Connect with us

Rajonas

Kviečiame kartu minėti Europos Komisijos kovos su prekyba žmonėmis dieną

Avatar

Paskelbta

Spalio 18 d. Lietuvoje minima Europos Komisijos kovos su prekyba žmonėmis diena. Rytoj, spalio 16 d. 11-15 val. Vilniaus Katedros aikštėje Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis kviečia minėti šią svarbią dieną drauge.
Asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos policija, savivaldybėmis, bendruomenėmis surengs proaktyvų vaidinimą apie prekybą žmonėmis, organizuos interaktyvią viktoriną verbavimo ir išnaudojimo tema, bus įrengta erdvė žaidimams bei kitoms prevencinėms veikloms, kuriomis bus siekiama jaunimui patrauklia forma skleisti informaciją apie skaitmeninėje erdvėje slypinčius prekybos žmonėmis pavojus.
Renginio metu visuomenė bus informuojama apie prekybos žmonėmis formas ir pavojus bei Nacionalinės asociacijos prieš prekybą žmonėmis įsteigtą naują visą parą veikiančią pagalbos telefonu liniją +370 616 9119, skirtą pranešti apie prekybos žmonėmis atvejus ir (arba) aukas.
Renginys nemokamas, tačiau atsižvelgiant į pandemijos keliamus iššūkius registracija į renginį yra privaloma. Registracijos formą rasite čia.
Vilniaus rajono savivaldybėje jau nuo 2018 m. veikia Vilniaus rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija. Komisijos nariai – tai specialistai iš valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų. Komisija kartu su partneriais vykdo prevencinius susitikimus su vietos gyventojais, mokiniais. Supažindina gyventojus su prekybos žmonėmis formomis, verbavimo būdais ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms teikimo galimybėmis, atkreipia visuomenės dėmesį bei skleidžia žinią apie prekybos žmonėmis mastą. Skleidžiant informaciją apie prekybą žmonėmis, dalinami lankstinukai, plakatai. Yra pastebėta, kad informacijos stygius, tai viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios žmonės vis dar nukenčia nuo šio reiškinio.
Europolo duomenimis, 2017 m. Lietuvos piliečiai sudarė 2 proc. nustatytų nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis. Ar į tuos 2 proc. įeina Vilniaus rajono gyventojai, oficialių duomenų savivaldybė neturi. Dažniausiai žmonės yra verbuojami žodžiu, darbo skelbimais internete.
Būkime budrūs!
Asociatyvi nuotr. pixabay.com

Rajonas

Zdalne spotkanie z mieszkańcami Niemenczyna

Avatar

Paskelbta

26 stycznia (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców Niemenczyna uczestniczyć w zdalnym spotkaniu, podczas którego zostaną omówione ceny ogrzewania. Przedstawiciele Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego oraz ZSA „Nemenčinės komunalininkas” odpowiedzą na Państwa pytania.
Podczas spotkania na platformie Zoom zostaną przedstawione informacje o cenach ogrzewania, a także funduszu wsparcia bloków wielomieszkaniowych oraz renowacji. Następnie odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do aktywnego udziału. Przewidywany czas trwania spotkania – 2 godziny.
Link do spotkania zdalnego:https://zoom.us/j/99752849558?pwd=dERrUWpNOW4ydlc2OERZY0FZOWlCdz09

Skaityti toliau

Rajonas

2021 m. sausio 29 d. tarybos posėdžio darbotvarkė. Tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu

Avatar

Paskelbta

Atsižvelgiant į tai, kad Vilniaus rajone paskelbtas karantino režimas, š. m. sausio 29 d., 10 val., Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu. Vilniaus rajono gyventojai turės galimybę stebėti transliaciją realiuoju laiku VRSA YouTube kanale.
Kaip ir įprasta, su visais sausio 29 d. Tarybos posėdžio sprendimų projektais, galima susipažinti tinklalapyje www.vrsa.lt > Teisinė informacija > Teisės aktai ir aktų projektai.
2021 m. sausio 29 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė
Tarybos posėdžio pradžia numatyta 10 val. Klausimų svarstymo laikas gali skirtis nuo laiko, nurodyto darbotvarkėje, todėl Tarybos posėdį kviečiame stebėti nuo jo pradžios.
VRSA YouTube kanalas

Komitetai vyks nuotoliniu būdu. Komitetų tvarkaraštis:
2021.01.26
13.00 Teisėtvarkos ir savivaldos plėtros komitetas;
14.00 Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komitetas;

2021.01.27
10.00 Kaimo, vietinio ūkio ir teritorijos planavimo komitetas;
14.00 Ekonomikos ir finansų komitetas;
15.00 Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komitetas;

Skaityti toliau

Rajonas

Vilniaus rajono matematikos olimpiada kitaip

Avatar

Paskelbta

Šie metai išskirtiniai ne tik dėl nuotolinio mokymo(-si), bet ir dėl olimpiadų organizavimo. 2021 m. sausio 15 d. vyko Vilniaus rajono matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo net 97 mokiniai. Toks gausus dalyvių skaičius buvo iššūkis ne tik organizatoriams, bet ir vykdytojams.
Šią olimpiadą organizavusi Nemenčinės Gedimino gimnazijos komanda sprendė mokinių dalinimo į srautus, internetinio ryšio, užduočių siuntimo problemas ir sėkmingai su jomis susidorojo. Tam padėjo Microsoft Teams aplinkos įrankiai. Mokiniams buvo organizuotas bandomasis prisijungimas, kur jie gavo atsakymus į visus nerimą kėlusius klausimus, todėl olimpiados dieną mokiniai galėjo susikaupti ties matematinių užduočių sprendimu. Olimpiada pavyko, visi dalyviai pateikė savo darbus ir buvo įvertinti.
Skelbiame šių metų olimpiados laimėtojus.
Tarp 9 (I G) klasių mokinių:
II vieta – Simona Paliukėnaitė, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija (mokytoja Loreta Janušaitienė);III vieta – Ieva Našlėnaitė, Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija (mokytoja Audronė Balčiūnaitė).
Tarp 11 (III G) klasių mokinių:
III vieta – Ričardas Gembickij, Vilniaus r. Pagirių gimnazija (mokytoja Lina Kondrotaitė);
Tarp 12 (IV G) klasių mokinių:
II vieta – Edvard Romanovski, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija (mokytojas Bekiras Jakubovskis);III vieta – Ieva Lipskytė, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija (mokytoja Tereza Franckevič);III vieta – Anastasija Šugalskaja, Vilniaus r. Pagirių gimnazija (mokytoja Jadvyga Bujel).
Į matematikos olimpiados respublikinį etapą deleguojamas 2020 metų rajono matematikos olimpiados I vietos ir 2021 metų – II vietos tarp 12-kų laimėtojas Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokinys Edvard Romanovski.
 
Olimpiados organizavimo ir vykdymo komisijos pirmininkė Daiva Losinskienė,Olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė Ona Bevainienė

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt