Connect with us

Miestas

Mobilūs COVID-19 patikros punktai Vilniuje kol kas nestartuoja, laukiama SAM nurodymų (papildytas)

Avatar

Paskelbta

(BNS). Mobilūs koronaviruso patikros punktai Vilniuje trečiadienį kol kas nepradės veikti, nes laukiama  nurodymų ir leidimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), BNS sakė sostinės savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Panašu, kad šiandien nebus, nes vakar vėlai vakare Sveikatos apsaugos ministerija atsibudo, kad jiems reikia visokių apmokymų padaryti ir panašiai“, – BNS trečiadienį sakė P. Poderskis.

Vilniaus savivaldybė anksčiau skelbė, kad jau trečiadienį sostinėje pradės veikti pirmi du iš trijų suplanuotų mobilių punktų koronaviruso ėminiams rinkti.

Anot P. Poderskio, savivaldybė yra visiškai pasiruošusi pradėti patikros punktų veiklą.

„Mes buvome išsiaiškinę, kaip dirbti ir susikoordinavom su Registrų centru dėl e-sveikatos sistemos, buvo daug darbų tą procesą paleisti, nes laboratorijos, kurios atlieka tyrimus, nebuvo pajungtos prie sistemos. Suprantu, kad SAM nori pavairuoti. Mes gavom užduotį, ta priėmėm labai rimtai, mes pasiruošę vykdyti. Esame lenktynėse su laiku, kuo greičiau testuosi, tuo geriau suvaldysi“, – sakė P. Poderskis.

Pirmasis mobilus punktas Vilniuje įrengtas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Savanorių pr. 124), antras – „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje V. Gerulaičio 1 g. priešais verslo centrą „Technopolis“. Esant reikalui bus parengtas ir trečiasis – automobilių stovėjimo aikštelėje prie Valakampių 1-ojo paplūdimio.

Klaipėdos meras: stabdo biurokratinės kliūtys

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad mobiliesiems punktams neduodamas leidimas pradėti darbą dėl biurokratinių kliūčių Vilniuje.

„Ko trūksta, klauskite ne mūsų, o ministerijoje. Kažkas ministerijoje pabudo, kad trūksta kažkokių reglamentavimų ir tvarkų ir negalime atidaryti, tokią informaciją turiu. O kadangi matau, kad ministras labai jautriai reaguoja į bet ką, kas meta plunksnelę ant munduro, tai nesiimu komentuoti. Tiesiog nėra leidimo pradėti punktų veiklai, nors viską pasiruošta padaryti“, – BNS trečiadienį sakė jis.

„Tegul pasižiūri į save, tegul savo namų darbus daro, o ne kitus tikrina“, – kalbėjo uostamiesčio vadovas.

Anot mero, taip pat nėra aišku, kiek ilgai užtektų suteikiamų medikams skiriamų apsaugos priemonių, taip pat priemonių patiems koronaviruso testams atlikti.

„Klausimas, ne ar užtenka, bet kiek ilgai užteks. Viskas priklausys nuo to, kaip intensyviai tai bus naudojama. Šiandieninėmis apkrovomis, sakykime, užteks nuo septynių iki dešimt dienų. Jei apkrovos didės, natūralu, laikas gali mažėti. Dabar visi raportuoja, kad kažkas kažką nupirko ar jau surado. Bet klausimas – kada tas atvyks į Lietuvą. Ne tik terpės, reagentai, bet ir respiratoriai, kurie reikalingi medikams tiesiogiai dirbant“, – pastebi V. Grubliauskas.

Klaipėdoje mobilus punktas įrengtas aikštelėje prie „Švyturio“ arenos (Dubysos g. 10).

Kaunas: esame pasiruošę

Kauno savivaldybės atstovai teigia, jog yra pasiruošę pradėti patikrinimus, tačiau laukia reikiamų priemonių.

„Mes pasiruošę. Kada gauname terpes imti mėginėliams ir apsaugos priemones, tada galime ir pradėti. Tai galime pradėti bet kada“, – BNS sakė Kauno poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Jis teigia, kad šiuo metu laukiama žinių iš Sveikatos apsaugos ministerijos, kada Kauną galėtų pasiekti reikiamos priemonės.

„Mes turime aprašą ir pagal tą aprašą esame pasiruošę dirbti“, – sakė poliklinikos direktorius.

Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Paulius Keras sako, kad sprendimą, kada pradėti testavimą, priims ministerija.

„Mes esame pasiruošę ir jokių pretenzijų dėl to, kaip mes esame pasiruošę, neturime, o visas procesas, be abejo, turi jį ministerija galutinai sustyguoti, laukiame sprendimo, kad jau pradedame“, – sakė jis.

Pasak P. Kero, patikros punkto darbo pradžiai reikiamų apsaugos priemonių yra turima, tačiau norint veiklą tęsti, jų reikėtų gauti daugiau.

Kaune punktas įrengtas Kauno kempinge (Jonavos g. 51A).

A. Veryga: šiandien susidėlios

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį teigia, kad ryte bus kalbamasi su visomis savivaldybėmis apie jų pasirengimą dėl mobilių punktų ir tuomet bus sprendžiama dėl leidimų jiems pradėti veikti.

„Jeigu tikrai yra viską susiruošę, jeigu jie turi žmones… Matote, aikštelės juk nepakanka – rasti vietą ir pasistatyti kažkokius stalus – reikia turėti žmones, jie turi būti apmokyti, žinoti, ką ir kaip daryti, reikia turėti pasirūpinus asmens apsaugos priemones tiems žmonėms. Tada mes duodame terpes, tai yra tuos mėgintuvėlius, į kuriuos reikia paimti tyrimą“, – LRT radijui sakė A. Veryga.

„Nežinau, iki kokio lygio Klaipėda yra pasiruošusi, bet šiandien mūsų specialistai su visais miestais, kurie turės tas stoteles, nuo pat ryto bendraus, aiškinsis, kokia yra situacija, susidėlios. Kai tik viskas bus pasiruošta, centras, kuris koordinuoja skambučius 1808, gaus ženklą, kad viename ar kitame mieste galima registruoti tuos pacientus“, – pridūrė ministras.

SAM skelbė, kad šią savaitę mobilius COVID-19 patikros punktus žadama įrengti dešimtyje Lietuvos miestų.

Punktuose ėminius tyrimams galės priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat – jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju.

Ėminius punktuose galės priduoti tik gavusieji konsultanto siuntimą. Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas.

Autoriai: Jūratė Damulytė, Ignas Jačauskas, Austėja Masiokaitė-Liubinienė

BNS nuotr.

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

Naujoje viešojoje erdvėje Karoliniškėse planuojama ir saugaus eismo mokymo zona vaikams

Avatar

Paskelbta

 

Karoliniškėse formuojamame parke Vilniaus miesto architektai siūlo naujus sprendimus – atvirą erdvę laisvalaikiui bei ugdymui. Viešosios erdvės, besiribojančios su V. Maciulevičiaus gatve ir šalia esančiu mišku, projektinius pasiūlymus rengę SĮ „Vilniaus plano“ architektai gruodžio 16 d. pristatys juos viešai.

Rengiant projektinius pasiūlymus buvo atsižvelgta į vietos gyventojų bei šalia esančių institucijų poreikius ir lūkesčius, kuriuos jie išsakė dar prieš rengiant projektinius pasiūlymus. Prisitaikant prie esamo apželdinimo teritoriją siūloma skirstyti į kelias zonas: saugaus eismo mokymosi, ramaus poilsio ir aktyvaus laisvalaikio.

Atsižvelgus į gretimame sklype projektuojamo 5-ojo policijos komisariato ir Kelių policijos poreikius parko pradžioje planuojama įrengti saugaus eismo mokymosi aikštelę. Policijos pareigūnai teigia, kad moksleiviams svarbu išmokti eismo pagrindų ne tik įprastoje dviejų juostų perėjoje, bet susipažinti ir pasiruošti sudėtingoms eismo sąlygoms. Pasak pareigūnų, nereguliuojama pėsčiųjų perėja per 4 juostų važiuojamąją kelio dalį – viena pavojingiausių pėstiesiems, tad sumažintas šios perėjos prototipas bus pateiktas saugaus eismo aikštelėje.

Saugaus eismo aikštelėje numatyti ir kiti pagrindiniai kelių elementai: šviesoforais reguliuojama sankryža, žiedinė sankryža, viešojo transporto stotelė, perėja su saugumo salele per dviejų eismo juostų gatvę, dviračių takas. Parko teritorijoje ties Sietyno g. siūloma išdėstyti sumažinto mastelio kelio ženklus, kurie, pasak pareigūnų, yra būtini sėkmingam moksleivių ugdymui.

SĮ „Vilniaus plano“ architektė, projekto autorė Julija Musteikytė-Mora pasakojo, kad naujai formuojamo parko sklypas ribojasi su valstybiniu mišku, todėl architektai erdves skirstė atsižvelgdami į jo ribas. Pėsčiųjų takus planuojama tiesti dabar išmintų takų vietoje, taip sukuriant erdvę pasivaikščiojimams, o laisvalaikio zonas – mažiau apželdintose vietose. Vertinant Karoliniškių rajono gamtinį kraštovaizdį, vaikų žaidimo aikštelėje planuojama statyti medinius žaidimų įrenginius, laipynes bei sūpynes. Žaidimų aikštelę numatyta įkurti pietinėje parko dalyje, kur šiuo metu apželdinimas yra retas arba jo nėra.

Aktyvaus laisvalaikio-sporto zoną numatyta įrengti parko pievoje, besiribojančioje su mišku ir Vakariniu aplinkkeliu. Atskiros sporto zonos poreikį išsakė aplinkinių teritorijų gyventojai, pristigę erdvės aktyviam laisvalaikiui leisti, bei policijos pareigūnai, norintys turėti erdvę fiziniam pasirengimui palaikyti.

Susipažinti su šios viešosios erdvės vizija miesto gyventojai galės viešame nuotoliniame pristatyme, gruodžio 16 d. 17.30 val. Transliacijos nuoroda vėliau bus paskelbta SĮ „Vilniaus plano“ „Facebook“ paskyroje.

SĮ „Vilniaus planas“ vizual.

Skaityti toliau

Miestas

Vilnius primena: sportuodami atviruose aikštynuose nepamirškite taisyklių

Avatar

Paskelbta

 

Vilniečiai kviečiami laisvalaikį aktyviai leisti prie mokyklų atnaujintuose sporto aikštynuose, o stadionų šeimininkai primena keletą svarbių taisyklių, kad visi sklandžiai ir bendruomeniškai dalintųsi sporto erdve. Stadionas pirmiausiai skirtas mokyklos moksleiviams, tačiau laisvu metu jis atviras visiems vilniečiams, kurie naudodamiesi stadionu tampa už jį atsakingi.

„Esame užsibrėžę tikslą paskatinti vilniečius judėti, sportuoti, propaguoti sveiką gyvenseną. Džiaugiuosi matydamas pilnus vilniečių mokyklų aikštynus, kurių šiais metais atnaujinome net 13. Stadionai priklauso visiems, todėl labai svarbu saugoti turtą kaip savą. Labai apmaudu, kai naujai sutvarkyti, modernus stadionai neretai nuniokojami piktavalių, todėl parengėme taisykles ir imamės tam tikros priežiūros, kad bendruomenė galėtų kuo ilgiau džiaugtis aktyviu laisvalaikiu šalia namų. Šiais metais į stadionų atnaujinimą investavome 4,5 mln. eurų“, – pabrėžė sostinės mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Stadionų naudojimo taisykles tvirtina pačios mokyklos, susiderinusios su savivaldybe. Taisyklės numato, kad pirmiausiai stadionais naudojasi moksleiviai – fizinio ugdymo pamokoms, neformaliojo švietimo, visos dienos mokyklos grupes lankančių veikloms, Vilniaus miesto savivaldybės sporto mokyklų ir klubų komandų treniruotėms. O likusiu laisvu metu vilniečiai gali naudotis stadionu, užsirezervavę laiką per www.active.vilnius.lt. Svarbu prisiminti – jeigu mokyklos darbuotojai arba kiti, sportuojantys pagal nuomos sutartis, prašys užleisti stadioną, tai padaryti būtina.

„Tikrai kviečiame ne vien tik mokyklos bendruomenę sportuoti ir džiaugtis mokyklos stadionais – tereikia užsirezervuoti laiką ir pasiimti raktą iš Gimnazijos budėtojo ir pasirašyti – viskas, galima sportuoti! Tačiau taip pat labai prašome laikytis bendrųjų elgesio viešose vietose reikalavimų, elgtis saugiai ir atsakingai savo ir kitų asmenų atžvilgiu. Na, o jei jau nutiko koks įvykis – atlyginti už stadionui padarytą žalą“, – primena Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos direktorė Kristina Gudelienė.

Taisyklės taip pat numato, kad stadionuose nevalia šiukšlinti, triukšmauti, svaigintis, įsivesti ir laikyti stadiono teritorijoje gyvūnus ar kitaip teršti stadioną. Pastebėta, kad ne visi vilniečiai supranta ir kokio pobūdžio yra naujoji nutiesta danga – tad, taisyklėse atsirado naujas punktas, kuriame primenama ir apie tai, kad po stadionus draudžiama vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, naudoti apavą su aštriais pado elementais.

Bendruomenės taip pat prašoma nevažinėti motorinėmis ir nemotorinėmis transporto priemonėmis (dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis, ratukinėmis pačiūžomis ir pan.) stadionuose – judumo priemonės turi būti paliktos šalia aikštynų.

Primenama, kad už nepilnamečių asmenų elgesį stadione ir taisyklių laikymąsi atsako nepilnamečių asmenų tėvai ar kiti teisėti jų atstovai, mokytojai, treneriai, nuomos sutartis sudarę asmenys.

Šios taisyklės skelbiamos mokyklų interneto svetainėse ir specialiuose stenduose prie aikštynų. Stadiono teritorija stebima vaizdo kameromis ir saugoma Saugos tarnybų. Stadionų darbo laikas darbo dienomis, kai juo gali naudotis vilniečiai – nuo 18.30-22.00 val., savaitgaliais – 7.00-22.00 val.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Miestas

Pandemijos įtaka: Vilniaus Kalėdų miestelis persikėlė į internetą

Avatar

Paskelbta

Iki Kalėdų – 24 dienos. Metas saugiai pirkti dovanas neišėjus iš namų – Vilniaus e. Kalėdų miestelyje jau laukia beveik 200 el. parduotuvių, pasiruošusių pildyti įvairius kalėdinius norus. Koks Kalėdų miestelis be eglės – ją aplankyti padeda šiuolaikinės 3D technologijos: virtualaus turo metu galima ne tik pasivaikščioti aplink gražiausia Europoje tituluojamą Vilniaus eglę Katedros aikštėje, bet ir išvysti ne mažiau įspūdingą instaliacijos vidų. E. Kalėdų miestelis ir virtualus turas visų laukia www.kaledossostineje.lt svetainėje.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

E. Kalėdų miestelio dalyviams iš įvairių Lietuvos kampelių neatlygintinai sukurta patogi erdvė, kurioje jie nuo gruodžio 1 dienos gali rodyti tai, ką per metus sukūrė visam šventiniam sezonui, siūlyti įsigyti originalių, daugiausia rankų darbo dovanų. Spalvingoje didžiausio visame Baltijos regione e. Kalėdų miestelio svetainėje, kaip buvo įprasta tradicinėje kalėdinėje mugėje, pirmiausia lankytojus pasitinka 7 ypatingi e. Kalėdų miestelio nameliai, kurie supdavo Kalėdų eglę. Jie padės patogiai išsirinkti dovanų pagal norus.

E. Kalėdų miestelyje laukia beveik 200 įvairių amatininkų, verslininkų, ūkininkų, menininkų ir kūrėjų, kurie savo el. parduotuvėse siūlo puošnių, šiltų, saldžių, gurmaniškų, kvapnių, įdomių ir smagių dovanų kiekvieno skoniui.

„Mums tai bus pirmas kartas kalėdinėje mugėje ir dar vienas mažas stebuklas gyvenime, prie kurio prisidėjo žmona, vaikai, geri draugai. Esu jiems dėkingas ir nekantrauju pasidalyti savo ąžuolo gaminiais, kurie pirkėjų namuose kurs naują istoriją“, – galimybe dalyvauti virtualioje kalėdinėje mugėje džiaugiasi „OAK&Coziness“ kūrėjas Giedrius Juodis iš Utenos.

„Prekiauti internetu ir būti matomais visos Lietuvos rinkoje sudėtinga, nes yra daugybė kūrybingų žmonių. Turi būti išskirtinis, unikalus. Galimybė dalyvauti e. Kalėdų miestelyje – tai naujų emocijų kupinas iššūkis“, – sako antrus metus internetu rankų darbo natūralios odos ir akmenų papuošalais prekiaujanti Irena Trusienė iš „Stiliaus pakopos“.

Pasiūlymų įvairovė išties džiugina: rankų darbo papuošalai iš šilko, keramikos, gintaro ir natūralių akmenėlių, vardiniai juvelyriniai dirbiniai iš aukso ir sidabro, tradiciniai Kalėdomis kvepiantys advento vainikai, personalizuoti eglutės žaisliukai, rankomis megztos raštuotos kojinės, kailiais puošti velti paltai, karamele kvepiantys ledinukai ir meduoliai, tortai, uogienės ir medus, gurmaniški prieskoniai ir egzotiški džiovinti svirpliai, kvapniausios žvakės, aliejai, natūralios kosmetikos produktai, žaidimai ir dėlionės vaikams, muzikos gurmanų medžiojamos vinilo plokštelės ir instrumentai. O kur dar gausybė unikalių keramikos, medžio, tekstilės, popieriaus, porceliano ir keramikos dirbinių.

Neabejotinai, kiekvienas lankytojas e. Kalėdų miestelyje yra labai laukiamas, bus šiltai sutiktas ir saugiai aptarnautas.

Virtualus e. Kalėdų miestelis veiks nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki pat šventinio sezono pabaigos 2021 m. sausio 7 d.

Likime namuose, saugokime save bei aplinkinius ir pasitikime Kalėdas sveiki!

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje“: www.kaledossostineje.lt

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt