Connect with us

COVID-19

Vyriausybė spręs dėl karantino visoje šalyje įvedimo

Avatar

Paskelbta

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl trijų savaičių karantino įvedimo visoje šalyje, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

Premjeras Saulius Skvernelis išvakarėse teigė, kad Vyriausybė ketina įpareigoti užsidaryti kavines, barus, restoranus, kino teatrus, muziejus, o vyresniems moksleiviams dalis pamokų vyktų nuotoliniu būdu.

Premjero teigimu, apribojimus numatoma įvesti atsižvelgiant į medikų rekomendacijas ir kitų Europos šalių patirtį.

Vyriausybė planuoja apsispręsti dėl šių priemonių:

* Draudžiama bendrauti daugiau nei dviem šeimoms ar dviem namų ūkiams, iš viso susiburti galės ne daugiau dešimt asmenų. Draudžiami visi darbo ar laisvalaikio susirinkimai tiek viduje, tiek lauke.

* Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų veikla, išskyrus maisto teikimą išsinešti.

* Stabdoma muziejų, teatrų, kino teatrų, bibliotekų veikla, įstaigoms leidžiama teikti nuotolines paslaugas.

* Stabdoma sporto klubų, baseinų, SPA centrų veikla, draudžiami šokių, dainavimo ir kiti kontaktiniai užsiėmimai, masažo kabinetų, išskyrus medicinines procedūras, veikla. Kirpyklos, grožio salonai ir kitos paslaugų teikimo įstaigos galės veikti laikantis saugumo reikalavimų, priimant tik iš anksto užsiregistravusius klientus.

* Sportuoti kartu būtų leidžiama tik vienos šeimos ar šeimos ūkio nariams arba ne daugiau nei dviem asmenims, išlaikant saugumo reikalavimus.

* Sporto varžybos galės vykti tik be žiūrovų.

* Draudžiama vykdyti pamaldas ir kitas apeigas fiziškai, rekomenduojama jas vykdyti internetu.

* Viešbučių veikla užtikrinant saugumą leidžiama, išskyrus viešąjį maitinimą ir kitas grupines paslaugas, maistą galima tik pristatyti svečiams į kambarius arba duoti išsinešimui.

* Tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbas turės vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus išimtis, kai veiklos neįmanoma vykdyti per nuotolį.

* Viešajame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas, išlaikant saugų atstumą tarp keleivių.

* Ugdymas darželiuose ir pradinėse klasėse toliau galės vykti įprastiniu būdu. Vyresniųjų klasių moksleiviai turės mokytis nuotoliniu arba mišriu ugdymo būdu. Aukštosios mokyklos turės dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus kai kuriuos praktinius užsiėmimus.

* Neįgaliųjų dienos centrai galės veikti užtikrinant saugumą.

* Sveikatos apsaugos įstaigos privalės užtikrinti skubią pagalbą, COVID-19 ligonių diagnostiką, gydymą ir izoliaciją, planinę neatidėliotiną pagalbą, įstaigos gali riboti planines paslaugas. Privačių gydymo įstaigų paslaugos nedraudžiamos.

* Keliauti tarp savivaldybių nedraudžiama, tačiau rekomenduojama to nedaryti.

* Rekomenduojama atsisakyti asmeninių švenčių, išskyrus vestuves ir laidotuves – jose galėtų dalyvauti iki 10 artimųjų ir giminaičių.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumas Lietuvoje siekia beveik 300 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Per parą nustatytų užsikrėtimų skaičius savaitgalį buvo pasiekęs 1000, antradienį pranešta apie beveik 900 atvejų.

Autorius Ignas Jačauskas

Skaityti toliau
Advertisement

COVID-19

Preliminarūs duomenys: per parą nustatytas rekordinis COVID atvejų skaičius – per 2 tūkst.

Avatar

Paskelbta

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta per 2 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, rodo preliminarūs Statistikos departamento duomenys.

Išsamesnę informaciją maždaug vidurdienį turėtų paskelbti Sveikatos apsaugos ministerija.

Statistikos departamento duomenimis, šalyje fiksuoti 2062 nauji COVID-19 ligos atvejai.

Tai – didžiausias naujų atvejų skaičius per parą šalyje nuo pandemijos pradžios.

Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos ketvirtadienio duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 28 tūkst. 262 asmenys, 21 tūkst. 339 – tebeserga, 6608 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 235 žmonės, dėl kitų priežasčių – 80 užsikrėtusiųjų.

Skaityti toliau

COVID-19

Rusiškos vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas siekia 92 proc., sako jos kūrėjai

Avatar

Paskelbta

Rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ veiksmingumas siekia 92 proc., remdamiesi pirmųjų tyrimų rezultatais trečiadienį pranešė jos kūrėjai, Maskvai siekiant aplenkti šioje srityje savo varžovus Vakaruose.

Toks skaičius buvo gautas įvertinus 16 tūkst. asmenų, kuriems buvo suleistos dvi vakcinos dozes, būklę, nurodoma Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos, valstybinio Gamalėjos tyrimų centro ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) pareiškime.

„Vakcinos „Sputnik V“ veiksmingumas buvo 92 proc., suleidus antrą dozę“, – pabrėžiama pareiškime, pažymint, kad 20 iš savanorių, dalis kurių gavo placebą, buvo testu patvirtintas koronaviruso infekcija.

Adenovirusinė vektorinio tipo vakcina buvo sukurta modifikavus įprasto gripo virusą.

Kai kurie iš paskiepytų asmenų patyrė „skausmą injekcijos vietoje, į gripą panašų sindromą, įskaitant karščiavimą, silpnumą, nuovargį ir galvos skausmą“, nurodė preparato kūrėjai.

Rugpjūtį Rusija tapo pirmąja šalimi, įregistravusia vakciną nuo COVID-19, tačiau tokį žingsnį žengė neatlikusi plataus masto klinikinių tyrimų – jie vykdomi iki šiol.

Trečiame ir paskutiniame „Sputnik V“ bandymų etape dalyvauja 40 tūkst. savanorių, paskiepytų 29 medicinos centruose.

Rugsėjį vakcina buvo atskirai suleista medikams ir kitiems Rusijos ligoninių darbuotojams, kurių sveikatai buvo iškilęs pavojus, o jų atsparumas koronavirusui pasiekė 90 proc., teigiama pareiškime.

Sibiro Altajaus regiono valdžia antradienį pranešė, kad iš 42 paskiepytų medikų virusu užsikrėtė mažiausiai trys.

Trečiadienį išplatintame pareiškime pažymima, kad tarpinių tyrimų duomenys bus paskelbti pasaulio viename „pirmaujančių recenzuojamų medicinos akademinių žurnalų“.

Klinikinių tyrimų dalyviai bus stebimi dar pusmetį, o vėliau bus pateikta išsami bandymų ataskaita.

Pareiškime teigiama, kad „Sputnik V“ vystymą finansuojantis RTIF pasidalins tyrimų duomenimis su šalimi, kurias sudomintų galimybė įsigyti rusiškos vakcinos.

Preparatas šiuo metu yra išbandomas ir užsienyje – Jungtinėse Arabų Emyratuose, Venesueloje, Baltarusijoje ir kitose valstybėse, nurodė „Sputnik V“ kūrėjai.

Tokie tarpiniai rezultatai buvo paskelbti, Vakarų farmacijos bendrovėms „Pfizer“ ir „BioNTech“ pastarosiomis dienomis pareiškus, kad jų vakcinos veiksmingumas viršija 90 procentus.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt