Connect with us

Naujienos

Elektronines eismo įvykių deklaracijas pildė 1 iš 20 vairuotojų, šį būdą žino – kas antras

Avatar

Paskelbta

Karantino laikotarpiu atlikta apklausa parodė, kad tik 5 proc. Lietuvos žmonių jau yra pasinaudoję elektronine eismo įvykių deklaravimo sistema. Penktadalis mūsų šalies gyventojų dar nežino apie tokią galimybę. Tuo tarpu pusė Lietuvos žmonių apie elektroninį eismo įvykių deklaravimą yra girdėję, tačiau nėra šiuo nuotoliniu būdu pasinaudoję. Draudikai pastebi, kad įvykus eismo nelaimei karantino sąlygomis elektroniniu būdu pildyti eismo įvykių deklaracijas yra saugiau.

Tai parodė draudimo bendrovės užsakymu šių metų balandį atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

„Prieš penkis mėnesius pradėjo veikti elektroninė eismo įvykių deklaravimo sistema ir pusė Lietuvos žmonių apie ją jau žino. Visgi pasinaudoti šia sistema ištikus eismo nelaimei – neskuba. Skaičiai rodo, kad vienas iš dvidešimties gyventojų eismo įvykio deklaraciją pildė elektroniniu būdu“, – kalbėjo draudimo bendrovės  Žalų vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Tyrimo duomenimis, daugiausiai elektroniniu būdu eismo įvykio deklaravimui naudojosi ne jauniausi vairuotojai, kurie, kaip manoma, daugiausiai naudoja išmaniuosius įrenginius, o 45-54 metų į eismo nelaimes patekę žmonės.

Pasak V. Katilienės, skaičiai rodo, kad apsaugos nuo koronaviruso rekomendacijų nepamiršta ir atsakingiau elgiasi vyresnio amžiaus vairuotojai.

Tyrimas parodė, kad elektroniniu būdu pildyti eismo įvykių deklaracijų neketina 4 proc. mūsų šalies gyventojų. „Šis rodiklis yra nedidelis, todėl tikėtina, kad per keletą metų Lietuvos vairuotojų elgesys pasikeis ir daugiau nei pusė eismo įvykių deklaracijų bus užpildoma elektroniniu būdu“, – kalbėjo draudimo bendrovės atstovė.

Pildo skirtingais telefonais

„Po avarijos kelyje reiktų vengti tiesioginio kontakto, išlaikyti saugų atstumą ir mažiau tiesiogiai bendrauti su kitais eismo nelaimės dalyviais. Dėl šios priežasties būtų saugiau pildyti ne popierinę, o elektroninę eismo įvykio deklaraciją“, – sakė V. Katilienė.

Draudimo bendrovės atstovė pabrėžė, kad duomenis apie įvykusią eismo nelaimę galima užpildyti ir vienu, ir dviem išmaniaisiais įrenginiais, tačiau šiuo metu geriau tai daryti atskirai. „Po eismo nelaimės vairuotojai tai gali atlikti atskirai – kiekvienas savajame automobilyje, jei jo būklė yra saugi, arba lauke, išlaikant saugų atstumą. Kai vairuotojai pateikia informaciją apie įvykį, sistema jo duomenis į vieną dokumentą sujungia automatiškai“, – kalbėjo draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims.

Ji atkreipė dėmesį, kad ir elektroniniu būdu taip pat tiksliai galima užfiksuoti eismo nelaimės aplinkybes bei informaciją apie ją be jokio tiesioginio kontakto su žmonėmis perduoti draudimo bendrovėms.

Draudimo išmoką gauna greičiau

Pasak draudimo bendrovės atstovės, informacija apie įvykį deklaravus jį elektroniniu būdu draudikus pasiekia kur kas greičiau, todėl žalos reguliavimo procesas pradedamas iš karto, sutrumpėja žalos išmokėjimo laikas.

„Pildant popierines deklaracijas, eismo nelaimės kaltininkas turi informuoti apie eismo įvykį savo draudimo bendrovę. Karantino sąlygomis labai svarbu, kad pildant elektroninę deklaraciją eismo įvykį sukėlusiam asmeniui nebereikia apie nelaimę pranešti savo draudimo bendrovei – šio reikalavimo nebelieka, o nukentėjusiajam tereikia per tris dienas susisiekti su draudimo bendrove dėl tolesnio žalos atlyginimo proceso. Visi procesai vykta nuotoliniu būdu, todėl dabar tai – patikimas kelias saugoti save ir kitus“, – kalbėjo draudimo bendrovės atstovė.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atlikta šių metų balandį, jos metu buvo apklausta 1 600 įvairiose šalies vietose gyvenančių žmonių.

The post Elektronines eismo įvykių deklaracijas pildė 1 iš 20 vairuotojų, šį būdą žino – kas antras appeared first on Kaunieciams.lt.

Skaityti toliau

Rajonas

Vilniaus rajono savivaldybė ir jos įstaigos laikinai riboja gyvą asmenų aptarnavimą

Avatar

Paskelbta

Atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir į tai, kad dėl augančio Covid-19 atvejų skaičiaus Vilniaus rajono savivaldybė pateko į raudonąją zoną* bei savivaldybės teritorijoje nuo spalio 28 d. 00:00 val. iki lapkričio 11 d. 24:00 val. skelbiamas karantinas, nuo rytojaus, spalio 27 d. (antradienio) visi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos skyriai ir padaliniai, rajono seniūnijos paslaugas gyventojams teiks nuotoliniu būdu, gyvas aptarnavimas galimas tik išskirtiniais atvejais.
Siekiant apsaugoti Savivaldybės interesantus ir administracijos darbuotojus, mielai prašome gyventojų ir įmonių savo klausimus spręsti telefonu arba internetu. Įprastos gyvos konsultacijos ir gyventojų priėmimas bus ribojimas, todėl interesantai į Savivaldybės ir seniūnijų patalpas bus įleidžiami tik išskirtiniais atvejais, kai paslaugos negali būti suteiktos nuotoliniu būdu.
„Kviečiame visus gyventojus būti sąmoningiems ir suprasti prastėjančią situaciją tiek šalyje, tiek mūsų rajone. Siekiant apsaugoti darbuotojų ir gyventojų sveikatą, raginame pirmiausiai kreiptis į specialistus telefonu ir elektroniniu paštu. Kaip ir pavasarį paskelbto karantino metu, specialistai yra pasiruošę suteikti visą informaciją ir reikiamą pagalbą nuotoliniu būdu. Siekiant apriboti fizinius kontaktus, į Vilniaus rajono savivaldybę rekomenduojame atvykti tik esant neatidėliotinai būtinybei ir iš anksto susitarus. Būkime sąmoningi, jauskime socialinę atsakomybę bei laikykimės visų saugumo reikalavimų kur bebūtume“, – ragina Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, tvirtindamas, kad tik mūsų visų įdėtos pastangos padės suvaldyti koronaviruso plitimą.
Primename, kad prašymus ar raštus galite teikti el. paštu: vrsa@vrsa.lt bei pasinaudodami elektroninio pristatymo sistema https://epristatymas.post.lt/ arba siųsdami adresu Rinktinės g. 50, 09318 Vilnius.
Bendroji informacija teikiama telefonais: (8 5) 275 1990; (8 5) 275 1961; (8 5) 275 6925.
Prireikus paslaugų, jas galite užsakyti el. būdu per elektroninės valdžios vartus https://www.epaslaugos.lt/portal/. Savivaldybės teikiamų paslaugų sąrašą rasite čia.
Elektroninių paslaugų portalai administracinių paslaugų užsakymui:
MEPIS metrikacijos paslaugoms mepis.registrucentras.lt
SPIS socialinei paramai šeimai www.spis.lt
INFOSTATYBA statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros IS www.planuojustatyti.lt → Elektroninės paslaugos
Vilniaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojų kontaktus galite rasti Savivaldybės internetiniame puslapyje www.vrsa.lt > Struktūra ir kontaktai.
Dokumentus galite nuskanuoti arba nufotografuoti mobiliuoju telefonu ar kitomis priemonėmis bei prisegti kaip laiško priedą arba pateikti užsakydami paslaugą el. būdu. Taip pat teikiamus dokumentus galite pasirašyti el. parašu, pvz. čia: https://www.epaslaugos.lt/adoc/signer.
Taip pat kaip ir pavasarį paskelbto karantino metu bus galimybė prašymą ar kitą korespondenciją Savivaldybei pateikti fiziniu būdu. Atvykus į Savivaldybę (Rinktinės g. 50, Vilnius), prie 2 įėjimo tambūre bus įrengta permatoma urna. Ten pat ant rašomojo stalo rasite voką. Į voką įdėtus dokumentus įmeskite į urną. Atkreipiame dėmesį, kad prašyme turi būti būtinai nurodyti besikreipiančiojo kontaktiniai duomenys.
Visi prašymai iš urnos išimami kitą darbo dieną, peržiūrimi bei užregistruojami, o pareiškėjui prašyme nurodytu kontaktiniu el. pašto adresu arba telefono numeriu žinute išsiunčiamas prašymo registracijos numeris. Prašymo nagrinėjimo procesą galima patikrinti per Fizinių asmenų dokumentų būsenos informacinę sistemą.
Norėdami gauti papildomos informacijos, lankytojai taip pat galės skambinti 2 įėjimo tambūre esančiu telefonu, numeriu 1114.
Saugokime save ir kitus. Būkime sveiki!

*Vyriausybės nutarimu savivaldybės skirstomos į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną. Raudonoji zona laikoma pavojingiausia zona į kurią patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Raudonoje zonoje esančioms savivaldybėms reikia ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet paskelbus lokalų karantiną, taip pat reikia laikytis numatytų ribojimų viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.

Skaityti toliau

Naujienos

Lankytojų registravimas nuo pirmadienio: tvarka taikoma ir lošimo namams

Avatar

Paskelbta

1004 žvaigždžių sistemos yra tiesioginio matomo zonoje (mūsų planetos atžvilgiu) ir yra pakankamai arti mūsų, kad galėtų aptikti ne tik Žemės planetą, bet ir cheminius gyvybės Žemėje pėdsakus.

Per pastarąjį dešimtmetį astronomai atranda egzoplanetas, skriejančias aplink tolimas žvaigždes, naudodami paprastą formulę: stebėdami žvaigždę ir sulaukdami, kol ji staiga pritems. Tas pritemimas yra planetos, patenkančios tarp žvaigždės ir teleskopo, ženklas. Išanalizavus kaip keičiasi šviesa kai žvaigždė pritemsta, galima nustatyti net planetos atmosferos chemines savybes.

Tačiau šis metodas tinka tik toms planetoms, kurių orbitos nusidriekia tarp jų pačių žvaigždžių ir Žemės. Naujame tyrime mokslininkai apvertė šią formulę aukštyn kojomis ir paklausė: kurios netoliese esančios žvaigždės yra tinkamai išsidėsčiusios, kad jų galimi gyventojai pamatytų Žemės tranzitą prieš Saulę? Ar gyvybės formos tose žvaigždžių sistemose galėtų aptikti mūsų gyvybės Žemės paviršiuje ženklus? Atsakymas – taip, pasirodo, tai galioja daugeliui netoliese esančių žvaigždžių.

„Jei tenykščiai stebėtojai ieškotų mūsų, jie galėtų pamatyti biosferos ženklus mūsų planetos atmosferoje“, – sakoma Kornelio universiteto astronomės ir pagrindinės šio tyrimo autorės autorės Lisa’os Kaltenegger pranešime.

Planetos kosmose yra gana dažnas dalykas. Pirmąją egzoplanetą atradę 1992 m., šiandien astronomai jau yra aptikę 4292 patvirtintas planetas už mūsų Saulės sistemos ribų, skriejančias aplink 3 185 žvaigždes – ir prie to labiausiai prisidėjo planetas medžiojantis kosminis teleskopas „Transiting Exoplanet Survey Satellite“ (TESS).

Jameso Webbo kosminis teleskopas (JWST), kurį į orbitą ketinama iškelti 2021 m. spalio 31 d., galės dar tiksliau ištirti daugelį iš tų planetų – ir jų atmosferose galbūt aptikti tokias dujas, kaip metaną ar deguonį, kas galėtų būti laikoma gyvybės ženklais.

Bet kas būtų, jei nežemiška civilizacija turėtų savo JWST? Tyrėjai nustatė, kad 326 šviesmečių spinduliu yra 1004 žvaigždės, šalia kurių yra Žemės aptikimui tinkamų taškų. Iš jų 508 turi matymo kampus, kurie suteiktų bent 10 valandų stebėjimo langą, leidžiantį matyti kaip Žemė praskrieja tarp tos stebėjimo vietos ir Saulės – kas būtų idealios sąlygos pastebėti mūsų mažą uolinę planetą ir gyvybės ženklus jos atmosferoje.

Tyrėjai mano, kad maždaug 5 proc. iš tų 1004 žvaigždžių yra per jaunos, kad prie jų galėtų išsivystyti protinga gyvybė – net jei aplink jas skrieja planeta, kurioje yra tinkamos gyvybei sąlygos. Tačiau likę 95 proc. priklauso žvaigždžių kategorijoms, galinčioms palaikyti gyvybę milijardus metų – o tai, kaip rodo Žemės patirtis, yra pakankamai ilgas laiko tarpas, kad galėtų išsivystyti protinga gyvybė.

Dauguma sąraše esančių žvaigždžių yra tolimesniame 326 šviesmečių diapazono gale – nes artėjant prie mūsų Saulės sistemos, zona, kurioje matomas Žemės tranzitas, mažėja. Tačiau iki artimiausios žvaigždės šiame sąraše yra tik 28 šviesmečiai. Taip yra dar kelios netoliese esančios žvaigždės, kurios patenka į poziciją, kuri ištisus šimtmečius leistų stebėti Žemę. Beje, kai kurios jų yra pakankamai ryškios, kad matytųsi iš Žemės.

Dvi sąraše esančios žvaigždės turi žinomas egzoplanetas. Vos 12 šviesmečių atstumu nuo Žemės esanti raudonoji nykštukė su žinomomis egzoplanetomis – Teegardeno žvaigždė – šiuo metu nesiekia Žemės stebėjimams tinkamo kampo, tačiau remiantis dabartiniu jos judėjimo greičiu, reikiamą kampą pasieks jau 2044 m.

Pasak mokslininkų, tolesnis žingsnis turėtų būti nežemiško proto paieškų sutelkimas į tyrime aprašytąsias 1004 žvaigždes. Mokslininkai kaip ypatingai tinkamą išskiria SETI programą „Breakthrough Listening“, sukurtą nežemiškų civilizacijų komunikacinių signalų aptikimui.

Tyrimas skelbiamas moksliniame žurnale „Monthly Notices of the Royal Astronomical Society“.

Parengta pagal „Live Science“.

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kosmonautika/S-85254/straipsnis/Mokslininkai-mus-gali-stebeti-apie-1000-ateiviu-civilizaciju?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+technologijos-visos-publikacijos+%28Technologijos.lt+%C2%BB+Mokslo%2C+technologij%C5%B3+ir+%C4%AFmoni%C5%B3+naujienos%29

Skaityti toliau

Naujienos

Energetikos ministerija teikia siūlymus dėl tolimesnio SGD terminalo sąnaudų mažinimo

Avatar

Paskelbta

1004 žvaigždžių sistemos yra tiesioginio matomo zonoje (mūsų planetos atžvilgiu) ir yra pakankamai arti mūsų, kad galėtų aptikti ne tik Žemės planetą, bet ir cheminius gyvybės Žemėje pėdsakus.

Per pastarąjį dešimtmetį astronomai atranda egzoplanetas, skriejančias aplink tolimas žvaigždes, naudodami paprastą formulę: stebėdami žvaigždę ir sulaukdami, kol ji staiga pritems. Tas pritemimas yra planetos, patenkančios tarp žvaigždės ir teleskopo, ženklas. Išanalizavus kaip keičiasi šviesa kai žvaigždė pritemsta, galima nustatyti net planetos atmosferos chemines savybes.

Tačiau šis metodas tinka tik toms planetoms, kurių orbitos nusidriekia tarp jų pačių žvaigždžių ir Žemės. Naujame tyrime mokslininkai apvertė šią formulę aukštyn kojomis ir paklausė: kurios netoliese esančios žvaigždės yra tinkamai išsidėsčiusios, kad jų galimi gyventojai pamatytų Žemės tranzitą prieš Saulę? Ar gyvybės formos tose žvaigždžių sistemose galėtų aptikti mūsų gyvybės Žemės paviršiuje ženklus? Atsakymas – taip, pasirodo, tai galioja daugeliui netoliese esančių žvaigždžių.

„Jei tenykščiai stebėtojai ieškotų mūsų, jie galėtų pamatyti biosferos ženklus mūsų planetos atmosferoje“, – sakoma Kornelio universiteto astronomės ir pagrindinės šio tyrimo autorės autorės Lisa’os Kaltenegger pranešime.

Planetos kosmose yra gana dažnas dalykas. Pirmąją egzoplanetą atradę 1992 m., šiandien astronomai jau yra aptikę 4292 patvirtintas planetas už mūsų Saulės sistemos ribų, skriejančias aplink 3 185 žvaigždes – ir prie to labiausiai prisidėjo planetas medžiojantis kosminis teleskopas „Transiting Exoplanet Survey Satellite“ (TESS).

Jameso Webbo kosminis teleskopas (JWST), kurį į orbitą ketinama iškelti 2021 m. spalio 31 d., galės dar tiksliau ištirti daugelį iš tų planetų – ir jų atmosferose galbūt aptikti tokias dujas, kaip metaną ar deguonį, kas galėtų būti laikoma gyvybės ženklais.

Bet kas būtų, jei nežemiška civilizacija turėtų savo JWST? Tyrėjai nustatė, kad 326 šviesmečių spinduliu yra 1004 žvaigždės, šalia kurių yra Žemės aptikimui tinkamų taškų. Iš jų 508 turi matymo kampus, kurie suteiktų bent 10 valandų stebėjimo langą, leidžiantį matyti kaip Žemė praskrieja tarp tos stebėjimo vietos ir Saulės – kas būtų idealios sąlygos pastebėti mūsų mažą uolinę planetą ir gyvybės ženklus jos atmosferoje.

Tyrėjai mano, kad maždaug 5 proc. iš tų 1004 žvaigždžių yra per jaunos, kad prie jų galėtų išsivystyti protinga gyvybė – net jei aplink jas skrieja planeta, kurioje yra tinkamos gyvybei sąlygos. Tačiau likę 95 proc. priklauso žvaigždžių kategorijoms, galinčioms palaikyti gyvybę milijardus metų – o tai, kaip rodo Žemės patirtis, yra pakankamai ilgas laiko tarpas, kad galėtų išsivystyti protinga gyvybė.

Dauguma sąraše esančių žvaigždžių yra tolimesniame 326 šviesmečių diapazono gale – nes artėjant prie mūsų Saulės sistemos, zona, kurioje matomas Žemės tranzitas, mažėja. Tačiau iki artimiausios žvaigždės šiame sąraše yra tik 28 šviesmečiai. Taip yra dar kelios netoliese esančios žvaigždės, kurios patenka į poziciją, kuri ištisus šimtmečius leistų stebėti Žemę. Beje, kai kurios jų yra pakankamai ryškios, kad matytųsi iš Žemės.

Dvi sąraše esančios žvaigždės turi žinomas egzoplanetas. Vos 12 šviesmečių atstumu nuo Žemės esanti raudonoji nykštukė su žinomomis egzoplanetomis – Teegardeno žvaigždė – šiuo metu nesiekia Žemės stebėjimams tinkamo kampo, tačiau remiantis dabartiniu jos judėjimo greičiu, reikiamą kampą pasieks jau 2044 m.

Pasak mokslininkų, tolesnis žingsnis turėtų būti nežemiško proto paieškų sutelkimas į tyrime aprašytąsias 1004 žvaigždes. Mokslininkai kaip ypatingai tinkamą išskiria SETI programą „Breakthrough Listening“, sukurtą nežemiškų civilizacijų komunikacinių signalų aptikimui.

Tyrimas skelbiamas moksliniame žurnale „Monthly Notices of the Royal Astronomical Society“.

Parengta pagal „Live Science“.

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kosmonautika/S-85254/straipsnis/Mokslininkai-mus-gali-stebeti-apie-1000-ateiviu-civilizaciju?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+technologijos-visos-publikacijos+%28Technologijos.lt+%C2%BB+Mokslo%2C+technologij%C5%B3+ir+%C4%AFmoni%C5%B3+naujienos%29

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt