Connect with us

Naujienos

Vaikai tampa vis drąsesni: apie patiriamą smurtą namuose nepilnamečiai praneša patys

Avatar

Paskelbta

Kauno mieste, karantino laikotarpiui tęsiantis, pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje sulaukiama vis daugiau. Apie prieš vaikus smurtaujančius asmenis praneša ne tik patys nepilnamečiai, bet ir ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigų atstovai, neabejingi lieka ir kaimynai.

Daugiau laiko namie – didesnė tikimybė patirti smurtą

„Šiuo metu, kai vaikai vis dar mokosi nuotoliniu būdu namuose, jiems atsiranda ne tik daugiau galimybių praleisti laiką su artimaisiais, bet ir kyla didesnė rizika patirti tėvų smurtą. Dažniausiai nesutarimai tarp vaikų ir suaugusiųjų atsiranda dėl tėvų piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais, suaugusiųjų tarpusavio konfliktų, į kuriuos įtraukiami ir nepilnamečiai, nesutarimai šeimoje kyla ir dėl bendros tvarkos, drausmės nesilaikymo.

Liūdna, kai nepasitenkinimą keliančios situacijos sprendžiamos ne pokalbių ir kompromisų ieškojimo forma, o į pagalbą pasitelkiant kumščius ar kitas neefektyvias drausminimo priemones, – vardija Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

Jos teigimu, pastarąjį mėnesį Kauno miesto VTAS specialistai gavo kelis pranešimus iš ugdymo įstaigų darbuotojų apie vaikų patiriamą smurtą namuose. Dėl šių įvykių pedagogus informavo patys nepilnamečiai, norėdami išsakyti savo baimes ir problemas patikimiems asmenims.

Į kiekvieną minėtą atvejį vaiko teisių apsaugos specialistai reagavo vykdami į nurodytos šeimos namus, kalbėdamiesi tiek su tėvais, tiek su pačiais vaikais, vertindami vaiko situaciją šeimoje ir ieškodami sprendimų, kurie apsaugotų ne tik nepilnamečius, bet ir suteiktų reikiamą pagalbą visiems šeimos nariams.

Kaimynai taip pat tapo pastabesni gyvenančių šalia bėdoms

„Dėl galimai pažeidžiamų vaiko teisių gauname vis daugiau pranešimų ir iš kaimynų. Daugiau laiko namuose praleidžiantys žmonės susikoncentruoja ne tik į savo šeimos gerovę, bet nelieka abejingi ir už jų būsto sienų ar langų matomiems ir girdimiems barniams, ašaroms, pagalbos šauksmui. Labai vertiname žmonių atsakomybę ir pilietiškumą padėti kenčiantiems vaikams ir pranešti reikšmingą informaciją mums“, – teigia A. Vežbavičiūtė.

Remiantis Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos duomenimis, Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriuje per kelių mėnesių laikotarpį – nuo 2020 m. sausio 1 d. iki 2020 m. gegužės 29 d. – buvo užfiksuoti 68 pranešimai dėl galimo smurto prieš vaiką.

Apie didžiąją dalį šių pranešimų informaciją vaiko teisių gynėjams perdavė policijos pareigūnai, ugdymo įstaigų bei sveikatos priežiūros atstovai, socialinių paslaugų centro darbuotojai.

Pagal naująjį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (Tarnyba) ir Lietuvos policijos bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo siekiama efektyviau užtikrinti visą parą veikiančią vaiko teisių apsaugą ir pagalbą vaikui dėl galimai patiriamo smurto, Tarnyba įsipareigoja, kad jos specialistai nedelsdami, bet ne vėliau kaip per 1 valandą nuo pranešimo apie realų pavojų vaiko saugumui, sveikatai ar gyvybei gavimo, nuvyksta į vaiko buvimo (radimo) vietą ir imasi veiksmų, nustatytų Vaiko situacijos vertinimo tvarkos apraše.

The post Vaikai tampa vis drąsesni: apie patiriamą smurtą namuose nepilnamečiai praneša patys appeared first on Kaunieciams.lt.

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

„Kalba Vilnius“ tinklalaidė: kova su COVID-19 Vilniuje

Avatar

Paskelbta

Kaip jaučiasi gydytojai per pandemiją? Kiek žmonių dirba su COVID testavimu Vilniuje? Kiek laisvų lovų, skirtų COVID ligoniams, šiuo metu yra sostinėje? Kada pasveiks Vilnius?

Visos šios temos ir dar daugiau – tiesiai iš keturių pašnekovų lūpų, kurie dabar savo visą darbinį laiką skiria kovai su COVID Vilniuje. Paklausykite naujo tinklalaidės „Kalba Vilnius“ epizodo:
Youtube:

Spotify: https://spoti.fi/3nQTScq.

Skaityti toliau

Miestas

Kalio jodido tablečių dalijimas vilniečiams pratęstas iki sausio 31 d.

Avatar

Paskelbta

Kalio jodido tablečių dalijimas vilniečiams pratęstas iki sausio 31 d.

Apie 62 proc. vilniečių jau atsėmė nemokamai vaistinėse dalijamas kalio jodido tabletes. Vilniaus savivaldybė jų dalijimą pratęs dar iki sausio 31 dienos. Jodo tabletės skirtos apsaugoti skydliaukę nuo galimo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio, tad jų nereiktų vartoti be reikalo, svarbu vadovautis kartu išduodamomis instrukcijomis.

Iki šiol tablečių neatsiėmę vilniečiai, arba iki 2021 m. naujai deklaravę savo gyvenamąją vietą sostinėje, kviečiami suskubti ir atsiimti prevenciškai dalijamus preparatus per sausį. Elektroniniai receptai išrašyti automatiškai, todėl į gydymo įstaigas eiti nereikia. Ir gruodžio mėnesį savo gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravę gyventojai jau gali atsiimti jodo tabletes vaistinėse.

Primename, kad tabletės dalijamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kartu su kalio jodido tabletėmis gyventojai gauna vartojimo instrukciją lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis.

Esant karantinui, kurio taisyklių reikia laikytis, Vilniaus miesto savivaldybė siūlo kalio jodidą atsiimti vykstant į vaistinę kitų būtinųjų dalykų, planuojant apsilankymą, kad būtų išlaikyti saugumo reikalavimai.

Daugiau informacijos jodas.vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus parkų takai žiemą prižiūrimi kitaip nei miesto šaligatviai

Avatar

Paskelbta

Gražiausių miesto parkų – Vingio, Bernardinų sodo, Lukiškių ir Sapiegų – lankytojai turbūt jau atkreipė dėmesį, kad takai juose žiemos laikotarpiu prižiūrimi kitokia tvarka nei miesto šaligatviai.

Įprastai, esant nedideliam snygiui ir minusinei temperatūrai, leidžiama ant takų iškritusį sniegą sutrypti. Susiformuoja kietas sniego dangos paviršius, kuriuo saugu vaikščioti taip kaip ir asfaltuota ar grunto danga. Sningant smarkiau takai valomi, bet nebarstomi, jeigu yra minusinė temperatūra. Tokiais takais patogu ne tik vaikščioti, bet ir šliuožti slidėmis ar tempti rogutes.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kai temperatūra tampa pliusinė, sniegas tirpsta, tokie takai darosi slidūs, tad jie pabarstomi smėliu ar smėlio ir druskos mišiniu tose vietose, kur arti nėra augmenijos. Pirmiausiai barstomos slidžios įkalnės, o kur būtina, ir lygūs takai.

Vingio parke vienas 1,5 km takas skirtas tik slidininkams, kuris nevalomas, nebarstomas, o smarkiau sningant tik paspaudžiamas specialia technika, kad slidininkams būtų patogu čiuožti „eglute“.

Klasikinio čiuožimo slidžių trasos Vingio parke yra padarytos šalia takų ir miško teritorijoje. Tie, kurie nori bėgioti ar vaikščioti stabiliau, nuo Geležinio Vilko gatvės iki Žvėryno pėsčiųjų tilto gali naudotis neužšąlančiu asfalto keliu ir taku.

Panašus takų priežiūros principas taikomas ir kituose miesto parkuose – Bernardinų, Lukiškių, Sapiegų. Takai šiuose parkuose nebarstomi druskos ar smėlio ir druskos mišiniu, kad nebūtų pakenkta parko medžiams ir kitiems augalams. Priklausomai nuo sniego intensyvumo takai valomi, slidžios vietos gali būti pabarstomos smėliu ar specialia smulkia skalda.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt