Naujienos

Lietuva tęsia diskusijas dėl Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės įgyvendinimo

0

2020 11 12

Nepaisant pandemijos keliamų iššūkių, žemės ūkis ir maisto pramonė per pirmuosius tris šių metų ketvirčius išliko šalies ekonomiką stabilizuojančiais veiksniais. Tai rodo išankstiniai Statistikos departamento duomenys.

Nepaisant to, kad šių metų sausio – rugsėjo mėnesiais bendras šalies eksportas sumažėjo 6,2 proc., žemės ūkio ir maisto produktų eksportas (palyginti su  2019 m. sausio – rugsėjo mėn.) padidėjo 9,1 proc. Iš Lietuvos pirmus tris šių metų ketvirčius eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 4301 mln. eurų, importuota – už 3047 mln. eurų. 

Teigiamas prekybos balansas, anot Žemės ūkio ministerijos  Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyriaus vedėjo Evaldo Pranckevičiaus, š. m. sausio – rugsėjo mėn. sudarė 1254 mln. eurų ir, palyginti su 2019 m. sausio – rugpjūčio mėn., padidėjo net 40,1 proc.

„Pastebimai augo ir lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas – jis padidėjo 9,8 proc., nors  bendras lietuviškos kilmės eksportas sumažėjo 9,7 proc. Džiugu, kad lietuviška mūsų ūkininkų produkcija užima vis stabilesnę padėtį ir pasaulyje įsitvirtina vis labiau “, – pastebi E. Pranckevičius.

2020 m. sausio – rugsėjo mėn. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas sudarė 20,9 proc. viso šalies prekių eksporto, o palyginti su 2019 m. sausio – rugsėjo mėn. jo dalis padidėjo 2,9 procentinio punkto. Importas sudarė 14,6 proc. viso importo, jo dalis padidėjo 1,8 procentinio punkto.

Ženkliai išaugo javų grūdų, rapsų sėklų supirkimas

Išaugo ir daugelio žemės ūkio produktų supirkimas. Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. sausio – rugsėjo mėn. javų grūdų supirkta 3883 tūkst. t – net 47,6 proc. daugiau, palyginti su tais pačiais 2019 m. mėnesiais. Rapsų sėklų supirkta 753 tūkst. t – 43,9 proc. daugiau, nei anksčiau tuo pačiu metu.

Daugiau supirkta ir gyvulių bei paukščių. Supirkta 230 tūkst. t – 3,1 proc. daugiau. nei 2019 m. sausio – rugsėjo mėn., deja, natūralaus pieno supirkta 1027 tūkst. t arba 0,5 proc. mažiau.

Augo maisto produktų gamyba

Maisto produktų gamyba didėjo, o gėrimų – sumažėjo. 2020 m. rugsėjo mėn., palyginti su 2019 m. rugsėjo mėn., maisto produktų gamybos įmonių parduotos produkcijos apimtys padidėjo 1,8 proc., o gėrimų gamybos įmonių parduotos produkcijos apimtys sumažėjo 8 proc.

2020 m. III ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, maisto produktų gamybos įmonių parduotos produkcijos apimtys padidėjo 2,4 proc., o gėrimų gamybos įmonių parduotos produkcijos apimtys sumažėjo 6,9 proc.

„Tendencijos rodo, kad su pandemijos keliamais iššūkiais žemės ūkis  iš esmės susitvarko, tad tikimės gerų rezultatų ir ateityje“, – sako Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyriaus vedėjas.

Tradiciniai amatininkai, meistrai ir pameistriai gali gauti valstybės stipendiją

Previous article

Koronavirusas. Ką būtina žinoti apie simptomus, tyrimus ir saviizoliaciją?

Next article

You may also like

More in Naujienos