Connect with us

Rajonas

Nevyriausybinės organizacijos kviečiamos registruoti NVO statusą Registrų centre

Avatar

Paskelbta

Daugelyje projektinio finansavimo priemonių pareiškėjais gali būti būtent nevyriausybinės organizacijos. Kaip atskirti, kas yra nevyriausybinė organizacija? Pagal Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymą, nevyriausybine organizacija laikomas nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomas savanoriškumo pagrindais įsteigtas visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas nėra siekti politinės valdžios arba įgyvendinti vien tik religinius tikslus. Dauguma bendruomenių ir dalis viešųjų įstaigų yra nevyriausybinės organizacijos, tačiau iki šiol nebuvo galimybės save pristatyti kaip NVO.
NVO plėtros įstatymas numato, kad organizacija pati save gali paskelbti kaip nevyriausybinę organizaciją. Nuo šiol tai galite padaryti ir Jūs. Jums reikėtų Registrų Centre įregistruoti NVO statusą. Kaip tai padaryti rasite čia.
Kokia NVO statuso registravimo prasmė?
– NVO plėtros įstatymo 12 str. 2 d. nurodo, kad Juridinio asmens vadovas įvertina, ar jo vadovaujamas juridinis asmuo atitinka šio įstatymo 2 straipsnio 3 dalyje nustatytą nevyriausybinės organizacijos sąvoką, ir Juridinių asmenų registro nuostatuose nustatyta tvarka Juridinių asmenų registre pažymi, kad juridinis asmuo yra nevyriausybinė organizacija. Tad Įstatymas Jus įpareigoja tai padaryti!
– Įregistravus NVO statusą tampa paprastesnis dalyvavimas įvairiuose projektuose. Daugumoje projektų Jūs automatiškai atitinkate pareiškėjo kriterijų – esate nevyriausybinė organizacija.
– Valstybės ir savivaldybių įstaigoms palengvinate informacijos sklaidą – NVO registras yra viešai prieinamas, todėl Jus lengviau pasiekia aktuali informacija.
– Manoma, kad NVO statuso turėjimas organizaciją padarys patrauklesnę labdaros ir paramos teikėjams.
Kaip žinoti, ar Jūsų atstovaujama organizacija yra NVO?
Pasitikrinkite, ar atitinkate šiuos kriterijus:
– nepriklausote nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo;
– įsisteigėte savanoriškumo pagrindais (steigėjas nėra savivaldybė, savivaldybės įstaiga ar valstybės įstaiga);
– veikiate visuomenės ar jos grupės (bendruomenės) naudai;
– esate viešasis juridinis asmuo (teisinė forma – viešoji įstaiga, asociacija, religinė bendruomenė ir pan.).
(!) NVO nesate, jei:
– Jūsų organizacijos tikslas (ar vienas iš tikslų) yra siekti politinės valdžios arba įgyvendinti vien tik religinius tikslus;
– daugiau negu 1/3 Jūsų organizacijos dalyvių yra juridiniai asmenys, kurie nėra NVO arba religinės bendruomenės ar bendrijos;
– visuotiniame dalyvių susirinkime daugiau negu 1/3 balsų turi juridiniai asmenys, kurie nėra NVO arba religinės bendruomenės ar bendrijos;
– esate politinė partija;
– esate profesinė sąjunga, darbdavių organizacija ir jų susivienijimas;
– esate organizacija, kurioje narystė privaloma tam tikros profesijos atstovams;
– esate sodininkų bendrija, daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrija, kitas nekilnojamojo turto bendro valdymo tikslais įsteigtas juridinis asmuo;
– esate šeimyna;
– esate nuolatinio arbitražo institucija.
Daugiau informacijos Registrų centro puslapyje: https://info.registrucentras.lt/node/104642
Rekomenduojame pasinaudoti galimybe įregistruoti savo organizacijos NVO statusą! Tai – nemokama paslauga, kuria galite pasinaudoti nekeldami kojos iš namų!
 

Rajonas

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gruodžio 17 d.

Avatar

Paskelbta

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje Vyriausybė šiandien vykusiame posėdyje nusprendė karantiną pratęsti iki gruodžio 17 d., 24 valandos. Nuo gruodžio 10 d. taip pat įsigalios keli karantino režimo švelninimai: bus leidžiama organizuoti nedideles ekskursijas bei mažomis grupėmis lankytis galerijose bei muziejuose.
Nu gruodžio 10 d. bus leista vykdyti ne didesnes nei penkių asmenų ar vienos šeimos ekskursijas, jei užtikrinamos visos kitos ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos taisyklės.
Lankytis galerijose ir muziejuose bus galima ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. Vienam lankytojui turi būti užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas, laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar grupių. Taip pat bus būtina paisyti visas sveikatos saugos priemones.
Iki to laiko – kultūros įstaigų lankymas, ekskursijos draudžiamos.
Vyriausybė taip pat patikslino paramos nuo koronaviruso pandemijos bei karantino ribojimų nukentėjusiam verslui kriterijus. Subsidijos, kurių dydis priklausys nuo pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, bus mokamos visoms bent 30 proc. apyvartos nuosmukį patyrusioms smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Pagal tokią pat schemą kaip ir pavasarį bus toliau mokamos subsidijos už darbuotojų prastovas, 257 Eur išmokos nukentėjusiems individualia veikla užsiimantiems žmonėms.
Antrasis visuotinis karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo įvestas š. m. lapkričio 7 d. Sprendimas pratęsti lapkričio 7 d. įvestą karantiną priimtas šalyje toliau augant sergamumui COVID-19 liga. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, sergamumas Lietuvoje šiuo metu siekia 804,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.
Toliau auga ir mirčių nuo COVID-19 ligos skaičius. Lapkričio 25 d. duomenimis, nuo šios ligos Lietuvoje jau mirė 432 žmonės.
Ministerija ragina gyventojus elgtis atsakingai, taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemones, vengti susibūrimų ir laikytis kitų privalomų karantino sąlygų bei ribojimų.

Parengta pagal sam.lt
 

Skaityti toliau

Rajonas

Zespół wokalny „Mejszagolanki” prezentuje nowy utwór

Avatar

Paskelbta

Zapraszamy do wysłuchania piosenki „Czy jest coś piękniejszego na tym świecie” w wykonaniu zespołu „Mejszagolanki”, działającego przy Wielofunkcyjnym Centrum Kultury w Niemenczynie.
Słowa – Wojciech Młynarski, muzyka – Nikica Kalogiera.
Miłego odbioru!
https://lt-lt.facebook.com/482017395223389/videos/196851448641617/

Skaityti toliau

Rajonas

Savitarpio pagalbos grupės nuotolinis susitikimas Vilniaus rajone

Avatar

Paskelbta

Š. m. lapkričio 27 dieną nuo 15.30 val. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras kviečia globėjus (rūpintojus) į Savitarpio pagalbos grupės susitikimą.
Susitikimo metu aptarsime aktualias situacijas, skatinsime dalintis patirtimi ir patarimais, ieškosime sprendimo būdų.
Susitikimas vyks nuotoliniu būdu, trukmė 1 val. Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. p. terese.radziuniene@svgc.lt arba telefonu 8 614 84502.
Visiems dalyviams į nurodytus el. paštus bus atsiųstos prisijungimo nuorodos į susitikimą.
Susitikimą ves Tarnybos atestuoti asmenys Dorota Baranovska ir Teresė Radžiūnienė.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centroGlobos centro informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt