Rajonas

Kviečiame kartu minėti Europos Komisijos kovos su prekyba žmonėmis dieną

0

Spalio 18 d. Lietuvoje minima Europos Komisijos kovos su prekyba žmonėmis diena. Rytoj, spalio 16 d. 11-15 val. Vilniaus Katedros aikštėje Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis kviečia minėti šią svarbią dieną drauge.
Asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos policija, savivaldybėmis, bendruomenėmis surengs proaktyvų vaidinimą apie prekybą žmonėmis, organizuos interaktyvią viktoriną verbavimo ir išnaudojimo tema, bus įrengta erdvė žaidimams bei kitoms prevencinėms veikloms, kuriomis bus siekiama jaunimui patrauklia forma skleisti informaciją apie skaitmeninėje erdvėje slypinčius prekybos žmonėmis pavojus.
Renginio metu visuomenė bus informuojama apie prekybos žmonėmis formas ir pavojus bei Nacionalinės asociacijos prieš prekybą žmonėmis įsteigtą naują visą parą veikiančią pagalbos telefonu liniją +370 616 9119, skirtą pranešti apie prekybos žmonėmis atvejus ir (arba) aukas.
Renginys nemokamas, tačiau atsižvelgiant į pandemijos keliamus iššūkius registracija į renginį yra privaloma. Registracijos formą rasite čia.
Vilniaus rajono savivaldybėje jau nuo 2018 m. veikia Vilniaus rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija. Komisijos nariai – tai specialistai iš valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų. Komisija kartu su partneriais vykdo prevencinius susitikimus su vietos gyventojais, mokiniais. Supažindina gyventojus su prekybos žmonėmis formomis, verbavimo būdais ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms teikimo galimybėmis, atkreipia visuomenės dėmesį bei skleidžia žinią apie prekybos žmonėmis mastą. Skleidžiant informaciją apie prekybą žmonėmis, dalinami lankstinukai, plakatai. Yra pastebėta, kad informacijos stygius, tai viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios žmonės vis dar nukenčia nuo šio reiškinio.
Europolo duomenimis, 2017 m. Lietuvos piliečiai sudarė 2 proc. nustatytų nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis. Ar į tuos 2 proc. įeina Vilniaus rajono gyventojai, oficialių duomenų savivaldybė neturi. Dažniausiai žmonės yra verbuojami žodžiu, darbo skelbimais internete.
Būkime budrūs!
Asociatyvi nuotr. pixabay.com

Seminaras „Skaitmeninių finansų europinė darbotvarkė: kas labiausiai rūpi Lietuvai?“

Previous article

Europos komisija įvertino Lietuvos nacionalinį energetikos ir klimato srities planą

Next article

You may also like

More in Rajonas