Connect with us

Naujienos

Istorinės pergalės: Lietuvos efutbolo rinktinė įveikė Liuksemburgą ir sutriuškino Šiaurės Airiją

Avatar

Paskelbta

Lietuvos futbolas oficialiai žengė istorinį žingsnį į virtualią erdvę. Šalies esporto futbolo rinktinė debiutavo UEFA organizuojamame „eEuro 2020” turnyre. Europos čempionato kvalifikacijos starte lietuviai pasiekė dvi pergales.

„Pirmasis blynas neprisvilo – pasiekėme įsimintinų įvarčių ir Lietuvos efutbolo istoriją pradėjome pergalingai. Dramatiškas triumfas prieš Liuksemburgą nuteikė pozityviai prieš kitas kovas, ir nors jose teko suremti pultelius su pajėgiais varžovais, patyrę mūsų žaidėjai visuomet kovojo iki galo bei po pralaimėjimų išliejo visą savo pyktį akistatoje su Šiaurės Airija.“, – reziumuodamas pirmą ratą kalbėjo Lietuvos esporto rinktinės treneris Martynas Bendikas.

Istorinis debiutas lietuviams baigėsi taikiai, sužaista lygiosiomis su Liuksemburgu 3:3, tačiau antrose rungtynėse lietuviai pasiekė įtikinamą pergalę rezultatu 2:0. Susumavus bendrą dviejų rungtynių rezultatą lietuviai pranoko varžovus 5:3 bei įsirašė pirmąją pergalę turnyre.

Trečiosios rungtynės lietuviams buvo sunkios. Varžovai iš Sakartvelo aikštėje nedominavo, tačiau išnaudojo mūsiškių klaidas bei iškovojo pergalę minimaliu rezultatu 1:0. Atsakomosiose rungtynėse lietuviai vėl dominavo, tačiau greituose išpuoliuose rezultatyviai savo progas išnaudojęs Sakartvelas iškovojo pergalę 3:2.

Susitikimas su Kosovo rinktine klostėsi panašiu scenarijumi kaip ir su Sakartvelu. Nuo pirmų minučių aikštę kontroliavę lietuviai nesugėbėjo sukontroliuoti greitų Kosovo išpuolių ir pralaimėjo triuškinamu rezultatu 1:8.

Įpykusių lietuvių laukė šiaurės airiai. Šį kartą lietuviai beveik neklydo – nuo pirmų minučių okupavę varžovų baudos aikštelę lietuviai iškovojo puikią pergalę, bendru rezultatu 8:1 įveikę Šiaurės Airijos atstovus.

Paskutiniais lietuvių varžovais buvo Baltarusijos esportininkai. Tiek pirmosios, tiek atsakomosios rungtynės parodė, kad abi komandos yra panašaus pajėgumo, tačiau pirmojo susitikimo metu puikiai išnaudotos baltarusių progos padovanojo jiems pergalę bendru rezultatu 4:2.

„Mūsų pasirodymas kvalifikaciniame turnyre įpusėjo. Dabar peržvelgsime vaizdo įrašus, analizuosime klaidas bei po dviejų savaičių sieksime dar geresnių rezultatų. Išsaugojome visus šansus varžytis dėl vietos pagrindiniame turnyre, o labiausiai šiuo metu džiugina tai, jog Edgaras ir Donatas demonstruoja kovingumą – žaidėjai supranta, jog yra pajėgūs įveikti visus varžovus. Būtent to ir tikimės antrajame rate – penkių pergalių. Mūsų žaidėjai yra pakankamai pajėgūs, tačiau, žinoma, prireiks ir sėkmės, kurios debiutiniuose mačuose neretai pritrūkdavo, ypač akistatoje su Kosovu. Kartu su skautu Aleksu Stankevičiumi aptarsime, kokius pakeitimus galime atlikti norėdami realizuoti savo stiprybes, o tuomet įgytą patirtį mėginsime paversti taškais“, – pabrėžė treneris Martynas Bendikas.

F grupės rikiuotė po pirmo rato:

1. Sakartvelas 12 taškų; 4-0-1;

2. Baltarusija 7 taškai; 1-4-0;

3. Lietuva 6 taškai; 2-0-3;

4. Liuksemburgas 5 taškai; 1-2-2;

5. Kosovas 4 taškai; 1-1-2;

6. Šiaurės Airija 4 taškai; 1-1-2;

„Smagu, jog nevykstant sporto renginiams pasiūlėme futbolo sirgaliams alternatyvą ir per vakarą transliavome net 10 efutbolo susitikimų, kuriuose mūsų atstovai pasirodė sėkmingai. Itin džiaugiamės triuškinančia pergale prieš Šiaurės Airiją, būtent šį mačą savo paskyroje transliavo ir oficiali UEFA paskyra, todėl parodėme savo sugebėjimus visos Europos akivaizdoje“, – sakė Edgaras Abromavičius.

Kvalifikacijoje komandos yra suskirstytos į dešimt grupių bei žais tarpusavyje dvejas rungtynes – „namuose“ ir „išvykoje“. Kiekvienos rungtynės susideda iš dviejų „vienas prieš vieną“ rungtynių, o nugalėtojas nustatomas pagal bendrą rezultatą.

Dešimt grupių nugalėtojų gaus tiesioginius bilietus į finalinį etapą. Likusios šešios komandos paaiškės tarp dešimties antras vietas grupėse užėmusių rinktinių.

Lietuvos futbolo federacijos inf. 

The post Istorinės pergalės: Lietuvos efutbolo rinktinė įveikė Liuksemburgą ir sutriuškino Šiaurės Airiją appeared first on Kaunieciams.lt.

Skaityti toliau
Advertisement

Rajonas

Nauja paslauga Lietuvoje – Įvaikinimo ir globos skambučių linija

Avatar

Paskelbta

Siekiant gerinti teikiamų paslaugų prieinamumą bei kokybę, busimiems ir esamiems globėjams, įtėviams bei budintiems globotojams suteikti pagalbą ir paramą, specialistų konsultacijas rūpimais klausimais bei kartu įveikti iškilusius iššūkius, įkurta nemokama Įvaikinimo ir globos skambučių linija 8 800 00207.
Nuo 2021 m. sausio 25 d. kiekvieną darbo dieną 12-20 val. patyrę globos ir įvaikinimo srities specialistai nemokamu telefono numeriu 8 800 00207, el. paštu: klausk@viskasapiegloba.lt ir internetine pokalbių programa svetainėje www.globoscentrai.lt teiks informavimo bei konsultavimo paslaugas.
Profesionalūs konsultantai suteiks reikalingą informaciją bei konsultuos rūpimais klausimais, susijusiais su globa, budinčio globotojo veikla, įvaikinimu. Paslauga nemokamai galės naudotis bet kurie šalies globėjai, budintys globotojai, įtėviai ar asmenys, ketinantys tapti globėjais, budinčiais globotojais, įtėviais bei besidomintys globa ir įvaikinimu asmenys.
Šias paslaugas kartu su Vaikų gerovės centru „Pastogė“ teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendindama projektą „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-02-0001“.
Daugiau informacijos: https://www.viskasapiegloba.lt/
 
Parengta pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybosprie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją 
 

Skaityti toliau

Miestas

Po atostogų Vilniaus istorijos gerbėjai kviečiami sugrįžti į virtualią auditoriją

Avatar

Paskelbta

Po trumpų žiemos atostogų Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu pakvies sugrįžti į virtualias auditorijas ir pratęsti neakivaizdines Vilniaus miesto istorijos studijas. Pavasario semestro paskaitų cikle „Istorijos miestui ir pasauliui“ – septyni intriguojantys istoriniai pasakojimai ir septyni muziejaus eksponatai. Pirmoji paskaita – jau sausio 28 d. 18 val. Paskaitas stebėti tiesiogiai galima portale 15min.lt.

Nors kartkartėmis vis dar girdime kalbas apie už lauko tualetus gresiančias baudas, didžioji dalis vilniečių šiandien gyvena naudodamiesi modernia ir išvystyta vandentiekio, šildymo ir kanalizacijos infrastruktūra. Tam, kad bet kada panorėję galėtume mėgautis švariu vandeniu, šiltu dušu ir nesirūpinti dėl nuotekų, teko nueiti nemenką kelią.

Kaip teigia Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoja dr. Aelita Ambrulevičiūtė, Rusijos imperijos okupuotas mūsų kraštas modernizacijos tempais labai atsiliko nuo Vakarų Europos. Vis dėlto Vakarų Europos modernizacijos procesai darė įtaką Lietuvos miestų plėtrai. Intensyvėjant miestų augimui ypač aktualus tapo vandentiekio ir kanalizacijos klausimas.

Pirmosios pavasario semestro paskaitos metu žiūrovai nusikels į XIX–XX amžių sandūrą, kuomet ir prasidėjo ryškesnis Vilniaus sanitarinės infrastruktūros modernėjimas. Ir kaip jau įprasta – pažinti šį laikotarpį padės ir muziejaus eksponatas.

„Muziejaus fonduose saugome nemažai su miesto infrastruktūra susijusių eksponatų, bet būtent šį laikotarpį geriausiai atspindi vienas jų – XIX a. pabaigos keraminis glazūruotas kanalizacijos vamzdis. Jis buvo atrastas 2006 metais rekonstruojant vieną iš T. Kosciuškos gatvėje esančių muziejaus pastatų, kuriame anksčiau buvo įsikūrusios Rusijos imperijos kariuomenės kareivinės. Ant jo išlikęs užrašas išduoda kilmę – jis pagamintas Švedijos „Skromberga Stenkols-och Lerindustri AB“ gamykloje“, – išgirsti šio eksponato istoriją kviečia Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologas Valdas Steponaitis.

Naujo formato paskaitų ciklas skirtas artėjančiam Vilniaus jubiliejui. Jį planuojama tęsti tiek, kiek trunka pagrindinės bakalauro studijos Lietuvoje – ketverius metus, ir taip pasitikti 700-ąjį sostinės gimtadienį.

Pirmoji ciklo „Istorijos miestui ir pasauliui“ pavasario semestro paskaita – sausio 28 d. 18 val. Paskaitą stebėkite tiesiogiai portale 15min.lt: https://www.15min.lt/gyvai/aelita-ambruleviciute-tarp-naktipuodzio-ir-modernios-kanalizacijos-vilniaus-sanitarine-infrastruktura-xix-a-pabaigoje-xx-a-pradzioje-3896.

Visas buvusias paskaitas galima pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=lSrWFl8Epac

Visų pavasario semestro paskaitų tvarkaraštis:

  • Sausio 28 d. – Aelita Ambrulevičiūtė. „Tarp naktipuodžio ir modernios kanalizacijos: Vilniaus sanitarinė infrastruktūra XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje“.
  • Vasario 11 d. – Aivas Ragauskas. „Vaikas, išgarsinęs Vilnių: auksinio berniuko istorija (1673 m.)“.
  • Vasario 25 d. – Irena Vaišvilaitė. „Roma Vilniuje“.
  • Kovo 18 d. – Justina Kozakaitė. „Iki kaulų įsismelkęs Vilnius“.
  • Kovo 25 d. – Marija Drėmaitė. „Kokius namus tarpukariu statėsi vilniečiai? Gyvenamoji architektūra Vilniuje 1919–1939 m.“.
  • Balandžio 1 d. – Inga Leonavičiūtė. „Vilniaus universitetas lenkiškame Vilniuje (1919–1939): kaip Joachimas nugalėjo Adomą“.
  • Balandžio 15 d. – Eligijus Raila. „Vilnius Gegužės 3-iosios epochoje“.

 

 

Skaityti toliau

Rajonas

Правительство продлило карантин до 28 февраля

Avatar

Paskelbta

Правительство в среду решило одобрить предложение Минздрава продлить ужесточенный карантин до 28 февраля. В то же время было решено продлить до конца февраля ограничение на передвижение между муниципалитетами.
Было решено, что карантин будет продлен на всей территории Литвы еще на месяц, до 24.00 часов 28 февраля этого года.

«Как вы уже знаете, если мы сравним цифры с декабрем, (…) то увидим огромные изменения, но эти изменения начались с огромных цифр», – сказал на заседании министр здравоохранения Арунас Дулькис.
Премьер Ингрида Шимоните подчеркнула, что «сейчас у нас нет какого-то показателя, который показал бы, что ситуация и ее регламентирование могут существенно измениться».
Также планируется сохранить контроль над передвижениями между муниципалитетами.
В документе также отмечается, что введение строгих карантинных условий в стране снизило уровень заболеваемости коронавирусом, но количество зарегистрированных случаев за неделю остается высоким. Хотя число случаев заболевания в Литве уменьшается, темпы снижения замедлились по сравнению с предыдущими неделями.
По словам премьера, принятое Правительством решение не означает, что весь месяц будут действовать все ограничения, просто сейчас у Правительства нет основания менять режим. И.Шимоните утверждает, что решение будет пересматриваться каждую неделю.

L24.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt