Naujienos
Siunčiate siuntas į užsienį? Turėsite apsišarvuoti kantrybe

Nors karantinas švelnėja, pašto ir logistikos paslaugų atstovai vis dar susiduria su iššūkiais ir dėl to ženkliai sulėtėjusiu tarptautinių siuntų judėjimu. AB Lietuvos paštas perspėja tuos, kurie siunčia ar planuoja siųsti į užsienį – siuntimas į daugelį šalių yra ilgesnis nei įprastai, o į kai kurias šalis kol kas net ir neįmanomas.
„Sumažėjusi transporto pasiūla, ribotos vietos lėktuvuose, atšaukti skrydžiai, griežta sienų kontrolė ir dėl to ribojamas judėjimas žemės transportu, užsienio paštų problemos – trumpesnės darbo valandos ar trumpesnė darbo savaitė, sumažėjęs personalas ir pan. – visa tai priežastys, dėl kurių stoja arba lėtėja pašto procesai visame pasaulyje ir tarptautinės siuntos keliauja gerokai ilgiau. Be to, pastebėjome ir išaugusius tarptautinių siuntų kiekius – balandį iš Lietuvos siunčiamų siuntų buvo beveik 60 proc. daugiau, lyginant su pernai metais, – sako Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. – Iš savo pusės darome viską, ką galime, kad tarptautinės siuntos visai nesustotų ir kad vėlavimas būtų kiek galima mažesnis, tačiau matome, kad artimiausiu metu, ypač labiausiai viruso paveiktose šalyse, kur siuntų srautai ir yra didžiausi, situacija dar tikrai nesikeis, todėl negalime užtikrinti siuntų pristatymo įprastu greičiu. Atsiprašome už šiuos nesklandumus ir tikimės klientų supratingumo“.
Žemiau pateikta detalesnė informacija apie siuntimą į TOP šalis ir pasikeitusius siuntų pristatymo terminus jose:
- JAV. Lyginant su pernai balandžiu, siuntos į JAV išaugo beveik 2,5 karto. Paprastai siunta pristatoma per 9 darbo dienas. Balandžio mėnesį siunta vidutiniškai pristatoma per 27 dienas. Šiomis dienomis transportavimo sąlygos dar keitėsi, todėl pristatymo terminas gali išsitęsti iki 10 savaičių.
- Jungtinė karalystė. Į šią šalį siuntų kiekis per balandį išaugo 50 proc. Įprastas siuntų pristatymo terminas 6 dienos, tačiau karantino laikotarpiu jis išsitęsė dvigubai – iki 12 dienų.
- Italija. Karantino laikotarpiu siuntos į šią šalį išaugo net 40 proc. Dėl itin sunkios situacijos šalyje siuntos pristatymas vietoje įprastų 9 dienų laikotarpio išsitęsė į 22. Tačiau tikimasi, kad artimiausiu metu situacija keisis.
- Ispanija. Joje padėtis gana panaši kaip ir Italijoje – pristatymo terminas iš 8 virto 20 dienų.
- Prancūzija. Nors siuntų kiekis kilo ne taip ženkliai kaip į kitas šalis – 18 proc., pristatymo terminas nuo įprastai 7 dienų išsitęsė iki 19.
- Rusija. Į šią šalį siuntos paprastai pristatomos per 12 dienų, karantino laikotarpiu – per 22. Situacija Rusijoje nėra aiški, todėl šis terminas taip pat gali ilgėti.
- Vokietijoje, Lenkijoje pristatymo terminas keitėsi nežymiai, prisidėjo kelios papildomos dienos – siunta pristatoma maždaug per 9 darbo dienas.
Pilną šalių sąrašą ir informaciją, ar galimas siuntimas į jas, galima rasti čia.
The post Siunčiate siuntas į užsienį? Turėsite apsišarvuoti kantrybe appeared first on Kaunieciams.lt.
Rajonas
„O samorządzie nie zapomnę…” Odszedł wieloletni dyrektor administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego Stefan Świetlikowski
Kierownictwo i pracownicy Samorządu Rejonu Wileńskiego z wielkim żalem i smutkiem żegnają Stefana Świetlikowskiego, wieloletniego dyrektora administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego.
81-letni Stefan Świetlikowski zmarł 25 lutego po walce z chorobą.
Stefan Świetlikowski urodził się 11 lipca 1939 r., w Wilnie, na Pióromoncie. W 1968 roku na Uniwersytecie Wileńskim uzyskał dyplom prawnika. W tymże roku młody prawnik objął stanowisko sekretarza odpowiedzialnego w wileńskim rejonowym komitecie wykonawczym. Pracował na tym stanowisku do 1977 roku. W 1977 r. przyjął zaproszenie do pracy w MSW. Po wyjściu na emeryturę w 1989 r. Stefan Świetlikowski wrócił do rejonu, na stanowisko głównego prawnika Rady rejonu.
W 1991 roku, wraz z z rozpuszczeniem Rady i wprowadzeniem bezpośredniego zarządzania, Radę rozpędzono, urzędników wyższego szczebla zwolniono. Po zwolnieniu z Rady S. Świetlikowski pracował we frakcji ZPL w Sejmie.
Funkcje administratora, a następnie dyrektora administracji – to ostatnie stanowiska S. Świetlikowskiego w Samorządzie Rejonu Wileńskiego, z którym pożegnał się w 2007 r.
Kierownictwo i pracownicy Samorządu Rejonu Wileńskiego składają wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłego.
www.l24.ltFot. tygodnik.lt
Miestas
Kviečiame susipažinti su sostinės istorijų tyrėjų darbais

Vilniaus miesto savivaldybė pernai metais kvietė prisidėti prie sostinės istorinio pažinimo ir sukvietė mokslininkus bei tyrėjus dalyvauti konkurse istorijos tyrėjų stipendijai gauti. Trečius metus iš eilės skiriamos stipendijos mokslininkams skatina ir toliau puoselėti Vilniaus miesto tapatybę, kviečia domėtis Vilniaus miesto istorija, taip kuriant istorinės atminties gyvybingumą.
Pernai konkurso būdu stipendijos paskirtos VšĮ „Nulinis laipsnis“ (tyrėjai dr. Tomas Grunskis, dr. Martynas Mankus ir dr. Liutauras Nekrošius), architektei doc. Giedrei Ingridai Laukaitytei-Malžinskienei bei istorikei, muziejininkei, heraldikos specialistei dr. Gabrielei Jasiūnienei.
Mokslininkai dirbo ties išskirtomis keturios prioritetinės temos: Vilniaus parkų – želdynų raida (tyrimas ir leidyba), Vilniaus didikų rezidencijos, Vilniaus vietovardžiai, Vilniaus gatvės ir aikštės (tyrimai ir aprašai) bei Totalitarizmo ženklų identifikavimas.
Kviečiame susipažinti su mokslininkų darbais.
G. Jasiūnienės tyrimas „Kilmingųjų herbai Vilniaus senamiesčio gatvėse: atraskime, pažinkime, parodykime“:
Doc. G. I. Laukaitytės-Malžinskienės tyrimas apie Vilniaus senojo miesto branduolio su istoriniais priemiesčiais želdynų tipologinės ir urbanistinės raidos charakteringus bruožus:
VšĮ „Nulinis laipsnis“ (tyrėjai dr. T. Grunskis, dr. M. Mankus ir dr. L. Nekrošius) tyrimas orientuotas į savivaldybės patvirtintą temą „Totalitarizmo ženklų identifikavimas“:
Taip pat skaitykite:
Galimi Civilinės metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugų užsakymo ir vykdymo nesklandumai
Įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Gyventojų registro modernizavimas ir susijusių elektroninių paslaugų kūrimas“, šiuo metu aktyviai modernizuojamos esamos Lietuvos Respublikos gyventojų registro funkcijos, civilinės būklės aktų… ❯❯❯
2021-02-24
„Kalba Vilnius“: kaip sutaikyti dvi barikadų puses – automobilininkus ir pėsčiuosius?
2017 m. Vilniuje pusė kelionių buvo atliekamos automobiliais, ketvirtadalis – viešuoju transportu, tiek pat – pėsčiomis, ir tik 1,5 proc. – dviračiais. 2030 m. vizija – dviračiai bus populiaresni penkiskart, viešasis transportas augs iki 30 proc., pėsčiųjų judėjimas – iki 29… ❯❯❯
2021-02-23
Vilniaus stoties teritorijos detalusis planas: atnaujinimas išsaugant vietos išskirtinumą
Kovo mėnesį visuomenei bus pristatytas daugiau kaip 30 ha teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detalusis planas, kuriuo siekiama modernizuoti ir humanizuoti teritoriją. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Vilniaus planas“ kviečia susipažinti… ❯❯❯
2021-02-22
Vilniaus Kaziuko mugės šurmulys keliasi į internetą
Kaziuko mugė niekur nedingsta – šiemet ji keičia rūbą ir saugiai visus pasitiks internete. Ir truks ne keletą dienų, o ištisus metus. Amatininkai ir ne maisto gaminių kūrėjai, norintys atidaryti savo e-parduotuvę virtualioje mugėje, kviečiami registruotis el…. ❯❯❯
2021-02-21
Nuo vasario 22 dienos – laikini eismo pokyčiai sostinės Verkių gatvėje
Pabaigus paviršinių nuotekų rekonstrukcijos darbus Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos ribose, darbai persikelia į Verkių gatvę. Rekonstruojant lietaus nuotekų kolektorių, nuo vasario 22 dienos iki kovo 31 dienos įsigalioja laikini eismo ribojimai Verkių gatvės atkarpoje tarp… ❯❯❯
2021-02-20
Vilniuje plečiama senjorų vakcinacija ir profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybės
Vilniuje nuo šiandien įsibėgėja senjorų vakcinacija, o Vyriausybei pradėjus laisvinti karantino suvaržymus, sostinė siūlo papildomoms grupėms pasinaudoti nemokamų profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybe. Senjorų skiepijimas (visą informaciją apie vakcinaciją Vilniaus… ❯❯❯
2021-02-17
Rajonas
Plečiamos profilaktinio testavimo nuo COVID-19 grupės

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami profilaktinius tyrimus. Visoje šalyje profilaktinis testavimas valstybės ir atskirų savivaldybių administracijų numatytoms grupėms bus vykdomas reguliariai.
Iki šiol tokius tyrimus turėjo teisę atlikti tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu. Nuo vasario 26 d. reguliariai registruotis tyrimui dėl koronaviruso galės:
• visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
• visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
• vaistinių darbuotojai;
• muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
• profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
• valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
• audinių ūkių darbuotojai;
• vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
• institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.
Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galite rasti ČIA.
Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms vykdomas periodiškai ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Tai reiškia, kad joms priklausantys asmenys gali reguliariai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat pasitikrinti antikūnų turėjimą, kurie atsiranda persirgus koronaviruso infekcija.
Be valstybės nustatytų grupių kiekvienos savivaldybės administracija profilaktiniam tyrimui gali kviesti ir papildomas gyventojų grupes. Šia galimybe jau naudojasi dalis savivaldybių, kviesdama tirtis pavėžėjimo paslaugas teikiančius asmenis, gamybos įmonių darbuotojus, savivaldybių įmonių ir kitose srityse dirbančius gyventojus. Šios grupės peržiūrimos kas savaitę ir gali būti koreguojamos pagal savivaldybės poreikius ir epidemiologinę situaciją. Savivaldybės turi teisę kiekvieną savaitę kviesti testuotis ir tuos pačius asmenis.
Profilaktiniai tyrimai nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir atliekami asmenims, kurie:
• yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
• turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
• paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.
Tyrimai vykdomi savivaldybių mobiliuosiuose punktuose.
Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą, telefonu ar pildant elektroninę registracijos formą (PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms) adresu https://selfreg.myhybridlab.com. Pildant elektroninę registraciją reikia turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Jei asmuo dirba įstaigoje ar įmonėje, registruojantis reikia įvesti juridinio asmens kodą.
SAM Spaudos tarnyba
-
Miestasprieš 1 sav.
Vilnius pirmasis šalyje atveria mokyklą kontaktiniam ugdymui
-
Miestasprieš 1 sav.
Vilnius pradeda vakcinacijos informacinę kampaniją „Pasiraitokime rankoves“
-
Rajonasprieš 1 sav.
49 miejsce Karola Dąbrowskiego na biatlonowych mistrzostwach świata w Słowenii
-
Miestasprieš 1 sav.
Vasario 16-osios proga kviečia rašyti laišką istorijai: savo pašto dėžutę turės ir Jonas Basanavičius
-
Rajonasprieš 2 sav.
„Lietuvą kuriu aš… mano pažadas Lietuvai“
-
Rajonasprieš 2 sav.
Tydzień bezpieczniejszego korzystania z internetu w gimnazjum w Zujunach
-
Rajonasprieš 2 sav.
Pasieniečiai sveikina su Vasario 16-ąja
-
Miestasprieš 1 sav.
Vilniuje plečiama senjorų vakcinacija ir profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybės