Connect with us

Rajonas

Oriai senatvei užtikrinti Vilniaus rajone duris atvėrė nauji socialinės globos namai

Avatar

Paskelbta

Spalio pradžioje minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena šiandien Vilniaus rajone įprasminta brandaus projekto įgyvendinimu – atidaryti nauji, šiuolaikiški ir socialiniams poreikiams pritaikyti Didžiosios Kuosinės kaime esantys socialinės globos namai senyvo amžiaus žmonėms.
Daugiau kaip prieš dvejus metus pradėtas Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšomis finansuojamas projektas „Socialinės globos namų senyvo amžiaus žmonėms įrengimas Vilniaus rajono savivaldybės Kalvelių seniūnijos Didžiosios Kuosinės kaime“ šiandien baigia skaičiuoti paskutinius paruošimo darbus. Rekonstravus buvusį mokyklos pastatą čia įkurtos 25 vietos socialinių paslaugų gavėjams. Pirmieji gyventojai į dažais dar kvepiančius Didžiosios Kuosinės globos namus turėtų atvykti jau šių metų pabaigos.
Naujų globos namų įrengimas kainavo virš 1 mln. Eur. Iš Europos regioninės plėtros fondo gauta 597 tūkst. Eur, likusią sumą skyrė Vilniaus rajono savivaldybė.
 
Vilniaus rajono senjorams – visavertė senatvė
Pasidžiaugti puikiu projektu ir reikšminga investicija į geresnę pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę atvyko LR Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Tarybos narys Stanislav Zajankovski, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Ingelevič, Kalvelių seniūnė Kristina Gerasimovič, Vilniaus rajono savivaldybės socialinių paslaugų įstaigų direktoriai bei vietiniai gyventojai.
Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pabrėžė, kad Vilniaus rajono senoliai nusipelnė pagarbos ir orios senatvės. „Džiaugiuosi, kad žmonės, kuriems reikalinga globa ir kurie negali savimi pasirūpinti apsigyvens šiame gražiame ir jų poreikius atitinkančiame pastate. Neabejoju, kad jais bus gerai pasirūpinta. Džiugu, kad turime socialinius darbuotojus su didele širdimi ir jie šia širdimi dalinasi su kitais“, – tarė merė ir palinkėjo meilės, bendrystės čia gyvensiantiems bei dirbantiems.
Į iškilmingą globos namų atidarymo šventę atvykęs Seimo narys Č. Olševski pasidžiaugė, kad Vilniaus rajone įkurtas objektas, kurio durys visada bus atviros tiems, kuriems kaip niekam kitam reikalinga pagalba. „Vienatvė yra baisus dalykas ir aš neabejoju, kad čia apsigyvensiantys senyvo amžiaus žmonės ras jaukią, ramią ir draugišką jiems aplinka“, – tarė Seimo narys.
Naujų socialinės globos namų direktorė Justina Kornevič į šventę susirinkusių svečių akivaizdoje džiaugėsi ne tik įkurtais namais, bet ir Vilniaus rajono savivaldybės rūpesčiu kuriant jaukią vietą ir kokybiškas gyvenimo sąlygas senyvo amžiaus žmonėms.
„Nuoširdžiai dėkoju Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst už rūpestį senoliais, negalinčiais savimi pasirūpinti, įkuriant šiuos modernius globos namus, kuriuose jiems bus suteiktos kokybiškos ir tinkamos gyvenimo sąlygos. Džiaugiuosi, kad tokia įstaiga įkurta būtent šioje vietovėje, nes tai prisidės ir prie vietos gyventojų užimtumo. Sename nenaudojamame pastate vėl atgims gyvenimas. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šio reikšmingo projekto įgyvendinimo“, – sakė direktorė Justina Kornevič.
Naująją globos įstaigą pašventino ir palaimino Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kun. Jan Černiavski. Po pašventinimo merė Marija Rekst kartu su Seimo nariu Česlavu Olševskiu bei naujų globos namų direktore Justina Kornevič perkirpo simbolinę raudoną juostą, simbolizuojančią ne tik jau netrukus atsiversiančius jaukius namus, bet ir svarbų žingsnį gerinant socialinį senyvo amžiaus žmonių gyvenimą.
Šventę muzikiniais pasirodymais papuošė vokalinis ansamblis „Przyjaciółki“ iš Kalvelių ir Paulina iš Šumsko daugiafunkcinio kultūros centro.
Šiuolaikiška įstaiga ramioje aplinkoje
Po oficialios renginio dalies svečiai apžiūrėjo globos namų patalpas, kuriose jau netrukus apsigyvens garbaus amžiaus gyventojai ir pripildys globos namus savo šiluma bei jaukumu.
Dviejų aukštų moderniai įrengtame pastate įrengta 15 gyvenamųjų kambarių. Kiekvienas kambarys turi sanitarines patalpas. Iš viso įstaigoje galės gyventi 25 asmenys. Be gyvenamųjų kambarių įrengtas gydytojo, slaugytojų ir procedūrinis kabinetai, 2 virtuvėlės, valgomasis, užimtumo ir poilsio organizavimo patalpos bei privačių susitikimų kambarys, kuriame senoliai galės susitikti ir pabūti su juos lankančiais artimaisiais. Čia taip pat įrengta nedidelė koplytėlė, kur galima pabūti vienumoje arba melstis grupelėje su bendraminčiais. Planuojama įrengti ir kineziterapijos kambarį.
Pirmame ir antrame pastato aukštuose įrengtos erdvios terasos. Į globos namų patalpas nevaržomai galės patekti negalią turintys asmenys, kadangi įrengtas pritaikytas liftas ir pandusas. Globos namai įsigijo ir mikroautobusą su moderniu keltuvu, pritaikytu negalią turinčių asmenų poreikiams.
D. Kuosinės socialinės globos namų privalumas yra tai, kad erdvi, šiuolaikiška socialinė įstaiga yra įsikūrusi itin ramioje ir gamtos apsuptyje esančioje vietoje. Atokiau nuo miesto šurmulio senjorai galės mėgautis gamtos ramybe. Erdvus kiemas, pėsčiųjų takai ir įrengti suoliukai kvies gyventojus praleisti laiką lauke ir pasimėgauti gamta.
Senyvo amžiaus ir žmonių su negalia priežiūra užsiims kvalifikuoti specialistai, kurie turi socialinio darbo, sveikatos priežiūros, psichologinių bei medicininių žinių.
„Sieksime, kad šie globos namai nebūtų vien tik formali įstaiga, o taptų mūsų globotinių namais, kuriuose jie jaustųsi lyg viena šeima. Kartu su visu kolektyvu stengsimės užtikrinti globotinių kokybišką gyvenimą, saugumą, ramią ir orią senatvę“, – aprodydama patalpas sakė direktorė.
**************
Didžiosios Kuosinės kaime įsikūrę socialinės globos namai – tai jau antroji Vilniaus rajono savivaldybės įsteigta įstaiga, teikianti ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą asmenims, turintiems specialiųjų poreikių. D. Kuosinės socialinės globos namų paskirtis – užtikrinti socialinę globą nesavarankiškiems ar iš dalies savarankiškiems senyvo amžiaus asmenims, kurie dėl amžiaus ar neįgalumo negali patys savimi pasirūpinti ir, kuriems reikalinga nuolatinė specialistų priežiūra.
Nuo 2008 m. tokias paslaugas sėkmingai teikia Paberžės socialinės globos namai. Šiuo metu įstaigoje gyvena 37 senyvo amžiaus Vilniaus rajono gyventojai.
Ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos poreikis nemažėja. Siekiant patenkinti rajono gyventojų socialinės globos paslaugų poreikį bei šių paslaugų prieinamumą, Vilniaus rajono savivaldybė ne savivaldybės pavaldume esantiems socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms, kurias pasirenka pats asmuo, kompensuoja išlaidas už rajono suaugusiems asmenims su negalia bei senyvo amžiaus asmenims, turintiems specialiųjų poreikių, suteiktas socialinės globos paslaugas. Šiuo metu ne savivaldybės pavaldumo įstaigose ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas gauna apie 150 Vilniaus rajono gyventojų.
 
 
 

Rajonas

Nauja paslauga Lietuvoje – Įvaikinimo ir globos skambučių linija

Avatar

Paskelbta

Siekiant gerinti teikiamų paslaugų prieinamumą bei kokybę, busimiems ir esamiems globėjams, įtėviams bei budintiems globotojams suteikti pagalbą ir paramą, specialistų konsultacijas rūpimais klausimais bei kartu įveikti iškilusius iššūkius, įkurta nemokama Įvaikinimo ir globos skambučių linija 8 800 00207.
Nuo 2021 m. sausio 25 d. kiekvieną darbo dieną 12-20 val. patyrę globos ir įvaikinimo srities specialistai nemokamu telefono numeriu 8 800 00207, el. paštu: klausk@viskasapiegloba.lt ir internetine pokalbių programa svetainėje www.globoscentrai.lt teiks informavimo bei konsultavimo paslaugas.
Profesionalūs konsultantai suteiks reikalingą informaciją bei konsultuos rūpimais klausimais, susijusiais su globa, budinčio globotojo veikla, įvaikinimu. Paslauga nemokamai galės naudotis bet kurie šalies globėjai, budintys globotojai, įtėviai ar asmenys, ketinantys tapti globėjais, budinčiais globotojais, įtėviais bei besidomintys globa ir įvaikinimu asmenys.
Šias paslaugas kartu su Vaikų gerovės centru „Pastogė“ teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendindama projektą „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-02-0001“.
Daugiau informacijos: https://www.viskasapiegloba.lt/
 
Parengta pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybosprie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją 
 

Skaityti toliau

Rajonas

Правительство продлило карантин до 28 февраля

Avatar

Paskelbta

Правительство в среду решило одобрить предложение Минздрава продлить ужесточенный карантин до 28 февраля. В то же время было решено продлить до конца февраля ограничение на передвижение между муниципалитетами.
Было решено, что карантин будет продлен на всей территории Литвы еще на месяц, до 24.00 часов 28 февраля этого года.

«Как вы уже знаете, если мы сравним цифры с декабрем, (…) то увидим огромные изменения, но эти изменения начались с огромных цифр», – сказал на заседании министр здравоохранения Арунас Дулькис.
Премьер Ингрида Шимоните подчеркнула, что «сейчас у нас нет какого-то показателя, который показал бы, что ситуация и ее регламентирование могут существенно измениться».
Также планируется сохранить контроль над передвижениями между муниципалитетами.
В документе также отмечается, что введение строгих карантинных условий в стране снизило уровень заболеваемости коронавирусом, но количество зарегистрированных случаев за неделю остается высоким. Хотя число случаев заболевания в Литве уменьшается, темпы снижения замедлились по сравнению с предыдущими неделями.
По словам премьера, принятое Правительством решение не означает, что весь месяц будут действовать все ограничения, просто сейчас у Правительства нет основания менять режим. И.Шимоните утверждает, что решение будет пересматриваться каждую неделю.

L24.lt

Skaityti toliau

Rajonas

Nuotolinio susitikimo metu – atsakymai į svarbiausius Nemenčinės daugiabučių namų gyventojų klausimus

Avatar

Paskelbta

Sausio 26 d., nuotoliniu būdu vyko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ atstovų bei Nemenčinės gyventojų susitikimas, kurio metu gyventojams pristatyta aktuali informacija apie savivaldybės finansuojamą daugiabučių rėmimo fondą, Vyriausybės patvirtintą daugiabučių renovacijos programą, Savivaldybės investicijas į komunalinį ūkį, išsamiai papasakota apie šilumos ūkio atnaujinimo priemones, leisiančias sumažinti nuostolius šilumos, atsakyta į gyventojų iš anksto bei tiesioginės transliacijos metu užduotus klausimus dėl šildymo kainų sumažinimo.
Negalėjusius sudalyvauti tiesioginiame nuotoliniame susitikime, įrašą kviečiame žiūrėti Vilniaus rajono savivaldybės YouTube kanale https://youtu.be/l9qRWTAb048?t=771.
Nuotoliniame susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski kartu su skyriaus specialistais, atsakingais už komunalinį ūkį, UAB „Nemenčinės komunalininkas“ direktorius Vladislav Jedinskij, direktoriaus pavaduotojas daugiabučiams namams modernizuoti Gžeslav Stasevič, bendrovės inžinieriai ir daugiabučių namų administravimo specialistai, Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski ir kiti.
 
Priemonės, leisiančios sumažinti sąskaitas už šildymą
Nuotoliniame susitikime dažniausiai pasikartojantys ir gyventojų labiausiai aptariami klausimai buvo dėl šildymo kainų skirtumų ir suvartotos šilumos palyginimas su kitais šilumos ūkiais.
Vilniaus rajono daugiabučių namų gyventojai, siekiantys sumažinti energinių išteklių sąnaudas, kviečiami pasinaudoti energinį efektyvumą didinančiomis bei valstybės finansuojamomis priemonėmis, kurias įgyvendinus pavyktų ne tik sumažinti bendras daugiabučių namų energijos sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc., bet ir atsirastų galimybės pagerinti vidaus patalpų temperatūrinio režimo sąlygas, racionaliai vartoti energiją bei sumažinti sąskaitas už šildymą.
Vykdant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbus, įgyvendinamos šios energinį efektyvumą didinančios priemonės: stogo šiltinimas, fasado sienų, cokolio šiltinimas ir nuogrindos sutvarkymas, langų keitimas butuose, laiptinėse ir rūsiuose, laiptinės lauko durų ir rūsio durų keitimas, šildymo sistemos pertvarkymas, vėdinimo sistemos sutvarkymas, balkonų įstiklinimas. Taip pat pasinaudojus parama, gali būti pakeisti buitinių nuotekų ir vandentiekio vamzdynai, pakeista elektros instaliacija.
Šiuo metu pasinaudojus valstybės parama, renovuota / baigiama renovuoti 15 Vilniaus rajono daugiabučių namų, iš jų 5 renovuoti daugiabučiai namai yra Nemenčinės miesto teritorijoje – Šv. Mykolo g. 7 ir Šv. Mykolo g. 9 (parengti techniniai darbo projektai ir šiuo metu organizuojamos viešojo pirkimo procedūros statybos rangos darbas atlikti) bei daugiabučiai namai Lauko g. 9, Švenčionių g. 39 ir Šv. Mykolo g. 4 (įtraukti į daugiabučių namų atnaujinimo programą ir šiuo metu Savivaldybė rengia investicinių planų ir energetinio naudingumo sertifikatus).
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa gali būti įgyvendinama per namo bendrijas, gyventojų pasirinktą programos įgyvendinimo administratorių arba Savivaldybės paskirtą programos įgyvendinimo administratorių – UAB „Nemenčinės komunalininkas“.
Nuspręsti dėl daugiabučio namo renovacijos vykdymo privalo daugiabučio namo butų savininkų dauguma (55 proc.). Paraiška dėl preliminaraus daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų sprendimo dalyvauti daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programoje teikiama: http://renovacija.vrsa.lt/index.php/pateikti-paraiska/.
Daugiau apie Vilniaus rajono daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą bei jos teikiamą naudą rasite http://renovacija.vrsa.lt/.
Didžioji dalis Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių namų pastatyti iki 1993 m., vyrauja nedidelio aukštingumo iki 2 aukštų ir iki 10 butų daugiabučiai gyvenamieji pastatai. Kaip ir daugelyje kitų tuo pačiu metu statytų pastatų Lietuvoje, namai buvo pastatyti pagal žemus energinio efektyvumo standartus ir laikui bėgant jų būklė dėl nepakankamos techninės priežiūros suprastėjo.
Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama, kad daugiausiai šilumos energijos sunaudojančių daugiabučių namų gyventojams sąskaitos už šildymą būtų mažesnės, jau nuo 2017 m. teikia pagalbą remontuojant daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektus, pvz.: stogą, pamatus, statinio inžinerines sistemas (šildymo, vandentiekio), laiptines ir t. t., su galimybe gauti finansavimą iki 70 proc. remonto sąmatos. Savivaldybės teikiama finansinė pagalba – tai galimybė daugiabučių namų butų savininkams, kurie negali dalyvauti daugiabučių namų renovacijos programoje, atnaujinti savo namo bendrojo naudojimo objektus.
Savivaldybės finansuojamos remonto išlaidos:
– 70 proc. daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų, pripažintų avarinės būklės, remonto, rekonstravimo ir atnaujinimo darbų vertės, įskaitant darbų techninę priežiūrą, bet ne daugiau kaip 20 tūkst. Eur vienam namui;
– 50 proc. daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų remonto, rekonstravimo ir atnaujinimo darbų vertės, bet ne daugiau kaip 20 tūkst. Eur vienam namui;
– 70 proc. daugiabučio namo šildymo sistemos modernizavimui;
– papildomai 30 proc. daugiabučio namo, dalyvaujančio Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, šildymo sistemai modernizuoti.
Svarbu suprasti, kad siekiant gauti mažesnes sąskaitas už sunaudotą šilumos energiją, būtina imtis atitinkamų priemonių, kadangi yra du pagrindiniai veiksniai, lemiantys mokestinę naštą – šilumos kaina ir suvartojimas. Suvartojimas būna didžiausias dėl patiriamų nuostolių per išorinės pastato atitvaras, dėl šildymo sistemos nesubalansuotumo, dėl stogo, nesandarių įėjimo durų, todėl sąnaudos renovuotame ir nerenovuotame daugiabutyje gali labai skirtis. Pavyzdžiui, 2019 m. baigus atnaujinti šildymo sistemą daugiabutyje Pagirių sen., B. Vokės k., Parko g. 16B, šilumos energijos suvartojimas per 3 mėnesius( spalį, lapkritį ir gruodį) 2018 m. (iki remonto) ir 2020 m. (po remonto) tapo 44 proc. mažesnis, vidutinė kaina sumažėjo nuo 1,15 Eur/kv. m. iki 0,43 Eur/kv. m.
Paraiškų teikimo kvietimas, kaip ir kasmet, bus skelbiamas kovo mėn., Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainėje www.vrsa.lt bei vietinėje spaudoje. Paraiškų pateikimą organizuoja daugiabučio namo valdytojas. Remonto darbų atlikimui turi pritarti namo butų savininkai (daugiau nei 50 proc. visų butų). Viena iš paraiškos pateikimo sąlygų – namo butų savininkai turi turėti nuosavą remonto lėšų dalį. Finansavimo prioritetas teikiamas avarinės būklės objektams.
Per 4 metus Vilniaus rajono savivaldybės teikiama parama pasinaudojo 54 rajono daugiabučiai namai, iš jų 12 Nemenčinėje. Daugiabučių namų tvarkymui skirta beveik 294 tūkst. Eur paramos, iš jų beveik 33 tūkst. Eur buvo skirti 12-ai daugiabučių Nemenčinėje.
Daugiau apie paramos skyrimo tvarką, atvejus ir sąlygas rasite Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. T3-187 patvirtiname „Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų remonto, rekonstravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) finansavimo tvarkos apraše“.
Daugiau informacijos apie Savivaldybės teikiamą paramą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų remontui, kviečiame skaityti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos internetinės svetainės www.vrsa.lt rubrikoje „Gyventojui“, skiltyje „Daugiabučių valdymas“.

Investicijos į šilumos ūkio atnaujinimą
Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama Vilniaus rajono gyventojams sumažinti tiekiamos šilumos kainą bei padidinti šilumos tiekimo patikimumą, nuolat investuoja į šilumos ūkio infrastruktūros atnaujinimą.
Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto investicijos į šilumos ūkio atnaujinimą tendencingai didėja. 2018 m. buvo skirta apie 800 tūkst. Eur, 2019 m. – 1,7 mln. Eur., 2020 m. – 1,2 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė per 5 metų laikotarpį į Nemenčinės m. centralizuotų šilumos tiekimo tinklų rekonstrukciją investavo apie 496 tūkst. Eur, tai apie 22 proc. nuo bendros investuotos sumos į Vilniaus rajono savivaldybės centralizuotų šilumos tiekimo tinklų rekonstrukciją.
Į Nemenčinės m. katilinių rekonstrukciją 5 metų laikotarpyje investuota apie 277 tūkst. Eur, kas sudaro 12 proc. nuo bendros investuotos sumos į Vilniaus rajono savivaldybės katilinių rekonstrukciją.
Per 5 metų laikotarpį iš viso Savivaldybė skyrė 5 mln. Eur, iš jų 2,4 mln. Eur – katilinėms, 2,3 mln. Eur – centralizuotiems šilumos tiekimo tinklams.
Nemenčinės m. šilumos tinklų nuostoliai yra apie 8 proc. mažesni negu visoje Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje. Vilniaus rajone vidutiniai šilumos nuostoliai yra apie 20 proc. Nemenčinės m. centralizuotų šilumos tiekimo tinklų nuostolius pavyko sumažinti dėka investicijų į centralizuoto šilumos tiekimo tinklo rekonstrukciją, tuo tarpu Lietuvoje nuostoliai siekia apie 15 proc.
Pasinaudojus Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ lėšomis, UAB „Nemenčinės komunalininkas“ šilumos tiekimo veiklos teritorijoje pavyko rekonstruoti apie 47 proc. centralizuotų šilumos tiekimo tinklų, dėl ko pavyko sumažinti šilumos tiekimo nuostolius apie 9 proc.
Iš viso UAB „Nemenčinės komunalininkas“ eksploatuoja apie 18,5 km šilumos tinklų, iš jų maždaug 5 km išsidėstę Nemenčinės m. teritorijoje. Šiuo metu jau yra rekonstruota apie 3,2 km tinklų, kurių dėka pavyko sumažinti šilumos tiekimo nuostolius Nemenčinės m. apie 3 proc.
Siekiant sumažinti šilumos kainą, kasmet investuojama į šilumos tinklų atnaujinimą. Bendrai iš bendrovės eksploatuojamų šiluminės energijos perdavimo tinklų 52 proc. yra renovuoti. Nemenčinės mieste renovuotų šilumos tinklų dalis sudaro 64,3 proc. 2020 m. renovuota 1 017 metrų šilumos tinklų, 2019 metais – 1 060 metrų, 2018 m. renovuoti 926 metrai.
 
Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto šildymo kainų skirtumai
Kaina skirtingose miestuose gali skirtis ne tik dėl prastos pastatų būklės, bet ir dėl skirtingų šilumos ūkių eksploatuotojų bei ūkių aptarnavimo išlaidų. Gyventojams lyginant UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir Vilniaus miesto teritorijoje eksploatuojamą šilumos ūkį, būtina suprasti, kad Nemenčinės komunalininkas eksploatuoja 21 katilinę, kurios šilumą teikia 2 400 abonentams (1 katilinė vidutiniškai teikia šilumą 114 abonentų), tuo tarpu Vilniaus miesto šilumos tinklai eksploatuoja tik 8 katilines, kurios šilumą teikia virš 200 tūkst. abonentų, t. y. 1 katilinė vidutiniškai teikia šilumą 25 tūkst. abonentų.

Gyventojai, norintys patikslinti klausimus arba gauti išsamesnius atsakymus, kviečiami kreiptis į UAB „Nemenčinės komunalininkas“ el. paštu info@nemenkom.lt arba į Vilniaus rajono savivaldybę vrsa@vrsa.lt.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt