Connect with us

Miestas

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: ligonių skaičius stabilizavosi, testuojant eilių nėra

Avatar

Paskelbta

Vilniaus miesto savivaldybė dalinasi naujausia informacija apie COVID-19 situacijos valdymą sostinėje.

COVID-19 ligonių skaičius

COVID-19 gydymo atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (VMKL) šiuo metu yra 122 koronaviruso pacientai – šiek tiek sumažėjo nuo vakar, kada jų gydyta 133. Mažesnį pacientų skaičių gali lemti ir tai, kad po truputį į COVID-19 gydymą įtraukiamos ir kitos Vilniaus regiono ligoninės –Ukmergės, Alytaus, Molėtų. Tuo rūpinasi Santaros klinikos.

COVID-19 gydymo ligoninių pajėgumai

Šiandien baigtos įvedinėti papildomos deguonies sistemos į Antakalnio g. 124 esančius du VMKL ligoninės korpusus. Tai leido koronaviruso gydymo pajėgumus išplėsti iki 180 lovų. Vyksta planavimo darbai deguonies pajėgumus išplėsti ir VMKL korpuse Antakalnio g. 57 – tai bus padaryta kitą savaitę. Šiuo metu COVID-19 ligoniai ten nėra gydomi, tačiau taip atsižvelgta į būtinybę turėti gydymo vietų rezervą.

Personalo plėtimas

Vilniaus miesto savivaldybė pakvietė savanoriškai registruotis būsimus arba buvusius medikus, kurie norėtų prisidėti prie COVID-19 gydymo. Šiuo metu duomenų bazėje jau yra daugiau nei 70 savanorių. Su pirmaisiais devyniais – Vilniaus kolegijos studentais – jau pasirašytos sutartys: 4 dėl bendradarbiavimo, 5 – dėl dalinio darbo etato, jie dirbs slaugytojo padėjėjais VMKL.

Taip pat jau pasirašinėjamos sutartys su Antakalnio poliklinikos darbuotojais, kurie galbūt jau net šį savaitgalį sustiprins VMKL medicinos personalą: talkinti sutiko gydytojai, slaugytojai, slaugytojo padėjėjai. Dėl pagalbos darbuotojais atraminei Vilniaus miesto klinikinei ligoninei  sudarinėjamos sutartys ir su kitomis pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai inicijavo ir vakar VMKL personalui vedė taisyklingo apsauginio kostiumo apsirengimo ir nusirengimo mokymus darbui su COVID-19 sergančiais ligoniais bei teikė metodines konsultacijas dėl prevencijos priemonių taikymo ligoninėje. Mokymuose dalyvavo ir ligoninės darbuotojai, ir jiems talkinti jau pasirengę Vilniaus kolegijos medicinos fakulteto studentai.

Gydymo ir asmens apsaugos priemonės bei rezervas

Pirmadienį bus pradėta ruošti dokumentus 10 kardiomonitorių ir centrinės stebėjimo stoties pirkimo konkursui, šiuo metu vyksta rinkos konsultacija. Įranga bus panaudota Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio g. 124 filialo, kur šiuo metu yra gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai, intensyviosios terapijos skyriaus plėtimui.

Praėjusią savaitę, rūpindamasi sukaupti pakankamą priemonių COVID-19 pandemijos suvaldymui rezervą, Vilniaus miesto savivaldybės administracija paskelbė skubią rinkos konsultaciją. Planuojama įsigyti medicininės įrangos prekių – kardiomonitorių, pulsoksimetrų, kraujospūdžio matavimo aparatų, lašinės stovų, maitinimo pompų, EKG aparatų ir kitų. Taip pat yra ieškoma lovų, čiužinių, patalynės komplektų, medicinos aprangos ir kt. tiekėjų. Rinkos pasiūlymų laukiama iki šiandien – lapkričio 20-osios.

Skubiai plėsdama VMKL pajėgumus, Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi ir sulaukė pagalbos iš medicinos įstaigų ir įmonių, galėjusių paskolinti ar net padovanoti reikiamos medicinos įrangos. Taip ligoninė gavo funkcinių lovų, kardiomonitorių, planšečių pacientų poreikiams ir net penkias bendrovių „Fegda“ bei „Tilsta“ lėšomis nupirktas didelės tėkmės deguonies terapijos (High Flow) sistemas. Jos itin svarbios siekiant išvengti paciento intubacijos, kai nebepadeda įprasta deguonies terapija. Vis dar augant sergančiųjų koronavirusu skaičiui, savivaldybė dėkinga prisidedantiems prie esamų ir būsimų gydymo vietų aprūpinimo.

COVID-19 testavimas

Testavimo apimtys Vilniuje išlieka tokios pačios. Per dieną maksimaliai paimama 1100 ėminių, eilių nėra. Dažniausiai dienos ryte dar būna keli šimtai laisvų vietų, kurios užsipildo dienos eigoje. Todėl poreikio didinti testavimo apimtis iki suplanuotų 1300 kol kas nėra.

Saviizoliacija viešbučiuose ir pavežėjimai

Vilniaus miesto savivaldybė užtikrina galimybę izoliuotis viešbučiuose lengva COVID-19 ligos forma sergančiam medicinos personalui arba turėjusiam kontaktą su sergančiu, taip pat lengva COVID-19 ligos forma sergantiems pacientams, kuriems reikia reguliariai atlikti dializę. Kol kas paslauga naudojasi 5 lengva forma COVID sergantys dializuojami pacientai). Šiuo metu iš saviizoliacijai savivaldybės rezervuotų kambarių viešbučiuose naudojami apie 6 proc.

Savivaldybė teikia ir pavežėjimo paslaugą – kasdien atliekami vidutiniškai 57 pavežėjimai vilniečiams, kurie neturi galimybių nuvažiuoti iki mobilaus punkto atlikti COVID-19 testo, bei tiems, kurių būklė jau leidžia tęsti gydymą namuose, bet neturi galimybių grįžti ten iš ligoninės.

Miestas

Pamatykite, kaip žiemos šventėms išpuoštos Vilniaus gatvės

Avatar

Paskelbta

Vilniaus gatvės nuo šio vakaro jau šviečia šventiškai – pirmąkart tokį miesto papuošimą kartu su savivaldybe konkurse balsuodami rinko ir patys vilniečiai.  Naujomis šventinėmis dekoracijomis jau išpuoštos ne vien centrinės miesto gatvės – ir įvažiavimai į miestą, tiltai bei kitos atokesnės nuo centro miesto erdvės.

Pasak konkursą laimėjusios bendrovės „Adam decoligh“ vadovo Nerijaus Chmieliausko, šįmet miesto puošyboje atsirado daugiau žalumos, eglišakių, kalėdinių žaisliukų, šviečiančių burbulų ir kitų tradicinių kalėdinių akcentų. Visa tai kuria pozityvią jaukią nuotaiką, šventinė aplinka traukia vaikščioti ir mėgautis Vilniumi.

„Stengėmės, kad miesto gatvių dekoracijas išvydęs žmogus įžvelgtų jose tokį jaukumą, kokį kuriame puošdami savo kalėdines eglutes namuose. Naujomis dekoracijomis siekiame, kad ir miesto svečiai, ir patys vilniečiai, iš naujo atrastų koks Vilnius jaukus, mielas ir daugiatautis: čia draugiškai sugyvena ir Kalėdas švenčia skirtingų tautų bendruomenės. Senamiesčio erdvėse dekoracijos ir prabyla apie tai“, – pasakojo bendrovės vadovas.

Šventinėmis dekoracijomis papuoštos ne tik centrinės Vilniaus miesto gatvės Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės a., Vokiečių g., Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g., Stiklių g., Aušros Vartų gatvė nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų gatvė ties dr. Jono Basanavičiaus paminklu, bet ir kitos miesto erdvės, kuriose atsikartoja tie patys puošybos akcentai, išlaikant kalėdinės puošybos vientisumą. Šventinės dekoracijos pasitiks ir miesto svečius įvažiuojant į miestą: Gariūnų g. (nuo Gariūnų turgaus iki tilto per Nerį), Savanorių pr., Ukmergės g. (nuo Tarandės g. iki šviesoforo ties M. Lietuvio g.), Molėtų pl. (nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g.), Nemenčinės pl. (nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g.), Dariaus ir Girėno g. (nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g.) bei Galvės g. (nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.).

Pasak N. Chmieliausko, kiekvienam miestui stengiamasi kurti savitą sprendimą, todėl Vilniui buvo sukurtos dekoracijos, kurios nebūtų plačiai paplitusios.Pagrindinę idėją puošybos įmonės „Adam decolight” kūrybinė komanda kūrė drauge su menininke ir Senamiesčio kūrybingos bendruomenės vietokūros asociacijos „Miesto kvartalas” pirmininke Julija Janus.  Bendrovė „Adam decolight” miestų erdves bei pastatus Lietuvoje puošia apie keturiolika metų.

Kalėdiniam Vilniaus papuošimui metams skirta daugiau kaip 179 tūkst. Eur, o puošybos konkursą laimėjusi įmonė Vilnių puoš trejus metus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt 

Skaityti toliau

Miestas

Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta siurreali Kalėdų eglė  

Avatar

Paskelbta

Vilniaus Katedros aikštėje ką tik įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė. Šiemet ji – lyg siurrealistinis paveikslas, kurio transformacijos įtraukia ir pasakoja savitą kalėdinę istoriją, atveria viduje slypinčią staigmeną. Atidžiai įsižiūrėję pamatys, kad sujungus nuo centrinės eglės dalies žaismingai atitrūkusias keturkampes dalis, galima išvysti dar vieną12 m skersmens eglės figūrą.

Šios eglės idėją nešiojausi keletą metų, tik ji laukė tinkamo meto išsiskleisti ir būti pristatyta. Įvairiose srityse ryškiomis transformacijomis pažymėti šie metai kiek primena prieš šimtą metų kilusį siurrealizmą. Nejučiomis jis įtakojo kūrybinius procesus ir pažadino norą keisti sostinės eglės formą bei sukurti nenuspėjamą, šiuolaikišką ir tuo pačiu autentišką kalėdinės eglės instaliaciją. Šių metų eglė kitokia, nei jos pirmtakės – ji transformavosi ir „išėjo“ už savo ribų. Eglės koncepcija atspindi šiuolaikinių technologijų progresą, pokyčius visuomenėje, žmonių skirtumus, judėjimą, miestų gyvenimą ir plėtrą, išryškina Vilnių kaip šiuolaikišką ir dinamišką miestą“, – pasakoja „Švenčių studija“ atstovas, Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.

Kalėdų eglė Katedros aikštėje – moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio spalvinga kompozicija. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia net 6000 natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

25 skirtingų sričių specialistų komanda beveik pusmetį ieškojo šios neįprastos eglės techninių sprendimų, ruošėsi gamybai. O pats eglės kompozicijos  montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko apie 2 savaites.

Vilniaus Kalėdų eglę įžiebęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino vilniečius ir miesto svečius. 

 

Siurreali eglė – pačiu laiku, nes kai realybė tampa pernelyg dygliuota ir sudėtinga, išsigelbėjimas slypi mūsų visų kūrybiškume, vaizduotėje. Švęskime šias Kalėdas skirdami jas atradimams ir pažinimui. Kai negali skirti pasimatymo mieste, skirk pasimatymą miestui!“ – sveikino meras.  
Vilniaus Kalėdų eglė stebina ne tik išore  ne mažiau įspūdingas ir jos vidus. Eglės konstrukcijų išdėstymas atveria kelias veidrodžiais spindinčias erdves, o instaliacijos viduje laukia staigmena, kuri yra visiškai priešinga išorės įvaizdžiui. Čia pasitinka klasikinė, senovinėmis puošmenomis išdabinta gyva eglutė, kuri sukuria jaukią Kalėdų namuose atmosferą. Lyg kelionėje laiku perkelia į praėjusį šimtmetį, primeną senąsias tradicijas. 

Prie sostinės Kalėdų eglės apšvietimo šiais metais prisideda kavos gamintoja „Paulig“ kartu su atsinaujinančios energetikos įmone „Green Genius“, kurie jau ketvirtus metus Lietuvoje įgyvendina tvarios energijos iniciatyvą: iš didžiųjų sostinės verslo ir prekybos centrų renkami kavos tirščiai biodujų jėgainėje perdirbami į aplinkai draugišką elektros energiją. Sostinės Kalėdų eglei apšviesti visu šventiniu laikotarpiu prireiks daugiau nei 21 t arba daugiau nei 2,1 mln. kavos puodelių tirščių, kurie bus paversti tvaria elektra.

Kalėdų eglė stebins ir šventinę nuotaiką kurs iki pat sausio 7 d.  Antroji eglė gruodžio 5 d. nušvis ir Rotušės aikštėje. Nors kasmet Kalėdų eglutę supančio tradicinio Kalėdų miestelio Katedros aikštėje šįmet nėra, „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai kviečia išsirinkti dovanas iš daugybės siūlomų gėrybių virtualioje kalėdinėje mugėje – E-Kalėdų miestelis, kuris lankytojų lauks nuo gruodžio 1 d. www.kaledossostineje.lt

Vilniečiai ir miesto svečiai, atvykę pasigrožėti Kalėdų egle, kaip ir kitose viešose erdvėse, kviečiami elgtis atsakingai – nesibūriuoti, dėvėti veido kaukes bei laikytis saugaus bent 2 metrų atstumo vieniems nuo kitų.

Vilnius kviečia saugoti save ir aplinkinius, pasitikti šventes optimistiškai ir jaukiai arčiau namų!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt   

Skaityti toliau

Miestas

Eglės įžiebimas Vilniuje – likite namuose, renginius stebėkite per televiziją

Avatar

Paskelbta

Vilniaus miesto savivaldybė pagrindinės šalies eglės įžiebimą lapkričio 28 d. nuo 17.30 val. kviečia saugiai stebėti per televizijos ekranus ir nevykti į įžiebimo vietą. Šventė ir koncertas gyvai nėra organizuojami, tačiau laukia įvairių pramogų, kurias miestiečiai galės saugiai stebėti savo namuose.

Kadangi dėl pandemijos gyvi renginiai mieste nėra organizuojami, šiais metais tradicinės Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimo šventės Katedros aikštėje nebus. Šeštadienio vakare Katedros aikštėje bus tylu. Šventė persikelia į televiziją, kur šventinės TV3 transliacijos metu bus paskelbta kalėdinio sezono sostinėje pradžia.

Nors visiems labai maga žinoti, kokia bus šių metų Kalėdų eglė, kaip ir kasmet, lyg stebuklo laukimas – tai ypatinga staigmena, kurią „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai saugo iki paskutinės akimirkos.

Magiškoje šventėje per TV3 žiūrovus pirmiausia pasitiks elnias Mindaugas Stasiulis  ir fėja Renata Šakalytė. Kartu su visais artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis džiaugsis ir papasakos, kokiomis nuotaikomis Kalėdų laukia Antanas Juknevičius ir Martina Žimkutė, Viktoro ir Živilės Diawarų bei Nerijaus ir Agnės Juškų šeimos. Smagiais ir šiltais pasirodymais džiugins ir judins Vidas Bareikis, grupė G&G Sindikatas, Inga Jankauskaitė, Justė Arlauskaitė – Jazzu, Jurijus Veklenko. Ir, žinoma, kokia žiemos šventė be Kalėdų Senelio!

Džiugią naujieną Vilniui ir Lietuvai paskelbs ir įspūdingą sostinės žaliaskarę įžiebs – Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Sostinė nušvis Kalėdomis!

Kadangi šiemet dėl pandemijos gyvi renginiai mieste nėra organizuojami, nemokamas viešasis transportas, kuris anksčiau buvo suplanuotas būtent į eglės įžiebimo renginį, šiemet nenumatytas. Taip siekiama paskatinti žmones likti saugioje namų aplinkoje, nesibūriuoti ir nerizikuoti planuojant keliones po miestą.

Vilnius kviečia saugoti save ir aplinkinius, pasitikti šventes optimistiškai ir jaukiai!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi

Copyright © 2020 vilnieciams.lt