Connect with us

Rajonas

Kaip gyventojai būtų perspėjami apie pavojų įvykus branduolinei avarijai

Avatar

Paskelbta

Įvykus avarijai atominėje elektrinėje gyventojai būtų informuoti trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus ir sirenų kauksmu, o vėliau per radiją ir televiziją gautų tikslią informaciją ir patarimus, kaip elgtis. Valstybės ir savivaldybių institucijos yra parengusios planus, pagal kuriuos būtų organizuojama gyventojų apsauga, tačiau gyventojai ir patys turėtų rūpintis savo saugumu ir žinoti, kaip elgtis tokios avarijos atveju.
Vidaus reikalų ministerija parengė trumpą atmintinę, kaip gyventojai būtų perspėjami apie pavojų, įvykus incidentui Baltarusijos Astravo atominėje elektrinėje.
Kaip rašoma ministerijos pateiktoje atmintinėje:
Pirmiausia išgirstume kaukiančias sirenas  ir gautume trumpąjį perspėjimo pranešimą į savo mobilųjį telefoną.
SVARBU. Gavus šį perspėjimo signalą, būtina sekti oficialią informaciją per Lietuvos radiją ir televiziją ir laukti tarnybų nurodymų, kaip elgtis.
Raginame jau dabar pasidomėti, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius, todėl neatidėliokite ir apsilankykite ekstremalioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.lt72.lt.
Įsidėmėkite – ŽINOJIMAS SAUGO. Kuo geriau būsite informuoti, tuo tiksliau žinosite, kaip elgtis įvykus ekstremaliai situacijai, ir paprasčiau reaguosite į pavojų keliančią situaciją.
Beje, kaip tik šį mėnesį bus testuojama Gyventojų informavimo ir perspėjimo sistema. Nenustebkite ir jauskitės saugūs. Praktikuosimės siekdami Jus apsaugoti!

vrm.lrv.lt informacija

Rajonas

Dėl gruodžio 2 d. nuotolinio susitikimo su „Homanit Lietuva“ atstovais

Avatar

Paskelbta

Rytoj, gruodžio 2 d. (trečiadienį) 17 val. vyks bendruomenių ir seniūnaitijų atstovams skirtas virtualus susitikimas su „Homanit Lietuva“ atstovais dėl planuojamos bendrovės veiklos Pagiriuose.
Kaip praneša susitikimo organizatoriai, šiuo metu susitikime pareiškė norą dalyvauti daugiau žmonių nei techninės galimybės leidžia užtikrinti tinkamas sąlygas. „Šiuo susitikimu siekiame konstruktyvaus dialogo su bendruomenėmis kūrimo. Taip pat kiekvienos bendruomenės atstovui norime sudaryti sąlygas būti išgirstam ir išgirsti kompanijos pristatymą. Atsižvelgdami į šias aplinkybes ir norėdami skirti pakankamai laiko kiekvienos bendruomenės klausimams, esame priversti riboti dalyvių skaičių“, ˗ rašoma bendrovės „Homanit“ pranešime.
Nuotolinio susitikimo organizatoriai prašo užsiregistravusių dalyvauti, prisistatyti kurią bendruomenę arba seniūnaitiją atstovausite susitikime iki rytojaus, gruodžio 2 d., 9 val.
Nesulaukus patikslinimo, dalyvių skaičius vis tiek bus ribojamas, o tai gali reikšti, kad ne visų bendruomenių atstovai galės būti išgirsti.
„Dar kartą kviečiame kylančius klausimus perduoti savo bendruomenės atstovui. Pasibaigus susitikimui, bendruomenių ir seniūnaitijų atstovams planuojame išsiųsti susitikimo santrauką, kuria jie galės pasidalinti su savo bendruomenių nariais“, – prašo susitikimo organizatoriai.  
Nuotr. homanit.org

Skaityti toliau

Rajonas

Statystyka Covid-19 w rejonie wileńskim

Avatar

Paskelbta

Według danych z 30 listopada w rejonie wileńskim potwierdzono 44 nowe przypadki Covid-19. Obecnie w rejonie wileńskim na Covid-19 choruje łącznie 1 296 osób. W tej chwili w izolacji znajduje się 1 009 osób.
Pierwszy przypadek Covid-19 w placówce oświatowej Samorządu Rejonu Wileńskiego potwierdzono 22 października b.r. Ogółem według danych na 30 listopada w placówkach oświatowych podległych Samorządowi Rejonu Wileńskiego na Covid-19 choruje 100 osób, w tym 54 uczniów i 46 dorosłych (nauczycieli i / lub pracowników). Od ostatnich opublikowanych statystyk, tj. od 27 listopada zarejestrowano 9 nowych przypadków Covid-19 – 7 uczniów i 2 dorosłych.
Zgodnie z decyzją Rządu badania profilaktyczne jednemu pracownikowi instytucji pomocy społecznej przeprowadza się nie częściej niż raz na dwa tygodnie, oprócz tego bada się od 10 proc. do 20 proc. pracowników danej instytucji. Według danych z 30 listopada w placówkach opieki społecznej rejonu wileńskiego zbadało się 102 pracowników (96 odpowiedzi negatywnych, 4 pozytywne, 2 oczekuje na odpowiedź) oraz 32 mieszkańców (20 odpowiedzi negatywnych, 12 pozytywne).
Zachęcamy do przestrzegania wszystkich środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem – higieny rąk, etykiety kichania, odpowiednich środków ochrony osobistej, dystansu fizycznego i in. 

Skaityti toliau

Rajonas

Świąteczna akcja „Cud Bożego Narodzenia w Rudominie“

Avatar

Paskelbta

Napisz list do Św. Mikołaja i otrzymaj prezent z jego rąk! Dla szczęśliwców Mikołaj i jego pomocnicy bezpiecznie dostarczą prezent bezpośrednio do domu.
Obowiązkowo w liście podaj imię, nazwisko, swój adres i numer telefonu!
List wrzuć do skrzynki Św. Mikołaja przy Wielofunkcyjnym Ośrodku Kultury w Rudominie (Vilniaus g. 2, Rudomina) do 20 grudnia br.
Pierwszych szczęśliwców Św. Mikołaj i jego drużyna odwiedzi już 6 grudnia!

Foto: pixabay.com

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt