Connect with us

Rajonas

Kantriai išlaukus iškilmingai atidarytas Vilniaus rajono sporto mokyklos administracinis pastatas

Avatar

Paskelbta

Vilniaus rajono sportininkai gali džiaugtis dar viena pergale – šiandien, spalio 2 d., Vilniaus rajono Nemenčinės mieste įsikūrusios Vilniaus rajono sporto mokyklos administracija, treneriai bei jaunieji sportininkai sveikinti su, kiek daugiau nei prieš mėnesį, įvykusiomis įkurtuvėmis naujos statybos Sporto mokyklos administraciniame pastate (Kalno g. 16B, Nemenčinės m., Vilniaus r.).
Pasveikinti ne tik Vilniaus rajono sporto mokyklos bendruomenę, bet ir visus Nemenčinės miesto gyventojus su džiugiomis ir ilgai lauktomis naujienomis atvyko būrys gerbiamų svečių: vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero pavaduotojas Robert Komarovski, projekto rangovo UAB „Giresta“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo, Statybos ir Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus atstovai, Nemenčinės ir Nemenčinės miesto seniūnai, švietimo ir kultūros įstaigų atstovai. Pasidžiaugti jauniesiems sportininkams ir visai sporto sričiai itin svarbiu projektu atvyko ir Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Remigijus Arlauskas, Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas, biatlonininkai Karolis Dombrovskis bei Diana Rasimovič.
„Džiugu jus čia matyti taip mums svarbią ir ilgai lauktą akimirką – Sporto mokyklos administracinio pastato atidarymo progą. Šios dienos ypač laukė žiemos sportų atstovai, kurie dabar turi geras sąlygas treniruotėms ir tikiuosi jos dar pagėrės gruodžio mėnesį, kai bus baigti riedslidžių trasos įrengimo darbai. Čia mes ne tik saugiai treniruosimės, bet galėsime vykdyti respublikines, Baltijos šalių taurės biatlono ir slidinėjimo varžybas. Noriu savo, administracijos, pedagogų ir sportininkų vardu padėkoti už šią gražią dovaną dabartinei Vyriausybei, Vilniaus rajono savivaldybės vadovams, be kurių pastangų ir darbo gauti valstybės finansavimą administracinio pastato statybai dar liktų svajone. Daug pastangų mūsų svajonės išsipildymui įdėjo rangovai, UAB „Eiresta“, nuoširdžiai dėkojame Jums“, – padėkos žodžių negailėjo Vilniaus rajono sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski.
„Tikiuosi, šis pastatas bus ne tik Sporto mokyklos administracijos būstinė, bet taps sportuojančių nemenčiniečių ir aplinkinių gyventojų traukos centru, kuriame vaikai ir suaugę suras įdomią laisvalaikio praleidimo formą“, – pridūrė Sporto mokyklos direktorius.
„Nuoširdžiai visus sveikinu ir džiaugiuosi, kad atsirado naujas projektas, kuris tarnaus Jums ir tikiu, kad prisidės ir pagelbės siekiant gerų rezultatų ir laimėjimų. Mielas jaunime, linkiu Jums daug džiaugsmo iš pasiekimų, nesustokite ir drąsiai siekite dar didesnių aukštumų. Esate mūsų rajono pasididžiavimas! Visų Vilniaus rajono gyventojų vardu dėkoju Jums, kad garbingai atstovaujate rajonui šalies ir tarptautinėse varžybose. Jus parengusiems pedagogams dėkoju už mūsų jaunimui skirtą laiką, kantrybę ir gebėjimą įskiepyti mūsų jaunuomenei meilę tam, ką daro ir moka geriausiai. Tikiu, kad nepritrūksite motyvacijos siekti savo asmeninių pergalių šiame gražiame ir moderniame pastate“, – sveikindama sporto mokyklos bendruomenę ir Vilniaus rajoną garsinančius sportininkus sakė merė M. Rekst.
Vilniaus rajono merė taip pat pasidžiaugė, kad Vilniaus rajono savivaldybė pastaraisiais metais įgyvendino daug puikių su sportine veikla susijusių projektų, kad rajono vaikai Vilniaus rajono sporto mokyklą gali lankyti nemokamai.
„Vilniaus rajono savivaldybė, organizuodama sporto veiklą, didelį dėmesį skiria fizinio aktyvumo paslaugų prieinamumui kuo didesniam rajono gyventojų skaičiui. Daugelyje Vilniaus rajono seniūnijų yra sukurta sporto infrastruktūra, tad gyventojai turi galimybes užsiimti fiziniu aktyvumu. Vilniaus rajone yra įrengti 34 sporto aikštynai, 4 sporto salės, 9 treniruoklių salės. Tačiau ties pasiektais rezultatais jokiu būdu nesustojame ir tęsiame infrastruktūros plėtros darbus ir ambicingus projektus“, – sakė merė M. Rekst. 
„Gerbiamieji, šiandien tikrai išskirtinė diena Nemenčinei, Vilniaus rajonui ir visai Lietuvai. Labai norėčiau pasidžiaugti, kad Sporto mokykla, pradėjusi veikti prieš 16 metų tikrai mistinėmis sąlygomis, įgavo savo pavidalą. Jos veiklos istorija prasidėjo, kai Vilniaus rajone atsirado sportininkas, tikras entuziastas, kuris traukė prie savęs jaunimą ir savo jėgomis pradėjo vystyti įvairias sporto šakas mūsų rajone. Šiandien, Lietuvos policijos dieną, atidaromas sporto mokyklos administracinis pastatas ir tai mums politikams irgi didelis džiaugsmas, nes jaunimas sportuoja, o neužsiima veiklomis, dėl kurių reikėtų tam tikrų tarnybų intervencijų. Noriu palinkėti Nemenčinės sporto mokyklai toliau plėtotis, vystytis, kad ji garsėtų ne tik mūsų rajone, bet ir kad išeitų į plačius vandenis. Išskirtinius padėkos žodžius norėčiau tarti Sporto mokyklos direktoriui, žmogui, kuris turi svajonę ir kuris tos svajonės nepaleidžia per visą gyvenimą. Dabar sportininkai ir jų treneriai turės puikias sąlygas, belieka tik palinkėti jums sėkmės“, – su naujų sporto mokyklos patalpų atidarymu pasveikino vidaus reikalų ministre R. Tamašunienė.
Lietuvos biatlono federacijos prezidentas A. Daugirdas sveikindamas ir dėkodamas Savivaldybei ir visiems prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo, Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst už nuopelnus Lietuvos biatlonui įteikė medalį.
Besidžiaugdami nauju projektu jaunieji sportininkai svečiams surengė nuotaikingą, garsių aplodismentų sulaukusį muzikinį–sportinį pasirodymą.
Perkirpus simbolinę naujojo administracinio sporto mokyklos pastato juostą, Nemenčinės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Arūnas Kesilis pašventino, o Vilniaus rajono sporto mokyklos direktorius M. Kačanovski aprodė susirinkusiems naujas patalpas.
 
Biatlono šaudykla, naujas sporto mokyklos pastatas – anaiptol ne pabaiga
„Prieš kiek daugiau nei trejus metus iškilmingai sporto bendruomenei pristatyta Vilniaus rajono sporto mokyklos biatlono šaudykla, šiandien oficialiai atidarytas sporto mokyklos administracinis pastatas ir dar iki š. m. gruodžio 15 d. bus išasfaltuota biatlono riedučių trasa – tai milžiniškas, svarbus ir sportininkų susižavėjimo sulaukęs trijų etapų projektas“, – džiaugsmo neslėpdamas sakė Vilniaus rajono sporto mokyklos direktorius M. Kačanovski.
Nuo šių metų rugsėjo pradžios šiuolaikiškame, naujame dviejų su cokoliniu aukštų pastate, kurio bendras plotas 745 kv. m., įsikūrusi Vilniaus rajono sporto mokykla stebina iš daugelių perspektyvų – čia vyks ne tik profesionalaus sporto treniruotės, visi norintys Nemenčinės miesto gyventojai bei svečiai išsinuomoję inventorių galės aktyviai praleisti laisvalaikį, o atvykstantys biatlono mėgėjai iš užsienio varžyboms ar stovykloms galės apsistoti įrengtose apgyvendinimo kambariuose.
Cokoliniame sporto mokyklos aukšte yra pagrindinis įėjimas lankytojams, čia įrengtos slidžių serviso patalpos, saugyklos slidėms, riedučiams, dviračiams, seifas biatlono ginklams ir amunicijai. Taip pat, neužilgo čia bus įkurtas ir sporto inventoriaus nuomos punktas, kur kiekvienas norintysis pagal nustatytus tarifus galėtų išsinuomoti dviratį, riedučius, o žiemą – slides.
Pirmame aukšte įsikūrė mokyklos administracija. Čia įrengti specializuoti kabinetai treneriams bei funkcionali konferencijų salė. Antrame aukšte – trumpalaikio sportininkų apgyvendinimo kambariai, virtuvėlė, šaldytuvai, skalbykla, dušai, persirengimo ir poilsio kambariai.
I projekto etapo – 2017 m. rudenį atidaryto Vilniaus rajono sporto mokyklos biatlono šaudyklos vertė sudarė 340 tūkst. Eur. Projektą finansavo Vilniaus rajono savivaldybė.
II etapo, t. y. Vilniaus rajono sporto mokyklos administracinio pastato statybų vertė – 800 tūkst. Eur, iš kurių 549 tūkst. Eur – valstybės investicijų programos lėšos, likusi 251 tūkst. Eur dalis – Savivaldybės biudžeto lėšos.
III etapo – biatlono riedučių trasos asfaltavimas finansuojamas iš valstybės lėšų, skirta 250 tūkst. Eur.
 
Daugiau informacijos apie Vilniaus rajono sporto mokyklą ir jaunųjų sportininkų pasiekimus kviečiame skaityti: http://www.sportomokykla.lt/?cat=1&lang=lt 

Nuotr. vrsa.lt

Rajonas

Nauja paslauga Lietuvoje – Įvaikinimo ir globos skambučių linija

Avatar

Paskelbta

Siekiant gerinti teikiamų paslaugų prieinamumą bei kokybę, busimiems ir esamiems globėjams, įtėviams bei budintiems globotojams suteikti pagalbą ir paramą, specialistų konsultacijas rūpimais klausimais bei kartu įveikti iškilusius iššūkius, įkurta nemokama Įvaikinimo ir globos skambučių linija 8 800 00207.
Nuo 2021 m. sausio 25 d. kiekvieną darbo dieną 12-20 val. patyrę globos ir įvaikinimo srities specialistai nemokamu telefono numeriu 8 800 00207, el. paštu: klausk@viskasapiegloba.lt ir internetine pokalbių programa svetainėje www.globoscentrai.lt teiks informavimo bei konsultavimo paslaugas.
Profesionalūs konsultantai suteiks reikalingą informaciją bei konsultuos rūpimais klausimais, susijusiais su globa, budinčio globotojo veikla, įvaikinimu. Paslauga nemokamai galės naudotis bet kurie šalies globėjai, budintys globotojai, įtėviai ar asmenys, ketinantys tapti globėjais, budinčiais globotojais, įtėviais bei besidomintys globa ir įvaikinimu asmenys.
Šias paslaugas kartu su Vaikų gerovės centru „Pastogė“ teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendindama projektą „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-02-0001“.
Daugiau informacijos: https://www.viskasapiegloba.lt/
 
Parengta pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybosprie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją 
 

Skaityti toliau

Rajonas

Правительство продлило карантин до 28 февраля

Avatar

Paskelbta

Правительство в среду решило одобрить предложение Минздрава продлить ужесточенный карантин до 28 февраля. В то же время было решено продлить до конца февраля ограничение на передвижение между муниципалитетами.
Было решено, что карантин будет продлен на всей территории Литвы еще на месяц, до 24.00 часов 28 февраля этого года.

«Как вы уже знаете, если мы сравним цифры с декабрем, (…) то увидим огромные изменения, но эти изменения начались с огромных цифр», – сказал на заседании министр здравоохранения Арунас Дулькис.
Премьер Ингрида Шимоните подчеркнула, что «сейчас у нас нет какого-то показателя, который показал бы, что ситуация и ее регламентирование могут существенно измениться».
Также планируется сохранить контроль над передвижениями между муниципалитетами.
В документе также отмечается, что введение строгих карантинных условий в стране снизило уровень заболеваемости коронавирусом, но количество зарегистрированных случаев за неделю остается высоким. Хотя число случаев заболевания в Литве уменьшается, темпы снижения замедлились по сравнению с предыдущими неделями.
По словам премьера, принятое Правительством решение не означает, что весь месяц будут действовать все ограничения, просто сейчас у Правительства нет основания менять режим. И.Шимоните утверждает, что решение будет пересматриваться каждую неделю.

L24.lt

Skaityti toliau

Rajonas

Nuotolinio susitikimo metu – atsakymai į svarbiausius Nemenčinės daugiabučių namų gyventojų klausimus

Avatar

Paskelbta

Sausio 26 d., nuotoliniu būdu vyko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ atstovų bei Nemenčinės gyventojų susitikimas, kurio metu gyventojams pristatyta aktuali informacija apie savivaldybės finansuojamą daugiabučių rėmimo fondą, Vyriausybės patvirtintą daugiabučių renovacijos programą, Savivaldybės investicijas į komunalinį ūkį, išsamiai papasakota apie šilumos ūkio atnaujinimo priemones, leisiančias sumažinti nuostolius šilumos, atsakyta į gyventojų iš anksto bei tiesioginės transliacijos metu užduotus klausimus dėl šildymo kainų sumažinimo.
Negalėjusius sudalyvauti tiesioginiame nuotoliniame susitikime, įrašą kviečiame žiūrėti Vilniaus rajono savivaldybės YouTube kanale https://youtu.be/l9qRWTAb048?t=771.
Nuotoliniame susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski kartu su skyriaus specialistais, atsakingais už komunalinį ūkį, UAB „Nemenčinės komunalininkas“ direktorius Vladislav Jedinskij, direktoriaus pavaduotojas daugiabučiams namams modernizuoti Gžeslav Stasevič, bendrovės inžinieriai ir daugiabučių namų administravimo specialistai, Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski ir kiti.
 
Priemonės, leisiančios sumažinti sąskaitas už šildymą
Nuotoliniame susitikime dažniausiai pasikartojantys ir gyventojų labiausiai aptariami klausimai buvo dėl šildymo kainų skirtumų ir suvartotos šilumos palyginimas su kitais šilumos ūkiais.
Vilniaus rajono daugiabučių namų gyventojai, siekiantys sumažinti energinių išteklių sąnaudas, kviečiami pasinaudoti energinį efektyvumą didinančiomis bei valstybės finansuojamomis priemonėmis, kurias įgyvendinus pavyktų ne tik sumažinti bendras daugiabučių namų energijos sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc., bet ir atsirastų galimybės pagerinti vidaus patalpų temperatūrinio režimo sąlygas, racionaliai vartoti energiją bei sumažinti sąskaitas už šildymą.
Vykdant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbus, įgyvendinamos šios energinį efektyvumą didinančios priemonės: stogo šiltinimas, fasado sienų, cokolio šiltinimas ir nuogrindos sutvarkymas, langų keitimas butuose, laiptinėse ir rūsiuose, laiptinės lauko durų ir rūsio durų keitimas, šildymo sistemos pertvarkymas, vėdinimo sistemos sutvarkymas, balkonų įstiklinimas. Taip pat pasinaudojus parama, gali būti pakeisti buitinių nuotekų ir vandentiekio vamzdynai, pakeista elektros instaliacija.
Šiuo metu pasinaudojus valstybės parama, renovuota / baigiama renovuoti 15 Vilniaus rajono daugiabučių namų, iš jų 5 renovuoti daugiabučiai namai yra Nemenčinės miesto teritorijoje – Šv. Mykolo g. 7 ir Šv. Mykolo g. 9 (parengti techniniai darbo projektai ir šiuo metu organizuojamos viešojo pirkimo procedūros statybos rangos darbas atlikti) bei daugiabučiai namai Lauko g. 9, Švenčionių g. 39 ir Šv. Mykolo g. 4 (įtraukti į daugiabučių namų atnaujinimo programą ir šiuo metu Savivaldybė rengia investicinių planų ir energetinio naudingumo sertifikatus).
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa gali būti įgyvendinama per namo bendrijas, gyventojų pasirinktą programos įgyvendinimo administratorių arba Savivaldybės paskirtą programos įgyvendinimo administratorių – UAB „Nemenčinės komunalininkas“.
Nuspręsti dėl daugiabučio namo renovacijos vykdymo privalo daugiabučio namo butų savininkų dauguma (55 proc.). Paraiška dėl preliminaraus daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų sprendimo dalyvauti daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programoje teikiama: http://renovacija.vrsa.lt/index.php/pateikti-paraiska/.
Daugiau apie Vilniaus rajono daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą bei jos teikiamą naudą rasite http://renovacija.vrsa.lt/.
Didžioji dalis Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių namų pastatyti iki 1993 m., vyrauja nedidelio aukštingumo iki 2 aukštų ir iki 10 butų daugiabučiai gyvenamieji pastatai. Kaip ir daugelyje kitų tuo pačiu metu statytų pastatų Lietuvoje, namai buvo pastatyti pagal žemus energinio efektyvumo standartus ir laikui bėgant jų būklė dėl nepakankamos techninės priežiūros suprastėjo.
Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama, kad daugiausiai šilumos energijos sunaudojančių daugiabučių namų gyventojams sąskaitos už šildymą būtų mažesnės, jau nuo 2017 m. teikia pagalbą remontuojant daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektus, pvz.: stogą, pamatus, statinio inžinerines sistemas (šildymo, vandentiekio), laiptines ir t. t., su galimybe gauti finansavimą iki 70 proc. remonto sąmatos. Savivaldybės teikiama finansinė pagalba – tai galimybė daugiabučių namų butų savininkams, kurie negali dalyvauti daugiabučių namų renovacijos programoje, atnaujinti savo namo bendrojo naudojimo objektus.
Savivaldybės finansuojamos remonto išlaidos:
– 70 proc. daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų, pripažintų avarinės būklės, remonto, rekonstravimo ir atnaujinimo darbų vertės, įskaitant darbų techninę priežiūrą, bet ne daugiau kaip 20 tūkst. Eur vienam namui;
– 50 proc. daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų remonto, rekonstravimo ir atnaujinimo darbų vertės, bet ne daugiau kaip 20 tūkst. Eur vienam namui;
– 70 proc. daugiabučio namo šildymo sistemos modernizavimui;
– papildomai 30 proc. daugiabučio namo, dalyvaujančio Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, šildymo sistemai modernizuoti.
Svarbu suprasti, kad siekiant gauti mažesnes sąskaitas už sunaudotą šilumos energiją, būtina imtis atitinkamų priemonių, kadangi yra du pagrindiniai veiksniai, lemiantys mokestinę naštą – šilumos kaina ir suvartojimas. Suvartojimas būna didžiausias dėl patiriamų nuostolių per išorinės pastato atitvaras, dėl šildymo sistemos nesubalansuotumo, dėl stogo, nesandarių įėjimo durų, todėl sąnaudos renovuotame ir nerenovuotame daugiabutyje gali labai skirtis. Pavyzdžiui, 2019 m. baigus atnaujinti šildymo sistemą daugiabutyje Pagirių sen., B. Vokės k., Parko g. 16B, šilumos energijos suvartojimas per 3 mėnesius( spalį, lapkritį ir gruodį) 2018 m. (iki remonto) ir 2020 m. (po remonto) tapo 44 proc. mažesnis, vidutinė kaina sumažėjo nuo 1,15 Eur/kv. m. iki 0,43 Eur/kv. m.
Paraiškų teikimo kvietimas, kaip ir kasmet, bus skelbiamas kovo mėn., Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainėje www.vrsa.lt bei vietinėje spaudoje. Paraiškų pateikimą organizuoja daugiabučio namo valdytojas. Remonto darbų atlikimui turi pritarti namo butų savininkai (daugiau nei 50 proc. visų butų). Viena iš paraiškos pateikimo sąlygų – namo butų savininkai turi turėti nuosavą remonto lėšų dalį. Finansavimo prioritetas teikiamas avarinės būklės objektams.
Per 4 metus Vilniaus rajono savivaldybės teikiama parama pasinaudojo 54 rajono daugiabučiai namai, iš jų 12 Nemenčinėje. Daugiabučių namų tvarkymui skirta beveik 294 tūkst. Eur paramos, iš jų beveik 33 tūkst. Eur buvo skirti 12-ai daugiabučių Nemenčinėje.
Daugiau apie paramos skyrimo tvarką, atvejus ir sąlygas rasite Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. T3-187 patvirtiname „Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų remonto, rekonstravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) finansavimo tvarkos apraše“.
Daugiau informacijos apie Savivaldybės teikiamą paramą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų remontui, kviečiame skaityti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos internetinės svetainės www.vrsa.lt rubrikoje „Gyventojui“, skiltyje „Daugiabučių valdymas“.

Investicijos į šilumos ūkio atnaujinimą
Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama Vilniaus rajono gyventojams sumažinti tiekiamos šilumos kainą bei padidinti šilumos tiekimo patikimumą, nuolat investuoja į šilumos ūkio infrastruktūros atnaujinimą.
Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto investicijos į šilumos ūkio atnaujinimą tendencingai didėja. 2018 m. buvo skirta apie 800 tūkst. Eur, 2019 m. – 1,7 mln. Eur., 2020 m. – 1,2 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė per 5 metų laikotarpį į Nemenčinės m. centralizuotų šilumos tiekimo tinklų rekonstrukciją investavo apie 496 tūkst. Eur, tai apie 22 proc. nuo bendros investuotos sumos į Vilniaus rajono savivaldybės centralizuotų šilumos tiekimo tinklų rekonstrukciją.
Į Nemenčinės m. katilinių rekonstrukciją 5 metų laikotarpyje investuota apie 277 tūkst. Eur, kas sudaro 12 proc. nuo bendros investuotos sumos į Vilniaus rajono savivaldybės katilinių rekonstrukciją.
Per 5 metų laikotarpį iš viso Savivaldybė skyrė 5 mln. Eur, iš jų 2,4 mln. Eur – katilinėms, 2,3 mln. Eur – centralizuotiems šilumos tiekimo tinklams.
Nemenčinės m. šilumos tinklų nuostoliai yra apie 8 proc. mažesni negu visoje Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje. Vilniaus rajone vidutiniai šilumos nuostoliai yra apie 20 proc. Nemenčinės m. centralizuotų šilumos tiekimo tinklų nuostolius pavyko sumažinti dėka investicijų į centralizuoto šilumos tiekimo tinklo rekonstrukciją, tuo tarpu Lietuvoje nuostoliai siekia apie 15 proc.
Pasinaudojus Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ lėšomis, UAB „Nemenčinės komunalininkas“ šilumos tiekimo veiklos teritorijoje pavyko rekonstruoti apie 47 proc. centralizuotų šilumos tiekimo tinklų, dėl ko pavyko sumažinti šilumos tiekimo nuostolius apie 9 proc.
Iš viso UAB „Nemenčinės komunalininkas“ eksploatuoja apie 18,5 km šilumos tinklų, iš jų maždaug 5 km išsidėstę Nemenčinės m. teritorijoje. Šiuo metu jau yra rekonstruota apie 3,2 km tinklų, kurių dėka pavyko sumažinti šilumos tiekimo nuostolius Nemenčinės m. apie 3 proc.
Siekiant sumažinti šilumos kainą, kasmet investuojama į šilumos tinklų atnaujinimą. Bendrai iš bendrovės eksploatuojamų šiluminės energijos perdavimo tinklų 52 proc. yra renovuoti. Nemenčinės mieste renovuotų šilumos tinklų dalis sudaro 64,3 proc. 2020 m. renovuota 1 017 metrų šilumos tinklų, 2019 metais – 1 060 metrų, 2018 m. renovuoti 926 metrai.
 
Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto šildymo kainų skirtumai
Kaina skirtingose miestuose gali skirtis ne tik dėl prastos pastatų būklės, bet ir dėl skirtingų šilumos ūkių eksploatuotojų bei ūkių aptarnavimo išlaidų. Gyventojams lyginant UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir Vilniaus miesto teritorijoje eksploatuojamą šilumos ūkį, būtina suprasti, kad Nemenčinės komunalininkas eksploatuoja 21 katilinę, kurios šilumą teikia 2 400 abonentams (1 katilinė vidutiniškai teikia šilumą 114 abonentų), tuo tarpu Vilniaus miesto šilumos tinklai eksploatuoja tik 8 katilines, kurios šilumą teikia virš 200 tūkst. abonentų, t. y. 1 katilinė vidutiniškai teikia šilumą 25 tūkst. abonentų.

Gyventojai, norintys patikslinti klausimus arba gauti išsamesnius atsakymus, kviečiami kreiptis į UAB „Nemenčinės komunalininkas“ el. paštu info@nemenkom.lt arba į Vilniaus rajono savivaldybę vrsa@vrsa.lt.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt