Connect with us

Naujienos

„Amazon“ dirbusi lietuvė: pasakodami apie blogas patirtis žmonės dažnai persistengia

Avatar

Paskelbta

Apie darbą stambiausiose pasaulio įmonėse sklando daugybė gandų. Kartais taip siekiama sumenkinti jų vardą ar kurti intrigas, tačiau kitais atvejais buvusių darbuotojų liudijimai byloja apie itin nepavydėtinas patirtis. Tad kokia gi tiesa?

Skaitant straipsnius apie siaubingas darbo sąlygas įvairiose įmonėse verta turėti omenyje, kad vieno žmogaus patirtis atspindi tik labai mažą dalelę viso to vidinio gyvenimo, kuris verda fabrikuose, ofisuose ar prekių paskirstymo punktuose.

Apie savo patirtį dirbant „Amazon“ sandėlyje sutiko papasakoti anonime norėjusi likti skaitytoja. Merginos duomenys redakcijai žinomi.

Kokioje šalyje dirbote ir kokios buvo jūsų pareigos?

Dirbau Jungtinėje Karalystėje, miesto neminėsiu. Mano atliekamos užduotys buvo surinkti prekes, jas supakuoti, skenuoti, išvežioti ir sukrauti reikiamose vietose. Taip pat tekdavo naujai atvežtas prekes registruoti sistemoje, priskirti naują arba jau esamą vietovę (kur jos bus gabenamos), atlaisvinti patalpas perkeliant daiktus iš vienos vietos į kitą.

Ten yra ir kitokių pareigų, tačiau aš jau nebespėjau sudalyvauti apmokymuose  – dirbau vos kelis mėnesius.

Apibūdinkite savo darbo dieną: kada tekdavo keltis ir kiek valandų dirbti? Kokio ilgumo pietų pertrauka ir ar buvo leidžiamos kokios kitos pertraukos?

Keldavausi šeštą ryte, man tai atrodo gana įprastas laikas. Dirbau 9 su puse valandos, keturis kartus per savaitę. Esu turėjusi dvi papildomas dienas viršvalandžių, tais atvejais teko dirbti nuo pusės aštuonių iki šeštos vakaro.

Pertraukos per dieną būna trys: 15 minučių (apmokama) 10 ryte, 30 minučių (neapmokama) 12:30 ir 15 minučių (apmokama). Pertraukų metu buvo galima išeiti į lauką arba būti bufete – ten turėjome šaldytuvus, mikrobangų krosneles, vienkartinius įrankius valgymui, užkandžių aparatus (jie buvo mokami) ir gėrimų aparatus – kava, arbata, karštas šokoladas ar sriuba nemokami.

Rytinės pertraukos metu atvykdavo autobusiukas, jame pardavinėdavo maistą. Papildomos pertraukos nebuvo leidžiamos, nebent laimėdavai papildomas 10 minučių: kiekvieną rytą atsitiktinai išrinktas žmogus sukdavo laimės ratą, kuriame būdavo įvairūs prizai. Tarp užduočių, kurias tą dieną turėjai atlikti, turėdavai 10 minučių laiko tarpą per kurį galėjai apsirūpinti priemonėmis (vokais, tušinukais ir t. t.), išmesti šiukšles ar nueiti į tualetą, tačiau buvo rekomenduotina tų minučių neviršyti ir jomis nepiktnaudžiauti.

Ar buvote patenkinta darbo sąlygomis ir grįžtumėte ten dirbti dar kartą?

Darbo sąlygomis buvau visai patenkinta. Neplanavau likti ilgam, o atvykau dirbti piko metu (prieš šventes, Helovyną ir Šv. Kalėdas), todėl gana linksma buvo. Pavyzdžiui, buvo organizuojami konkursai: baisiausia kepurė, gražiausias kalėdinis megztinis, bingo ir panašiai. Prizai įvairūs: nuo pliušinio žaislo ar saldainių iki „Amazon“ kupono.

Šiek tiek nepatiko nežinomybė – nebuvo aišku, kiek ten dirbsi ir kada gausi laiškelį, kad kita savaitė jau paskutinė. Įsidarbinau per agentūrą, todėl po piko tiek daug žmonių nebereikia ir juos atleidžia. Pastovų, ilgalaikį kontraktą su „Amazon“ sudaryti yra gana sudėtinga, nes atsižvelgiama į viską: lankomumą, elgesį, kitus rodiklius.

Grįžti galėčiau nebent trumpam – jei labai reikėtų greitai užsidirbti.

Kokie buvo santykiai tarp darbuotojų? Ar yra tekę įsivelti į kokius nors konfliktus ir kaip jie buvo sprendžiami?

Kiti darbuotojai man visi buvo malonūs, pati į jokį ginčą nebuvau įsivėlusi, tačiau yra tekę girdėti, kad kai kurie darbuotojai įžeidinėjo tamsesnės odos kolegas. Jie gavo griežčiausią įspėjimą, po kurio padarius ką nors panašaus esi atleidžiamas.

Konfliktai buvo sprendžiami greitai, apie incidentus pranešama komandų vadovams, jei jiems nepavyksta ko nors išsiaiškinti, kviečiamas aukštesnėse pareigose esantis asmuo. Darbovietėje buvo prašoma visų kalbėti angliškai, o gimtąja kalba šnekėti galima tik tada, kai aplink nėra žmonių, kurie jos nesuprastų.

The post „Amazon“ dirbusi lietuvė: pasakodami apie blogas patirtis žmonės dažnai persistengia appeared first on Kaunieciams.lt.

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: poliklinikos pamažu atsiveria pacientų vizitams

Avatar

Paskelbta

Vilniuje, kaip ir visoje Lietuvoje, pastarosiomis savaitėmis sumažėjus užsikrėtimų COVID-19 skaičiui, ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikėjai rengia atsargias schemas sugrįžimui prie įprasto darbo organizavimo.

Stacionarinės paslaugos

COVID-19 gydymui deleguota Vilniaus miesto klinikinė ligoninė (VMKL), pagal susitarimą su koronaviruso gydymą Vilniaus regione koordinuojančiomis Santaros klinikomis, sprendimą dėl dalies paslaugų sugrąžinimo atidėjo iki ateinančio trečiadienio – sausio 27 d. Jau kelios dienos visi į VMKL siunčiami pacientai guldomi Antakalnio g. 124 esančiame padalinyje. Šiuo metu abiejuose VMKL padaliniuose hospitalizuota iš viso 173 pacientų, tai yra užimta apie 56 proc. vietų. Maždaug pusė vietų užimta ir reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose.

Preliminariai susitarta, kad nuo gruodžio pradžios neveikiantys Antakalnio g. 57 esantys skyriai (Dienos chirurgijos skyrius, Abdominalinės chirurgijos ir urologijos skyrius, Kraujagyslių chirurgijos skyrius, naujas Izoliacinis skyrius, kur bus guldomi skubios pagalbos atvykę, bet PGR testo neturintys pacientai, taip pat – Priėmimo skyrius), dirbti vėl galės pradėti, kai Antakalnio g. 124 COVID-19 skyriuose nuolat turės ne mažesnį nei dviejų trečdalių laisvų vietų rezervą.

„Koronavirusu sergančius žmones gydantys medikai teigia, kad dauguma pacientų, dabar gydomų stacionariniuose skyriuose, yra tikrai labai sunkūs ligoniai. Taigi skubėti keisti šiandienės tvarkos neskubama“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Ambulatorinės paslaugos

Daugelis poliklinikų planuoja nuo vasario pradžios padidinti kontaktinių paslaugų prieinamumą pacientams. Bet ir šiandien asmens sveikatos priežiūros paslaugos jau teikiamos ne tik nuotolinių konsultacijų, bet ir tiesioginio kontakto būdu. Sveikatos priežiūros specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, priima sprendimą dėl paslaugų teikimo būdo, labiausiai atitinkančio paciento interesus.
Antakalnio ir Karoliniškių poliklinikose ambulatorinių paslaugų teikimas visa apimtimi atnaujintas jau šiuo metu. Pacientai raginami neatidėliodami kreiptis dėl sveikatos paslaugų – jie gaus visas kaip įprastai – ne karantino metu – teikiamas paslaugas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad gyventojai, patiriantys koronaviruso pandemijos sukeltą stresą, nerimą bei išgyvenantys kitas sudėtingas gyvenimiškas situacijas, gali kreiptis į psichikos sveikatos centrus, prie kurių yra prisiregistravę arba priregistruoti šeimos gydytojo paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras visa apimtimi teikia visas ambulatorines paslaugas: psichiatro II lygio konsultacijas, dienos stacionaro paslaugas, psichosocialinės reabilitacijos paslaugas. Paslaugos teikiamos daugiausia kontaktiniu būdu, dalis pakartotinių ambulatorinių konsultacijų teikiama ir nuotoliniu būdu.

Gyventojai raginami nedelsti ir prireikus būtinai kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas dėl paslaugų suteikimo. Paslaugos yra teikiamos laikantis visų epidemiologinių rekomendacijų ir yra saugios.

Vakcinacija

Kitą savaitę Vilnius gaus 4134 vakcinas. Toliau bus skiepijami sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai (dalis jų gaus privalomą antrą skiepą) ir Sveikatos apsaugos ministerijos papildyta socialinių paslaugų teikėjų ir gavėjų grupė, kuri buvo pradėta skiepyti praėjusią savaitę – socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai, socialinės globos įstaigų gyventojai.
Į prioritetines grupes įrašyti ir socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai, kurie vyksta į COVID-19 ligos židinius, valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojai, tiesiogiai dirbantys ir/ar besilankantys šeimose, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai ir asmenys, socialinių paslaugų įstaigoje vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės. Taip pat bus skiepijami savivaldybių vairuotojai, kurie veža gyventojus į mobiliuosius punktus ir/ar pervežinėja sergančius COVID-19.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kol Lietuvos gaunami vakcinų kiekiai nėra išaugę, vakcinacija Vilniuje ir toliau bus atliekama nesteigiant papildomų skiepijimo vietų. Šiuo metu pareiga yra deleguota keturioms didžiosioms poliklinikoms: Antakalnio, Centro, Karoliniškių ir Šeškinės. Atsiradus poreikiui, į procesą būtų galima įjungti ir kitas poliklinikas. Jau dabar veikia ir mobilios komandos, kurios vyksta į slaugos bei globos namus. Tuo tarpu visuotiniam vakcinavimui, be minėtų poliklinikų, yra numatytos ir kitos galimos vietos, tarp jų yra ir savivaldybės pastatas, ir gyventojų vakcinacija mobiliuosiuose punktuose, dalį jų tinkamai pritaikant šiai procedūrai.

Vilniečiai šiandien neturėtų rūpintis dėl registracijos skiepijimuisi. Gyventojų skiepijimosi tvarka bus paskelbta vėliau, kai bus baigiama vakcinuoti Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytas prioritetines grupes.

Skaityti toliau

Rajonas

Zdalne spotkanie z mieszkańcami Niemenczyna

Avatar

Paskelbta

26 stycznia (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców Niemenczyna uczestniczyć w zdalnym spotkaniu, podczas którego zostaną omówione ceny ogrzewania. Przedstawiciele Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego oraz ZSA „Nemenčinės komunalininkas” odpowiedzą na Państwa pytania.
Podczas spotkania na platformie Zoom zostaną przedstawione informacje o cenach ogrzewania, a także funduszu wsparcia bloków wielomieszkaniowych oraz renowacji. Następnie odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do aktywnego udziału. Przewidywany czas trwania spotkania – 2 godziny.
Link do spotkania zdalnego:https://zoom.us/j/99752849558?pwd=dERrUWpNOW4ydlc2OERZY0FZOWlCdz09

Skaityti toliau

Rajonas

2021 m. sausio 29 d. tarybos posėdžio darbotvarkė. Tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu

Avatar

Paskelbta

Atsižvelgiant į tai, kad Vilniaus rajone paskelbtas karantino režimas, š. m. sausio 29 d., 10 val., Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu. Vilniaus rajono gyventojai turės galimybę stebėti transliaciją realiuoju laiku VRSA YouTube kanale.
Kaip ir įprasta, su visais sausio 29 d. Tarybos posėdžio sprendimų projektais, galima susipažinti tinklalapyje www.vrsa.lt > Teisinė informacija > Teisės aktai ir aktų projektai.
2021 m. sausio 29 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė
Tarybos posėdžio pradžia numatyta 10 val. Klausimų svarstymo laikas gali skirtis nuo laiko, nurodyto darbotvarkėje, todėl Tarybos posėdį kviečiame stebėti nuo jo pradžios.
VRSA YouTube kanalas

Komitetai vyks nuotoliniu būdu. Komitetų tvarkaraštis:
2021.01.26
13.00 Teisėtvarkos ir savivaldos plėtros komitetas;
14.00 Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komitetas;

2021.01.27
10.00 Kaimo, vietinio ūkio ir teritorijos planavimo komitetas;
14.00 Ekonomikos ir finansų komitetas;
15.00 Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komitetas;

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt