gatvių apšvietimo tinklų eksploatavimo, priežiūros bei jų statybos veiklą.  Kreiptis dėl finansavimo gali ir tos savivaldybių administracijos, kurios gatvių apšvietimo modernizavimo projektus planuoja įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu. Energetikos ministerija, skatindama savo priemone modernizuoti gatvių apšvietimą, tuo pačiu siekia pastūmėti ir viešojo bei privataus sektorių bendradarbiavimą.

Paraiškos pagal paskelbtą kvietimą gali būti teikiamos iki 2021 m. kovo 18 d. Projektų atranka pagal Priemonę bus atliekama tęstinės projektų atrankos būdu. Tai reiškia, kad projektai bus vertinami iš karto pateikus paraišką, nelaukiant galutinio paraiškų pateikimo termino pabaigos, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau. Atranka gali būti baigta anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas bus galima paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Praėjusiais metais gatvių apšvietimo sistemoms modernizuoti jau buvo skirta rekordinė suma – virš 21 mln. eurų, o galimybe atsinaujinti pasinaudojo daugiau nei pusė – 34 – savivaldybės ar jų valdomos įmonės. Pasinaudojant praėjusio etapo parama, gatvių apšvietimo sistemas atnaujinti planuojama Klaipėdos mieste ir rajone, Kretingoje, Visagine, Šilalėje, Kazlų Rūdoje, Elektrėnuose, Kauno mieste ir rajone, Pilviškiuose, Virbalyje, Kybartuose, Kaišiadoryse, Širvintose, Alytuje, Utenoje, Šiaulių mieste bei rajone, Palangoje, Biržuose, Neringoje, Lentvaryje, Trakuose, Druskininkuose, Pasvalyje, Plungėje, Ukmergėje, Marijampolėje, Šilutėje, Jonavoje, Skuode, Telšiuose, Vilniaus mieste ir rajone, Molėtuose, Kėdainiuose.

Siekdamas gauti finansavimą pareiškėjas turi užpildyti paraišką, kurios iš dalies užpildyta forma PDF formatu skelbiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainės www.esinvesticijos.lt skiltyje „Finansavimas“ prie paskelbto kvietimo teikti paraiškas „Susijusių dokumentų“. Paraiška ir jos priedai pildomi lietuvių kalba.

Kvietimą rasite čia.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt