Connect with us

Naujienos

Lietuvos renginių organizatoriai jungiasi į asociaciją – sieks išsaugoti tūkstančius darbo vietų renginių sektoriuje

Avatar

Paskelbta

Antradienio popietę Lietuvos renginių organizatoriai, renginių techninio aptarnavimo įmonės, atlikėjų ir grupių vadybininkai, arenos ir koncertų salės, bilietų platintojai bei kitos renginių organizavimo srityje veikiančios įmonės pirmą kartą sušaukė bendrą pasitarimą. Specialiai surengtoje vaizdo konferencijoje susibūrė daugiau nei penkiasdešimt įmonių vadovų, kurie nusprendė jungtis prie Lietuvos verslo bendruomenės ir kreiptis į Vyriausybę dėl susiklosčiusios situacijos, kuri stipriai paveikė dar neseniai visuomenę džiuginusį renginių sektorių.

„Uždraudus masinius renginius ir visų miestų arenų bei koncertų salių veiklas bei lankytojų aptarnavimą, šios įstaigos neteko galimybės vykdyti savo veiklos ir gauti iš jos pajamas. Dėl šių draudimų ne tik patiriame didžiulius nuostolius, bet ir kyla grėsmė mūsų veiklos tęstinumui. Net ir pasibaigus karantino režimui ir ekstremalios situacijos priemonių galiojimui, labai tikėtina, jog arenų bei koncertų salių veikla bus labai minimali, kadangi dėl galimos naujo viruso ar to paties viruso pasikartojimo grėsmės, žmonėms kurį laiką bus nedrąsu pirkti bilietus ir lankytis masiniuose renginiuose, o renginių organizatoriams  −  juos organizuoti“, − apie grėsmę renginių sektoriui kalba „Siemens“ arenos vadovas Andrius Žiauberis.

Iki šiol neturėję savo vieningos organizacijos, koronaviruso krizės akistatoje, renginių organizatoriai vakar vykusio pasitarimo metu nusprendė įsteigti asociaciją, į kurią jau pirmąją dieną išreiškė norą prisijungti daugiau nei penkiasdešimt įmonių iš visos Lietuvos.

Pasitarimo metu valdybos nariais išrinkti: „Eventum Group“ vadovas Tomas Balčiūnas, DOMINO teatro vadovė Diana Bukantaitė − Kutkevičienė, „Renginių Oazė“ vadovas Artūras Butkevičius, „Rootslive“ vadovas Simonas Čepėnas, „Olive“ vadovė Agnė Grigaliūnienė, „Garso Fabrikas“ vadovas Mindaugas Krasauskas, „Korektus“ vadovė Katerina Lapienė, „Propeler“ vadovas Audrius Mackevičius, „Video projektai“ vadovas Vaidas Motuzas, „Lietuvis“ vadovas Marijus Olekas, „Midsummer Vilnius“ festivalio organizatorių „Forse Event“ vadovas Valdas Petreikis, „KOK“ vadovas Donatas Simonaitis, „Žalgirio“ organizaciją reprezentuojantis renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas, „Siemens arena“ bei „Tiketa“ vadovas Andrius Žiauberis bei kūrybos namų ELITAZ vadovas Gediminas Jaunius, kuris  buvo išrinktas renginių organizatorių asociacijos valdybos pirmininku.

„Šiuo metu renginių organizavimo verslo bendruomenė išgyvena sunkiausią momentą per pastaruosius 20 metų. Tikėtina, kad šios krizės laikotarpiu gali bankrutuoti ne viena renginių paslaugas teikianti įmonė. Nusprendėme sukurti asociaciją, turėdami tikslą produktyviau bendrauti su valdžios institucijomis, kad būtų ginamos tokių įmonių teisės, o šios industrijos dalyviai galėtų jaustis pilnaverčiais Lietuvos ekonomikos nariais, kaip sakė Lietuvos Banko valdybos pirmininkas −  kartu sudėjus, šis sektorius sukuria 2% BVP“, − apie asociacijos įsteigimą sako vienas iš šios idėjos iniciatorių, kūrybos namų ELITAZ prodiuseris Gediminas Jaunius.

Renginių organizavimo ūkio šakos įmonės vienija tūkstančius darbuotojų – renginių organizavimo verslui paslaugas priskiriamos ne tik tiesiogiai organizavimo paslaugos teikiančios įmonės, bet ir techninio aptarnavimo įmonės, vienijančios tūkstančius darbuotojų – įgarsinimo, apšvietimo, vaizdo, scenų technikos, taip pat grupių ir atlikėjų vadyba užsiimančios įmonės, scenografijos, dekoravimo paslaugas teikiančios įmonės, paviljonų ir baldų renginiams nuomos bendrovės, maitinimą renginiams teikiančios įmonės, bilietų platintojai, arenos, kultūros centrai, teatrai, muzikos festivalių, koncertų, sportinių renginių organizatoriai, ne pelno siekiančių renginių organizatoriai ir panašios su šia sritimi susijusios įmonės. Šių įmonių atstovai, vakar pradėjo oficialų asociacijos steigimo procesą ir priėmė sprendimą kreiptis į Vyriausybę su konkrečiais siūlymais, kaip galima būtų palengvinti bene sunkiausioje padėtyje atsidūrusio sektoriaus darbuotojams ir prašymu dėti visas pastangas, bandant išsaugoti svarbiausia – tūkstančius šio sektoriaus darbo vietų.

„Asociacijos viduje nusprendėme oficialiai kreiptis į Vyriausybę, prašydami mūsų sektoriui suteikti šiuo metu būtiną pagalbą. Renginių sektorius atsidūrė absoliučioje aklavietėje, kuomet mūsų veikla visiškai uždrausta, o artimiausiu metu pajamų nenusimato. Mūsų prioritetas yra išsaugoti šiame sektoriuje dirbančiųjų darbo vietas, todėl prašome valstybės pagalbos  – tik kartu galime įveikti šį sudėtingą laikotarpį“, −  pagrindinę susirinkimo metu svarstytą problemą įvardina vienas iš asociacijos steigimo iniciatorių, renginių organizavimo įmonės UAB „Lietuvis“ direktorius  Marius Olekas.

Dėl ant plauko pakibusių tūkstančių darbo vietų ir būtinų dėl to imtis veiksmų, naujai susibūrusi asociacija jau pradėjo derybas dėl bendradarbiavimo su gretimų kūrybinių industrijų asociacijomis, pasitarime dalyvavusiomis svečių teisėmis. Renginių organizatorių bendruomenę vienijanti asociacija informuoja, kad yra atvira ir kviečia prie jos prisijungti naujus narius, atstovaujančius renginių organizavimo ir aptarnavimo sritis, kreipiantis el. paštu info@roa.lt arba tiesiogiai į valdybos pirmininką ar bet kurį renginių organizatorių asociacijos valdybos narį.

Inforamcijos šaltinis: zalgiris.lt

The post Lietuvos renginių organizatoriai jungiasi į asociaciją – sieks išsaugoti tūkstančius darbo vietų renginių sektoriuje appeared first on Kaunieciams.lt.

Powered by WPeMatico

Skaityti toliau
Advertisement

Rajonas

Virtualus sausio 13-osios pagarbos bėgimas

Avatar

Paskelbta

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis
Mokytoja Anna Černiavska
Gyvendami šių dienų realijomis, bet vis dėlto norėdami pademonstruoti valią ir ryžtą, iškėlėme sau ir kitiems tikslą: didinti ištvermę bei fizinį aktyvumą ir visus asmeninius sportinius pasiekimus skirti Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui pažymėti. Vilniaus r. Pagirių gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai inicijavo virtualų Pagarbos bėgimą mokiniams, tėveliams, mokytojams.
Prie iniciatyvos prisijungė Vilniaus r. Kalvelių S. Moniuškos gimnazija (13 mok.), mokytoja Anna Černiavska, Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazija (45 mok.), mokytojas Valdemar Šaveiko, Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija (6 mok.), mokytojas Eduard Špakov, Vilniaus r. Valčiūnų gimnazija (22 mok), mokytoja Nelli Muchlajeva, Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija (7 mok.), mokytoja Roma Graužinytė, Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija (20 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Bezdonių Saulėtekio pagrindinė mokykla (6 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Vilniaus r. Avižienių gimnazija (10 mok.), Viačeslav Verbovik bei Vilniaus r. Pagirių gimnazijos mokiniai 5-6 klasės (90 mok.), 7-8 klasės (70 mok), gimnazijos I – IV klasės (90 mok.), mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė, V. Tubelienė. Visi Pagarbos bėgimo dalyviai apdovanoti renginio sertifikatais.
Džiaugiamės, kad pavyko suburti mokinius ir mokytojus bendram, neįprastam Pagarbos bėgimui, kad visi anksčiau minėtieji žmonės skyrė laiko ir jėgų. Nuostabu, kai supranti, kad prabėgus trisdešimčiai metų po sausio 13-osios įvykių yra neabejingų gražioms idėjoms ir susitelkimui.  Todėl norisi pažymėti įsimintiniausius Pagarbos bėgimo momentus. Jauniausias dalyvis – antrokas Martin Verbovik (Avižienių gimnazija), kuris nubėgo 2,33 km. Ilgiausią 11,04 km distanciją nubėgo Erik Černiavski (Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija) bei Evelina Rubanova (10,02 km, Valčiūnų gimnazija). Net 16,26 km nuėjo Julia Buriak (Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija) ir  Kšyštof Bogdanovič (Pagirių gimnazija).
Savo asmeniniu pavyzdžiu, eidami, bėgdami ar čiuoždami slidėmis mokinius motyvavo mokytojai V. Verbovik ir V. Šumskis iš Avižienių gimnazijos, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, istorijos mokytoja R. Korotkovienė bei fizinio ugdymo mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė ir kiti mokytojai iš Pagirių gimnazijos.
Pagarbos bėgimu siekėme skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisimenant kovas už jos Laisvę ir Nepriklausomybę, bei ugdyti ištvermę ir sąmoningą požiūrį į sveikatinimo užsiėmimus. Tik sąmoningi ir sveiki piliečiai geba išlaikyti/išsaugoti iškovotus siekius, todėl šis Pagarbos bėgimas – įrodymas, kad laisvė ir nepriklausomybė tvirtose ateities jaunuolių rankose.
Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, kad pirmą kartą organizuotas renginys Virtualus Sausio 13-osios Pagarbos bėgimas Vilniaus rajono mokykloms taps tradicija, įprasminanti istorinius įvykius bei sąmoningą požiūrį į bėgimą ir sveikatą.
Pagarbos bėgimo koordinatorė Nijolė Ilgevičienė

Skaityti toliau

Naujienos

Nugriauta Salantų užtvanka atlaisvins 46 km ilgio kelią saugomoms žuvims

Avatar

Paskelbta

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1265 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 82 180 asmenų.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 45 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Šiuo metu pradėta, bet dar nebaigta 438 atvejų epidemiologinė diagnostika, kadangi šie atvejai į sistemą pateko vėlai vakare.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Pirmadienį registruoti koronaviruso atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose, Vilniaus Valakupių reabilitacijos centre, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Taip pat patvirtinti atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Giliukas“, kur iš viso patvirtinti trys infekcijos atvejai, taip pat Kazlų Rūdos lopšelyje-darželyje ,,Pušelė“ – su šiuo protrūkiu siejami 24 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant antrinius, t. y. šeimose.

Vakarykštę parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiai Klaipėdoje veikiančioje baldų gamybos įmonėje, maisto gamybos ir tiekimo įmonėje Vilniuje, langų gamybos įmonėje Vilniaus rajone, Ukmergėje veikiančiame automobilių servise.

Taip pat registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Kaune veikiančioje žaliavas konditerijos ir duonos gaminiams tiekiančioje įmonėje, Kauno maisto pramonės įmonėse, trąšų gamybos įmonėje Kėdainiuose, plastiko ir gumos gamybos įmonėje Biržuose, statybų įmonėje Panevėžyje, metalo apdirbimo įmonėje Šiauliuose, dviračių gamybos įmonėje Šiauliuose, pakavimo įmonėje Telšiuose.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 33.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti toliau

Naujienos

Moterys raginamos aktyviau dalyvauti gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje

Avatar

Paskelbta

Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 6,5 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą, savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažinamas neigiamas poveikis aplinkai.

Įgyvendinus priemonę, gatvių apšvietimui bus sunaudojama mažiau elektros energijos, atitinkamai bus sumažinta aplinkos tarša. Dėl atnaujintos modernios apšvietimo įrangos ne tik pagerės miestų, miestelių ar kaimo vietovių estetinis vaizdas, tačiau ir padidės gatvių apšviestumo lygis, o tai sąlygos didesnį visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu.

„Energijos vartojimo efektyvumo skatinimas – vienas iš Energetinės nepriklausomybės strategijoje užsibrėžtų tikslų, praėjusiais metais daugiau nei pusė šalies savivaldybių pateikė paraiškas ir gavo finansavimą, šiais metais tikimės tokio pat aktyvumo“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. 

Pagal pirmojo kvietimo 2020 m. įgyvendinamų projektų duomenis iš viso per 2 metus planuojama atnaujinti 62 179 vnt. šviestuvų, o  energijos sutaupymai sieks iki  16,81 GWh/metus.

Finansuojami bus tie projektai, kuriuos įgyvendinus modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos bus sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Finansuojama galės būti iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusią dalį investuoti turės projekto vykdytojas.

Paraiškas finansavimui gauti gali teikti savivaldybių administracijos bei savivaldybių valdomos įmonės, vykdančios gatvių apšvietimo tinklų eksploatavimo, priežiūros bei jų statybos veiklą.  Kreiptis dėl finansavimo gali ir tos savivaldybių administracijos, kurios gatvių apšvietimo modernizavimo projektus planuoja įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu. Energetikos ministerija, skatindama savo priemone modernizuoti gatvių apšvietimą, tuo pačiu siekia pastūmėti ir viešojo bei privataus sektorių bendradarbiavimą.

Paraiškos pagal paskelbtą kvietimą gali būti teikiamos iki 2021 m. kovo 18 d. Projektų atranka pagal Priemonę bus atliekama tęstinės projektų atrankos būdu. Tai reiškia, kad projektai bus vertinami iš karto pateikus paraišką, nelaukiant galutinio paraiškų pateikimo termino pabaigos, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau. Atranka gali būti baigta anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas bus galima paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Praėjusiais metais gatvių apšvietimo sistemoms modernizuoti jau buvo skirta rekordinė suma – virš 21 mln. eurų, o galimybe atsinaujinti pasinaudojo daugiau nei pusė – 34 – savivaldybės ar jų valdomos įmonės. Pasinaudojant praėjusio etapo parama, gatvių apšvietimo sistemas atnaujinti planuojama Klaipėdos mieste ir rajone, Kretingoje, Visagine, Šilalėje, Kazlų Rūdoje, Elektrėnuose, Kauno mieste ir rajone, Pilviškiuose, Virbalyje, Kybartuose, Kaišiadoryse, Širvintose, Alytuje, Utenoje, Šiaulių mieste bei rajone, Palangoje, Biržuose, Neringoje, Lentvaryje, Trakuose, Druskininkuose, Pasvalyje, Plungėje, Ukmergėje, Marijampolėje, Šilutėje, Jonavoje, Skuode, Telšiuose, Vilniaus mieste ir rajone, Molėtuose, Kėdainiuose.

Siekdamas gauti finansavimą pareiškėjas turi užpildyti paraišką, kurios iš dalies užpildyta forma PDF formatu skelbiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainės www.esinvesticijos.lt skiltyje „Finansavimas“ prie paskelbto kvietimo teikti paraiškas „Susijusių dokumentų“. Paraiška ir jos priedai pildomi lietuvių kalba.

Kvietimą rasite čia.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt