Miestas
Į Vilniaus kogeneracinę jėgainę pradedamos vežti pirmosios komunalinės atliekos

Pirmadienį į Vilniaus kogeneracinę jėgainę (VKJ) pradedamos vežti pirmosios komunalinės atliekos, kurios buvo atrūšiuotos sostinės mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiuose.
Pristatytos atliekos bus naudojamos atliekų priėmimo, kėlimo greiferiniais kranais ir kitų sistemų paleidimo derinimo darbams atlikti. Vėliau perdirbti netinkamos ir energetinę vertę turinčios komunalinės atliekos bus naudojamos kaip kuras katilų ir jų pagalbinių sistemų, dūmų valymo technologijų bandymams ir paleidimo derinimo darbams atlikti.
„Itin griežtus aplinkosauginius standartus atitinkanti jėgainė padės išvengti net 160 tūkstančių tonų atliekų, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus. Tuo pačiu užtikrins konkurencingas šilumos kainas ir mažins elektros energijos importą“, – teigia VKJ generalinis direktorius Saulius Barauskas.
Į Vilniaus MBA įrenginius atkeliauja mišrios komunalinės atliekos iš Vilniaus ir kitų Vilniaus regiono savivaldybių. Atliekos čia apdorojamos, tame tarpe atrūšiuojant antrines žaliavas, kurias galima iš naujo panaudoti gamybos procesuose (metalas, stiklas, įvairūs plastikai, kartonas), o likutis, kuris nėra tinkamas tolimesniam panaudojimui ar perdirbimui, tačiau turi energetinę vertę, bus perduodamas VKJ. Per metus Vilniaus MBA apdorojama apie 230 tūkst. tonų atliekų, kurias apdorojus lieka apie 120 tūkst. tonų atliekų, kurios bus sudeginamos VKJ. Vilniaus MBA įrenginiai priklauso UAB „VAATC“, o juos eksploatuoja UAB „Energesman“.
„Veiklos startui besiruošianti VKJ reikšmingai prisidės prie tinkamo Vilniaus atliekų tvarkymo. Jėgainė ne tik sumažins į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį, bet jas pavers naudinga energija vilniečių namams ir pramonei“, – teigia Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.
Kaip buvo skelbta, VKJ karštuosius bandymus, naudojant gamtines dujas, pradėjo rugpjūčio pabaigoje.
Jėgainei pradėjus komercinę veiklą, bendra jėgainės elektrinė galia sudarys apie 100 MW, o šiluminė galia – apie 240 MW. Jėgainėje įdiegti ypač modernūs ir šiuolaikiški dūmų valymo įrenginiai, kurie užtikrins visiškai saugią energijos iš komunalinių atliekų ir biokuro gamybą.
Ši jėgainė per metus galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus miestui reikalingo ir centralizuotai tiekiamo šilumos kiekio. Užbaigus statybas, pagal pritaikytas aplinkosaugines bei energijos gamybos technologijas, VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Vilniaus kogeneracinės jėgainės veiklą ketinama pradėti šių metų ketvirtąjį ketvirtį.
Taip pat skaitykite:
„Vilniaus vandenys“ ieško taršos šaltinių ir griežtina priimamų nuotekų kontrolę
Didžiausia Lietuvoje vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovė „Vilniaus vandenys“ griežtina iš įmonių priimamų nuotekų kontrolę – planinių ir neplaninių patikrų metu atlieka įmonių išleidžiamų ir į Vilniaus mieto nuotekų valyklą patenkančių nuotekų… ❯❯❯
2020-10-02
Kontrolierių taikinyje – asmenys, neteisėtai išmetantys dešimtmečiais kauptas atliekas savo garažuose
Nuolat auganti įvairių prekių pasiūla ir vartojimo skatinimas didina įvairių atliekų kiekius. Prie atliekų augimo masto prisideda ir senas žmonių įprotis kaupti nebenaudojamus daiktus laikant juos balkonuose, rūsiuose, sandėliukuose soduose arba garažuose. Pastaruoju metu… ❯❯❯
2020-09-30
Ruduo – žaliųjų atliekų sezonas. Kaip tinkamai jas tvarkyti?
Vilniaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo kontrolę vykdanti įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) pastebi, kad kai kurių rūšių atliekų kiekiai priklauso nuo sezoniškumo: įsibėgėjus rudeniui nuosavų namų, kotedžų atliekų surinkimo… ❯❯❯
2020-09-25
Vilniuje bus įrengiamos vaizdo kameros, skirtos nustatyti atliekų tvarkymo pažeidėjus
Vilniaus miesto atliekų tvarkymo kontrolę vykdanti savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) planuoja naudoti 14 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios bus įrengtos problematiškiausiose atliekų surinkimo vietose. Toks sprendimas buvo priimtas… ❯❯❯
2020-09-09
„Grinda“ Vilniuje įrengė modernią požeminę lietaus nuotekų valyklą
Savivaldybės įmonė „Grinda“ sostinės Upės gatvėje pradeda eksploatuoti modernią lietaus ir sniego tirpsmo vandens valyklą. Naujieji įrenginiai eliminuos taršos naftos produktais galimybę, sumažins į Nerį patenkančio skendinčiųjų medžiagų – smėlio ir molio – kiekius. Tai… ❯❯❯
2020-07-24
Atliekų tvarkymas: Švaros ambasadoriai aiškinsis problemas ir padės jas spręsti
Nežinoti nėra gėda ar baisu – svarbu norėti sužinoti ir gauti atsakymus į kirbančius klausimus. Tam, kad neatsakytų klausimų liktų kuo mažiau, „Atliekų kultūra“ imasi darbo ir su gyventojais bendraus tiesiogiai. „Švaros ambasadoriai“ į Vilniaus miesto ir apskrities kiemus… ❯❯❯
2020-07-15
Miestas
Tyrimas: dauguma Lietuvos gyventojų nesuvokia savo veiksmų įtakos šalies vandens telkiniams

Didžioji dalis žmonių Lietuvoje nesupranta, kokie jų veiksmai daro įtaką vandens telkinių taršai, o žinių, kaip atsakingai elgtis, trūkumas ypač pastebimas jaunų žmonių grupėje, rodo vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.
Šių metų sausio mėnesį atlikta apklausa atskleidė, kad nors 99 proc. gyventojų savo veiksmais prisideda prie gamtos tausojimo, tik 44 proc. gamta rūpinasi, kreipdami dėmesį į tai, ką jie pila į klozetą ar kriauklę.
Dažniausiai gyventojai rūpinasi gamta nešiukšlindami gamtoje – šį pasirinkimą pažymėjo 92 proc. apklaustųjų. 81 proc. teigia rūšiuojantys atliekas, 63 proc. – saugo augalus, medžius, 60 proc. – taupo energijos išteklius (vandenį, elektrą ir pan.)
„Džiugu, kad daugumai žmonių rūpi gamta, tačiau vis dar matome, jog didžioji dalis gyventojų nesupranta ryšio tarp jų elgesio su nuotekomis ir gamtos saugojimo. Paklausus respondentų, ką jie pila į kriauklę ar klozetą paaiškėjo, kad tik 38 proc. šalies gyventojų nepila neleistinų medžiagų“, – teigia Marius Švaikauskas, „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.
Dažniausiai į nuotekas gyventojai pila kavos tirščius (40 proc.), cheminius valiklius (27 proc.), panaudotą aliejų (21 proc.), maisto likučius (18 proc.).
Nuotr. Sauliaus Žiūros
Apklausa atskleidė, kad kuo žmogus jaunesnis – tuo mažiau jis žino, kaip elgtis su nuotekomis. Tik trečdalis 18–29 m. respondentų teigia, kad rūpinasi gamta kreipdami dėmesį, ką pila į kriauklę ar klozetą. Palyginimui 60–74 m. amžiaus grupėje tokių žmonių buvo 59 proc.
Paklausus detaliau, ką žmonės pila į nuotekas, tik 23 proc. jaunimo nepasirinko nė vienos iš paminėtų neleistinų medžiagų. O vyresnių žmonių grupėje teisingai su nuotekomis elgėsi daugiau nei pusė respondentų.
„Šie rezultatai rodo, kad Lietuvoje pastaruosius porą dešimtmečių labai trūksta švietimo, kaip elgtis su nuotekomis, Jauni žmonės nori rūpintis gamta ne mažiau nei vyresni, tačiau tam jiems trūksta arba elementarių žinių, arba jie yra linkę rinktis kitus būdus, kurie, matyt, visuomenėje yra labiau žinomi ir suprantami“, – sako M. Švaikauskas.
Neleistinų medžiagų pylimas į nuotekas gali Lietuvos gamtai pakenkti dvejopai. Pirma, nuotekų valymo įrenginiai nėra pajėgūs išvalyti visų neleistinų teršalų. Antra, kavos tirščiai, riebalai užkemša vamzdžius, kas sukelia avarijas ir gali lemti neišvalytų nuotekų išsipylimą į gamtą.
Kviečia išskelti nulinės tolerancijos tikslus
Siekdami didinti žmonių socialinį atsakingumą „Vilniaus vandenys“ nuo šių metų priėmė naują socialinės atsakomybės įsipareigojimą „Nulis pasiteisinimų“. Juo bendrovė išsikėlė 15-a vadinamųjų nulinės tolerancijos tikslų, kuriais sieks didesnės naudos visuomenei ir gamtai.
„Vilniaus vandenys“ išvalo daugiausia nuotekų Lietuvoje. Tiek kaip vandentvarkos įmonės vadovas, tiek ir asmeniškai kaip gamta besirūpinantis pilietis, jaučiu didelę atsakomybę, kad nuotekos į gamtą būtų išleidžiamos maksimaliai švarios. Todėl vienas iš pagrindinių mūsų įsipareigojimų – pasiekti, kad iki 2030 m. nulis į gamtą išleidžiamų nuotekų neatitiktų gamtosaugininkų keliamų reikalavimų. Vienintelis būdas mums pasiekti šį tikslą – ne tik tobulinti savo valymo įrenginius, bet ir šviesti visuomenę siekiant jos atsakingesnio elgesio“, – sako M. Švaikauskas.
„Vilniaus vandenys“ specialioje svetainėje „Nulis pasiteisinimų“ siūlo visuomenei išsikelti savo nulinės tolerancijos tikslus, kuriais jie gali prisidėti prie vandens telkinių ir visos gamtos tausojimo. Pavyzdžiui, nulis plastikinių vandens buteliukų, nulis neekologiškų buitinių valiklių, nulis neišrūšiuotų šiukšlių. Visuomenės įtraukimui ir švietimui taršos klausimais „Vilniaus vandenys“ yra sukūrę ir specialų „Facebook“ puslapį „Neterštukas“.
Tarp kitų „Vilniaus vandenų“ socialinės atsakomybės tikslų – nulinė nuotekų tarša, nulis gėlo vandens švaistymų, nulis popierinių sąskaitų, nulis klientų be centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo paslaugų, nulis nepašalintų avarijų per 24 valandas, nulis perkamos elektros energijos kiekis technologinėje veikloje, nulis neįsitraukusių į veiklą darbuotojų, ir t.t.
Lietuvos gyventojų apklausą 2021 m. sausio mėn. „Vilniaus vandenų“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“. Apklausoje dalyvavo 1000 respondentų, nuo 18 iki 74 metų amžiaus.
Taip pat skaitykite:
Sostinės gatvėse tvarkomos peržiem atsivėrusios duobės
Iki pavasario pradžios Vilniaus „Grinda“ įvairiose miesto vietose jau užlygino 700 šaltuoju laikotarpiu atsivėrusių avarinių duobių. Įmonės specialistai pabrėžia, kad didžiausi darbai dar laukia – įmonė planuoja per kovo mėn. sutvarkyti apie 3 tūkstančius gatvių… ❯❯❯
2021-03-01
Perorganizuojamas sunkiasvorio transporto eismas Valakampių tiltu
Vilniuje rengiamasi remontuoti beveik prieš pusšimtį metų, 1972-aisiais, statytą Valakampių tiltą. Atliekant kasmetę tiltų patikrą nustatyta, kad laikas sustiprinti tilto perdangą. Iki tol, kol tiltas bus suremontuotas, tilto apkrovos bus valdomos perorganizuojant eismą: nuo… ❯❯❯
2021-02-09
Dar šiemet modernesnis nuotekų valymas – Upės gatvėje montuojama 15 t teršalų gaudyklė iš Prancūzijos
Vilniaus „Grinda“ vasario 10 d. pradės valymo įrenginių montavimo darbus Upės g. žaliojoje zonoje tarp „Forum Palace“ ir Edukologijos universiteto tilto. Šiuo metu specializuota technika į statybos aikštelę jau pristatė Prancūzijoje pagal specialų užsakymą pagamintą… ❯❯❯
2021-02-03
Vilnius nesitaikstys su netinkamai prižiūrimais kiemais ir šaligatviais – rangovams gresia baudos
Vilniuje savivaldybės teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistai tikrina šaligatvių ir kiemų priežiūrą, fiksuodami šimtus pažeidimų. Už vis dar nevalytas po snygio, ar netinkamai išvalytas teritorijas rangovams gresia nemenkos baudos. Esant itin nepalankioms oro sąlygoms,… ❯❯❯
2021-02-01
Gyventojai delsia jungtis prie plečiamos centralizuotų nuotekų surinkimo sistemos
Kitų metų pabaigoje Lietuva turi įgyvendinti Europos Sąjungos keliamus nuotekų valymo reikalavimus, todėl bendrovė „Vilniaus vandenys“ spartina centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos plėtrą. Vis tik beveik trečdalis gyventojų, kuriems sudaryta galimybė prisijungti, delsia… ❯❯❯
2021-02-01
„Grinda“ įspėja: ant stogų susikaupęs sniegas kelia pavojų
Vilniaus „Grinda“ informuoja, kad trečią parą besitęsiant intensyviam snygiui, susidariusios šlapio sniego dangos masės neatlaiko medžiai, ji tampa pavojinga ir pastatų konstrukcijoms. Specialistai primena, kad siekiant išvengti skaudžių ir brangiai kainuojančių… ❯❯❯
2021-01-27
Miestas
Sostinė paskiepijo daugiausia vyriausių senjorų – atvyksta ir į namus

Nuo vasario vidurio Vilniuje veikia informacinis vakcina.vilnius.lt puslapis, kuriame pateikiama visa aktualiausia informacija apie vakcinacijos procesą Vilniuje, taip pat atsakymai į gyventojams rūpimus klausimus. Nuo vasario 22 dienos veikia senjorams skirta informacinė linija – 19002.
Vilnius rūpinasi ir gana specifine problema – sostinėje faktiškai gyvenančiais (pas vaikus/anūkus), bet prie Vilniaus poliklinikų dar „neprisirašiusiais“ senjorais. Norint tokiu atveju išvengti grįžimo į savo registracijos vietą rajone, senjorai turėtų skambinti informacine COVID-19 linija 19002 ir užsiregistruoti, nurodydami savo vardą, pavardę, telefono numerį ir laukti skambučio.
Vilniuje gyvenantiems senjorams nereikia patiems rūpintis registracija dėl skiepijimo poliklinikose, visi senjorai pagal prioriteto grupes eilės tvarka (pirmieji – 80 metų ir vyresni, vėliau 75-79 metų, po jų 70-74 metų, paskutinieji – 65-69 metų) sulauks skambučių iš savo poliklinikų, prie kurių yra prisirašę.
Vilniaus miesto gydymo įstaigose užsiregistravę 104 tūkst. vyresnių nei 65 m. gyventojų.
Taip pat skaitykite:
Sekmadienį retų ligų dienos spalvomis nušvito trys Vilniaus tiltai
Kasmet paskutinę vasario mėnesio dieną, šįkart vasario 28-ą dieną, sekmadienį, visame pasaulyje buvo minima Pasaulinė retų ligų diena. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį ir suteikti žinių apie retomis ligomis sergančių žmonių gyvenimą ir problemas, geriau… ❯❯❯
2021-02-28
Vilniuje plečiamos periodinio testavimo nuo COVID-19 grupės
Sveikatos apsaugos ministerijai praplėtus profilaktinio periodinio testavimo grupes, jau nuo šiandien Vilniuje daugiau visuomenės grupių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu, ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami tyrimus mobiliajame punkte. Iki šiol teisę į… ❯❯❯
2021-02-27
Socialinės paramos šeimai informacinė sistema savaitgalį gali būti neprieinama
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja: sutrikus elektros tiekimui, buvo sustojusi Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) veikla. Šiuo metu SPIS veikla atstatyta, o šalies gyventojams šios sistemos paslaugos yra prieinamos. Žmonės gali pildyti prašymus dėl… ❯❯❯
2021-02-26
Pradeda veikti sostinės informacinė COVID-19 linija senjorams ir jų šeimoms
Šiandien pradeda veikti informacinė COVID-19 linija, į kurią gali skambinti jau pradėti vakcinuoti senjorai, jų vaikai ir anūkai, globėjai. Šiuo metu skiepijami 80 metų ir vyresni vilniečiai, vėliau bus vakcinuojami 75–79 metų, po jų 70–74 metų, o paskutiniai senjorų… ❯❯❯
2021-02-22
Vilnius pradeda vakcinacijos informacinę kampaniją „Pasiraitokime rankoves“
Reklama mieste, plakatai ir skrajutės prekybos centruose, vaistinėse ir pašte, video klipai viešajame transporte, informacija su šildymo sąskaitomis, informacija internete – tokiomis priemonėmis Vilnius pradeda savo informacinę kampaniją „Pasiraitokime rankoves“, skirtą… ❯❯❯
2021-02-18
Vilniuje plečiama senjorų vakcinacija ir profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybės
Vilniuje nuo šiandien įsibėgėja senjorų vakcinacija, o Vyriausybei pradėjus laisvinti karantino suvaržymus, sostinė siūlo papildomoms grupėms pasinaudoti nemokamų profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybe. Senjorų skiepijimas (visą informaciją apie vakcinaciją Vilniaus… ❯❯❯
2021-02-17
Miestas
Sostinės gatvėse tvarkomos peržiem atsivėrusios duobės

Iki pavasario pradžios Vilniaus „Grinda“ įvairiose miesto vietose jau užlygino 700 šaltuoju laikotarpiu atsivėrusių avarinių duobių. Įmonės specialistai pabrėžia, kad didžiausi darbai dar laukia – įmonė planuoja per kovo mėn. sutvarkyti apie 3 tūkstančius gatvių dangos pažaidų.
„Nereikėtų suprasti neteisingai – gatvės remontuojamos ne tik šiltuoju sezonu, bet visus metus: būtų neprotinga laukti vasaros, kad galėtume užlopyti žiemą vidury judrios gatvės atsivėrusią duobę. Mūsų darbuotojai avarines duobes tvarkė ir sausį, nes mūsų pareiga yra užtikrinti saugias eismo sąlygas vilniečiams. Žiemą tiesiog darbai organizuojami kitaip, nes nedirba pramoninės asfalto gamyklos: duobes remontuojame naudodami specialiai tam paruoštą mažais kiekiais pasigamintą asfaltą“, – sako UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.
Žiemą į pagalbą pasitelkiamas mobilusis asfalto gamybos įrenginys – recikleris. Jame paruošta asfalto masė pakaitinama iki 175 laipsnių temperatūros ir specialiu termosu, kuris darbinę asfalto temperatūrą gali išlaikyti net tris paras, transportuojama į darbo vietą. Iš duobės išvalomas sniegas ir purvo sąnašos, o tada užpilama asfalto masė, kuri vėliau yra sutankinama vibracine plokšte. Dėl to, kad avarinės duobės būna „išsimėčiusios“ dideliame gatvių plote, dangos sutankinimui žiemą neefektyvu naudoti vasarą įprastus volus.
Įmonės specialistai paaiškina, kad mūsų klimato juostoje, kur dažnai kartojasi užšalimo ir atšilimo ciklai, peržiem „suplėšyta“ gatvių danga yra įprastas žiemos „palikimas“. Per atlydį į asfalto plyšelius įsiskverbęs vanduo šaldamas plečiasi ir taip trupina asfalto dangą. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad gatvių ruožuose, kuriuose vyksta intensyvus transporto eismas, duobės susiformuoja dvigubai greičiau. Specialistai tam ruošiasi iš anksto: aktyviai tikrina miesto gatves, buria papildomas brigadas duobėms užtaisyti, užsako reikalingų medžiagų.
„Daugiausia duobių atsiranda ten, kur asfalto danga paklota prieš kelis dešimtmečius. Vis dėlto peržiemojus kaskart senoms gatvėms padaroma vis daugiau žalos. O senų gatvių dangų atkarpų yra visame mieste. Jau vasarį dirbome kone kasdien, tai kovą dirbsime dar ir kasnakt“, – sako Gatvių remonto skyriaus specialistas Audrius Kazlauskas.
Pagal Gatvių priežiūros standartą, avarinė duobė (nuo 5 cm gylio) turi būti sutvarkoma per 3 dienas, tačiau, kaip ir visur, būtina remtis racionalumo kriterijumi. Taigi intensyvaus eismo gatvė, siekiant išvengti nelaimės, sutvarkoma ne per 3 dienas, o per 3–4 valandas.
Pastebėjus avarines, gilias duobes, prašoma nedelsiant pranešti visą parą dirbančiam „Grindos“ Informacijos valdymo centrui trumpuoju telefono numeriu 1355 arba duobes pažymėti programėlėje „Waze“. Taip pat apie problemą operatyviai galima pranešti mobiliąja programėle „Tvarkau Vilnių“.
Taip pat skaitykite:
Perorganizuojamas sunkiasvorio transporto eismas Valakampių tiltu
Vilniuje rengiamasi remontuoti beveik prieš pusšimtį metų, 1972-aisiais, statytą Valakampių tiltą. Atliekant kasmetę tiltų patikrą nustatyta, kad laikas sustiprinti tilto perdangą. Iki tol, kol tiltas bus suremontuotas, tilto apkrovos bus valdomos perorganizuojant eismą: nuo… ❯❯❯
2021-02-09
Dar šiemet modernesnis nuotekų valymas – Upės gatvėje montuojama 15 t teršalų gaudyklė iš Prancūzijos
Vilniaus „Grinda“ vasario 10 d. pradės valymo įrenginių montavimo darbus Upės g. žaliojoje zonoje tarp „Forum Palace“ ir Edukologijos universiteto tilto. Šiuo metu specializuota technika į statybos aikštelę jau pristatė Prancūzijoje pagal specialų užsakymą pagamintą… ❯❯❯
2021-02-03
Vilnius nesitaikstys su netinkamai prižiūrimais kiemais ir šaligatviais – rangovams gresia baudos
Vilniuje savivaldybės teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistai tikrina šaligatvių ir kiemų priežiūrą, fiksuodami šimtus pažeidimų. Už vis dar nevalytas po snygio, ar netinkamai išvalytas teritorijas rangovams gresia nemenkos baudos. Esant itin nepalankioms oro sąlygoms,… ❯❯❯
2021-02-01
Gyventojai delsia jungtis prie plečiamos centralizuotų nuotekų surinkimo sistemos
Kitų metų pabaigoje Lietuva turi įgyvendinti Europos Sąjungos keliamus nuotekų valymo reikalavimus, todėl bendrovė „Vilniaus vandenys“ spartina centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos plėtrą. Vis tik beveik trečdalis gyventojų, kuriems sudaryta galimybė prisijungti, delsia… ❯❯❯
2021-02-01
„Grinda“ įspėja: ant stogų susikaupęs sniegas kelia pavojų
Vilniaus „Grinda“ informuoja, kad trečią parą besitęsiant intensyviam snygiui, susidariusios šlapio sniego dangos masės neatlaiko medžiai, ji tampa pavojinga ir pastatų konstrukcijoms. Specialistai primena, kad siekiant išvengti skaudžių ir brangiai kainuojančių… ❯❯❯
2021-01-27
Vilnius mato modernesnių vandens valymo technologijų ir griežtesnės kontrolės poreikį
Vilniaus miesto savivaldybė jau kurį laiką stebi į Vilniaus nuotekų valyklą patenkančių teršalų kiekio augimą ir sparčiai prastėjančią nuotekų sudėtį. Nors valykloje netrukus prasidės valymo įrenginių rekonstrukcija, atnaujinta įranga nebus pajėgi išvalyti nuotekų nuo… ❯❯❯
2021-01-26
-
Rajonasprieš 5 d.
„O samorządzie nie zapomnę…” Odszedł wieloletni dyrektor administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego Stefan Świetlikowski
-
Miestasprieš 2 sav.
Vilnius pirmasis šalyje atveria mokyklą kontaktiniam ugdymui
-
Miestasprieš 2 sav.
Vasario 16-osios proga kviečia rašyti laišką istorijai: savo pašto dėžutę turės ir Jonas Basanavičius
-
Miestasprieš 2 sav.
Vilnius pradeda vakcinacijos informacinę kampaniją „Pasiraitokime rankoves“
-
Rajonasprieš 2 sav.
49 miejsce Karola Dąbrowskiego na biatlonowych mistrzostwach świata w Słowenii
-
Miestasprieš 1 sav.
Vilniaus administracijos direktore siūloma skirti L. Koriznienę
-
Miestasprieš 2 sav.
Vilniuje plečiama senjorų vakcinacija ir profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybės
-
Miestasprieš 2 sav.
Visi atsakymai apie vakciną Vilniuje