Connect with us

Rajonas

Stovykla „Aš noriu – aš galiu – aš tampu“

Avatar

Paskelbta

Rugsėjo mėnesį Nemenčinės Gedimino gimnazijos 6b klasės mokiniai po pamokų smagiai leido laiką dalyvaudami stovykloje „Aš noriu – aš galiu – aš tampu“. Pimiausia, kartu su gimnazijos psichologe Joana Butėnaite mokiniai mokėsi kelti tikslus, aptarė svarbiausius žingsnius, ką ir kaip galėtų padaryti, kad tuos tikslus sėkmingai pasiektų, kalbėjo apie psichologinės sveikatos reikšmę.
Vėliau mokiniai diskutavo apie fizinės sveikatos svarbą ir geras emocijas. O geriausiai tą padaryti pavyko UNO parke, kur aktyvios pramogos suteikė daug teigiamų emocijų, užtikrino puikią nuotaiką ir leido šeštokams pasijusti tikra komanda.  Stovyklos dalyviai ne tik išbandė savo fizines jėgas, bet ir įveikė aukščio baimę.
Dirbdami grupėse mokiniai paruošė pristatymus apie tai, kas jiems yra sveikas gyvenimo būdas, ką jie galėtų pakeisti, kad būtų sveikesni ir pilni energijos, nagrinėjo maisto produktų etiketes. Tai padėjo jiems ne tik pasidalinti savo patarimais, bet ir lavino komunikacinius įgūdžius. Taip pat mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Rūgštys ir šarmai“, kur sužinojo, kaip derinti maisto produktus, bei atliko eksperimentus ir suprato, kaip reaguoja rūgštinės ir šarminės medžiagos.
Manau, nors ir trumpa, stovykla buvo labai prasminga, nes ji suteikė progą ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir geriau pažinti vienas kitą.
NVŠ programa finansuota vadovaujantis Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašu.

                                                                                        Stovyklos vadovė Justina Zacharevič

Rajonas

Savitarpio pagalbos grupės nuotolinis susitikimas Vilniaus rajone

Avatar

Paskelbta

Š. m. lapkričio 27 dieną nuo 15.30 val. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras kviečia globėjus (rūpintojus) į Savitarpio pagalbos grupės susitikimą.
Susitikimo metu aptarsime aktualias situacijas, skatinsime dalintis patirtimi ir patarimais, ieškosime sprendimo būdų.
Susitikimas vyks nuotoliniu būdu, trukmė 1 val. Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. p. terese.radziuniene@svgc.lt arba telefonu 8 614 84502.
Visiems dalyviams į nurodytus el. paštus bus atsiųstos prisijungimo nuorodos į susitikimą.
Susitikimą ves Tarnybos atestuoti asmenys Dorota Baranovska ir Teresė Radžiūnienė.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centroGlobos centro informacija

Skaityti toliau

Rajonas

Nuotoliniame posėdyje aptarta epidemiologinė situacija Vilniaus rajone esančiose globos įstaigose

Avatar

Paskelbta

Šiandien, lapkričio 24 d., vyko nuotolinis Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) posėdis, kurio metu kartu su globos įstaigų atstovais, Vilniaus rajono centrinės poliklinikos gydytojais bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovais aptarta koronaviruso (Covid-19) situacija Prūdiškių socialinės globos namuose, VšĮ „Senevita“ bei Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.
Šalyje išliekant sudėtingai situacijai dėl koronaviruso plitimo, ši klastinga liga įsisuko ir į Vilniaus rajone esančias globos įstaigas. Šiuo metu vienoje iš didžiausių Vilniaus rajone esančių globos įstaigų – Prūdiškių socialinės globos namuose iš 215 slaugomų neįgaliųjų asmenų serga 17 gyventojų ir vienas darbuotojas. Koronaviruso atvejai nustatyti ir Nemenčinėje esančioje VšĮ „Senevita“, kurioje slaugomi pensinio amžiaus žmonės su dideliu specialiųjų poreikių lygiu ar turintys įvairią negalią. Liga nustatyta 11 gyventojų ir 3 globos namų darbuotojams. Kiek mažiau, 8 atvejai nustatyti Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, kur serga 7 pacientai ir 1 darbuotojas. Visi minėtų socialinės globos įstaigų sergantieji yra izoliuoti, jiems pasireiškia lengvo ir vidutinio sunkumo koronaviruso infekcijai būdingi simptomai ir hospitalizacija nereikalinga.
Nuotoliniame posėdyje kartu su skirtingų įstaigų atstovais aptartos priemonės ir tolimesni veiksmai siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą globos įstaigose. Kol kas situacija šiose įstaigose yra kontroliuojama, socialinės globos įstaigos nedelsiant ėmėsi visų reikiamų priemonių. Bendradarbiaujant su NVSC yra atliekamos visos reikalingos procedūros, pakartotinai testuojami gyventojai ir darbuotojai. Pasak globos įstaigų vadovų, darbuotojų stygius kol kas nejaučiamas, pasitelkiami vidiniai žmogiškieji ištekliai. Siekiant, kad virusas neišplistų, yra suburtos atskiros darbuotojų komandos, reguliuojami darbuotojų srautai bei vyksta pamaininis darbas, kad darbuotojai neturėtų kontaktų. Socialinės globos namai aprūpinti ir asmens apsaugos priemonėmis.
Posėdyje taip pat aptarti veiksmai, kurių reikėtų imtis, jeigu situacija pablogėtų. Kalbėta apie savanorių įtraukimą bei skirtingų institucijų bendradarbiavimą ir pagalbą. Pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorės Liucinos Kotlovskos, jei būtų poreikis, Savivaldybė nedelsiant prisidėtų ir bendradarbiaujant su įstaigomis, užtikrintų visą reikiamą pagalbą.
„Visada laukiame atgalinio ryšio ir jei bus poreikis, kartu ieškosime bendrų sprendimų, siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui. Pirmoji Covid-19 banga taip pat buvo smogusi socialinėms įstaigoms, infekcija plito ir tarp sergančiųjų, kurie priklauso rizikos grupei, ir tarp darbuotojų. Iš pirmos bangos pasimokėme, įgijome daug patirties ir stiprybės, todėl ir toliau bendradarbiausime, nes tik visi kartu galime įveikti šią klastingą ligą“, – L. Kotlovska.
Lapkričio 23 d. duomenimis Vilniaus rajone Covid-19 liga serga 939 asmenys, 792 – yra izoliacijoje.

Skaityti toliau

Rajonas

Mokymai norintiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais Vilniaus rajone

Avatar

Paskelbta

Informuojame, kad Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras gruodžio 1 ir 2 dienomis pradeda vykdyti pagrindinius GIMK mokymus asmenims, norintiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais.
Mokymai vyks grupėse iki 5 dalyvių. Iš viso mokymus sudarys 7 susitikimai po 3 val.
Mokymai vyks Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centre (Mokyklos g. 64, Geisiškių k., Vilniaus r.).
Besidominčius be tėvų globos likusių vaikų globa (rūpyba) ar įvaikinimu kviečiame kreiptis į:
Vilniaus rajono savivaldybės Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrių (Rinktinės g. 50, Vilnius) el. p. silva.lukoseviciene@vrsa.lt, Tel. +370 524 01480.
Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centrą (Mokyklos g. 64, Geisiškių k., Vilniaus r.) el. p. info@svgc.lt,  Tel. +370 627 07341.

Asociatyvi nuotr. unsplash.com
 

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt