Connect with us

Verslas

Kaip vaikui išrinkti antklodę, pagalvę ir užvalkalus?

Avatar

Paskelbta

Ne mažiau nei pati patalynės siuvimo medžiaga yra svarbu ir jos dydis. Patalynė vaiko lovelėje negali būti nei per maža nei per didelė (krentanti per kraštus).

Pagalvė. Specialistų teigimu, vaikams iki vienerių metų pagalvės nereikia iš vis. Jų miegojimo poza būna taisyklinga ir be pagalvės. Vėliau, vaikučiui paaugus, besiformuojant jo kūnui, pagalvė tampa reikalinga. Renkant pagalvės aukštį, svarbiausia atsižvelgti į kaklo ir peties padėtį. Gulint ant šono, vaiko stuburas turėtų būti lygioje pozicijoje, kaklas taip pat negali būti netiesus. Numačius tinkamą pagalvės dydį, svarbu pagalvoti ir apie tinkamą užpildą. Pačiu geriausiu vaikiškų pagalvių užpildu laikomi pūkai. Tokios pagalvės puikiai prisitaiko prie vaiko gulėjimo pozicijos ir nėra nei per kietos nei per minkštos. Be to, gamybos metu, pūkai yra techniškai apdirbami, todėl neverta baimintis dėl galimai užsilikusių mikroorganizmų. Taip pat gerai vertinamos ir vilnos pagalvės, pasižyminčios minkštumu, švelnumu ir paprasta priežiūra.

Antklodė. Kaip jau minėjome anksčiau, praktiškiausiomis patalynėmis vaikams, užtikrinančiomis saldų vaiko miegą laikomos vilnos pluošto patalynės. Viršutinis sluoksnis dažniausiai būna siuvamas iš medvilnės, o vidus užpildomas vilna, todėl tokią patalynę paprasta skalbti, ji greitai nenusidėvi. Taip pat ne mažiau vertinamos ir pūkų antklodės, kurios geba pašalinti drėgmės perteklių net tada, kai gausiai prakaituojama. Esant itin karštiems orams vasarą, vaikus patariama užkloti tik vilnos pledu, kuris sugeba sugerti ir išgarinti drėgmę. Žiemą, esant vėsesniam orui namuose, patariama rinktis šiltesnę antklodę.

Čiužinys. Ne tik patalynė ar užklotai nulemia gerą vaiko poilsį nakties metu, bet ir čiužinėlis. Specialistai rekomenduoja rinktis merinosų avių vilnų čiužinius. Visos nakties metu vaiko kūnas bus šildomas ne tik parinktos antklodės dėka, bet jaus šilumą ir iš apačios. Kaip jau buvo minėta, vilna neleidžia kūnui nei perkaisti, nei sušalti. Toks santykis ramiam vaiko miegui itin svarbus.

Vis dėlto, renkantis patalynę mažiesiems šeimos nariams, patariama skirti pirmenybę kuo natūralesniems pluoštams: medvilnei, pūkams, vilnai. Išsivysčius alergijai, galima rinktis sintetinius antialerginius pluoštus, kuriuos būtų galima skalbti aukštoje temperatūroje. Net ir išsirinkus galimai kokybišką ir gerą vaiko patalynę, patariama kurį laiką stebėti jo miegą: ar vaikutis nekaista, neprakaituoja, ar jam nėra per šalta. Jei nakties metu vaikas linkęs nusispardyti, gali būti, kad jam per šilta, vertėtų pagalvoti apie plonesnę antklodę. Visa tai padeda užtikrinti ramų ir saldų vaiko miegą, o gerai išsimiegojęs, mažylis bus kur kas žvalesnis ir energingesnis.

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

„Bolt“ ankstina elektrinių paspirtukų sezono pradžią: nuo šiandien paslauga veikia Vilniuje

Avatar

Paskelbta

Reaguodama į Vilniaus miesto savivaldybės prašymą prisidėti prie vienos iš prevencinių koronaviruso plitimo priemonių įgyvendinimo, pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ sostinėje paankstina elektrinių paspirtukų sezoną. Nuo šiandien Vilniaus mieste jau galima išsinuomoti ir naudotis „Bolt“ paspirtukais. Miesto valdžios teigimu, mažesnis viešuoju transportu besinaudojančių keleivių srautas – vienas iš būdų išvengti viruso plitimo grėsmės.

Savivaldybės teigimu, miesto viešasis transportas nesustos, tačiau bus nuolat vėdinamas, dezinfekuojamas, bus imtasi kitų saugos priemonių. Virusas plinta per orą, tad keleiviams patariama laikytis atstumo vieniems nuo kitų. Paspirtukų ar kitų asmeninių transporto priemonių naudojimas ir laisvesni autobusai bei troleibusai – papildoma efektyvi priemonė išvengti artimo kontakto.

„Nebuvo jokių dvejonių, kaip pasielgti, kai su mumis, prašydama išleisti į gatves paspirtukus anksčiau, susisiekė miesto valdžia. Tikimės, kad operatyvi reakcija ir alternatyvios transporto priemonės suteikimas, prisidės prie sklandesnio viruso plitimo mažinimo“, – teigia „Bolt“ Lietuvoje vadovas Andrius Pacevičius.

Karantino laikotarpiu „Bolt“ itin daug dėmesio skirs paspirtukų higienai: jie bus reguliariai valomi, dezinfekuojami. „Kol kas startuosime su turimu 200 paspirtukų parku, tačiau vėliau jį išplėsime. Karantino metu paspirtukų atrakinimas nieko nekainuos, o minutės kaina bus 15 centų“, – pasakoja A. Pacevičius.

Kaip ir praėjusį sezoną, garantuojant „Bolt“ keliautojų saugumą, bus reguliariai atliekamos ir įprastos paspirtukų patikros bei techninės priežiūros darbai. Siekiant užtikrinti patogumą – kiekviename paspirtuke yra įmontuotas GPS sekiklis, kuris „Bolt“ programėlėje nurodys vietą, iš kurios galima paspirtuką pasiimti. Be to, pasibaigus kelionei, paspirtukų nebūtina palikti specialiai pažymėtose vietose, nes „Bolt“ komanda juos surinks ir išvežios į numatytas miesto teritorijas.

Papildomų, koronaviruso plitimą ribojančių, veiksmų imamasi ir teikiant kitas „Bolt“ paslaugas – „Bolt Food“ klientams užtikrinamas 100 proc. bekontaktis užsakymų pristatymas, be tiesioginio kliento ir kurjerio kontakto, rūpinamasi papildomu dezinfekcinio skysčio užsakymu, kuriuo bus aprūpinti ir „Bolt“ pavėžėjai, keleiviams rekomenduojama rinktis atsiskaitymą be grynųjų pinigų, sėsti ant galinės automobilio sėdynės, taip didinant atstumą tarp vairuotojo ir keleivio.

Skaityti toliau

Naujienos

Akiniai – tai patogi ir laiko patikrinta korekcinė regos priemonė

Avatar

Paskelbta

 Dauguma žmonių, kurie susiduria su regėjimo problemomis, yra priversti nešioti akinius. Tačiau netinkamai parinkti akiniai gali sukelti dar daugiau papildomų problemų – akių nuovargį, galvos skausmus ar net dar labiau pabloginti regėjimą. Tad ką reikėtų žinoti renkantis akinius?

Tinkamai parinkti korekciniai akiniai privalo atitikti šiuos du kriterijus:

 • tinkami ir kokybiški akinių lęšiai;
 • rėmeliai, kuriuos bus patogu ir smagu nešioti.

Renkantis korekcinius akinius tikrai neverta pasikliauti vien tik mados tendencijomis, nes tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir patiks Jums.

Tinkamai pasirinkti akiniai – tai Jūsų patogumas ir gera savijauta

Tikriausiai neverta net pasakoti, jog kiekvienam žmogui tinka skirtingos formos akinių rėmeliai. Todėl žinodami savo veido formą sutaupysite nemažai brangaus laiko, nes tiesiog nereikės matuotis tų akinių modelių, kurie Jums netinka.

Internetinėje parduotuvėje glasseson.lt galite akinius apžiūrėti, išsirinkti ir užsisakyti į namus (siuntimas nieko nekainuoja), o nepatikus ar netikus galima grąžinti. Todėl Jums net nebūtina keliauti į optiką ir ten gaišti brangų laiką matuojantis dešimtis akinių rėmelių.

Ne mažiau svarbus aspektas yra medžiaga, iš kurios pagaminti akinių rėmeliai. Pačios populiariausios akinių gamyboje yra trys medžiagos: plastikas, paprastas metalas ir titanas. Kiekviena jų turi savo privalumų ir trūkumų. Todėl tik nuo Jūsų pačių pageidavimų priklausys, iš kokios medžiagos pagamintiems akiniams suteiksite pirmenybę:

 • metaliniai akiniai yra stiprūs,
 • plastikiniai akiniai atsparūs lūžiams,
 • iš titano pagaminti akiniai rekomenduojami alergiškiems žmonėms.

Optikos salone glasses on rasite nemažai skandinaviškų ar japoniškų rankų darbo akinių rėmelių, kurie visame pasaulyje žinomi dėl savo puikios kokybės ir ilgaamžiškumo.

Tačiau pati svarbiausia ir pagrindinė akinių dalis yra lęšiai. Juk būtent jie kompensuoja tuos pažeidimus, kurie ir yra blogo regėjimo priežastis. O be lęšių akiniai visiškai nieko verti – tai tik paprastas, į rėmelį įstatytas stikliukas.

Akinių lęšius reikia rinktis atsakingai, atsižvelgiant į stiprumą, nešiojimo režimą, darbo pobūdį ar gyvenimo būdą.

Norėdami sutaupyti savo laiką, akis pasitikrinti galite vietoje, glasses on optikos salone. Mes naudojame inovatyvią papildomą techniką, kuri suteikia galimybę akių patikrą atlikti greičiau ir tiksliau. Dioptrimetras leidžia išmatuoti turimų akinių stiprumą, o iPad su visuReal programa suteikia galimybę automatiškai ir tiksliai išmatuoti įvairias centravimo vertes, kurios užtikrina puikią optinę kokybę individualiais atvejais.

Tai reiškia, jog mums nebaisūs net ir didžiausi iššūkiai. Nuodugniai ištirsime ir nepriekaištingai pagaminsime akinius, net ir tais atvejais, kai reikalingos didelės dioptrijos bei kiti unikalūs reikalavimai.

,,glasses on‘‘ – tai išskirtinė erdvė Jūsų akims. Jei kyla klausimų, susisiekite su mumis telefonu +370 633 60123, el. paštu hello@glasseson.lt, Messenger žinute ar užsukite adresu Vokiečių g. 9, Vilnius ir mes sukursime Jums unikalią Jūsų akių istoriją.

Skaityti toliau

Naujienos

Tamprios pakavimo plėvelės

Avatar

Paskelbta

Tamprioji (stretch) plėvelė dėl savo tąsumo, skaidrumo ir tvirtumo yra viena iš universaliausių pakavimo medžiagų. Dėl šių priežasčių ji labai plačiai naudojama, dažniausiai kelių gaminių supakavimui į didesnę pakuotę. Ši pakavimo plėvelė puikiai padeda stabilizuoti ant padėklų sukrautas prekes, kol jos yra saugomos sandėlyje ar transportuojamos klientui. Ji puikiausiai apsaugo supakuotą gaminį ar visą padėklą nuo dulkių ir drėgmės.

Tamprioji pakavimo plėvelė skirstoma į šias grupes:

 • mašininė,
 • rankinė,
 • miniSTRETCH.

 

Pakavimo plėvelė gali būti su užrašais, logotipais. Toks pakavimo būdas pigesnis už pakavimą termo susitraukiančia plėvele. Mini tamprią plėvelę 100 mm pločio labai patogu naudoti vietoje lipnios juostelės, pakuojant vamzdžius, rėmelius ar kitus nedidelius daiktus.

Mašininė pakavimo plėvelė

Paprastai mašininė pakavimo plėvelė naudojama pusiau automatiniuose ir automatiniuose palečių apvyniojimo įrengimuose, o taip pat ten, kur reikalingas spartus darbas ir šiuolaikiškas krovinių įpakavimas. Vienas pagrindinių mašininės pakavimo plėvelės privalumų yra tas, kad ji lengvai pritaikoma prie įrengimo galimybių ir produkto specifikacijos. Visa tai atliekama atsižvelgiant, ar naudojamas įrengimas yra vertikalaus, ar horizontalaus vyniojimo. Taip pat į tai ar vyniojimui reikalingas didelis greitis, o gal reikia stipraus suveržimo ir t.t.

Mašininės pakavimo plėvelės pasirinkimui didžiausios įtakos turi naudojama pakavimo įranga ir  pakuojamos paletės dydis, svoris bei sandara. Mašininės pakavimo plėvelės skirstomos pagal:

 • storį;
 • gamybos technologiją;
 • galimybę temptis
 • mechaninių savybių visumą.
Rankinė pakavimo plėvelė

Tai pats paprasčiausias, greičiausias ir patogiausias pakavimo būdas, siekiant apsaugoti krovinius nuo išorinių ir vidinių pažeidimų. Šia pakavimo plėvele lengva supakuoti įvairaus dydžio dėžes ar paletes. Ji efektyviai apsaugo nuo dulkių, drėgmės bei kitų išorinių veiksnių. Rankinė pakavimo plėvelė labai paplitusi logistikos, siuntinių pakavimo, gamybos ir kitose srityse.

Mini STRETCH pakavimo plėvelė

Pritaikyta rankiniam naudojimui ir yra skirta prekių apsaugai transportavimo metu. Šia plėvele itin patogu į vieną bendrą pakuotę supakuoti atskiras pakuotes. Kai reikia supakuoti smulkesnius daiktus, šią tamprią plėvelę galima naudoti vietoje lipnios juostos. Pakavimo plėvelė STRETCH apsaugo prekes ir jų pakuotes nuo dulkių. Tačiau reikėtų įsidėmėti, jog ši plėvelė negeba apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų.

Tad, kaip patys matote, pakavimo plėvelių įvairovė gana gausi. Tereikia išsiaiškinti, kuri iš jų tinkamiausia būtent Jūsų prekėms. Šį darbą puikiausiai gali atlikti UAB „Tesuma“ specialistai, kurie per ilgą darbo laiką sukaupę didelę patirtį ir atsakingą požiūrį į kliento poreikius.

Susisiekite su mumis kontaktuose nurodytu el. paštu ar telefono numeriais, kuriuos rasite apsilenkę Tesuma.lt internetiniame puslapyje,  arba galite atvykti į mūsų biurą ir drauge aptarsime visus Jums iškilusius klausimus.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt