Connect with us

Rajonas

Savivaldybės atstovams pristatyta nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ nuotolinė mokomoji platforma šeimoms

Avatar

Paskelbta

Spalio 27 d. nuotolinės konferencijos metu Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovai pristatė kuriamą pirmąją Lietuvoje vieningą nuotolinę edukacinę platformą tėvams ir jais besirūpintiems specialistams „Auginu Lietuvą“ bei kartu su Vilniaus rajono savivaldybės atstovais aptarė bendradarbiavimo ir jungimosi prie platformos galimybes.
Nuotolinėje konferencijoje dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė ir Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkės pavaduotoja Janina Šokaitienė, Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Božena Tyčino, Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė kartu su atvejo vadybininkais ir specialistais, dirbančias su Vilniaus rajono šeimomis.
Edukacinė platforma „Auginu Lietuvą“ – inovatyvus praktinis įrankis šeimų gerovės užtikrinimui regionuose
Jau aštuntus metus visoje Lietuvoje su šeimomis ir ją globojančiais specialistais dirbanti asociacija „Neišnešiotukas“ kuriama internetine platforma siekia padėti gyventojams stiprinti savo tėvystės įgūdžius, tinkamai rūpintis visos šeimos emocine gerove ir psichine sveikata. Pasak „Neišnešiotukas“ vadovės Astos Speičytės-Radzevičienės, tokia internetinė platforma tai puiki pagalba nėščiosioms bei visoms naujagimių susilaukusioms ar jų netektį patyrusioms šeimoms.
Drauge su medicinos profesionalais platformoje kuriamos skiltys, kuriose pateikiamos gydytojų, psichologų ir kitų sveikatos specialistų rekomendacijos, atsakoma į dažniausiai gimdyves neraminančius klausimus. Kaip pristatymo metu teigė asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Grigorjevienė, šios platformos tikslas yra lengvai prieinama ir visiems suprantamai pateikta medžiaga vienoje vietoje. Aukščiausios kvalifikacijos specialistų rekomendacijos, informacinė bei edukacinė medžiaga bus pateikiama video, online konsultacijų, straipsnių, atmintinių ir kitais formatais ir laisvai bus prieinama bet kuriuo paros metu.  
Priklausomai nuo finansavimo, planuojama taip pat plėsti mokymus tėvams, ugdymo įstaigų, savivaldybių, sveikatos priežiūros specialistams ir tokiu būdu bendromis jėgomis suteikti pagalbą visoms naujagimių laukiančioms šeimoms.
Anot asociacijos atstovės Jolantos Grigorjevienės, edukacinės platformos projektu taip pat siekiama sustiprinti medicinos darbuotojų ryšius su pacientais ir padėti ugdymo bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistams su reikiama pagalba greičiau ir kokybiškiau pasiekti šeimą.
Bendradarbiaujant su savivaldybėmis siekiama sukurti poreikius atitinkantį pagalbos paketą
Savivaldybės atstovams buvo pristatytos galimybės bendradarbiauti ir kartu su atitinkamais specialistais sukurti Vilniaus rajono šeimoms pagalbos paketą kuriamoje platformoje. Pasak pranešėjos, atsižvelgiant į rajono šeimų poreikius, būtų sukurta atitinkamai naudinga medžiaga, kuri prisidėtų prie gyventojų fizinės bei emocinės sveikatos gerinimo, o profesionalios komandos reportažai, susisteminta informacija būtų lengvai pasiekiama vienoje vietoje. Taip pat būtų galimybė rengti nuotolinius mokymus, seminarus šeimoms ir savivaldybės specialistams.
Po trukusių diskusijų, nutarta apsvarstyti Savivaldybės jungimosi prie platformos galimybes bei galimą paslaugų spektrą, kuris būtų naudingas Vilniaus rajono šeimoms.
 
 

Rajonas

Zdalne spotkanie z mieszkańcami Niemenczyna

Avatar

Paskelbta

26 stycznia (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców Niemenczyna uczestniczyć w zdalnym spotkaniu, podczas którego zostaną omówione ceny ogrzewania. Przedstawiciele Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego oraz ZSA „Nemenčinės komunalininkas” odpowiedzą na Państwa pytania.
Podczas spotkania na platformie Zoom zostaną przedstawione informacje o cenach ogrzewania, a także funduszu wsparcia bloków wielomieszkaniowych oraz renowacji. Następnie odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do aktywnego udziału. Przewidywany czas trwania spotkania – 2 godziny.
Link do spotkania zdalnego:https://zoom.us/j/99752849558?pwd=dERrUWpNOW4ydlc2OERZY0FZOWlCdz09

Skaityti toliau

Rajonas

2021 m. sausio 29 d. tarybos posėdžio darbotvarkė. Tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu

Avatar

Paskelbta

Atsižvelgiant į tai, kad Vilniaus rajone paskelbtas karantino režimas, š. m. sausio 29 d., 10 val., Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu. Vilniaus rajono gyventojai turės galimybę stebėti transliaciją realiuoju laiku VRSA YouTube kanale.
Kaip ir įprasta, su visais sausio 29 d. Tarybos posėdžio sprendimų projektais, galima susipažinti tinklalapyje www.vrsa.lt > Teisinė informacija > Teisės aktai ir aktų projektai.
2021 m. sausio 29 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė
Tarybos posėdžio pradžia numatyta 10 val. Klausimų svarstymo laikas gali skirtis nuo laiko, nurodyto darbotvarkėje, todėl Tarybos posėdį kviečiame stebėti nuo jo pradžios.
VRSA YouTube kanalas

Komitetai vyks nuotoliniu būdu. Komitetų tvarkaraštis:
2021.01.26
13.00 Teisėtvarkos ir savivaldos plėtros komitetas;
14.00 Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komitetas;

2021.01.27
10.00 Kaimo, vietinio ūkio ir teritorijos planavimo komitetas;
14.00 Ekonomikos ir finansų komitetas;
15.00 Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komitetas;

Skaityti toliau

Rajonas

Vilniaus rajono matematikos olimpiada kitaip

Avatar

Paskelbta

Šie metai išskirtiniai ne tik dėl nuotolinio mokymo(-si), bet ir dėl olimpiadų organizavimo. 2021 m. sausio 15 d. vyko Vilniaus rajono matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo net 97 mokiniai. Toks gausus dalyvių skaičius buvo iššūkis ne tik organizatoriams, bet ir vykdytojams.
Šią olimpiadą organizavusi Nemenčinės Gedimino gimnazijos komanda sprendė mokinių dalinimo į srautus, internetinio ryšio, užduočių siuntimo problemas ir sėkmingai su jomis susidorojo. Tam padėjo Microsoft Teams aplinkos įrankiai. Mokiniams buvo organizuotas bandomasis prisijungimas, kur jie gavo atsakymus į visus nerimą kėlusius klausimus, todėl olimpiados dieną mokiniai galėjo susikaupti ties matematinių užduočių sprendimu. Olimpiada pavyko, visi dalyviai pateikė savo darbus ir buvo įvertinti.
Skelbiame šių metų olimpiados laimėtojus.
Tarp 9 (I G) klasių mokinių:
II vieta – Simona Paliukėnaitė, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija (mokytoja Loreta Janušaitienė);III vieta – Ieva Našlėnaitė, Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija (mokytoja Audronė Balčiūnaitė).
Tarp 11 (III G) klasių mokinių:
III vieta – Ričardas Gembickij, Vilniaus r. Pagirių gimnazija (mokytoja Lina Kondrotaitė);
Tarp 12 (IV G) klasių mokinių:
II vieta – Edvard Romanovski, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija (mokytojas Bekiras Jakubovskis);III vieta – Ieva Lipskytė, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija (mokytoja Tereza Franckevič);III vieta – Anastasija Šugalskaja, Vilniaus r. Pagirių gimnazija (mokytoja Jadvyga Bujel).
Į matematikos olimpiados respublikinį etapą deleguojamas 2020 metų rajono matematikos olimpiados I vietos ir 2021 metų – II vietos tarp 12-kų laimėtojas Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokinys Edvard Romanovski.
 
Olimpiados organizavimo ir vykdymo komisijos pirmininkė Daiva Losinskienė,Olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė Ona Bevainienė

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt