Connect with us

Miestas

Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020

Avatar

Paskelbta

„Vilniaus klube“ šįvakar iškilmingai pasveikinti „Vilniaus metų mokytojo 2020“ vardą pelnę pedagogai. Jau 4 kartą rengiamoje šventėje sostinės šviesuoliai įvertinti už pasiekimus, kūrybiškumą, išskirtinę darbo kokybę ir bendruomeniškumą, juos nominuodami mokiniai dėkojo už įkvėpimą, pagalbą ir meilę.

„Esate išrinkti geriausiais iš geriausių. Visų vilniečių vardu dėkoju už didelę širdį, kūrybiškumą ir kviečiu tuo dalintis su vaikais, kolegomis. Taip pat už prasmingą misiją ir palinkėti atkaklumo toliau ją vykdyti – ugdyti laisvas, kūrybingas ir ateičiai pasirengusias asmenybes, nuo kurių priklausys mūsų šalies ir miesto ateitis. Labai linkiu, kad Jums asmeniškai ši misija kasdien teiktų daug džiaugsmo“, – sveikino metų mokytojus Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Mokytojams – kūrėjams įteikti unikalūs vardiniai ženklai – ekslibrisai.

Iš Kenijos kilęs Johnas Omolo (Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos ir neformalaus ugdymo įstaigos MB „Jambo“ grupės anglų kalbos mokytojas) šiemet yra baigęs dar ir gidų kursus, o po karantino jis savo moksleiviams pradėjo organizuoti įdomiąsias pamokas lauke – ekskursijas po Vilnių anglų kalba, kuriose jie tobulina kalbos žinias ir sužino apie Vilniaus istoriją, kultūrą.

Mokytoja Bagočienė (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija) per informacinių technologijų pamokas kūrybiškai skatina verslumą, yra kompiuteriuko ralio viena aktyviausių dalyvių, kuruoja Fab Lab dirbtuves, kur mokiniai ruošiasi įkurti verslo bendrovę, o jos būrelis – vienas populiariausių mokykloje.

Nominuoti ir siūlyti mokytojus rugsėjo mėnesį galėjo visos ugdymo įstaigų tarybos, mokinių ir tėvų savivaldos institucijos, mokyklų vadovai, pedagogai, mokiniai ir jų tėvai. Aktyvios sostinės bendruomenės pasiūlė per 80 puikių, profesionalių, veiklių kolegų, kurie jų manymu verti „Vilniaus metų mokytojo 2020“ vardo.

Metų mokytojai – ne vien pedagogai, vaikus ugdo ir tėvų bendruomenės nariai. Metų tėvo apdovanojimą gavęs Nedas Bobinas (Vilniaus jėzuitų gimnazijos tėvų bendruomenės narys) sako, kad tėvų indėlis gali būti daugiau nei didelis, nors daug tėvelių turbūt nejaučia, kokios jų rankose yra galios: „ir nedidelėmis pastangomis galima pasiekti daug aktualių dalykų, pasiūlyti įvairias motyvacines priemones, tvarkas. Organizacine prasme galima daryti įtaką mokyklos veiklai“.

Pasak metų mokytojos Aurelijos Kunigėlienės (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija), būti mokytoja – tai gyventi, nes mokytojavimas yra visas gyvenimas.

Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijai vadovaujanti Daina Valackienė mano, kad mokytojas turi pastoviai būti gyvas, įdomus žmogus: „jis veda didžiulį būrį žmonių, kurie stebi, mokosi, seka juo. Manau mokytojas yra bene svarbiausia profesija”.

„Vilniaus metų mokytojo 2020 vardas“ suteikiamas mokytojams:

Editai Cibulskienei (Vilniaus lopšelio-darželio „Vieversys“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai),

Natalijai Zabolevičienei (Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai),

Romui Brūzgai (Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro muzikos mokytojui),

Jurgai Klimkienei (Vilniaus „Šilo“ mokyklos specialiajai pedagogei),

Snieguolei Bagočienei (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytojai),

Inai Jurgelienei (Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai),

Daivai Kavaliūnienei (Vilniaus Užupio gimnazijos matematikos mokytojai),

Aurelijai Kunigėlienei (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos pradinių klasių mokytojai),

Astai Okunevičienei (Vilniaus Vaduvos darželio-mokyklos pradinių klasių mokytojai),

Loretai Petrylienei (Vilniaus Pavilnio progimnazijos pradinių klasių mokytojai),

Jurgitai Turlienei (Vilniaus Maironio progimnazijos muzikos mokytojai),

Rimantui Valančauskui (Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro vadovui),

John‘ui Omolo (Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos ir neformalaus ugdymo įstaigos MB „Jambo“ grupės anglų kalbos mokytojui).

„Vilniaus metų mokytojo 2020 vardą“ pelno
ikimokyklinio, neformaliojo vaikų švietimo ir bendrojo ugdymo įstaigų vadovai:

Janina Danienė (Vilniaus lopšelis-darželis „Pasakaitė“),

Daina Valackienė (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija),

Ana Staniukėnienė (Vilniaus Senvagės gimnazija),

Rebecca Juras (Vilniaus Tarptautinė Mokykla).

Vilniaus metų tėvais, globėjais išrinkti

Nedas Bobinas (Vilniaus jėzuitų gimnazija) ir Agneška Kozlovska (Vilniaus Lazdynų mokykla).

Mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė atkreipė dėmesį, kad Vilniuje daugiau nei 15 tūkstančių gerbiamų mokytojų, asmenybių, kuriomis vilniečiai didžiuojasi: „Mokytojai kasdien dalija savo žinias, šilumą ir meilę, o ypač svarbūs ir ypatingi yra pirmieji mokytojai darželiuose, kurie rūpinasi imlia mažųjų vilniečių aplinka, nes tai, ką gauna patys mažiausi – pagrindas visam tolimesniam ugdymui“.

Apdovanotiesiems šventinį vakarą ypatingai pasveikino maestro Kostas Smoriginas, koncertavo grupė „The Dittes“. Visi 81 pasiūlyti kandidatai „Vilniaus metų Mokytojo 2020“ vardui gauti buvo pakviesti į literatūros festivalį „Open books“.

 

Miestas

Dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus keitimo/pasirinkimo Traidenio g. 5, Tverečiaus g. 18

Avatar

Paskelbta

Kuriant švarios energijos vartojimo planus – vilniečių elektroninė apklausa

  Stebėdamas padidėjusią klimato kaitą ir senkančius gamtos išteklius, Vilnius kartu su Lietuva ir visa Europos Sąjunga renkasi švarią energiją. 2018 m. paskelbtoje Nacionalinės energetikos nepriklausomybės strategijoje įrašytas tikslas ateityje vartoti tik atsinaujinančią… ❯❯❯

Dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus keitimo/pasirinkimo Didlaukio g. 34

❯❯❯

Kitąmet Vilniuje rinkliavos už atliekų tvarkymą apskaičiavimo modelis nesikeis – ir toliau bus laikomasi principo „teršėjas moka“

Šiandien, lapkričio 18 d., Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarstė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų pakeitimo projektą – jais siekiama tiksliau apibrėžti ir sureguliuoti vietinės rinkliavos apskaičiavimą ir mišrių komunalinių… ❯❯❯

„Atliekų kultūra“: nuo informacinio projekto link savarankiško kultūros reiškinio

  Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vykdomas projektas „Atliekų kultūra“ šiemet švenčia dviejų metų gimtadienį. Per tą laiką „Atliekų kultūra“ spėjo tapti aplinkai draugiško gyvenimo būdo dalimi daugeliui Vilniaus regiono gyventojų. Ši iniciatyva… ❯❯❯

„Vilniaus vandenų“ specialistai sunerimę: nuotekose randa pavojingų teršalų – sunkiųjų metalų

Vandentvarkos UAB „Vilniaus vandenys“ įspėja, kad daugėja nuotekose aptinkamų sunkiųjų metalų. Dalis jų – toksiški, galintys sukelti sunkius susirgimus. Nors šie metalai į aplinką dažniausiai patenka iš pramonės įmonių, jų gausu ir mūsų dažnai naudojamuose daiktuose –… ❯❯❯

Vilniuje įrengtos stebėjimo kameros jau fiksavo pirmuosius atliekų tvarkymo pažeidėjus

Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA), spalio mėnesį įrengusi pirmąsias stebėjimo kameras šalia komunalinių atliekų šalinimo konteinerių, vos per kelias savaites nustatė daugiau kaip 70 atliekų tvarkymo pažeidimų. Dažniausiai… ❯❯❯

Skaityti toliau

Miestas

Naujoje viešojoje erdvėje Karoliniškėse planuojama ir saugaus eismo mokymo zona vaikams

Avatar

Paskelbta

 

Karoliniškėse formuojamame parke Vilniaus miesto architektai siūlo naujus sprendimus – atvirą erdvę laisvalaikiui bei ugdymui. Viešosios erdvės, besiribojančios su V. Maciulevičiaus gatve ir šalia esančiu mišku, projektinius pasiūlymus rengę SĮ „Vilniaus plano“ architektai gruodžio 16 d. pristatys juos viešai.

Rengiant projektinius pasiūlymus buvo atsižvelgta į vietos gyventojų bei šalia esančių institucijų poreikius ir lūkesčius, kuriuos jie išsakė dar prieš rengiant projektinius pasiūlymus. Prisitaikant prie esamo apželdinimo teritoriją siūloma skirstyti į kelias zonas: saugaus eismo mokymosi, ramaus poilsio ir aktyvaus laisvalaikio.

Atsižvelgus į gretimame sklype projektuojamo 5-ojo policijos komisariato ir Kelių policijos poreikius parko pradžioje planuojama įrengti saugaus eismo mokymosi aikštelę. Policijos pareigūnai teigia, kad moksleiviams svarbu išmokti eismo pagrindų ne tik įprastoje dviejų juostų perėjoje, bet susipažinti ir pasiruošti sudėtingoms eismo sąlygoms. Pasak pareigūnų, nereguliuojama pėsčiųjų perėja per 4 juostų važiuojamąją kelio dalį – viena pavojingiausių pėstiesiems, tad sumažintas šios perėjos prototipas bus pateiktas saugaus eismo aikštelėje.

Saugaus eismo aikštelėje numatyti ir kiti pagrindiniai kelių elementai: šviesoforais reguliuojama sankryža, žiedinė sankryža, viešojo transporto stotelė, perėja su saugumo salele per dviejų eismo juostų gatvę, dviračių takas. Parko teritorijoje ties Sietyno g. siūloma išdėstyti sumažinto mastelio kelio ženklus, kurie, pasak pareigūnų, yra būtini sėkmingam moksleivių ugdymui.

SĮ „Vilniaus plano“ architektė, projekto autorė Julija Musteikytė-Mora pasakojo, kad naujai formuojamo parko sklypas ribojasi su valstybiniu mišku, todėl architektai erdves skirstė atsižvelgdami į jo ribas. Pėsčiųjų takus planuojama tiesti dabar išmintų takų vietoje, taip sukuriant erdvę pasivaikščiojimams, o laisvalaikio zonas – mažiau apželdintose vietose. Vertinant Karoliniškių rajono gamtinį kraštovaizdį, vaikų žaidimo aikštelėje planuojama statyti medinius žaidimų įrenginius, laipynes bei sūpynes. Žaidimų aikštelę numatyta įkurti pietinėje parko dalyje, kur šiuo metu apželdinimas yra retas arba jo nėra.

Aktyvaus laisvalaikio-sporto zoną numatyta įrengti parko pievoje, besiribojančioje su mišku ir Vakariniu aplinkkeliu. Atskiros sporto zonos poreikį išsakė aplinkinių teritorijų gyventojai, pristigę erdvės aktyviam laisvalaikiui leisti, bei policijos pareigūnai, norintys turėti erdvę fiziniam pasirengimui palaikyti.

Susipažinti su šios viešosios erdvės vizija miesto gyventojai galės viešame nuotoliniame pristatyme, gruodžio 16 d. 17.30 val. Transliacijos nuoroda vėliau bus paskelbta SĮ „Vilniaus plano“ „Facebook“ paskyroje.

SĮ „Vilniaus planas“ vizual.

Skaityti toliau

Miestas

Vilnius primena: sportuodami atviruose aikštynuose nepamirškite taisyklių

Avatar

Paskelbta

 

Vilniečiai kviečiami laisvalaikį aktyviai leisti prie mokyklų atnaujintuose sporto aikštynuose, o stadionų šeimininkai primena keletą svarbių taisyklių, kad visi sklandžiai ir bendruomeniškai dalintųsi sporto erdve. Stadionas pirmiausiai skirtas mokyklos moksleiviams, tačiau laisvu metu jis atviras visiems vilniečiams, kurie naudodamiesi stadionu tampa už jį atsakingi.

„Esame užsibrėžę tikslą paskatinti vilniečius judėti, sportuoti, propaguoti sveiką gyvenseną. Džiaugiuosi matydamas pilnus vilniečių mokyklų aikštynus, kurių šiais metais atnaujinome net 13. Stadionai priklauso visiems, todėl labai svarbu saugoti turtą kaip savą. Labai apmaudu, kai naujai sutvarkyti, modernus stadionai neretai nuniokojami piktavalių, todėl parengėme taisykles ir imamės tam tikros priežiūros, kad bendruomenė galėtų kuo ilgiau džiaugtis aktyviu laisvalaikiu šalia namų. Šiais metais į stadionų atnaujinimą investavome 4,5 mln. eurų“, – pabrėžė sostinės mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Stadionų naudojimo taisykles tvirtina pačios mokyklos, susiderinusios su savivaldybe. Taisyklės numato, kad pirmiausiai stadionais naudojasi moksleiviai – fizinio ugdymo pamokoms, neformaliojo švietimo, visos dienos mokyklos grupes lankančių veikloms, Vilniaus miesto savivaldybės sporto mokyklų ir klubų komandų treniruotėms. O likusiu laisvu metu vilniečiai gali naudotis stadionu, užsirezervavę laiką per www.active.vilnius.lt. Svarbu prisiminti – jeigu mokyklos darbuotojai arba kiti, sportuojantys pagal nuomos sutartis, prašys užleisti stadioną, tai padaryti būtina.

„Tikrai kviečiame ne vien tik mokyklos bendruomenę sportuoti ir džiaugtis mokyklos stadionais – tereikia užsirezervuoti laiką ir pasiimti raktą iš Gimnazijos budėtojo ir pasirašyti – viskas, galima sportuoti! Tačiau taip pat labai prašome laikytis bendrųjų elgesio viešose vietose reikalavimų, elgtis saugiai ir atsakingai savo ir kitų asmenų atžvilgiu. Na, o jei jau nutiko koks įvykis – atlyginti už stadionui padarytą žalą“, – primena Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos direktorė Kristina Gudelienė.

Taisyklės taip pat numato, kad stadionuose nevalia šiukšlinti, triukšmauti, svaigintis, įsivesti ir laikyti stadiono teritorijoje gyvūnus ar kitaip teršti stadioną. Pastebėta, kad ne visi vilniečiai supranta ir kokio pobūdžio yra naujoji nutiesta danga – tad, taisyklėse atsirado naujas punktas, kuriame primenama ir apie tai, kad po stadionus draudžiama vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, naudoti apavą su aštriais pado elementais.

Bendruomenės taip pat prašoma nevažinėti motorinėmis ir nemotorinėmis transporto priemonėmis (dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis, ratukinėmis pačiūžomis ir pan.) stadionuose – judumo priemonės turi būti paliktos šalia aikštynų.

Primenama, kad už nepilnamečių asmenų elgesį stadione ir taisyklių laikymąsi atsako nepilnamečių asmenų tėvai ar kiti teisėti jų atstovai, mokytojai, treneriai, nuomos sutartis sudarę asmenys.

Šios taisyklės skelbiamos mokyklų interneto svetainėse ir specialiuose stenduose prie aikštynų. Stadiono teritorija stebima vaizdo kameromis ir saugoma Saugos tarnybų. Stadionų darbo laikas darbo dienomis, kai juo gali naudotis vilniečiai – nuo 18.30-22.00 val., savaitgaliais – 7.00-22.00 val.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt