Connect with us

Rajonas

Vėlinių ilgąjį savaitgalį gyventojai raginami elgtis atsakingai ir apgalvotai

Avatar

Paskelbta

Šiais metais aplankyti artimųjų kapų turėsime papildomą laisvą dieną – lapkričio 2-ąją minima Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena šiemet yra nedarbo diena. Atsižvelgiant į augantį koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičių šalyje, ilgąjį savaitgalį raginame gyventojus nepamiršti apie pagrindinius saugumo reikalavimus bei teikiamas rekomendacijas, saugoti save ir kitus, kad svarbios mirusiųjų atminimo ir pagerbimo dienos netaptų koronaviruso plitimo priežastimi.
Planuokime laiką, nesibūriuokime ir laikykimės sveikatai svarbių reikalavimų
Prieš Vėlines visada skubame sutvarkyti mirusiųjų artimųjų kapus, prisimename juos uždegdami žvakutes. Tačiau dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje, gyventojai kviečiami elgtis apdairiai ir sąmoningai.
Siekiant išvengti susibūrimų, raginame gyventojus planuoti savo laiką ir pagal galimybę artimųjų kapus tvarkyti ir aplankyti iš anksto. Svarbu pabrėžti ir tai, kad prieš Vėlines ypač dideli skubančių aplankyti kapus žmonių susibūrimai susidaro viešajame transporte. Todėl keliaujančius viešuoju transportu gyventojus raginame pasirinkti tinkamą laiką, nepalikti visko paskutinėms spalio dienoms bei rūpintis savimi ir aplinkiniais – dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas. Jei jaučiate peršalimo simptomus – likite namuose.
Kapų lankymui skirtas prekes – žvakes, gėles ir kitus būtinus dalykus, taip pat raginame pirkti iš anksto, o ne paskutinėmis akimirkomis prieš vykstant lankyti artimųjų kapų. Taip išvengsite susibūrimų prekybos vietose, kuriose tokiomis dienomis ypač daug pirkėjų. 
Tikinčiuosius bažnyčiose taip pat raginame laikytis 2 metrų atstumo, dėvėti kaukes ir dezinfekuoti rankas. Jaučiantieji peršalimo ligoms būdingus simptomus yra raginami melstis namuose.
Siekiant išvengti viruso plitimo, taip pat verta atsisakyti nebūtinų susitikimų. Dauguma labiausiai nuo šio klastingo viruso nukentėjusių gyventojų yra būtent vyresnio amžiaus ar lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, mūsų tėvai ir seneliai. Mylėdami juos ir rūpindamiesi jais, susilaikykime nuo tiesioginių susitikimų.
„Šalyje daugėjant COVID-19 ligos atvejų, raginame visus gyventojus būti sąmoningais ir nepamiršti sveikatos apsaugos priemonių, kurios daugeliui tapo įprastos. Vilniaus rajonas pagal epidemiologinį rodiklį patenka į geltonąją zoną, o tai reiškia, kad negalime prarasti budrumo ir siekiant suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turime atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Būkime sąmoningi, saugokime vieni kitus ir praleiskime šias šventes ramiai bei saugiai – kapus tvarkykime šiomis dienomis, nepalikime visko kitam savaitgaliui. Lapkričio 1-2 dienomis venkime giminių susibūrimų uždarose patalpose, nevažiuokime į svečius pas tėvus, artimuosius“, – ragina Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska ir primena, kad ir bendraujant lauke turėtume nepamiršti dėvėti veido apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, o pokalbiai neturėtų užtrukti. Važiuojant į kitą savivaldybę, būtina nepamiršti atsižvelgti į tai, į kurią zoną pagal epidemiologinius rodiklius ji patenka ir laikytis ten taikomų viruso plitimo valdymo rekomendacijų.
Kur bebūtume – svarbiausia saugumas
Kitą savaitę (spalio 26-30 d.) atostogas turintys mokiniai ir jų tėveliai, taip pat raginami nepamiršti saugumo reikalavimų. Mokiniai atostogų metu turėtų vengti viešųjų vietų, pramogų ir bet kokių kitų žmonių susibūrimo vietų. Praleiskite atostogas ramiai ir saugiai savo namuose, nesusitikinėkite su draugais.
Vyriausybė vakar pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokiniai po savaitės trukmės atostogų grįš į mokyklas.
Taip pat primename, kad šiandien yra paskutinė diena kuomet rinkėjai gali iš anksto pareikšti savo valią Seimo rinkimuose. Artėjantį sekmadienį (spalio 25 d.) vyks antrasis Seimo rinkimų turas, kurio metu gyventojai galės balsuoti tik savo apylinkėse pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
Rinkėjus, kurie rinkimų dieną negalės atvykti į apylinkes, kviečiame pasinaudoti galimybe balsuoti iš anksto. Balsavimas išankstinio balsavimo vietose truks iki 20 valandos. Balsuoti iš anksto, kaip įprasta, galima Vilniaus rajono savivaldybės (Rinktinės g. 50, Vilnius) pirmajame aukšte, o taip pat Nemenčinėje (Švenčionių g. 12).
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, rinkėjai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, turėti savo rašymo priemones bei laikytis saugaus atstumo nuo kitų rinkėjų ir komisijos narių (1-2 metrų).

Saugokime save ir kitus. Būkime sveiki!
 

Rajonas

Nabrały rozpędu szczepienia seniorów. Zachęcamy osoby 65-letnie i starsze do aktywniejszej rejestracji na szczepienie przeciwko koronawirusowi

Avatar

Paskelbta

Szanowni mieszkańcy rejonu wileńskiego w wieku 65 lat i starsi, zapraszamy Państwa do aktywniejszej rejestracji na szczepienia przeciwko chorobie COVID-19 i tym samym zabezpieczania się przed zakażeniem koronawirusem i jego możliwymi powikłaniami. W zaistniałej sytuacji globalnej pandemii z powodu koronawirusa, szczepionki przeciwko COVID-19 nie tylko ochronią Państwa zdrowie i zdrowie Państwa bliskich, ale także stworzą bezpieczne środowisko dla całego społeczeństwa. Osoby starsze, które chcą się zaszczepić od COVID-19, są proszone o skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym w swojej przychodni medycznej.
Już nabrały rozpędu szczepienia wg priorytetowych grup mieszkańców. Zaszczepiono 80-letnich i starszych oraz pacjentów w wieku 75-79 lat. Dalej są szczepione osoby w wieku 70-74 lat i 65-69 – latkowie. Jednak medycy zauważają, że tylko około jedna trzecia osób starszych zgadza się na szczepienie. Lekarze przypominają, że szczepionka jest najbardziej potrzebna osobom starszym, ponieważ może uchronić przed ciężkimi postaciami choroby, powikłaniami lub śmiercią.
Osoby w wieku ponad 65 lat, do których dotychczas nie zadzwonił lekarz rodzinny lub pielęgniarka, są proszone o kontakt telefoniczny z przychodnią, by się zarejestrować na szczepienie przeciwko Covid-19. Członkowie rodziny i bliscy są proszeni o pomoc w zarejestrowaniu rodzicom i dziadkom w honorowym wieku.
Seniorzy wymagający stałej opieki lub stałego doglądu mogą zostać zaszczepieni w domu po przybyciu pracownika służby zdrowia. Swoją sytuację z wyprzedzeniem należy zgłosić lekarzowi rodzinnemu.
Szczepienia odbywają się według rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącego kolejności szczepień przeciwko Covid-19 (Rozporządzenie Ministra Zdrowia Republiki Litewskiej nr V-3006 z dnia 23 grudnia 2020 r. „O szczepieniu przeciwko COVID-19 (infekcji koronawirusowej) ze środków budżetu państwa” (nowelizacja rozporządzenia z dnia 28 stycznia 2021 r.).
Należy pamiętać, że nie zaleca się szczepienia osób, którym od zdiagnozowania Covid-19 minęło mniej niż trzy miesiące lub tych, którym badania serologiczne wykonywane przed szczepieniem wykazały obecność przeciwciał koronawirusa.
Szczepienie jest dobrowolne, a zarówno szczepionka, jak i usługa szczepienia są bezpłatne.

Przydatne kontakty:
PP Centralna Przychodnia Rejonu Wileńskiego: tel. (8 5) 247 0027
PP Poliklinika w Niemenczynie: tel. +370 600 38 885

Skaityti toliau

Rajonas

Įsibėgėjo vyresnio amžiaus žmonių skiepijimas. 65 metų ir vyresni gyventojai kviečiami aktyviau registruotis vakcinacijai nuo COVID-19 ligos

Avatar

Paskelbta

Mieli 65 metų ir vyresni Vilniaus rajono gyventojai, kviečiame Jus aktyviau registruotis vakcinacijai nuo COVID-19 ligos ir taip apsaugoti save nuo susirgimo koronaviruso infekcija ir jos galimų komplikacijų. Pandemijai sukausčius pasaulį, vakcinos nuo COVID-19 ne tik padės apsaugoti Jūsų ir artimųjų sveikatą, bet ir sukurti saugią aplinką visuomenei. Norintieji pasiskiepyti COVID-19 vakcina, mielai prašomi kreiptis į savo šeimos gydytoją asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Jau įsibėgėjo vakcinacija pagal prioritetines gyventojų grupes. Paskiepyti 80 m. ir vyresni bei 75-79 m. asmenys. Toliau yra skiepijami 70-74 m. ir 65-69 m. pacientai. Tačiau medikai pastebi, kad tik apie trečdalį vyresnio amžiaus gyventojų sutinka skiepytis. Gydytojai primena, kad vakcina labiausiai reikalinga būtent vyresnio amžiaus žmonėms, nes gali apsaugoti nuo sunkių ligos formų, komplikacijų ar mirties.
Jei Jums daugiau nei 65 metai ir dėl vakcinacijos nesulaukėte dar skambučio iš savo šeimos gydytojo ar slaugytojos, prašome su jais susisiekti telefonu ir užsiregistruoti skiepams. Šeimos narių ir artimųjų prašome padėti užsiregistruoti garbaus amžiaus tėvams ir seneliams.
Senjorai, turintys nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikį gali būti skiepijami namuose, atvykus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui. Apie savo padėtį iš anksto informuokite šeimos gydytoją.
Vakcinacija vyksta pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą prioritetinių asmenų grupių sąrašą ir eiliškumą (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“ 2021 m. sausio 28 d. redakcija).
Atkreipiame dėmesį, kad yra rekomenduojama neskiepyti žmonių, kuriems nuo Covid-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba prieš skiepijimą jiems atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.
Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.

Naudingi kontaktai:
VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika – tel. (8 5) 247 0027
VšĮ Nemenčinės poliklinika – tel. +370 600 38 885
 

Skaityti toliau

Rajonas

Svarbi informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus

Avatar

Paskelbta

Informuojame, kad prašymai priimti vaikus į priešmokyklinio ugdymo grupę 2021-2022 mokslo metams informacinėje sistemoje teikiami iki š. m. balandžio 1 d.
Vadovaujantis 2021 m. vasario 26 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T3-38 patvirtintu centralizuotu vaikų priėmimo į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašu, į priešmokyklines ugdymo grupes pirmiausia priimami visi priešmokyklinio amžiaus vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota įstaigos aptarnavimo teritorijoje bei prašymai ateinantiems mokslo metams informacinėje sistemoje pateikti iki šių metų balandžio 1 d.
Priėmus visus įstaigos aptarnavimo teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusius pageidaujančius ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą vaikus ir esant laisvų vietų, tėvų (globėjų) prašymu priimami Vilniaus rajono savivaldybėje deklaruoti vaikai. Priėmus visus Savivaldybėje deklaruotus vaikus ir esant laisvų vietų, tėvų (globėjų) prašymu priimami kitų savivaldybių teritorijose gyvenantys vaikai. 
Prašymai į pageidaujamos(-ų) įstaigos(-ų) priešmokyklinio ugdymo grupes pateikti po šių metų balandžio 1 d. 2021-2022 mokslo metams tenkinami tik tada, jeigu įstaigoje yra laisvų vietų. Jeigu prašyme pageidaujamoje(-ose) įstaigoje(-ose) nėra laisvų vietų – siūloma artimiausia įstaiga, vykdanti priešmokyklinio ugdymo programą, kurioje yra laisvų vietų.
Registracijos nuoroda https://www.registruok.lt/go.php/VILNIAUS-RAJONO-SAVIVALDYBE19015221898
Informacinėje sistemoje, registruojant vaiką į bendrojo ugdymo mokyklos ar ikimokyklinio ugdymo įstaigos priešmokyklinio ugdymo grupes, pasirenkama skiltis „registracija į darželius“.
 
Švietimo skyriaus informacijaAsociatyvi nuotr. unsplash.com

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt