Connect with us

Naujienos

3 eksperto patarimai, kaip prižiūrėti išsausėjusią odą

Avatar

Paskelbta

Sausa, sudirgusi oda, tempimo jausmas ar pleiskanojimas – šiandien kaip niekada aktualios problemos. Daugiausiai laiko praleidžiant uždarose patalpose bei intensyviai dezinfekuojant ne tik paviršius, bet ir savo rankų odą, su jos sausumu susiduriame vis dažniau. Vardinės linijos odos priežiūros specialistas Andrzej Sawicki tikina, kad šiandien mūsų odai reikia ne tik apsaugos, bet ir ypatingos priežiūros, kad išvengtumėme tiek nemalonių pojūčių, tiek ir spartesnių odos senėjimo procesų. Tad kokias priemones naudoti bei kokias procedūras galima atlikti namuose?

„Odai netenkant drėgmės, ląstelės pradeda „badauti“, taip mūsų oda išsausėja, tampa jautri, peršti ir jaučiamas tempimo pojūtis. Tačiau tai dar ne viskas: sumažėjęs drėgmės kiekis ląstelėse sudaro palankią terpę veistis ir daugintis bakterijoms, kadangi oda netenka pagrindinio šaltinio, padedančio tinkamai ir reguliariai valytis odos ląstelėms. Tad drėgmės praradimas atsiliepia ne tik odos sausumui ir dirglumui, bet ir kitoms rimtoms odos problemoms, tokioms kaip aknė, dermatitas, spuogai“, – sako specialistas. 

1.Dezinfekcinis skystis ir kremas – neatskiriami dalykai

Šiandien sunkiai rastumėme bent vieną moterį, kuri savo rankinėje ar automobilyje nesivežiotų dezinfekcinio skysčio. Tačiau grožio specialistas perspėja – nepamirškite ne tik dezinfekcijos, bet ir maitinimo. 

„Žinoma, šiandien privalome būti itin atsargūs, turime dezinfekuoti rankas, pasinaudojus bendrojo naudojimo priemonėmis ar lietus pirkinius parduotuvėje. Tačiau svarbu žinoti, kad dezinfekciniame skystyje yra alkoholio, kuris akimirksniu ištraukia drėgmę iš mūsų odos. Todėl nuolat naudodami dezinfekcinį skystį pamirštame esminį dalyką – rankų kremą, kuris bent šiek tiek atstato padarytą žalą. Rinkitės kremus, kurių sudėtyje yra itin giliai drėkinančių ir maitinančių medžiagų, pavyzdžiui, taukmedžio sviestas, moliūgų sėklų aliejus,“ –  sako specialistas. 

Būdami namuose lepinkite rankas aliejais bei natūraliomis rankų kaukėmis, kurios padės odai atsigauti, prisotins ją drėgme ir pamaitins. 

2.Tinkamas odos nuvalymas – raktas į sveiką ir švytinčią odą

Tam, kad oda geriau pasisavintų drėkinamąsias priemones ir lengviau bei greičiau išsivalytų – būtina leisti jai kvėpuoti ir pailsėti. 

„Mūsų oda kvėpuoja ir valosi per poras, kurios yra ant viso mūsų kūno. Jeigu priėję prie veidrodžio matome, kad mūsų poros išsiplėtusios ir pajuodavusios – mūsų oda nebepašalina susikaupusių riebalų, prakaito ir nešvarumų. Todėl poros kemšasi, oda tampa jautri, greitai riebaluojasi, o iš pajuodusių ir užkimštų odos porų susidaro spuogai“, – pasakoja A. Sawicki. 

Still photos of a young woman in front of a mirror taking steps to remove her makeup (wiping,washing,moisturizing)

Grožio ekspertas kviečia neskubant ir atidžiai veido odą nuvalyti ir leisti jai atsiverti, nes tik tuomet, kai oda bus iš tiesų švari – ji galės priimti jai labiausiai trūkstamas medžiagas. 

„Iš savo patirties galiu pasakyti, jog didžioji dalis moterų niekada iki galo tinkamai nenusiplauna savo odos. O tai reiškia, jog mes nuolat sluoksniuojame priemones ant savo nešvarios ir ne iki galo nuvalytos odos. Taip ant daugelio moterų veido sluoksnis po sluoksnio atsiranda storas barjeras, per kurį, deja, nebegali patekti jokios veikliosios medžiagos. Tuomet moterys padaro išvadą, jog „ši priemonė man netinka, nes nematau rezultatų“, o iš tiesų, jokia priemonė mums negali tikti, jeigu mūsų odos poros yra užsidariusios“, –  pasakoja A. Sawicki. 

Todėl, naudojantis proga, jog būname namuose, o laiko turime kur kas daugiau, A. Sawicki kviečia iš esmės nuvalyti, o po to ir prisotinti savo odą naudingomis medžiagomis:

„Pradėkite nuo odos nuprausimo vėsiu vandeniu. Tuomet ilgai ir kruopščiai į savo odą įmasažuokite jūsų odos tipui labiausiai tinkantį prausiklį. Šiuo periodu, kai oda pas daugumą yra išsausėjusi ir sujautrėjusi, siūlyčiau nesirinkti granulinių šveitiklių, geriau naudokite neutralų ir labai lengvą prausiklį. Po veido prausimo, jokiu būdu nepamirškite veido toniko, kuris atstato jūsų odos PH balansą ir sulaiko drėgmę odoje ilgiau“, –  valymo procedūrą aiškina specialistas. 

Galiausiai patepkite veidą gaivinamuoju geliu arba riebesniu kremu – priklausomai nuo to, kiek jūsų oda yra išsausėjusi. 

„Nepamirškite ir paakių, kur ši oda pati jautriausiai ir ploniausia, todėl jai skirkite ypatingą dėmesį.  Paakių kremą galite naudoti tiek ryte, tiek vakare: jį lengvai įtapšnokite, netrindami ir nedirgindami jautrios odos“, –  pasakoja ekspertas. 

3.Gerkite daugiau vandens ir drėkinkite patalpas

Nors esame priversti didžiąją laiko dalį praleisti namuose, labai svarbu juose užtikrinti tinkamą drėgmę – patalpas nuolat vėdinti bei reguliuoti drėgmės kiekį jose. 

„Šiltuoju sezono metu mes galime drąsiai vėdinti patalpas ir nebijoti peršalimo, todėl bent kartą per dieną gerai išvėdinkite namų orą. O geriausia tai daryti ryte, prieš pradedant dieną, ir vakare, prieš einant miegoti. Taip užtikrinsite švarų ir gaivų orą visą parą. Žinoma, dirbant namuose labai praverstų oro drėkintuvas, kurį galite pasistatyti ant darbo stalo ir nuolatos jausti malonią drėgmę bei raminanti ar energizuojanti eterinių aliejų kvapą“, – sako A. Sawicki.

Tačiau vien tik išorinio drėkinimo – nepakanka. Labai svarbu drėkinti savo odą ir iš vidaus.

„Tikriausiai jau daugybę kartų esate girdėję taisyklę, jog norint turėti tobulą odą reikia gerti daug vandens. Per dieną rekomenduojama išgerti bent keturias stiklines vandens. Kad tai padaryti būtų lengviau – paskaninkite vandenį citrusinių vaisių sultimis ar šviežiomis uogomis. Tačiau negerkite daug vandens vakare ar prieš miegą, jeigu norite išvengti paakių patinimo ryte“, – pataria ekspertas.

The post 3 eksperto patarimai, kaip prižiūrėti išsausėjusią odą appeared first on Kaunieciams.lt.

Skaityti toliau
Advertisement

Rajonas

Plečiamos profilaktinio testavimo nuo COVID-19 grupės

Avatar

Paskelbta

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami profilaktinius tyrimus. Visoje šalyje profilaktinis testavimas valstybės ir atskirų savivaldybių administracijų numatytoms grupėms bus vykdomas reguliariai.
Iki šiol tokius tyrimus turėjo teisę atlikti tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu. Nuo vasario 26 d. reguliariai registruotis tyrimui dėl koronaviruso galės:
• visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
• visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
• vaistinių darbuotojai;
• muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
• profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai; 
• valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
• audinių ūkių darbuotojai;
• vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
• institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.
Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galite rasti ČIA.
Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms vykdomas periodiškai ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Tai reiškia, kad joms priklausantys asmenys gali reguliariai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat pasitikrinti antikūnų turėjimą, kurie atsiranda persirgus koronaviruso infekcija.
Be valstybės nustatytų grupių kiekvienos savivaldybės administracija profilaktiniam tyrimui gali kviesti ir papildomas gyventojų grupes. Šia galimybe jau naudojasi dalis savivaldybių, kviesdama tirtis pavėžėjimo paslaugas teikiančius asmenis, gamybos įmonių darbuotojus, savivaldybių įmonių ir kitose srityse dirbančius gyventojus. Šios grupės peržiūrimos kas savaitę ir gali būti koreguojamos pagal savivaldybės poreikius ir epidemiologinę situaciją. Savivaldybės turi teisę kiekvieną savaitę kviesti testuotis ir tuos pačius asmenis. 
Profilaktiniai tyrimai nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir atliekami asmenims, kurie:
• yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
• turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
• paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.
Tyrimai vykdomi savivaldybių mobiliuosiuose punktuose. 
Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą, telefonu ar pildant elektroninę registracijos formą (PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms) adresu https://selfreg.myhybridlab.com. Pildant elektroninę registraciją reikia turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Jei asmuo dirba įstaigoje ar įmonėje, registruojantis reikia įvesti juridinio asmens kodą.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti toliau

Miestas

Augant vilniečių mobilumui viešasis transportas kursuos dažniau

Avatar

Paskelbta

Nors ryškesnis judumo po miestą šuolis vasario pabaigoje nėra fiksuojamas, palaipsniui švelninat karantino sąlygas vilniečių mobilumas po truputį didėja. Saugumas išlieka prioritetu – dalyje maršrutų stebint išaugusius srautus nuo kovo 1 d. keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai, kad keleiviai nesibūriuotų ir autobusais bei troleibusais judėtų patogiau. Viešojo transporto kontrolė stebės srautus, kaukių dėvėjimą ir primins galiojančias taisykles.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Apsaugines veido kaukes viešajame transporte dėvėti ir toliau privaloma. Nors atvirose lauko erdvėse jos nebėra būtinos, kai šalia 2 metrų spindulio atstumu nėra kitų asmenų, tačiau kaukių nepamiršti rekomenduojama ir stotelėse. Jas svarbu dėvėti taip, kad dengtų nosį ir burną. Be to, viešajame transporte būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant, dezinfekcinio skysčio keleiviai ras kiekviename autobuse ir troleibuse. Laikykitės saugaus atstumo, ir toliau leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

„Pastarąją savaitę stebime, kad dalyje maršrutų keleivių daugėjo, piko metu išlaikyti saugius atstumus tam tikrais atvejais tapo sudėtingiau. Todėl jau nuo pirmadienio tie autobusų ir troleibusų maršrutai, kuriuose keleivių fiksuojame daugiau nei reikalauja galiojančios pandemijos taisyklės, kursuos dažniau, transporto priemonės bus talpesnės.

Keičiant karantino sąlygas ir toliau kasdien atidžiai stebėsime keleivių pasiskirstymą, viešojo transporto judėjimą planuojame pagal realius srautų duomenis. Lyginant su laikotarpiu prieš karantiną šiuo metu viešuoju transportu vis dar atliekama apie 60 proc. mažiau kelionių, vasario pradžioje šis skaičius siekė apie 65 proc.“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Nuo vasario 25 d. leidžiamas judėjimas tarp „žiedinių“ savivaldybių – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, taip pat Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio , Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių. Asmenų judėjimo tarp „nežiedinių“ savivaldybių ribojimas pratęstas iki kovo 15 d.

Nuo kovo 1 d. – nauji tvarkaraščiai

Numatyti šie viešojo transporto organizavimo pokyčiai:

• Keisis 1G, 2G, 3G, 4G, 5, 7, 10, 20, 21, 22, 23, 25, 29, 30, 32, 34, 35, 36, 43, 50, 53, 55, 59, 62, 63, 66, 68, 69, 75, 76 autobusų maršrutų ir visų troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.
• 75 maršruto autobusai ir 18 maršruto troleibusai darbo dienos rytinio ir vakarinio piko metu kursuos dažniau. 18 maršruto troleibusai dažniau kursuos ir poilsio dienomis.
• 1G, 2G, 3G maršrutų autobusai ir 17 maršruto troleibusai darbo dienomis rytinio ir vakarinio piko metu bei dienos metu kursuos dažniau.
• 5 ir 25 maršrutų autobusai dažniau kursuos darbo dienomis rytinio piko metu.
• 7, 10, 20, 21, 22, 23, 29, 30, 32, 34, 35, 36, 43, 50, 53, 55, 59, 62, 63, 66, 68, 69, 76 autobusų maršrutų tvarkaraščiai keisis, siekiant užtikrinti viešojo transporto punktualumą, maršrute atsiradus papildomoms stotelėms bei atsižvelgiant į keleivių siūlymus ir pageidavimus.
• Primenama, kad laikinai nekursuoja 65, 88, 89 maršrutų autobusai ir 3, 14, 15, 20, 21 maršrutų troleibusai.

Naujausi tvarkaraščiai nuo vasario 26 d. skelbiami www.judu.lt, programėlėse Trafi, m.Ticket, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų.

Be to, nuo kovo 1 d. 32 maršruto autobusai stos naujai įrengtose Garbės viešojo transporto stotelėse, kurią keleiviai ras Zujūnų gatvėje, Vilniaus rajono teritorijoje.

Patogesniam keleivių persėdimui 76 ir 87 maršrutų autobusai papildomai stos Ateities gatvėje esančioje Ateities viešojo transporto stotelėje, Jeruzalės gatvės kryptimi.

Skaityti toliau

Rajonas

Merai ragina šalies vadovus užtikrinti galimybes investuoti į regionų plėtrą

Avatar

Paskelbta

Lietuvos merai kreipiasi į aukščiausius šalies vadovus ragindami imtis politinės lyderystės ir leisti savivaldybėms pasinaudoti unikaliomis Europos Sąjungos (ES) suteiktomis galimybėmis investuoti į ekonomikos gaivinimą, regioninės atskirties mažinimą ir viešųjų paslaugų kokybę. Kreipimąsi dėl savivaldybių finansavimo savarankiškumo stiprinimo pasirašė ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.
Visų 60-ies Lietuvos savivaldybių vadovai trečiadienį, vasario 24 dieną, išplatino kreipimąsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę kviesdami imtis konkrečių veiksmų suteikiant savivaldybėms daugiau savarankiškumo ir įgalinant jas vykdyti regionų plėtrai būtinas investicijas.
„Laiku nesuteikus galimybių savivaldybėms pačioms investuoti, Lietuva rizikuoja prarasti didelę dalį ES lėšų, kurių pagalba galėtume mažinti regioninę atskirtį, stiprinti regionų ekonomiką, kurti palankesnę verslo aplinką ir darbo vietas, gerinti švietimo kokybę, plėtoti infrastruktūrą ir socialines paslaugas, inicijuoti išmaniuosius projektus,“ – teigia Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. 
Dabartinė savivaldybių finansinių išteklių formavimo sistema nesudaro galimybių planuoti ir įgyvendinti investicijas, nes savivaldybių savarankiškų pajamų šaltiniai yra labai riboti, o skolinimasis itin suvaržytas dėl griežtų fiskalinių taisyklių. Kyla reali grėsmė, jog savivaldybės negalės pasinaudoti ES fondų lėšomis ir nebus pajėgios įgyvendinti nei regioninių, nei individualių savivaldybių investicinių projektų.
Vyriausybei rengiant savo programos įgyvendinimo bei ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planus, merai ragina svarbiausių šalies institucijų vadovus priimti sprendimus dėl kompleksinės savivaldybių finansų sistemos reformos. Kreipimesi nurodomi trys pagrindiniai siūlymai sukurti tvarų ir skaidrų finansinį pagrindą regioninės politikos įgyvendinimui. Tai – savivaldybių pajamų formavimo peržiūra išplečiant nuosavų pajamų šaltinius ir didinant investicinį pajėgumą, savivaldybių skolinimosi ir skolos valdymo reglamentavimo peržiūra bei tvaraus finansinio instrumento savivaldybių investicijoms finansuoti sukūrimas, panaudojant ES struktūrinių fondų ar (ir) ES ekonomikos gaivinimui ir atsparumo didinimui skirtos priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility) lėšas.
Merai atkreipia dėmesį ir į tai, kad savivaldybių ekonominio savarankiškumo stiprinimas yra vienas iš šios Vyriausybės programos prioritetų. Be to, pernai Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva buvo pasirašytas Seimo politinių partijų vadovų ir Lietuvos savivaldybių merų memorandumas, kuriuo įsipareigota siekti „glaudesnės centrinės ir vietos valdžios partnerystės siekiant stiprinti Lietuvos savivaldos savarankiškumą ir atsakomybę“.
Susirūpinimą Lietuvos savivaldybių biudžetų formavimo praktika įvairiuose formatuose išreiškia ir Europos Komisija. Jos užsakymu Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) atliko ir kaip tik šiomis dienomis pristato savo rekomendacijas Lietuvai imtis esminių pokyčių savivaldybių finansų srityje.
 
Lietuvos merų kreipimasis į šalies vadovus

Parengta pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos informacijąAsociatyvi nuotr. unsplash.com

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt