Connect with us

Sveikata

Plaukelių šalinimas lazeriu – vis labiau populiarėjanti procedūra estetinėje dermatologijoje

Avatar

Paskelbta

Tikriausiai kiekvienai moteriai ir merginai, o šiais laikais ir ne vienam vyrui, viena iš nemaloniausių grožio procedūrų yra nepageidaujamų plaukelių šalinimas. Šis procesas užima nemažai laiko, taip pat yra be galo nuobodus, varginantis, o kartais ir labai skausmingas. Tačiau plaukuotas kūnas sukelia diskomforto jausmą ir negražiai atrodo, tad nori ar nenori tenka imtis šios nemalonios grožio procedūros.

Deja, šalinant plaukelius įprastiniais depiliacijos būdais galima susidurti su papildomomis problemomis ir vietoje estetinio rezultato turėti sudirgusių, išbertą odą, o kur dar įaugę plaukeliai? Tad nieko keisto, jog daugelis moterų svajoja pamiršti nemalonias plaukelių šalinimo procedūras ir džiaugtis lygia bei gražia oda ilgą laiką.

“Sapiegos klinikoje” aleksandrito lazeriais  GentleLase Pro ir GentleMax Pro atliekamas plaukelių šalinimas – tai tiesiog tobulas būdas atsikratyti nepageidaujamo kūno plaukuotumo:

 • jokių įaugusių plaukelių, jokių spuogelių ir paraudimų;
 • rezultatas matosi jau po pirmo karto;
 • jokios ilgai sudirgintos odos;
 • plaukelius galima šalinti nuo bet kurios kūno vietos: veido, rankų, kojų, pilvo, bikini srities;
 • nenaudojamos jokios odą dirginančios cheminės priemonės;
 • procedūrą galima taikyti visiems odos tipams ir bet kokio pigmento plaukams;
 • procedūras atlieka patyrę specialistai.
Kaip atliekama plaukelių šalinimo procedūra lazeriu?

Plaukelių šalinimas lazeriu yra neskausminga ir greita procedūra. Skleidžiant lazerio impulsą, oda atšaldoma dinamiško šaldymo metodu, tad Jūs galite justi tik minimalų diskomfortą.

Prieš procedūrą, specialistas Jūsų odą kruopščiai nuvalys, o tada specialiu lazerio antgaliu vedžios plaukelių šalinimo srities ribose. Procedūros metu aleksandrito lazeris generuoja 755 nm ilgio spindulius, kurie įsiskverbę į odą kelių milimetrų gylyje pasiekia pačią plauko šaknį. Kuomet energija pasiekia plauko stiebo struktūroje esantį pigmentą melaniną (rudą spalvą), spinduliai absorbuojami ir paverčiami į karštį, kuris negrįžtamai sunaikina plauko folikulą.

Prieš kiekvieną lazerio impulsą oda vėsinama freono dulksna, kuri suteikia anestetinį poveikį, todėl procedūra nėra skausminga.

Po pirmojo šviesos impulso plaukų šalinimo srityje, specialistas įsitikins ar buvo efektyviai parinkti lazerio nustatymai, kad likusi procedūros dalis būtų kuo veiksmingesnė ir nesukeltų Jums diskomforto. Mūsų specialistai dirba tam, kad suteiktų Jums kuo efektyvesnį plaukelių šalinimą lazeriu.

Po pirmosios procedūros Jums sudarysime individualų plaukelių šalinimo lazeriu planą, nes pilnas kursas atliekamas vidutiniškai per 5-6 apsilankymus, priklausomai nuo plauko storio ir jo spalvos.

Ką vertėtų žinoti apie plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą?
 • Prieš procedūrą venkite tiesioginių saulės spindulių, soliariumų ir savaiminio įdegio kremų, nes kuo oda tamsesnė, tuo didesnė rizika poprocedūrinei pigmentacijai. Jei oda įdegusi, rekomenduojama palaukti 4 savaites, kol oda atgaus natūralų atspalvį;
 • Likus 4 savaitėms iki procedūros neraukite plaukelių, nenaudokite vaškinių depiliacijos priemonių ar elektrinių epiliatorių;
 • Likus kelioms dienoms iki procedūros nenaudokite kremų, antiperspirantų, spirito turinčių priemonių;
 • Likus vienai dienai iki procedūros, nuskuskite zoną, kurioje bus šalinami plaukeliai.
 • Informuokite procedūrą atliekantį specialistą apie vartojamus vaistus ir maisto papildus;
 • Tikslus procedūrų skaičius kiekvienam asmeniui individualus ir priklauso nuo plaukų spalvos, struktūros, hormonų balanso, kūno vietos, kurioje plaukai šalinami;
 • Po procedūros nerekomenduojamos saulės vonios, soliariumai, o esant reikalui rekomenduojame naudoti apsauginius kremus nuo saulės, nemažesniu nei 50 SPF.

 

Skaityti toliau
Advertisement

Sveikata

Verslas nupirko plaučių ventiliacijos aparatų – svarbi parama Vilniaus medikams

Avatar

Paskelbta

Į Vilniaus miesto savivaldybės kvietimą padėti medikams atsiliepė verslas. Bendrovės sureagavo į pranešimus, kad Lietuvoje daugėjant koronavirusu užsikrėtusių gyventojų ir vis dažniau pasigirstant neraminančioms specialistų prognozėms, sveikatos įstaigos gali pritrūkti būtinos aparatūros.

Penkios verslininko Dariaus Mockaus valdomos įmonės – „Darnu Group“, „Mediafon“, „Aprangos“ grupė, „Mitnija“ ir „MV GROUP“ – ketvirtadienį pasirašė sutartį dėl dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų pirkimo ir padovanojimo Vilniaus miesto savivaldybei. Savivaldybė penkis dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus „Crossvent 3+“, kainuojančius beveik 50 tūkst. eurų, perleis didžiausią poreikį turinčioms gydymo įstaigoms.

Vilniaus miesto savivaldybės atliktos dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų rezervacijos šiuo visuotinio medicinos įrangos poreikiu metu galiojo labai trumpą laiką – vos parą, todėl reikėjo itin skubių veiksmų.

Įmonės, sužinojusios apie poreikį padėti sostinės sveikatos įstaigoms įsigyti gyvybiškai svarbios įrangos, reagavo iškart. Verslininkai tikisi, kad dovanojami aparatai prisidės prie sergančiųjų sveikimo ir pravers sveikatos įstaigoms šiuo iššūkių laikotarpiu, taip pat ragina kiekvieną galintį prisidėti tuo, kuo gali: savo laiku, darbu, parama.

Vilniaus miesto Administracijos direktorius Povilas Poderskis pažymi, kad pakankamo kiekio ir kokybės asmens sveikatos apsaugos, priežiūros ar gydymo įrangos įsigijimas, atsižvelgiant į pandemijos mastą, yra savaime komplikuotas. Be to, specialistų prognozės lengviau atsikvėpti neleidžia ir verčia jau dabar ruoštis galimoms situacijoms, kai atsiras sudėtingesne forma sergančių žmonių, kuriems reikės intensyvios terapijos priemonių, ypač – dirbtinės plaučių ventiliacijos prietaisų. Todėl bet kokia pagalba miestui yra svarbi ir vertinga.

„Tik kartu su verslu mes stiprūs. Pagaliau atėjo Amerika. Tepadeda mums Dievas“, – sako P. Poderskis.

Skaityti toliau

Sveikata

Vilniuje jau šiandien pradės veikti du mobilieji punktai

Avatar

Paskelbta

Darbui paruošti ir jau šiandien, nuo 12 val., Vilniuje pradeda veikti du mobilieji punktai, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Vienas punktas įkurtas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Savanorių pr. 124), antrasis – „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje V. Gerulaičio 1 g. priešais verslo centrą „Technopolis“.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus, griežtai laikytis visų nurodymų, kuriuos pateiks konsultantai. Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808.

Taip pat svarbu, kad  pacientai tyrimui bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis, t .y. išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma.

Veiksmų seka, kurios būtina paisyti:

 1. Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
 2. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.
 3. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą.
 4. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.
 5. Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
 6. Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma  tepinėlio paėmimo procedūra.
 7. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.
 8. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Svarbu, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Dešimtyje savivaldybių tokius punktus savivaldybės įpareigotos įsteigti iki šio penktadienio. Skelbsime apie kiekvieno punkto veiklos pradžią.

Skaityti toliau

Miestas

Svarbi informacija Aikštelių lankytojams

Avatar

Paskelbta

UAB VAATC siekia, kad atliekų tvarkymo procesas nesustotų, tačiau turime imtis papildomų apsaugos priemonių ir prašome Jūsų jų griežtai laikytis.

Jokiu būdu nesilankykite Aikštelėse, jei pagal nustatytas taisykles privalote izoliuotis nuo aplinkinių.

Jei yra galimybė, rekomenduojame iki karantino pabaigos susilaikyti nuo atliekų pristatymo į didelių gabaritų atliekų surinkimo Aikšteles.

Rekomenduojame lankantis Aikštelėse dėvėti medicinines kaukes bei pirštines. Jei atvykote į Aikštelę, labai prašome laikytis šių reikalavimų:

– bendraukite su Aikštelės darbuotoju tik lauke ir ne arčiau kaip 2 metrų atstumu,
– nesilankykite tarnybinėse patalpose,
– pridavus atliekas pildomos deklaracijos nebus pateikiamos jums pasirašyti,
– laikykitės ne mažesnio atstumo nuo kitų Aikštelių lankytojų.
Labai prašome visų supratimo ir pagalbos.
Tolesnę informaciją apie Aikštelių darbą sekite tinklalapyje www.vaatc.lt ir socialinio tinklo Facebook paskyroje www.facebook.com/atliekukultura/

Už pristatytas atliekas – tik banko kortele!

Informuojame, kad Vilniaus regiono nepavojingų komunalinių atliekų sąvartyne, (Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav.), nuo 2020.03.17 atsiskaityti už pristatytas atliekas galima tik banko kortele.

https://www.vaatc.lt/uz-pristatytas-atliekas-tik-banko-kortele/
Sustabdyta stotelių DĖK’UI veikla

Svarbi informacija stotelių „DĖK’UI“ lankytojams:
Atsižvelgus į ekstremalios situacijos dėl koronaviruso epidemijos pavojaus paskelbimą šalyje, laikinai sustabdyta dalijimosi daiktais stotelių „DĖK‘UI“ veikla.
Informuojame, kad tie, kurie daiktus jau yra rezervavę, juos galės atsiimti, kai tik atnaujinsime veiklą. Tolesnę informaciją apie stotelių darbą sekite socialinio tinklo Facebook paskyroje www.facebook.com/atliekukultura/, interneto svetainėse https://www.stoteledekui.lt/ ir  www.vaatc.lt
Dėkojame už Jūsų supratingumą.

https://www.vaatc.lt/stabdoma-stoteliu-dekui-veikla/

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt