Connect with us

Naujienos

3 praktiniai santykių gerinimo ritualai

Avatar

Paskelbta

Kinijoje karantino metu ženkliai išaugęs skyrybų skaičius ne vieną porą verčia sunerimti ir dėl savo santykių. Kaunietė tinklaraštininkė dalinasi savo patirtimi ir trimis jos pačios išbandytais metodais, kaip net sunkiausiomis aplinkybėmis saugoti ir puoselėti santykius. 

„Aš nesu nei koks santykių guru, nei kokia pavyzdinė žmona. Susituokę esam beveik 6 metus. Ir tiek. Nėr čia jokių medalių, jokių laimėjimų, jokių varžybų. Nes laimės šeimoje pamatuoti neišeina, kad ir kaip kai kurios moterys norėtų šioje srityje pasivaržyti. 

Tačiau man poros santykiai yra svarbus mano gyvenimo kokybės rodiklis. Nes kai santykis su sutoktiniu darnus, automatiškai visame kame mažiau įtampos, lengviau dalintis darbais, džiaugsmais ir visi kiti reikalai juda lengviau ir sklandžiau. 

Gyvenime neišeina didelių darbų nuveikti iš karto, nes labai skubantys greit išsenka. Ir finišą pasiekia tik patys atkakliausi. Žymus indų poetas R. Tagorė sakė, kad darbas yra gyvenimo druska: jis ne tik apsaugo nuo sugedimo, bet ir duoda skonį. Tai labai tinka ir santykiams. Mažyčiai, nuolat atliekami poros ritualai pagerina santykių skonį ir neleidžia jiems gesti. 

Labai labai labai svarbu įprasminti tai, ką kasdien darote. Nieko niekada nedaryk tik todėl, kad kažkas liepė, kad knygoj buvo parašyta, kad Lina sakė, jog jai labai veikia. Tai turi būti svarbu Tau, svarbu Jums! Jei liepsi vyrui pakštelti tave prieš miegą, bet nei vienas nei kitas nežinosite, kodėl būtinai prieš miegą, o ne prieš vakarienę – nieko nebus. Nes tai Jums nieko nereikš. Tai kam tada vargintis? 

Pirmiausia – patikrinti aruodus

Labai gali būti, kad Tavo ir Tavo partnerio meilės rezervuarai tušti. Kodėl? Nes taip jau yra, kad meilė yra trijų rūšių – vaikiška (kai nori tik gauti), mainų (kai nori duoti, bet tikek, kiek gauni) ir besąlyginė (kai duodi nesitikėdama gauti). Ir dažniausiai poros santykiai pakimba ties antru lygiu, mainų meile. Reiškia kiekvienas iš partnerių kažkiek duoda, kažkiek gauna. Ir ateina diena, kai ima atrodyti, kad duodi daug daugiau nei gauni. Taip atsitinka kai nepapildai savo meilės rezervuaro. 

Kaip tai padaryti? Pasirūpinti savimi! Suplanuoti laiko sau, skirti jo savo hobiams ar draugams. Mes padarėm taip – aš pradėjau kurti tinklaraštį (nes trūko saviraiškos) ir užsirašiau į siuvimo kursus (dėl tos pačios priežasties). O jis nusipirko PS4. Nes jam kartais patinka pažaisti (retkarčiais ir kartu pažaidžiam). Ir taip mes prisipildom ir nesijaučiam atiduodantys viską. 

Jei turit vaikų, tai vieną vakarą per savaitę Tu prižiūri vaikus, o vyras veikia ką ir kiek nori. Kitą dieną jis prižiūri vaikus, o tada jau Tu veiki ką ir kiek nori. 

Atvirumo ritualas

Jis mano gyvenime atsirado tik pernai vasarą. Turiu pripažinti, anksčiau keliaudavom vienu ir tuo pačiu maršrutu: sprogdinantis pyktis –  emocijų išsitaškymas nerenkant žodžių – susitaikymas –  mini medaus mėnuo – nuoskaudų ir emocijų kaupimas – sprogdinantis pyktis. 

Ir taip ratu iki begalybės. Tie pykčiai ir sprogimai labai apkartina gyvenimą. Besisukant jų rate atrodo, kad išeities nėra, viskas beprasmiška. Veltui eikvojama energija, o kartais net išsprūsta tai, ko paskui atsiimti atgal neišeina. Taip kaupiasi tik dar daugiau nuoskaudų ir randų. Tad nedarant atvirumo ritualo jis kaip ir ateina savaime. Tik ateina kaip vėtra, plėšianti stogus, o ne kaip lengvas ir gaivus  lietutis. 

Prasidėjus atvirtumo ritualui jausmas buvo labai šlykštus. Nes tada pradėjom traukti viską, kas nugulė per kelioliką pažinties metų… Bet darėm tai tikėdami, kad jei įmanoma prisijaukinti laukinius gyvūnus, gal pavyks prisijaukinti ir mudviems vienas kitą? 

Šio ritualo esmė: nekaupti nuoskaudų ir pastabų. Kiekvieną dieną, turi partneriui pasakyti, kas nepatinka ir erzina. Ir jis taip pat. Viskas turi vykti čia ir dabar. Tai neturi būti priekaištas. Tonas turi būti ramus, neutralus. Viską sakyti per aš, pavyzdžiui –„Šiandien mane erzina kaip garsiai kramtai maistą. Va dabar labai susinervinau, kad marškinėlius padėjai ant kėdės.“ Ir viskas. Be jokių išvedžiojimų. Tiesiog informuoti, kaip vieni ar kiti partnerio veiksmai daro įtaką tavo savijautai ir nuotaikai. Kad ir kaip juokingai ar kvailai skamba, tai labai veikia. Jei netiki, labai rekomenduoju pabandyti  

Saugumo ritualai

Va šitie yra labai svarbūs. Ir juos reikia būtinai atlikti nuolat. Geriausia, jei jie yra daromi kasdien ar kas savaitę. Jie sukuria saugumo, užtikrintumo ir artumo jausmą. Jie tampa kaip indikatoriai, kad jei padarėm tą ir tą, reiškia viskas gerai, diena bus gera, mes nesusipykę. 

Čia jau tik Tavo fantazijos reikalas, kokie jie bus, bet jei įdomu, mūsų yra tokie: 

  • tas, kas pirmas valosi dantis, uždeda pastos kitam. Nededama tik tuo atveju, jei labai pyksti. 
  • Prieš išsiskirdami (išeinant į darbus ir pan.) būtinai turi būti mažas bučinukas. Užsiskaito ir toks, kai pabučiuoji sau pirštą ir prilieti kitam kur nors. Mes tai vadinam tinginio bučinuku. 
  • Jei kuris užsišiko, apie tai, kad pyktis praėjo turi informuoti bučinuku į kaktytę. Skaitosi ir tinginio bučinukas. 
  • Jeigu atsibodo tai, ką dabar partneris veikia, nuskamba klausimas –„Kaip manai, kiek dar maždaug truksi? Galvoju ką toliau veikti.“ 
  • Kiekvieną savaitgalį pusryčiaujam lovoje
  • Kaskart prieš užmiegant ir tik atsibudus – bučinukas. Skaitosi ir tinginio bučinukas. 

Visi šie maži ir rodos nereikšmingi dalykėliai sukuria saugumo jausmą. Jei jie padaryti, reiškia viskas gerai. Emocinis fonas ramus, nėra dėl ko jaudintis. Kokie bus Jūsų ritualai yra visiškai nesvarbu. Svarbiausia, kad jie būtent Jums atneštų signalą – viskas yra gerai. 

Epilogas

Kartais sulaukiu nuomonės, kad kam tiek vargo? Kam šitiek energijos eikvoti? Gal geriau rasti sau tinkamesnį partnerį ir pradėti viską iš naujo? 

Nu gal ir geriau. Tik Tu pati gali žinoti, kas tau geriausia. Bet aš laikausi savo priesaikos. Visą gyvenimą mylėti ir gerbti. Nes jaučiu, kad dar vis myliu ir gerbiu. 

Aš net negalvoju apie kitus variantus ir pasirinkimus, nes patį svarbiausią pasirinkimą aš jau padariau. Ir dabar stengiuosi saugoti tai, ką jau sukūriau. “

Tekstas netaisytas ir už jo turinį redakcija neatsako. 

The post 3 praktiniai santykių gerinimo ritualai appeared first on Kaunieciams.lt.

Skaityti toliau
Advertisement

Rajonas

Rząd zdecydował o przedłużeniu kwarantanny do 28 lutego

Avatar

Paskelbta

Ograniczenia dotyczące kwarantanny pomogły spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa na Litwie, ale wskaźnik zachorowalności jest nadal wysoki. W związku z tym rząd zdecydował w środę o przedłużeniu kwarantanny do 28 lutego. Będzie również obowiązywał zakaz przemieszczania się z jednego samorządu do drugiego.
Wyjazd z samorządu jest możliwy tylko w wyjątkowych przypadkach, np. w przypadku pracy lub opieki zdrowotnej oraz odwiedzanie osób samotnych na zasadach „bańki” społecznej.

Według danych Departamentu Statystyki obecnie wskaźnik zachorowalności w kraju sięga 498,2. przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Według statystyk Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Litwa nadal pozostaje w czerwonej strefie, wśród krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem.
Według epidemiologów rozprzestrzenianie się wirusa nie zostało wystarczająco ograniczone na tyle, aby znieść ograniczenia. Jeśli to zrobić zbyt wcześnie, prawdopodobne jest, że zachorowalność ponownie wzrośnie. Takie jest stanowisko również innych krajów Unii Europejskiej. Niektóre z nich, np. Francja i Niemcy rozważają nie tylko przedłużenie ograniczeń, ale także ich zaostrzenie.

L24.lt

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus biudžetas 2021: papildomi 50 mln. eurų ir nemokamas transportas švietimo darbuotojams

Avatar

Paskelbta

 

Vilniaus miesto savivaldybė šiandien pasitvirtino 2021 m. sostinės biudžetą: po svarstymų Taryboje, jis padidėjo ir buvo papildytas naujais projektais. Iš viso šiems metams suplanuota 842,5 mln. eurų – 52,5 mln. eurų daugiau nei pernai.

Biudžete numatyta, kad savivaldybės pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti sieks 467,9 mln. eurų – beveik 3 proc. daugiau nei pernai. Valstybės biudžeto dotacijos sudarys 234,5 mln. eurų. Europos Sąjungos ir kitos finansinės paramos lėšos šiemet sostinės biudžete sudarys 38,3 mln. eurų.

Komitetuose apsvarstytas biudžetas buvo padidintas, į jį įtraukta papildomų projektų. Vienas iš naujų sprendimų – savivaldybei pavaldžių švietimo įstaigų darbuotojams rugsėjį padovanoti po metinį viešojo transporto bilietą.

„Šiuo bandomuoju projektu tikimės pagerinti dvi Vilniui itin svarbias sritis – švietimą ir sklandaus bei tvaraus judėjimo mieste galimybių didinimą. Visų pirma, kompensuodami viešąjį transportą siekiame atsidėkoti švietimo įstaigų darbuotojams už jų itin reikšmingą darbą visuomenei ir juos papildomai motyvuoti. Taip pat siekiame realiais veiksmais paskatinti keliones atsinaujinusiu viešuoju miesto transportu“, – sako Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto meras.

Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžios 117 mokyklų, 125 darželiai, 32 neformalaus ugdymo įstaigos, jose dirba 19 tūkst. darbuotojų. Visiems jiems bus dovanojami ilgalaikiai bilietai. Tam savivaldybė 2021–2022 m. planuoja skirti apie 4,15 mln. eurų.

Iš viso švietimo sričiai tenka 416,7 mln. eurų – beveik pusė viso sostinės biudžeto. Be ugdymo sistemos finansavimo, planuojama šiais metais toliau rekonstruoti ir plėsti mokyklas, steigti naujus darželius.

Antra didžiausia pagal finansavimą sritis – aplinka ir miesto plėtra. Jai skirta 102,3 mln. eurų. Iš šio biudžeto bus puoselėjami želdynai ir žaliosios erdvės Vilniuje, įrengiamos naujos viešosios erdvės Amatų, Vingrių, Giedraičių gatvėse ir kitose miesto erdvėse.

Patogesniems ir tvaresniems miestiečių judėjimo sprendimams šiemet teko 75,0 mln. eurų. Pirmą kartą daugiau biudžeto skirta dviračių takams bei pėsčiųjų infrastruktūrai, nei automobilių judėjimui.  Planuojama plėsti dviračių takus Naujamiestyje, Naujininkuose, palei Nerį. Numatyta pradėti įrenginėti Užvingio salos tiltą pėstiesiems ir dviratininkams bei pėsčiųjų tunelį po geležinkeliu, Iešmininkų gatvėje. Taip pat ketinama plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą, rekonstruoti judrias sankryžas, Kernavės gatvę, Nemenčinės plentą.

Dėmesys sveikatai ir žaliosioms erdvėms

Labiausiai biudžetas auga sveikatos ir sveikatingumo srityje – jis šiemet yra 18,0 proc. didesnis ir siekia 45,1 mln. eurų. Numatyta plėsti ir rekonstruoti gydymo įstaigas Antakalnyje, Pilaitėje, Naujojoje Vilnioje, Naujamiestyje bei Salininkuose. Bus tęsiamas sporto aikštynų prie mokyklų įrengimas, planuojama užbaigti Žemynos progimnazijos sporto salių kompleksą. Daug dėmesio bus skiriama programoms, skirtoms psichikos sveikatos stiprinimui.

2021 m. Vilniaus miesto biudžeto plane socialinei apsaugai skirta 78,8 mln. eurų. Ketinama plėsti socialinio būsto prieinamumą, užbaigti nakvynės namų A. Kojelavičiaus gatvėje įrengimą.
Kultūros srityje planuojama tęsti palaikymą kultūros įstaigoms COVID-19 pandemijos metu, organizuojant kultūros rėmimo konkursus, plečiant ir kuriant kultūros įstaigas. Iš viso kultūros finansavimui paskirta 13,3 mln. eurų.

Miesto saugumo reikmėms – 6,6 mln. eurų. Tęsiamas stebėjimo kamerų įrengimas, taip pat numatyta mieste įdiegti ir daugiau kamerų, nuskaitančių automobilių numerius. Miesto administravimo reikmėms ketinama skirti 96,5 mln. eurų. Iš šios sumos 2 mln. eurų – kovos su COVID-19 pandemija reikmėms.

Skaičiuojama, kad šiemet Vilniaus skolintos lėšos sudarys 43,0 mln. eurų. Jos bus skirtos investicijų projektams finansuoti ir paskoloms grąžinti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus 700 moksleivių idėjų konkursas: daugiau nei 70 idėjų

Avatar

Paskelbta

Vilnius pradėjo pasiruošimą ypatingai šventei – 2023-iesiems metams, kuomet įvyks Vilniaus 700 metų gimtadienis. Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pakvietė  visos Lietuvos moksleivius dalyvauti konkurse „Ateities Vilnius“ bei informacinėmis technologijomis vizualizuoti savo idėjas, – kaip Lietuvos sostinė galėtų atrodyti ateityje?

Konkursui paraiškas galėjo teikti įvairaus amžiaus moksleiviai, klasiokai, jų grupės, iš visos Lietuvos. Konkurso esmė: sugalvoti ir kūrybiškai pateikti savo viziją, kaip galėtų atrodyti ateities svajonių Vilnius. Užduočiai įgyvendinti moksleiviai galėjo pasitelkti įvairias informacinių technologijų priemones, pasirinkti jiems priimtiniausius 3D modeliavimo įrankius.


„Vilnius gali būti skraidančiu išradimų bei atradimų miestu. Dažniausiai mus stabdo ne galimybių stoka, o mūsų pačių minties ribos. Tikiu, kad jaunųjų kūrėjų idėjos ateityje sukurs tokią sostinę, kokios šiandien nė negalime įsivaizduoti“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kurdami idėjas, kandidatai vadovavosi keliais kriterijais – darbuose turėjo atsispindėti Vilniaus simboliai ir atpažįstami objektai, IT pritaikymo įgūdžiai, žaliojo miesto išsaugojimas, apgalvota ir sumani infrastruktūra bei mobilumas, pritaikomumas. Kaip įkvėpimą, moksleiviai galėjo naudoti ir fantastinius filmus, ir kasdienio gyvenimo aspektus.

Idėjų rengimo metu konkurso dalyviai galėjo naudotis specialia nemokama mokomąja vaizdine medžiaga, tiesiogiai susisiekti ir konsultuotis su savo srities profesionalais. Ateities Vilniaus vizijų konkurso nugalėtojai bus išrinkti visuomenei balsuojant už labiausiai patikusį projektą.

„Vilnius – daugybę kultūrų, skirtingų tradicijų ir patirčių apjungiantis miestas, turintis daugybę galimybių augti ir stebinti pasaulį savo inovatyvumu. Džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą atsiliepė tiek daug kūrėjų. Net neabejoju, kad Lietuvos moksleiviai yra be galo išradingi ir talentingi, o jų idėjos įkvėps sostinės gyventojus ir svečius pamatyti kitokį Vilnių“, – sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Konkurso laimėtojų laukia ypatingos dovanos, kurias iš pateikto sąrašo nugalėtojai galės pasirinkti patys. Prizai, kuriuos 3 skirtingo amžiaus grupių moksleiviams (1-4, 5-8, 9-12 klasėms) įsteigė projekto partneriai, moksleivius skatins patirti, mokytis, išmokti ir dalintis savo žiniomis ir patirtimis interaktyviu būdu.

Konkurso kūrinius ir balsavimą už savo mėgiamiausiuosius rasite: www.700vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt