Connect with us

Rajonas

Kviečiame visus, didelius ir mažus, į atviras Vilniaus rajono kroso pirmenybes

Avatar

Paskelbta

Kviečiame visus bėgimo mėgėjus aktyviai dalyvauti tradicinėse Vilniaus rajono kroso varžybose, kurios vyks š. m. spalio 24 d. 10.30 val. Nemenčinėje (Kalno g. 16 B., Nemenčinės m., Vilniaus r.).
Organizuojamų Vilniaus rajone kroso varžybų tikslas – propaguoti aktyvų, sveiką gyvenimo būdą, populiarinti bėgimą, sukurti palankias integracijos sąlygas regiono sporto bendruomenei bei išrinkti geriausius bėgikus. Varžybų nugalėtojai bei prizininkai bus apdovanoti medaliais, diplomais bei prizais.
Varžybose gali dalyvauti kiekvienas pateikęs paraišką, kuria patvirtina, kad startuoja savo noru ir turi galiojantį gydytojo leidimą dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose. Atkreipiame dėmesį, kad nepilnamečiai gali dalyvauti tik turėdami tėvų/globėjų arba deleguojančios organizacijos rašytinį sutikimą.
Registruotis galima el. paštu vrssportomokykla@gmail.com arba telefonu 85 237 1439, 85 210 4458 iki 2020-10-23 12.00 val., varžybų dieną starto vietoje – nuo 9.30 iki 10.30 val.
Dėmesio! COVID-19 ligos prevencijos tikslais, treneriai, tėvai ar kiti lydintys asmenys taip pat turi užsiregistruoti el. paštu vrssportomokykla@gmail.com arba tel. 85 2371439, 85 2104458, pateikdami savo vardą, pavardę ir telefono numerį.
Papildoma informacija teikiama Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykloje adresu: Kalno g. 16B, Nemenčinė, Vilniaus r., tel. 85 237 1439, www.sportomokykla.lt.
Su Vilniaus rajono kroso pirmenybių varžybų nuostatomis galite susipažinti čia.
Renginio organizatoriai: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyrius ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla.

Kviečiame dalyvauti!

Rajonas

Vėlinių ilgąjį savaitgalį gyventojai raginami elgtis atsakingai ir apgalvotai

Avatar

Paskelbta

Šiais metais aplankyti artimųjų kapų turėsime papildomą laisvą dieną – lapkričio 2-ąją minima Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena šiemet yra nedarbo diena. Atsižvelgiant į augantį koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičių šalyje, ilgąjį savaitgalį raginame gyventojus nepamiršti apie pagrindinius saugumo reikalavimus bei teikiamas rekomendacijas, saugoti save ir kitus, kad svarbios mirusiųjų atminimo ir pagerbimo dienos netaptų koronaviruso plitimo priežastimi.
Planuokime laiką, nesibūriuokime ir laikykimės sveikatai svarbių reikalavimų
Prieš Vėlines visada skubame sutvarkyti mirusiųjų artimųjų kapus, prisimename juos uždegdami žvakutes. Tačiau dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje, gyventojai kviečiami elgtis apdairiai ir sąmoningai.
Siekiant išvengti susibūrimų, raginame gyventojus planuoti savo laiką ir pagal galimybę artimųjų kapus tvarkyti ir aplankyti iš anksto. Svarbu pabrėžti ir tai, kad prieš Vėlines ypač dideli skubančių aplankyti kapus žmonių susibūrimai susidaro viešajame transporte. Todėl keliaujančius viešuoju transportu gyventojus raginame pasirinkti tinkamą laiką, nepalikti visko paskutinėms spalio dienoms bei rūpintis savimi ir aplinkiniais – dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas. Jei jaučiate peršalimo simptomus – likite namuose.
Kapų lankymui skirtas prekes – žvakes, gėles ir kitus būtinus dalykus, taip pat raginame pirkti iš anksto, o ne paskutinėmis akimirkomis prieš vykstant lankyti artimųjų kapų. Taip išvengsite susibūrimų prekybos vietose, kuriose tokiomis dienomis ypač daug pirkėjų. 
Tikinčiuosius bažnyčiose taip pat raginame laikytis 2 metrų atstumo, dėvėti kaukes ir dezinfekuoti rankas. Jaučiantieji peršalimo ligoms būdingus simptomus yra raginami melstis namuose.
Siekiant išvengti viruso plitimo, taip pat verta atsisakyti nebūtinų susitikimų. Dauguma labiausiai nuo šio klastingo viruso nukentėjusių gyventojų yra būtent vyresnio amžiaus ar lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, mūsų tėvai ir seneliai. Mylėdami juos ir rūpindamiesi jais, susilaikykime nuo tiesioginių susitikimų.
„Šalyje daugėjant COVID-19 ligos atvejų, raginame visus gyventojus būti sąmoningais ir nepamiršti sveikatos apsaugos priemonių, kurios daugeliui tapo įprastos. Vilniaus rajonas pagal epidemiologinį rodiklį patenka į geltonąją zoną, o tai reiškia, kad negalime prarasti budrumo ir siekiant suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turime atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Būkime sąmoningi, saugokime vieni kitus ir praleiskime šias šventes ramiai bei saugiai – kapus tvarkykime šiomis dienomis, nepalikime visko kitam savaitgaliui. Lapkričio 1-2 dienomis venkime giminių susibūrimų uždarose patalpose, nevažiuokime į svečius pas tėvus, artimuosius“, – ragina Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska ir primena, kad ir bendraujant lauke turėtume nepamiršti dėvėti veido apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, o pokalbiai neturėtų užtrukti. Važiuojant į kitą savivaldybę, būtina nepamiršti atsižvelgti į tai, į kurią zoną pagal epidemiologinius rodiklius ji patenka ir laikytis ten taikomų viruso plitimo valdymo rekomendacijų.
Kur bebūtume – svarbiausia saugumas
Kitą savaitę (spalio 26-30 d.) atostogas turintys mokiniai ir jų tėveliai, taip pat raginami nepamiršti saugumo reikalavimų. Mokiniai atostogų metu turėtų vengti viešųjų vietų, pramogų ir bet kokių kitų žmonių susibūrimo vietų. Praleiskite atostogas ramiai ir saugiai savo namuose, nesusitikinėkite su draugais.
Vyriausybė vakar pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokiniai po savaitės trukmės atostogų grįš į mokyklas.
Taip pat primename, kad šiandien yra paskutinė diena kuomet rinkėjai gali iš anksto pareikšti savo valią Seimo rinkimuose. Artėjantį sekmadienį (spalio 25 d.) vyks antrasis Seimo rinkimų turas, kurio metu gyventojai galės balsuoti tik savo apylinkėse pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
Rinkėjus, kurie rinkimų dieną negalės atvykti į apylinkes, kviečiame pasinaudoti galimybe balsuoti iš anksto. Balsavimas išankstinio balsavimo vietose truks iki 20 valandos. Balsuoti iš anksto, kaip įprasta, galima Vilniaus rajono savivaldybės (Rinktinės g. 50, Vilnius) pirmajame aukšte, o taip pat Nemenčinėje (Švenčionių g. 12).
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, rinkėjai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, turėti savo rašymo priemones bei laikytis saugaus atstumo nuo kitų rinkėjų ir komisijos narių (1-2 metrų).

Saugokime save ir kitus. Būkime sveiki!
 

Skaityti toliau

Rajonas

NVSC: daugėjant koronaviruso atvejų, rizikoms valdyti būtinas svaresnis pačių žmonių indėlis

Avatar

Paskelbta

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno iš mūsų indėlis. Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus – patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio.
Šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas.
Kaip elgtis susirgus?
1. Izoliuotis.
2. Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje.
3.  Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų.
4.  Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją. Nepykti ant specialisto, jei kreipiasi ne tą pačią ar net ne kitą dieną.
Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui?
Sąlytį turėjęs asmuo – 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus. Tuo metu, jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 val. iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo.
Didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris:
su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą;
jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais;
buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių.
Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti toliau

Rajonas

Mieszkańców, którzy nie odebrali tabletek jodku potasu, zachęca się do odebrania tego preparatu w urzędach gmin

Avatar

Paskelbta

Pragniemy poinformować, że osoby, które zadeklarowały miejsce zamieszkania w rejonie wileńskim, mogą odebrać preparaty jodku potasu w gminie wg miejsca zamieszkania. Dane kontaktowe gmin rejonu wileńskiego można znaleźć na stronie internetowej samorządu www.vrsa.lt, w rubryce „Gminy”.
Przypominamy, że tabletki jodku potasu w czerwcu-lipcu b.r. dostarczono do domów mieszkańców gmin Bujwidze, Kowalczuki i Ławaryszki, które znalazły się w strefie pilnych działań ochronnych, tj. w promieniu 30 km od budowanej elektrowni atomowej w Ostrowcu. Od lipca preparaty rozprowadzano wśród mieszkańców innych gmin rejonu wileńskiego, znajdujących się w promieniu 100 km od elektrowni jądrowej w Ostrowcu za pośrednictwem sołtysów, pracowników sołectw i gmin. Tabletki dostarczano do domów mieszkańców lub zapraszano mieszkańców do podebrania jodku potasu w urzędzie gminy. Mieszkańcy rejonu wileńskiego, którzy do tej pory nie otrzymali tabletek jodku potasu, mogą odebrać swoje preparaty w urzędach gmin.
Z tabletkami jodku potasu mieszkańcy otrzymają także arkusze informacyjne w 4 językach (litewskim, polskim, rosyjskim i angielskim) z instrukcjami, kiedy i jak używać produktu w nagłych wypadkach. Tam również będą zalecenia (w języku litewskim, polskim i rosyjskim), co robić w razie incydentu jądrowego lub radiologicznego.
Ministerstwo Zdrowia przypomina, jak ludność powinna zachować się w razie wypadku w białoruskiej elektrowni atomowej. Zalecenia na wypadek awarii jądrowej można znaleźć tutaj: https://bit.ly/2IMj053.
Ponadto wszystkie istotne informacje, dotyczące bezpieczeństwa cywilnego, można znaleźć na litewskiej stronie internetowej poświęconej gotowości na wypadek sytuacji ekstremalnej www.lt72.lt. Strona zawiera również szczegółowe informacje o tym, jak ludność powinna zachowywać się w razie wypadku w elektrowni jądrowej oraz w przypadku wystąpienia zagrożeń naturalnych, technicznych lub społecznych. Na stronie będą także aktualne informacje na temat zakażenia koronawirusem (Covid-19). Strona jest dostępna dla mieszkańców w języku litewskim, rosyjskim i angielskim, istnieje też wersja dla osób niepełnosprawnych.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt