Connect with us

Naujienos

Lietuva baigė savo pasirodymą eEuro 2020 išlikdama stipriausių dvidešimtuke

Avatar

Paskelbta

LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į eEuro 2020.

„Tikėjomės žengti tolyn, bet pritrūko sėkmės ir patirties. Būtina pasidžiaugti gražia pergale prieš Daniją bei pripažinti, kad kiti varžovai šį kartą buvo pajėgesni. Buvo padaryta klaidų, tačiau liūdėti nėra dėl ko. Nors teko kovoti su profesionalais, kiekvienose rungtynėse buvo kovojama iki pabaigos“, – sakė LFF efutbolo rinktinės treneris Martynas Bendikas.

„eEuro 2020 kelionė buvo neįtikėtina. Turime išties pajėgią komandą, su labai stipriais ir potencialiais žaidėjais, todėl tikiu, kad tai tik pradžia prieš dideles pergales. Dabar turime laiko suvokti, kad esame tarp dvidešimties stipriausių rinktinių Europoje, o tai jau – puikus pasiekimas. Noriu padėkoti sirgaliams, kurie stebėjo, palaikė bei buvo kartu. Taip pat Lietuvos futbolo federacijai, už pasitikėjimą ir pastovų palaikymą. Tai yra be galo gera patirtis ir džiaugiuosi, kad visą šią kelionę buvome kartu“, – teigė LFF esporto vadovas Edgaras Abromavičius.

Klaidos gynyboje kainavo pergalę

Pirmoji antro rato dvikova prasidėjo nuo akistatos su grupės autsaideriais Kazachstano rinktine. Pirmajame kėlinyje kamuolio kontrolę turėję lietuviai nesugebėjo šios persvaros realizuoti. Negana to, savo baudos aikštelėje suklydę gynėjai sumokėjo už šią klaidą aukščiausia kaina – įvarčiu.

Antras kėlinys prasidėjo nuo dvigubo keitimo Lietuvos komandoje. Pakeistas taktinis išsidėstymas leido Lietuvos rinktinei efektyviau spausti varžovus aikštės viduryje bei kurti progas prie varžovų vartų. Galiausiai, perėmė kamuolį bei išbėgę į greitą puolimą, lietuviai rezultatą išlygino. Vis dėlto, Kazachstano efutbolininkams pavyko atsakyti greitu išpuoliu bei rezultatyviu smūgiu iškovoti pergalę 2:1.

Atsakomosios rungtynės prasidėjo kitaip, nei buvo tikėtasi ir neprabėgus nė 20 minučių lietuviai jau atsilikinėjo 0:1. Vis dėlto, skylę dešiniame krašte atradęs Donatas Grabarčiukas rezultatą išlygino, o po 10 minučių ir persvėrė lietuvių naudai! Tačiau dvi iš eilės klaidos baudos aikštelėje leido kazachstaniečiams susikurti minimalią persvarą. Lietuviai nusileido Kazachstano esportininkams rezultatu 3:5.

 
Turkai – neparankiausi varžovai

Pirmoji pora žaidė labai atsargiai ir rezultatyvių akimirkų daug nebuvo. Abi komandos spėjo pasižymėti įvarčiais, tiesa, jie buvo atšaukti dėl nuošalės. Drąsiai lietuvių aikštės pusėje žaidę turkai rado skylę gynyboje bei ja pasinaudojo, 1:0.

Antrame kėlinyje jautėsi turkų dominavimas, kuris greitai pavirto antruoju susitikimo įvarčiu. Į puolimą orientuota Lietuvos rinktinė vėl nespėjo gynyboje ir rezultatas tapo 3:0. Vis dėlto, lietuviams pagaliau pavyko susikurti patogias progas ir iš pradžių pelnyti pirmą, o jau netrukus – ir antrą įvarčius. Paskutines penkias minutes turkai žaidė labai atsargiai, norėdami išsaugoti persvarą ir jiems tai pavyko, rungtynės baigėsi 3:2.

Antros poros rungtynių metu, įtampa tiesiog sklandė ore. Lietuviai puikiai suprato, kad pralaimėjimo atveju šansai patekti į kitą etapą – minimalūs. Todėl visi lietuvių judesiai aikštėje buvo iš anksto permąstyti, siekiant sumažinti tikimybę suklysti. Iki pat pabaigos taip ir nebuvo aišku, į kurią pusę nulinks svarstyklės, tačiau likus vos kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos, turkams pavyko realizuoti kelias savo progas bei užsitikrinti pergalę rezultatu 0:2. Bendras rungtynių rezultatas – Lietuva 2:5 Turkija.

Nuslūgus įtampai – pergalė

Po pirmo atkrintamųjų rato, tiek Donatas Grabarčiukas, tiek Edgaras Skrielius buvo nustebinti danų žaidimu. „Tiesą pasakius, Danijos rinktinė labiausiai nustebino, nes per pirmą ratą taškus prarado tik prieš grupės lyderius ispanus.“, – teigė Donatas Grabarčiukas. „Šiek tiek nustebino Danijos atstovai, nes prieš akistatą su jais manėme, jog jie bus silpniausia grupės komanda“, – paantrino Edgaras Skrielius. Tai, jog lietuviai nėra silpnesni už danus – pamatėme pirmose rungtynėse. Visas rungtynes dominavę lietuviai tik rungtynių pabaigoje „gavo įvartį į rūbinę“ bei turėjo tenkintis lygiosiomis.

Paaiškėjus, kad patekti galimybių į kitą etapą nebeliko, nuo lietuvių pečių dingo įtampa. Ramus ir užtikrintas žaidimas, kamuolio kontrolė bei greiti išpuoliai dar pirmo kėlinio pradžioje suteikė lietuviams minimalų pranašumą. Vos prasidėjus antram kėliniui – lietuviai puikiu smūgiu rezultatą dvigubino. Tik pačioje rungtynių pabaigoje danams pavykta sušvelninti skirtumą. Lietuviai iškovojo pirmąją pergalę prieš Danijos efutbolininkus rezultatu 3:2.

 
Pasipriešinti ispanams pavyko tik 84 minutes

Visas rungtynes kaip lygūs su lygiais žaidę lietuviai, atrodė, gali pateikti vakaro sensaciją. Puikiai gynyboje žaidę bei į greitus išpuolius aktyviai pereidami lietuviai buvo arti įvarčio, tačiau gelbėjo tai gynėjai, tai virpstas. Vis dėlto, ne veltui sakoma, neįmuši tu, įmušta tau. Likus vos kelioms minutėms iki akistatos pabaigos, ispanų puolėjas išbėgo į greitą puolimą bei realizavęs progą išplėšė pergalę Ispanijos rinktinei.

Vis tik, atsakomųjų rungtynių metu meistriškumas bei sukaupta patirtis leido ispanams grįžti į rungtynes. Kibus žaidimas nuo pirmų minučių bei greitas įvartis leido ispanams diktuoti rungtynių tempą bei didinti persvarą. Lietuviai įmušė garbės įvartį ir tai buvo paskutinis mūsiškių akordas eEuro 2020.

Finalinė B grupės lentelė:

1. Ispanija 22 taškai;
2. Danija 15 taškai;
3. Turkija 11 taškai;
4. Lietuva 6 taškai;
5. Kazachstanas 4 taškai.

lff.lt inform.

The post Lietuva baigė savo pasirodymą eEuro 2020 išlikdama stipriausių dvidešimtuke appeared first on Kaunieciams.lt.

Skaityti toliau

Rajonas

Stovykla „Aš noriu – aš galiu – aš tampu“

Avatar

Paskelbta

Rugsėjo mėnesį Nemenčinės Gedimino gimnazijos 6b klasės mokiniai po pamokų smagiai leido laiką dalyvaudami stovykloje „Aš noriu – aš galiu – aš tampu“. Pimiausia, kartu su gimnazijos psichologe Joana Butėnaite mokiniai mokėsi kelti tikslus, aptarė svarbiausius žingsnius, ką ir kaip galėtų padaryti, kad tuos tikslus sėkmingai pasiektų, kalbėjo apie psichologinės sveikatos reikšmę.
Vėliau mokiniai diskutavo apie fizinės sveikatos svarbą ir geras emocijas. O geriausiai tą padaryti pavyko UNO parke, kur aktyvios pramogos suteikė daug teigiamų emocijų, užtikrino puikią nuotaiką ir leido šeštokams pasijusti tikra komanda.  Stovyklos dalyviai ne tik išbandė savo fizines jėgas, bet ir įveikė aukščio baimę.
Dirbdami grupėse mokiniai paruošė pristatymus apie tai, kas jiems yra sveikas gyvenimo būdas, ką jie galėtų pakeisti, kad būtų sveikesni ir pilni energijos, nagrinėjo maisto produktų etiketes. Tai padėjo jiems ne tik pasidalinti savo patarimais, bet ir lavino komunikacinius įgūdžius. Taip pat mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Rūgštys ir šarmai“, kur sužinojo, kaip derinti maisto produktus, bei atliko eksperimentus ir suprato, kaip reaguoja rūgštinės ir šarminės medžiagos.
Manau, nors ir trumpa, stovykla buvo labai prasminga, nes ji suteikė progą ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir geriau pažinti vienas kitą.
NVŠ programa finansuota vadovaujantis Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašu.

                                                                                        Stovyklos vadovė Justina Zacharevič

Skaityti toliau

Naujienos

Išmokėta daugiau kaip 300 mln. Eur tiesioginių išmokų avansų

Avatar

Paskelbta

Du šią savaitę paskelbti tyrimai rodo, kad žmonės, turintys kraujo grupę O (I), turi mažesnę riziką susirgti koronavirusu – o taip pat sumažėja tikimybė sunkiai susirgti, jei jau užsikrečiama.

Vienas iš naujų tyrimų parodė, kad COVID-19 pacientai, turintys O (I) ar B (III) kraujo grupes, intensyvios terapijos skyriuje praleido mažiau laiko nei žmonės, turintys A (II) ar AB (IV) kraujo grupes. Pirmiesiems taip pat rečiau reikėjo ventiliavimo ir jie rečiau patyrė inkstų nepakankamumą.

Šios naujos išvados atkartoja panašias išvadas iš ankstesnio tyrimo, kurio metu buvo pastebėtas O kraujo grupės pranašumas.

Abu nauji tyrimai pasirodė moksliniame žurnale „Blood Advances“. Viename buvo aptarti 95 sunkiai sirgę COVID-19 pacientai Vankuverio (Kanada) ligoninėse, nuo vasario iki balandžio.

Mokslininkai nustatė, kad pacientai, turintys O ar B tipo kraują, intensyviosios terapijos skyriuje praleido vidutiniškai 4,5 dienos mažiau nei tie, kurie turėjo A ar AB tipo kraują. Pastaroji grupė intensyvioje priežiūroje praleido vidutiniškai 13,5 dienos. Mokslininkai nustatė, kad tik 61 proc. pacientų, turinčių O ar B kraujo grupę, prireikė plaučių ventiliavimo – palyginus su 84 proc. A ar AB kraujo grupių pacientų.

Tuo tarpu pacientams, turintiems A ar AB kraujo grupes, taip pat dažniau prireikė dializės – procedūros, kuri padeda inkstams iš kraujo filtruoti toksinus.

„Šių dviejų kraujo grupių pacientams dėl COVID-19 gali padidėti organų disfunkcijos ar nepakankamumo rizika – labiau nei žmonėms, turintiems O ar B kraujo grupę“, – daro išvadą tyrimo autoriai.

Birželio mėnesio tyrimas nustatė panašų ryšį: Italijos ir Ispanijos pacientams, turintiems O tipo kraują, sunkios koronavirusinės infekcijos rizika (t.y. poreikis intubuoti ar papildomai teiki deguonį) buvo 50 proc. mažesnė, palyginus su kitų kraujo grupių pacientais.

Mažesnis jautrumas infekcijai

Antrasis iš naujųjų tyrimų parodė, kad žmonėms, turintiems O tipo kraują, gali būti mažesnė rizika užsikrėsti koronavirusu – palyginus su žmonėmis, turinčiais kitų kraujo grupių.

Komanda ištyrė beveik pusę milijono žmonių Nyderlanduose, kuriems buvo atliktas COVID-19 testas nuo vasario pabaigos iki liepos pabaigos. Iš apytiksliai 4600 žmonių, kurių testas buvo teigiamas ir kurie nurodė apie savo kraujo grupę, 38,4 proc. turėjo O grupės kraują.

„O kraujo grupė yra reikšmingai susijusi su sumažėjusiu imlumu virusui“, – rašo autoriai.

Kraujo grupė priklauso nuo baltymų, vadinamų A ir B antigenais, buvimo ar nebuvimo raudonųjų kraujo kūnelių paviršiuje – tai yra genetinis paveldas, ateinantis iš tėvų. Žmonės, turintys O kraują, neturi nė vieno iš šių antigeno. Tai labiausiai paplitusi kraujo grupė: maždaug 48 procentai amerikiečių turi O tipo kraują, teigia Oklahomos kraujo institutas.

Nauji tyrimai apie kraujo grupes ir koronaviruso riziką atitinka ankstesnius šios temos tyrimus. Liepos mėnesį paskelbtas tyrimas parodė, kad žmonėms, turintiems O grupę, teigiami COVID-19 testo rezultatai būdavo rečiau nei kitų kraujo grupių pacientų. Balandį atliktas tyrimas (nors kol kas jis dar nėra recenzuotas) parodė, kad tarp 1559 koronaviruso pacientų Niujorke O kraujo grupę turėjo mažesnė dalis, nei būtų to galima tikėtis.

O kovo mėnesį atlikus daugiau nei 2100 koronaviruso pacientų tyrimą Kinijos Uhano ir Šendženo miestuose, taip pat buvo nustatyta, kad žmonėms, turintiems O kraujo grupę, yra mažesnė infekcijos rizika.

Ankstesni tyrimai taip pat parodė, kad žmonės, turintys O kraujo grupę, buvo mažiau imlūs pirmajam SARS virusui, kurio 80 procentų genetinio kodo sutampa su naujuoju koronavirusu SARS-CoV-2. 2005 m. Honkonge atliktas tyrimas parodė, kad dauguma SARS užsikrėtusių asmenų turėjo kitas nei O kraujo grupes.

Nepaisant šio vis didėjančio įrodymų skaičiaus, Vankuverio tyrimo bendraautorius Mypinderis Sekhonas sako, kad šis ryšys vis dar menkas.

„Nemanau, kad tai nusveria kitus rizikos veiksnius, pvz., amžių, gretutines ligas ir panašiai“, – sakė jis CNN. – Jei kažkas turi A kraujo grupę, nereikia pradėti panikuoti. O jei turite O kraujo grupę, tai nereiškia, kad galite laisvai eiti į barus ir kitas rizikingas vietas.

Parengta pagal „Business Insider“.

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-85149/straipsnis/Daugeja-irodymu-kad-COVID-19-pandemijos-metu-sia-kraujo-grupe-turintys-zmones-gali-tureti-pranasuma?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+technologijos-visos-publikacijos+%28Technologijos.lt+%C2%BB+Mokslo%2C+technologij%C5%B3+ir+%C4%AFmoni%C5%B3+naujienos%29

Skaityti toliau

Rajonas

Jubileusz kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach

Avatar

Paskelbta

„Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć…Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…”Św. Jan Paweł II
W dniu 18 października b.r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach odbyła się uroczysta msza św. z okazji 20-tej rocznicy konsekracji tej świątyni.

Historia kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach rozpoczęła się w 1993 roku. W tym właśnie roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii Szumskiej ks. Dariusza Stańczyka w Kowalczukach wzniesiono i poświęcono krzyż, jako znak wiary i świadectwa, że właśnie w tym miejscu zostanie zbudowana nowa świątynia. Wkrótce po tym udało się uzyskać pozwolenie od ordynariusza diecezji kardynała Audrysa Juozasa Bačkisa. W roku 1994 kardynał poświęcił plac pod budowę kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego. Opiekę nad budową kościoła, wraz z kłopotami organizacyjnymi, objął nowy proboszcz parafii ks. Wojciech Górlicki. Konsekracja świątyni pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach odbyła się 15 października 2000 roku. Poświęcenia kościoła dokonał kardynał Audrys Juozas Bačkis. Warto zaznaczyć, że właśnie w Kowalczukach powstał pierwszy na Litwie kościół pw. Miłosierdzia Bożego, wyprzedzając nawet Wilno. Z tego faktu mieszkańcy gminy są niezwykle dumni. Obok kościoła wznosi się pomnik św. Jana Pawła II, który został ustawiony w 2007 roku ze składek parafian i zbiórek pieniężnych harcerzy i jest pierwszym na Litwie pomnikiem wielkiego papieża-Polaka.
Wierni parafii Szumskiej cieszą się niezmiernie z tego, że panuje w niej ciepła, przyjazna atmosfera. Mieszkają tu niezmiernie przyjaźni, wyrozumiali ludzie. Można zawsze liczyć na ich wsparcie ciepłym słowem albo fizyczną pracę. Rodziny tej wspólnoty z miłą chęcią angażują się we wspólną pracę przy kościele i wewnątrz kościoła.
W uroczystej mszy św. wzięli udział dostojni goście: ksiądz prałat Wojciech Górlicki, proboszcz parafii św. Archanioła Rafała w Wilnie Mirosław Grabowski, proboszcz parafii św. Józefa w Wilnie Jarosław Spirydowicz oraz ksiądz dziekan Dziekanatu w Nowej Wilejce oraz proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Nowej Wilejce Eduardas Kirstukas. Uroczystość jubileuszową w Kowalczukach swoją obecnością zaszczyciła mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Maria Rekść.
Przybyli na uroczystość jubileuszową goście oraz mieszkańcy Kowalczuk i okolic mieli również okazję oglądać wystawę „Moje spotkanie z Janem Pawłem II” w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach, której otwarcie odbyło się 16 października – w dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Podczas uroczystości został zaprezentowany w postaci multimedialnej życiorys wielkiego Polaka. Cały świat pragnął spotkania z papieżem św. Janem Pawłem II. Wierni parafii Szumskiej otrzymali niezwykły dar z nieba, bowiem mieli zaszczyt osobiście spotkać się z Ojcem Świętym. Wystawa ta wywołała wiele miłych wspomnień. Ludzie, którzy uczestniczyli w spotkaniu ze św. Janem Pawłem II, mogli zobaczyć siebie na zdjęciach sprzed lat, przypomnieć te chwile, gdy tak blisko byli papieża, a nawet otrzymali jego błogosławieństwo. Takie wydarzenia na długo, a może nawet na całe życie, pozostają w pamięci. Otwarta w kościele w Kowalczukach wystawa wielu wzruszyła do łez.
Organizatorzy jubileuszowych obchodów 20-tej rocznicy konsekracji świątyni pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach składają najserdeczniejsze podziękowanie wszystkim, kto wziął udział w uroczystości. Szczególne „Bóg Zapłać” za współpracę i wsparcie finansowe należy się staroście gminy Kowalczuki Pani Krystynie Gierasimowicz oraz dyrektorowi Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Rudominie Wiolecie Cereszce. Niech wspólna praca zaowocuje jeszcze większym umiłowaniem modlitwy.
Tekst: Andrzej AszkiełowiczZdjęcia: Romualda Balukonienė

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt