Connect with us

Rajonas

Vilniaus rajono gyventojams – nauji pakuočių rūšiavimo konteineriai

Avatar

Paskelbta

Informuojame, kad jau įvyko rūšiavimo konteinerių viešasis pirkimas ir pasirašyta sutartis su tiekėju. Kviečiame Vilniaus rajono gyventojus atsakingai rūšiuoti atliekas ir teikti prašymus rūšiavimo konteineriams gauti.

Š. m. vasario 19 d. pasirašyta sutartis su konkursą laimėjusiu tiekėju – UAB „Desela“. Pagal pirkimo techninės specifikacijos sąlygas, pirma konteinerių dalis turėtų būti pristatyta atliekų vežėjams jau po 2 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo dienos. Atliekų išvežimo paslaugas Vilniaus rajone teikiantys – UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“ gavę minėtus konteinerius, pradėsdalyti juos Vilniaus rajono gyventojams, kurie yra pateikę prašymus rūšiavimo konteineriams gauti. Gyventojai taip pat galės atsiimti konteinerius patys iš minėtų atliekų vežėjų būstinių ir padalinių.

Gyventojai, norintys įsigyti rūšiavimo konteinerius, prašymus gali pateikti savo seniūnijos atstovams arba atliekų vežėjui pagal aptarnaujamą teritoriją. Aptarnaujančias teritorijas ir kontaktus rasite čia.


Pakuočių rūšiavimo konteinerių komplektą sudarys:

  • 120 litrų talpos konteineris, skirtas stiklinei pakuotei;
  • 240 litrų talpos konteineris, skirtas pakuotiems iš popieriaus, plastiko ir metalo.

Pažymime, kad Vilniaus rajono savivaldybė skatindama gyventojus atliekas rūšiuoti atsakingai, individualių namų savininkams, individualius rūšiavimo konteinerių komplektus dalija nemokamai, o ir konteinerių aptarnavimo kaštai gyventojams papildomai nieko nekainuos.

Pakuočių atliekų surinkimo ir jų tolesnio tvarkymo išlaidos nėra įtraukiamos į gyventojųmokamą rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą.. Taip pat, Konteinerių paruošimo, išdalijimo atliekų turėtojams ir aptarnavimo išlaidos yra dengiamos iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo, VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“ lėšų.

Pabrėžtina ir tai, kad gyventojai, besinaudojantys rūšiavimo konteineriais ir tinkamai rūšiuojantys atliekas, mokės trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį.

„Labai vertiname gyventojų norą rūšiuoti atliekas, tai parodo mūsų gyventojų atsakingą požiūrį į atliekų rūšiavimo naudą ir svarbą gamtai. Paskutinį kartą atliekų rūšiavimo konteineriai sulaukė daug dėmesio ir buvo greitai išdalinti. Matome, kad sparčiai didėja šių konteinerių poreikis ir nors dėl užsitęsusių pirkimo dokumentų derinimų ir viešųjų pirkimų procesų, gyventojai patyrė nepatogumų, konteineriai jau greitai pasieks visų norinčių gyventojų namus“, – teigė Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski. Anot Vietinio ūkio skyriaus vedėjo, atliekų rūšiavimas atveria galimybę ne tik veiksmingai ir efektyviai rūšiuoti atliekas, be ir rūpintis aplinka, kurioje gyvename. „Matyti, kad žmonės šia galimybe sėkmingai naudojasi. Pradėję rūšiuoti, gyventojai sumažina savo buitinių atliekų kiekį“, – aiškino M. Romanovski.

Primename, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintais teisės aktais įvedė dvinarį rinkliavos mokestį už atliekų tvarkymą, kuris susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Pastovioji dalis skaičiuojama pagal nekilnojamojo turto paskirtį ir plotą. Kintamoji dalis individualių namų gyventojams skaičiuojama pagal susidariusį atliekų kiekį bei priklauso nuo naudojamo mišrių atliekų konteinerio (-ių) talpos ir išvežimo dažnumo.

Vilniaus rajono gyventojams, išrūšiuotos atliekos iš individualių namų valdų renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Pakuotei skirti konteineriai tuštinami 1 kartą per mėnesį, stiklinei pakuotei skirti konteineriai 1 kartą per 3 mėnesius. Ši paslauga yra teikiama nemokamai.

Konteinerių ištuštinimo grafikai skelbiami interneto svetainėse: www.vrsa.lt, www.nemenkom.lt, www.nkom.lt

Taip pat pabrėžiame, kad individualių namų ūkiai gali papildomai naudotis pakuočių atliekų surinkimo kolektyvinių (bendrų) konteinerių aikštelėmis, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėmis (daugiau informacijos galite www.vaatc.lt) ir papildančiomis atliekų surinkimo sistemomis.

Vien rūšiuoti nepakanka – svarbu tai daryti teisingai. Todėl primename paprastas pakuočių rūšiavimo taisykles:

vrsa.lt nuotr.

vrsa.lt nuotr.

 

vrsa.lt informacija

Rajonas

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gruodžio 17 d.

Avatar

Paskelbta

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje Vyriausybė šiandien vykusiame posėdyje nusprendė karantiną pratęsti iki gruodžio 17 d., 24 valandos. Nuo gruodžio 10 d. taip pat įsigalios keli karantino režimo švelninimai: bus leidžiama organizuoti nedideles ekskursijas bei mažomis grupėmis lankytis galerijose bei muziejuose.
Nu gruodžio 10 d. bus leista vykdyti ne didesnes nei penkių asmenų ar vienos šeimos ekskursijas, jei užtikrinamos visos kitos ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos taisyklės.
Lankytis galerijose ir muziejuose bus galima ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. Vienam lankytojui turi būti užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas, laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar grupių. Taip pat bus būtina paisyti visas sveikatos saugos priemones.
Iki to laiko – kultūros įstaigų lankymas, ekskursijos draudžiamos.
Vyriausybė taip pat patikslino paramos nuo koronaviruso pandemijos bei karantino ribojimų nukentėjusiam verslui kriterijus. Subsidijos, kurių dydis priklausys nuo pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, bus mokamos visoms bent 30 proc. apyvartos nuosmukį patyrusioms smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Pagal tokią pat schemą kaip ir pavasarį bus toliau mokamos subsidijos už darbuotojų prastovas, 257 Eur išmokos nukentėjusiems individualia veikla užsiimantiems žmonėms.
Antrasis visuotinis karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo įvestas š. m. lapkričio 7 d. Sprendimas pratęsti lapkričio 7 d. įvestą karantiną priimtas šalyje toliau augant sergamumui COVID-19 liga. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, sergamumas Lietuvoje šiuo metu siekia 804,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.
Toliau auga ir mirčių nuo COVID-19 ligos skaičius. Lapkričio 25 d. duomenimis, nuo šios ligos Lietuvoje jau mirė 432 žmonės.
Ministerija ragina gyventojus elgtis atsakingai, taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemones, vengti susibūrimų ir laikytis kitų privalomų karantino sąlygų bei ribojimų.

Parengta pagal sam.lt
 

Skaityti toliau

Rajonas

Zespół wokalny „Mejszagolanki” prezentuje nowy utwór

Avatar

Paskelbta

Zapraszamy do wysłuchania piosenki „Czy jest coś piękniejszego na tym świecie” w wykonaniu zespołu „Mejszagolanki”, działającego przy Wielofunkcyjnym Centrum Kultury w Niemenczynie.
Słowa – Wojciech Młynarski, muzyka – Nikica Kalogiera.
Miłego odbioru!
https://lt-lt.facebook.com/482017395223389/videos/196851448641617/

Skaityti toliau

Rajonas

Savitarpio pagalbos grupės nuotolinis susitikimas Vilniaus rajone

Avatar

Paskelbta

Š. m. lapkričio 27 dieną nuo 15.30 val. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras kviečia globėjus (rūpintojus) į Savitarpio pagalbos grupės susitikimą.
Susitikimo metu aptarsime aktualias situacijas, skatinsime dalintis patirtimi ir patarimais, ieškosime sprendimo būdų.
Susitikimas vyks nuotoliniu būdu, trukmė 1 val. Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. p. terese.radziuniene@svgc.lt arba telefonu 8 614 84502.
Visiems dalyviams į nurodytus el. paštus bus atsiųstos prisijungimo nuorodos į susitikimą.
Susitikimą ves Tarnybos atestuoti asmenys Dorota Baranovska ir Teresė Radžiūnienė.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centroGlobos centro informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt