Connect with us

Naujienos

Nuoširdžiai sveikiname Vietos savivaldos dienos proga!

Avatar

Paskelbta

autor. Artūras Žukas

Nuo šiandien, spalio 9 dienos, Raseinių rajone skelbiamas karantinas. Rajono švietimo įstaigoms, kurios tik nuotoliniu būdu dirba jau nuo rugsėjo pabaigos, didelių pasikeitimų šis sprendimas neatneš. Daugelis mokyklų nuotolinio darbo tikėjosi, nors ir ne taip greitai, ir tam rengėsi jau prieš mokslo metus. Šią savaitę rajono mokytojus pasiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirti 38 nešiojamieji kompiuteriai. Raseinių rajono savivaldybė virtualioms mokymo(si) aplinkoms pirkti yra skyrusi beveik 30 tūkst. Eur. Skaitmenines mokymo priemones galima įsigyti ir iš papildomai mokykloms skiriamos 14 mln. Eur valstybės dotacijos.

„Pandemijos mastams neslūgstant, tokia situacija, kokia yra Raseinių rajone, galėjo ir gali nutikti bet kurioje savivaldybėje. Kad ir kas įvyktų, nepaliksime nė vienos šalies mokyklos vienos. Dėkoju Raseinių rajono savivaldybės atstovams, mokyklų bendruomenėms už priimtus tinkamus savalaikius sprendimus. Tikiuosi, kad pandeminė situacija greitai pasikeis, ir vaikai, mokytojai vėl galės saugiau sugrįžti į mokyklas“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Pasak Raseinių r. savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Modestos Lukoševičienės, Raseinių rajono ugdymo įstaigų vadovų darbas, jų lyderystė šioje sudėtingoje situacijoje yra pavyzdinė: „Nė vienas  nepasakė, kad negalime, nesuspėsime. Žinoma, nors ir ruošėmės, bet negalvojome, kad ugdymas į virtualią erdvę persikels taip greitai“.

Kaip pasakoja vedėja, iš pradžių būta daug klausimų, kaip elgtis tokioje situacijoje, tačiau Švietimo ir sporto skyriaus iniciatyva suorganizavus pasitarimą su Visuomenės sveikatos centro atstovais, tapo aiškiau.

„Šiuo metu, kai vyksta nuotolinis mokymosi procesas, Švietimo ir sporto skyrius su ugdymo įstaigų vadovais nuotolinius pasitarimus organizuoja kiekvieną savaitę. Dabartinėje situacijoje svarbu nuolat palaikyti ryšį su ugdymo įstaigų vadovais, nepalikti mokyklų vienų, žinoti, kokiomis nuotaikomis jie gyvena, kaip jaučiasi mokiniai, mokytojai, kokių turi problemų, kuo gali padėti savivaldybė“, – sako M. Lukoševičienė.

Prezidento Vytauto Žemaičio gimnazija, kurioje mokosi 486 mokiniai, pasirinkusi „Microsoft 365“ aplinką. Kaip pasakoja mokyklos direktorius Linas Dargevičius, mokytojai nestokoja skaitmeninio turinio, populiariausia ir mokytojų mėgstama yra „Eduka“ aplinka, kurioje jie randa įvairios medžiagos.

„Visus mokinius esame aprūpinę kompiuteriais. Rengėmės galimam nuotoliniam mokymui, tad rugsėjo pradžioje dar nusipirkome papildomų kamerų, jomis aprūpinome tuos gimnazistus, kurie namuose turėjo stacionarius kompiuterius be kamerų. Didžiausias rūpestis dabar – užtikrinti ugdymo kokybę mūsų rajono abiturientams. Apskritai mokytojai ir mokiniai nusiteikę ramiai, visi dirba, dėl karantino paskelbimo jokių pasikeitimų neturėsime“, – sako gimnazijos direktorius Linas Dargevičius.  

Raseinių Šaltinio progimnazijai, kurioje mokosi 658  mokiniai, žinia, kad teks visiems mokytis nuotoliniu būdu, nebuvo netikėta. Kad mokytojai ir mokiniai nesiblaškytų, mokykla, pradėjusi dirbti nuotoliniu, nepakeitė pamokų tvarkaraščio, neįvedinėjo jokių naujovių. Darbą organizavo taip, kaip jau tą darė vėlyvą pavasarį.

„Tikėjomės, kad užklups ir antroji pandemijos banga, tad buvome iš anksto apsitarę, pasirengę tvarkas “, – sako progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė.

Mokyklos vadovė pasakoja, kad progimnazija pasirinkusi „G suite for Education“ virtualią mokymosi aplinką, kuri sudaro galimybę atlikti ne vieną ugdymo organizavimo nuotoliniu būdu veiklos funkciją, pvz., mokymosi medžiagos ir  užduočių pateikimo, apklausų ir testų sudarymo ir pateikimo, mokinių pažangos ir vertinimo stebėjimo ir kt.

„Mokytojai naudojasi leidyklos „Šviesa“ skaitmeniniu turiniu per specialias aplinkas „EDUKA klasė“, EMA, kitu laisvai prieinamu atviru skaitmeniniu ugdymo turiniu. Skaitmeninio turinio tikrai gausu, tikrai pakanka. Rudenį nupirkome vaizdo  kamerų, ausinių, išdalijome mokiniams ir mokytojams kompiuterius ir planšetes, gautas ir iš ministerijos pavasarį.  Taip pat išdalijome kompiuterius iš mokyklos informacinių technologijų kabinetų ir mokykloje įrengtos išmaniosios klasės“, –  sako progimnazijos direktorė.

Raseinių rajone iš viso yra 15 švietimo įstaigų, iš jų 10 bendrojo ugdymo mokyklų.

Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 219 1233, el. p. info@smm.lt

Skaityti toliau
Advertisement

Rajonas

Rząd zdecydował o przedłużeniu kwarantanny do 28 lutego

Avatar

Paskelbta

Ograniczenia dotyczące kwarantanny pomogły spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa na Litwie, ale wskaźnik zachorowalności jest nadal wysoki. W związku z tym rząd zdecydował w środę o przedłużeniu kwarantanny do 28 lutego. Będzie również obowiązywał zakaz przemieszczania się z jednego samorządu do drugiego.
Wyjazd z samorządu jest możliwy tylko w wyjątkowych przypadkach, np. w przypadku pracy lub opieki zdrowotnej oraz odwiedzanie osób samotnych na zasadach „bańki” społecznej.

Według danych Departamentu Statystyki obecnie wskaźnik zachorowalności w kraju sięga 498,2. przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Według statystyk Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Litwa nadal pozostaje w czerwonej strefie, wśród krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem.
Według epidemiologów rozprzestrzenianie się wirusa nie zostało wystarczająco ograniczone na tyle, aby znieść ograniczenia. Jeśli to zrobić zbyt wcześnie, prawdopodobne jest, że zachorowalność ponownie wzrośnie. Takie jest stanowisko również innych krajów Unii Europejskiej. Niektóre z nich, np. Francja i Niemcy rozważają nie tylko przedłużenie ograniczeń, ale także ich zaostrzenie.

L24.lt

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus biudžetas 2021: papildomi 50 mln. eurų ir nemokamas transportas švietimo darbuotojams

Avatar

Paskelbta

 

Vilniaus miesto savivaldybė šiandien pasitvirtino 2021 m. sostinės biudžetą: po svarstymų Taryboje, jis padidėjo ir buvo papildytas naujais projektais. Iš viso šiems metams suplanuota 842,5 mln. eurų – 52,5 mln. eurų daugiau nei pernai.

Biudžete numatyta, kad savivaldybės pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti sieks 467,9 mln. eurų – beveik 3 proc. daugiau nei pernai. Valstybės biudžeto dotacijos sudarys 234,5 mln. eurų. Europos Sąjungos ir kitos finansinės paramos lėšos šiemet sostinės biudžete sudarys 38,3 mln. eurų.

Komitetuose apsvarstytas biudžetas buvo padidintas, į jį įtraukta papildomų projektų. Vienas iš naujų sprendimų – savivaldybei pavaldžių švietimo įstaigų darbuotojams rugsėjį padovanoti po metinį viešojo transporto bilietą.

„Šiuo bandomuoju projektu tikimės pagerinti dvi Vilniui itin svarbias sritis – švietimą ir sklandaus bei tvaraus judėjimo mieste galimybių didinimą. Visų pirma, kompensuodami viešąjį transportą siekiame atsidėkoti švietimo įstaigų darbuotojams už jų itin reikšmingą darbą visuomenei ir juos papildomai motyvuoti. Taip pat siekiame realiais veiksmais paskatinti keliones atsinaujinusiu viešuoju miesto transportu“, – sako Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto meras.

Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžios 117 mokyklų, 125 darželiai, 32 neformalaus ugdymo įstaigos, jose dirba 19 tūkst. darbuotojų. Visiems jiems bus dovanojami ilgalaikiai bilietai. Tam savivaldybė 2021–2022 m. planuoja skirti apie 4,15 mln. eurų.

Iš viso švietimo sričiai tenka 416,7 mln. eurų – beveik pusė viso sostinės biudžeto. Be ugdymo sistemos finansavimo, planuojama šiais metais toliau rekonstruoti ir plėsti mokyklas, steigti naujus darželius.

Antra didžiausia pagal finansavimą sritis – aplinka ir miesto plėtra. Jai skirta 102,3 mln. eurų. Iš šio biudžeto bus puoselėjami želdynai ir žaliosios erdvės Vilniuje, įrengiamos naujos viešosios erdvės Amatų, Vingrių, Giedraičių gatvėse ir kitose miesto erdvėse.

Patogesniems ir tvaresniems miestiečių judėjimo sprendimams šiemet teko 75,0 mln. eurų. Pirmą kartą daugiau biudžeto skirta dviračių takams bei pėsčiųjų infrastruktūrai, nei automobilių judėjimui.  Planuojama plėsti dviračių takus Naujamiestyje, Naujininkuose, palei Nerį. Numatyta pradėti įrenginėti Užvingio salos tiltą pėstiesiems ir dviratininkams bei pėsčiųjų tunelį po geležinkeliu, Iešmininkų gatvėje. Taip pat ketinama plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą, rekonstruoti judrias sankryžas, Kernavės gatvę, Nemenčinės plentą.

Dėmesys sveikatai ir žaliosioms erdvėms

Labiausiai biudžetas auga sveikatos ir sveikatingumo srityje – jis šiemet yra 18,0 proc. didesnis ir siekia 45,1 mln. eurų. Numatyta plėsti ir rekonstruoti gydymo įstaigas Antakalnyje, Pilaitėje, Naujojoje Vilnioje, Naujamiestyje bei Salininkuose. Bus tęsiamas sporto aikštynų prie mokyklų įrengimas, planuojama užbaigti Žemynos progimnazijos sporto salių kompleksą. Daug dėmesio bus skiriama programoms, skirtoms psichikos sveikatos stiprinimui.

2021 m. Vilniaus miesto biudžeto plane socialinei apsaugai skirta 78,8 mln. eurų. Ketinama plėsti socialinio būsto prieinamumą, užbaigti nakvynės namų A. Kojelavičiaus gatvėje įrengimą.
Kultūros srityje planuojama tęsti palaikymą kultūros įstaigoms COVID-19 pandemijos metu, organizuojant kultūros rėmimo konkursus, plečiant ir kuriant kultūros įstaigas. Iš viso kultūros finansavimui paskirta 13,3 mln. eurų.

Miesto saugumo reikmėms – 6,6 mln. eurų. Tęsiamas stebėjimo kamerų įrengimas, taip pat numatyta mieste įdiegti ir daugiau kamerų, nuskaitančių automobilių numerius. Miesto administravimo reikmėms ketinama skirti 96,5 mln. eurų. Iš šios sumos 2 mln. eurų – kovos su COVID-19 pandemija reikmėms.

Skaičiuojama, kad šiemet Vilniaus skolintos lėšos sudarys 43,0 mln. eurų. Jos bus skirtos investicijų projektams finansuoti ir paskoloms grąžinti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus 700 moksleivių idėjų konkursas: daugiau nei 70 idėjų

Avatar

Paskelbta

Vilnius pradėjo pasiruošimą ypatingai šventei – 2023-iesiems metams, kuomet įvyks Vilniaus 700 metų gimtadienis. Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pakvietė  visos Lietuvos moksleivius dalyvauti konkurse „Ateities Vilnius“ bei informacinėmis technologijomis vizualizuoti savo idėjas, – kaip Lietuvos sostinė galėtų atrodyti ateityje?

Konkursui paraiškas galėjo teikti įvairaus amžiaus moksleiviai, klasiokai, jų grupės, iš visos Lietuvos. Konkurso esmė: sugalvoti ir kūrybiškai pateikti savo viziją, kaip galėtų atrodyti ateities svajonių Vilnius. Užduočiai įgyvendinti moksleiviai galėjo pasitelkti įvairias informacinių technologijų priemones, pasirinkti jiems priimtiniausius 3D modeliavimo įrankius.


„Vilnius gali būti skraidančiu išradimų bei atradimų miestu. Dažniausiai mus stabdo ne galimybių stoka, o mūsų pačių minties ribos. Tikiu, kad jaunųjų kūrėjų idėjos ateityje sukurs tokią sostinę, kokios šiandien nė negalime įsivaizduoti“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kurdami idėjas, kandidatai vadovavosi keliais kriterijais – darbuose turėjo atsispindėti Vilniaus simboliai ir atpažįstami objektai, IT pritaikymo įgūdžiai, žaliojo miesto išsaugojimas, apgalvota ir sumani infrastruktūra bei mobilumas, pritaikomumas. Kaip įkvėpimą, moksleiviai galėjo naudoti ir fantastinius filmus, ir kasdienio gyvenimo aspektus.

Idėjų rengimo metu konkurso dalyviai galėjo naudotis specialia nemokama mokomąja vaizdine medžiaga, tiesiogiai susisiekti ir konsultuotis su savo srities profesionalais. Ateities Vilniaus vizijų konkurso nugalėtojai bus išrinkti visuomenei balsuojant už labiausiai patikusį projektą.

„Vilnius – daugybę kultūrų, skirtingų tradicijų ir patirčių apjungiantis miestas, turintis daugybę galimybių augti ir stebinti pasaulį savo inovatyvumu. Džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą atsiliepė tiek daug kūrėjų. Net neabejoju, kad Lietuvos moksleiviai yra be galo išradingi ir talentingi, o jų idėjos įkvėps sostinės gyventojus ir svečius pamatyti kitokį Vilnių“, – sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Konkurso laimėtojų laukia ypatingos dovanos, kurias iš pateikto sąrašo nugalėtojai galės pasirinkti patys. Prizai, kuriuos 3 skirtingo amžiaus grupių moksleiviams (1-4, 5-8, 9-12 klasėms) įsteigė projekto partneriai, moksleivius skatins patirti, mokytis, išmokti ir dalintis savo žiniomis ir patirtimis interaktyviu būdu.

Konkurso kūrinius ir balsavimą už savo mėgiamiausiuosius rasite: www.700vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt