Connect with us

Naujienos

Gamtinių dujų vartotojai galės sutaupyti apie 20 milijonų eurų per metus: Energetikos ministerija teikia siūlymus dėl SGD terminalo sąnaudų mažinimo

Avatar

Paskelbta

2020 10 28

Vakar Kriminalinės policijos dieną minintys Kauno sekliai sugeba rasti nusikaltimų įkalčius 40 tonų šiukšlių krūvoje bei drumstame vandenyje, kuriame dumblo – iki kelių.
Tradicijos tęsiamos
Šiemet kai kurių jų sėkmė suvaidino ne paskutinį vaidmenį, kad įtariamo nusikalstamo sandėrio tarp restoranų “Grill London” tinklo ir automobilių sporto klubo “ESmotosport”, slepiant mokesčius, byla pelnytų jų kolegoms iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos (ENTV) ne tik “Kauno seklių 2020” titulą, bet ir garbę atstovauti šiemet Kaunui renkant geriausius šalies seklius. Belieka priminti, kad anksčiau panašiai buvo įvertintos ir jų kolegų iš Kauno apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (ONTV) pastangos, ieškant maišuose su akmens anglimis kokaino kontrabandos. Tada per savaitę rankomis perkrautos 239 tonos anglių, kuriose rasta apie 85 kg analogiškai atrodančių gabalų, sumaišytų su kokainu. Arba didžiausias kiekis kokaino nepriklausomos Lietuvos policijos istorijoje.
Tarp geriausių Kauno seklių prieš keletą metų kartu su kolegomis iš Kauno apskrities VPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos buvo ir pareigūnas, perkasęs visą vieno sodo prie Kauno marių sklypą, net po namo pamatais ir lauko tualetą, ieškant dingusios jo šeimininkės palaikų, kurie po nužudymo buvo padalyti į dalis. Nors jų, kaip ir antrosios to paties žudiko, įkalinto iki gyvos galvos, aukos kūno nepavyko rasti iki šiol, geriausius metų seklius renkantys Kauno apskrities kriminalinės policijos padalinių vadovai tada nusprendė įvertinti ir minėto titanišką darbą atlikusio pareigūno pastangas.
Ne apie viską pranešta
Nominuotieji geriausiais šių metų sekliais dar negali per daug atvirauti, nes vos prieš kelis mėnesius pradėtas ikiteisminis tyrimas dar nebaigtas. Kaip jau rašyta, birželio 29-ąją Kauno apskrities VPK ENTV pareigūnai kartu su kitų tarnybų atstovais – iš viso 130 pareigūnų penkiose apskrityse atliko 54 kratas restoranų “Grill London” tinklo įmonėse bei įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir automobiliuose bei apklausė apie 160 liudytojų. Kratų metu rasti galimai iš nusikalstamos veikos gauti daugiau nei 950 tūkst. eurų ir daugiau nei 41 tūkst. JAV dolerių, prabangūs laikrodžiai ir kiti juvelyriniai dirbiniai, kurių vertė – šimtai tūkstančių eurų. Po šios operacijos labai padidėjo darbo užmokestis minėtuose restoranuose. Kai kur jis išaugo net dvigubai. Nustatyta, kad per porą metų iš šio restoranų tinklo į minėto automobilių sporto klubo sąskaitą, kaip parama, buvo pervesta daugiau nei 400 tūkst. eurų. Tokiu būdu paramos davėjas išvengė mokesčių dėl, kaip įtariama, neteisingų duomenų apie paramos teikimą. Pareigūnų duomenimis, ji galėjo būti išgryninta ir grąžinama.
Apie tai, kur dar tada teko ieškoti įkalčių, paaiškėjo atsitiktinai – peržiūrint Kauno ugniagesių gelbėtojų suvestines apie tai, kokios jų narų pagalbos prašė policija. O apie tai, kad pusę dienos teko raustis ir sąvartyne, iš viso buvo nutylėta. Nors tiek Krunos upelyje, tekančiame per Kaišiadorių rajono Pravieniškių seniūniją, tiek Petrašiūnų sąvartyne rasti serveriai yra pagrindiniai šios bylos įkalčiai apie įtariamųjų vestą juodąją buhalteriją.
Kas ieško, tas randa
Kauno apskrities VPK ENTV vyriausiasis tyrėjas Nerijus Kreivėnas buvo tarp keturių šios valdybos pareigūnų, ieškojusių vieno iš bandytų sunaikinti serverių sąvartyne. “Kauno dienai” jis pasakojo, kad tokia informacija buvo gauta vykstant minėtai plačiai nuskambėjusiai operacijai. Pavyko nustatyti, kur įtariamiesiems dirbę IT specialistai išmetė iš kompiuterių išimtus serverius su ten esančia informacija. Kelio galas vedė į Kaišiadorių rajoną, kuriame vienas iš jų gyvena. Tiksliau – į vieną buitinį šiukšlių konteinerį ir pro rajoną tekantį Krunos upelį. Šį iš pradžių naršė Kauno ugniagesių narai. Tačiau ieškomą serverį apie pusantro metro gylyje ties autostrados Vilnius–Kaunas tiltu, prie buvusios “Bernelių užeigos”, su savo nardymo įranga aptiko ugniagesių narus pakeitęs ENTV pareigūnas, turintis penkiolikos metų naro mėgėjo stažą. Jis buvo nardęs čia anksčiau ir žinojo ne tik šios vietos matomumą, bet ir srovės stiprumą. Nors tai buvo pirmas kartas, kai teko panaudoti šiuos savo įgūdžius tarnyboje, su užduotimi kolega susidorojo per 15 min.
Pačiam N.Kreivėnui su dar trimis kolegomis teko ieškoti serverio sąvartyne kitą dieną po operacijos. Kai buvo nustatyta, kad šiukšlių konteinerio, į kurį jis buvo išmestas, turinys jau išvežtas į Kauną – Petrašiūnuose esančią Sandraugos gatvę. Čia įsikūrusi Kauno regiono atliekų tvarkymo centro Kauno miesto mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įmonė. Kadangi ne per seniausiai buvo atšauktas karantinas, ENTV dar buvo apsauginių veido kaukių ir kombinezonų, skirtų kratoms. Tai buvo vienintelė į sąvartyną išsiųstų jos pareigūnų ginkluotė, kurie ten rado du kalnus – apie 40 tonų atliekų. Kokio dydžio serverio reikės ieškoti, nežinota. Tik radus paaiškėjo, kad jis – dviejų segtuvų dydžio. Todėl pasitelkus pagalbon vietos darbuotojų ekskavatorių, lydėtas kiekvienas jo pasemiamas kaušas, o šį išpylus kitoje vietoje, peržiūrėtas ir turinys. Kaip visada, ieškotas serveris buvo beveik paskutiniame pasemtame kauše, nes ant šiukšlių, atvežtų iš Kaišiadorių, jau buvo supiltos tokios pačios atliekos iš Kėdainių. Prieš tai buvo aptikti gal šeši kompiuterių korpusai ir dar daugiau kietųjų diskų. Bet nusiuntus jų nuotraukas į štabą, gautas atsakymas, kad ieškoma ne to. Pagaliau rastas ieškotas serveris buvo sulamdytas ir aplipęs buitinėmis atliekomis. “Suprantu gyventojus, gyvenančius šalia tokių objektų, – prisipažino N.Kreivėnas. – Nors supakavome rastą serverį net į du maišus, vis tiek visas automobilis, kuriuo vežėme jį į VPK, persismelkė tuo specifiniu kvapu.”
Šauni visa trijulė
Jau 23-ejus metus policijoje ir 17 metų ENTV dirbančiam N.Kreivėnui raustis sąvartyne teko pirmą kartą. Nors kolegos iš ONTV toje pačioje Petrašiūnų atliekų apdorojimo įmonėje anksčiau yra ieškoję pistoleto, kurį taip pat rado.
Antrąja vieta renkant geriausius šių metų Kauno seklius buvo įvertintas ONTV tyrimas dėl taip pat didelį atgarsį turėjusio gegužės vidurio išpuolio magistralėje Klaipėda–Kaunas–Vilnius ties Babtais, kai į verslininko iš Vilniaus vairuojamą “Jaguar” atsitrenkė vienas iš paskos važiavęs automobilis, o kitas užblokavo jam kelią. Iš šių automobilių iššokę keturi asmenys ne tik sumušė “Jaguar” vairuotoją, bet ir iššovė kelis kartus šalia jo iš pistoleto. Užpuolikų auka po pustrečios valandos kreipėsi į vieną Vilniaus gydymo įstaigą. Netrukus nustatyti ir įtariamieji vidurdienį magistralėje tokiu būdu suvedinėję su juo sąskaitas dėl skolų.
Trečioji vieta šių metų geriausių Kauno seklių konkurse skirta Kauno apskrities VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybai – už 2018–2019 m. dienos metu vykdytų vagysčių iš Vilijampolės, Žaliakalnio, Dainavos, Panemunės ir Šilainių daugiabučių atskleidimą. Įtariamieji jomis buvo sulaikyti 2019 m. viduryje. O šiemet byla perduota teismui.

Šaltinis: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/nusikaltimai-ir-nelaimes/kauno-sekliu-universalumas-vercia-kalnus-992992

Skaityti toliau
Advertisement

Rajonas

Virtualus sausio 13-osios pagarbos bėgimas

Avatar

Paskelbta

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis
Mokytoja Anna Černiavska
Gyvendami šių dienų realijomis, bet vis dėlto norėdami pademonstruoti valią ir ryžtą, iškėlėme sau ir kitiems tikslą: didinti ištvermę bei fizinį aktyvumą ir visus asmeninius sportinius pasiekimus skirti Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui pažymėti. Vilniaus r. Pagirių gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai inicijavo virtualų Pagarbos bėgimą mokiniams, tėveliams, mokytojams.
Prie iniciatyvos prisijungė Vilniaus r. Kalvelių S. Moniuškos gimnazija (13 mok.), mokytoja Anna Černiavska, Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazija (45 mok.), mokytojas Valdemar Šaveiko, Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija (6 mok.), mokytojas Eduard Špakov, Vilniaus r. Valčiūnų gimnazija (22 mok), mokytoja Nelli Muchlajeva, Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija (7 mok.), mokytoja Roma Graužinytė, Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija (20 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Bezdonių Saulėtekio pagrindinė mokykla (6 mok.), mokytojas Justyn Alicki, Vilniaus r. Avižienių gimnazija (10 mok.), Viačeslav Verbovik bei Vilniaus r. Pagirių gimnazijos mokiniai 5-6 klasės (90 mok.), 7-8 klasės (70 mok), gimnazijos I – IV klasės (90 mok.), mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė, V. Tubelienė. Visi Pagarbos bėgimo dalyviai apdovanoti renginio sertifikatais.
Džiaugiamės, kad pavyko suburti mokinius ir mokytojus bendram, neįprastam Pagarbos bėgimui, kad visi anksčiau minėtieji žmonės skyrė laiko ir jėgų. Nuostabu, kai supranti, kad prabėgus trisdešimčiai metų po sausio 13-osios įvykių yra neabejingų gražioms idėjoms ir susitelkimui.  Todėl norisi pažymėti įsimintiniausius Pagarbos bėgimo momentus. Jauniausias dalyvis – antrokas Martin Verbovik (Avižienių gimnazija), kuris nubėgo 2,33 km. Ilgiausią 11,04 km distanciją nubėgo Erik Černiavski (Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija) bei Evelina Rubanova (10,02 km, Valčiūnų gimnazija). Net 16,26 km nuėjo Julia Buriak (Nemenčinės Konstantino Parčevskio gimnazija) ir  Kšyštof Bogdanovič (Pagirių gimnazija).
Savo asmeniniu pavyzdžiu, eidami, bėgdami ar čiuoždami slidėmis mokinius motyvavo mokytojai V. Verbovik ir V. Šumskis iš Avižienių gimnazijos, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, istorijos mokytoja R. Korotkovienė bei fizinio ugdymo mokytojai I. Garnytė, R. Leganovič, Z. Leganovič, N. Ilgevičienė ir kiti mokytojai iš Pagirių gimnazijos.
Pagarbos bėgimu siekėme skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisimenant kovas už jos Laisvę ir Nepriklausomybę, bei ugdyti ištvermę ir sąmoningą požiūrį į sveikatinimo užsiėmimus. Tik sąmoningi ir sveiki piliečiai geba išlaikyti/išsaugoti iškovotus siekius, todėl šis Pagarbos bėgimas – įrodymas, kad laisvė ir nepriklausomybė tvirtose ateities jaunuolių rankose.
Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, kad pirmą kartą organizuotas renginys Virtualus Sausio 13-osios Pagarbos bėgimas Vilniaus rajono mokykloms taps tradicija, įprasminanti istorinius įvykius bei sąmoningą požiūrį į bėgimą ir sveikatą.
Pagarbos bėgimo koordinatorė Nijolė Ilgevičienė

Skaityti toliau

Naujienos

Nugriauta Salantų užtvanka atlaisvins 46 km ilgio kelią saugomoms žuvims

Avatar

Paskelbta

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1265 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 82 180 asmenų.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 45 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Šiuo metu pradėta, bet dar nebaigta 438 atvejų epidemiologinė diagnostika, kadangi šie atvejai į sistemą pateko vėlai vakare.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Pirmadienį registruoti koronaviruso atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose, Vilniaus Valakupių reabilitacijos centre, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Taip pat patvirtinti atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Giliukas“, kur iš viso patvirtinti trys infekcijos atvejai, taip pat Kazlų Rūdos lopšelyje-darželyje ,,Pušelė“ – su šiuo protrūkiu siejami 24 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant antrinius, t. y. šeimose.

Vakarykštę parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiai Klaipėdoje veikiančioje baldų gamybos įmonėje, maisto gamybos ir tiekimo įmonėje Vilniuje, langų gamybos įmonėje Vilniaus rajone, Ukmergėje veikiančiame automobilių servise.

Taip pat registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Kaune veikiančioje žaliavas konditerijos ir duonos gaminiams tiekiančioje įmonėje, Kauno maisto pramonės įmonėse, trąšų gamybos įmonėje Kėdainiuose, plastiko ir gumos gamybos įmonėje Biržuose, statybų įmonėje Panevėžyje, metalo apdirbimo įmonėje Šiauliuose, dviračių gamybos įmonėje Šiauliuose, pakavimo įmonėje Telšiuose.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 33.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti toliau

Naujienos

Moterys raginamos aktyviau dalyvauti gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje

Avatar

Paskelbta

Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 6,5 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą, savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažinamas neigiamas poveikis aplinkai.

Įgyvendinus priemonę, gatvių apšvietimui bus sunaudojama mažiau elektros energijos, atitinkamai bus sumažinta aplinkos tarša. Dėl atnaujintos modernios apšvietimo įrangos ne tik pagerės miestų, miestelių ar kaimo vietovių estetinis vaizdas, tačiau ir padidės gatvių apšviestumo lygis, o tai sąlygos didesnį visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu.

„Energijos vartojimo efektyvumo skatinimas – vienas iš Energetinės nepriklausomybės strategijoje užsibrėžtų tikslų, praėjusiais metais daugiau nei pusė šalies savivaldybių pateikė paraiškas ir gavo finansavimą, šiais metais tikimės tokio pat aktyvumo“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. 

Pagal pirmojo kvietimo 2020 m. įgyvendinamų projektų duomenis iš viso per 2 metus planuojama atnaujinti 62 179 vnt. šviestuvų, o  energijos sutaupymai sieks iki  16,81 GWh/metus.

Finansuojami bus tie projektai, kuriuos įgyvendinus modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos bus sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Finansuojama galės būti iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusią dalį investuoti turės projekto vykdytojas.

Paraiškas finansavimui gauti gali teikti savivaldybių administracijos bei savivaldybių valdomos įmonės, vykdančios gatvių apšvietimo tinklų eksploatavimo, priežiūros bei jų statybos veiklą.  Kreiptis dėl finansavimo gali ir tos savivaldybių administracijos, kurios gatvių apšvietimo modernizavimo projektus planuoja įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu. Energetikos ministerija, skatindama savo priemone modernizuoti gatvių apšvietimą, tuo pačiu siekia pastūmėti ir viešojo bei privataus sektorių bendradarbiavimą.

Paraiškos pagal paskelbtą kvietimą gali būti teikiamos iki 2021 m. kovo 18 d. Projektų atranka pagal Priemonę bus atliekama tęstinės projektų atrankos būdu. Tai reiškia, kad projektai bus vertinami iš karto pateikus paraišką, nelaukiant galutinio paraiškų pateikimo termino pabaigos, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau. Atranka gali būti baigta anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas bus galima paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Praėjusiais metais gatvių apšvietimo sistemoms modernizuoti jau buvo skirta rekordinė suma – virš 21 mln. eurų, o galimybe atsinaujinti pasinaudojo daugiau nei pusė – 34 – savivaldybės ar jų valdomos įmonės. Pasinaudojant praėjusio etapo parama, gatvių apšvietimo sistemas atnaujinti planuojama Klaipėdos mieste ir rajone, Kretingoje, Visagine, Šilalėje, Kazlų Rūdoje, Elektrėnuose, Kauno mieste ir rajone, Pilviškiuose, Virbalyje, Kybartuose, Kaišiadoryse, Širvintose, Alytuje, Utenoje, Šiaulių mieste bei rajone, Palangoje, Biržuose, Neringoje, Lentvaryje, Trakuose, Druskininkuose, Pasvalyje, Plungėje, Ukmergėje, Marijampolėje, Šilutėje, Jonavoje, Skuode, Telšiuose, Vilniaus mieste ir rajone, Molėtuose, Kėdainiuose.

Siekdamas gauti finansavimą pareiškėjas turi užpildyti paraišką, kurios iš dalies užpildyta forma PDF formatu skelbiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainės www.esinvesticijos.lt skiltyje „Finansavimas“ prie paskelbto kvietimo teikti paraiškas „Susijusių dokumentų“. Paraiška ir jos priedai pildomi lietuvių kalba.

Kvietimą rasite čia.

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt