Verslas

Kaip vaikui išrinkti antklodę, pagalvę ir užvalkalus?

0

Ne mažiau nei pati patalynės siuvimo medžiaga yra svarbu ir jos dydis. Patalynė vaiko lovelėje negali būti nei per maža nei per didelė (krentanti per kraštus).

Pagalvė. Specialistų teigimu, vaikams iki vienerių metų pagalvės nereikia iš vis. Jų miegojimo poza būna taisyklinga ir be pagalvės. Vėliau, vaikučiui paaugus, besiformuojant jo kūnui, pagalvė tampa reikalinga. Renkant pagalvės aukštį, svarbiausia atsižvelgti į kaklo ir peties padėtį. Gulint ant šono, vaiko stuburas turėtų būti lygioje pozicijoje, kaklas taip pat negali būti netiesus. Numačius tinkamą pagalvės dydį, svarbu pagalvoti ir apie tinkamą užpildą. Pačiu geriausiu vaikiškų pagalvių užpildu laikomi pūkai. Tokios pagalvės puikiai prisitaiko prie vaiko gulėjimo pozicijos ir nėra nei per kietos nei per minkštos. Be to, gamybos metu, pūkai yra techniškai apdirbami, todėl neverta baimintis dėl galimai užsilikusių mikroorganizmų. Taip pat gerai vertinamos ir vilnos pagalvės, pasižyminčios minkštumu, švelnumu ir paprasta priežiūra.

Antklodė. Kaip jau minėjome anksčiau, praktiškiausiomis patalynėmis vaikams, užtikrinančiomis saldų vaiko miegą laikomos vilnos pluošto patalynės. Viršutinis sluoksnis dažniausiai būna siuvamas iš medvilnės, o vidus užpildomas vilna, todėl tokią patalynę paprasta skalbti, ji greitai nenusidėvi. Taip pat ne mažiau vertinamos ir pūkų antklodės, kurios geba pašalinti drėgmės perteklių net tada, kai gausiai prakaituojama. Esant itin karštiems orams vasarą, vaikus patariama užkloti tik vilnos pledu, kuris sugeba sugerti ir išgarinti drėgmę. Žiemą, esant vėsesniam orui namuose, patariama rinktis šiltesnę antklodę.

Čiužinys. Ne tik patalynė ar užklotai nulemia gerą vaiko poilsį nakties metu, bet ir čiužinėlis. Specialistai rekomenduoja rinktis merinosų avių vilnų čiužinius. Visos nakties metu vaiko kūnas bus šildomas ne tik parinktos antklodės dėka, bet jaus šilumą ir iš apačios. Kaip jau buvo minėta, vilna neleidžia kūnui nei perkaisti, nei sušalti. Toks santykis ramiam vaiko miegui itin svarbus.

Vis dėlto, renkantis patalynę mažiesiems šeimos nariams, patariama skirti pirmenybę kuo natūralesniems pluoštams: medvilnei, pūkams, vilnai. Išsivysčius alergijai, galima rinktis sintetinius antialerginius pluoštus, kuriuos būtų galima skalbti aukštoje temperatūroje. Net ir išsirinkus galimai kokybišką ir gerą vaiko patalynę, patariama kurį laiką stebėti jo miegą: ar vaikutis nekaista, neprakaituoja, ar jam nėra per šalta. Jei nakties metu vaikas linkęs nusispardyti, gali būti, kad jam per šilta, vertėtų pagalvoti apie plonesnę antklodę. Visa tai padeda užtikrinti ramų ir saldų vaiko miegą, o gerai išsimiegojęs, mažylis bus kur kas žvalesnis ir energingesnis.

Patalynės komplektai ir kokybiška patalynė

Medininkų pilyje – šventinis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-čio minėjimas

Previous article

Sostinė sumenėjo: į meno galerijas ir muziejus plūdo tūkstančiai

Next article

You may also like

More in Verslas