Rajonas

Rukainių gimnazijoje vyko nuotolinis susitikimas su bendruomenės pareigūne

0

Vilniaus rajono Rukainių gimnazijoje kovo mėnesį ypatingas dėmesys skiriamas veikloms, pokalbiams su mokiniais apie saugumą internete.
Kovo 18-19 dienomis 7-8, IG-IVG klasių mokiniams organizuotas nuotolinis susitikimas su Vilniaus rajono bendruomenės pareigūne Anželika Rakauskiene.
Susitikimo pradžioje specialistė mokiniams trumpai paaiškino administracinės ir baudžiamosios teisės skirtumus, aptarė atsakomybę už įstatymų pažeidimus, pristatė dažniausiai pasitaikančius pavyzdžius – rūkymą, alkoholio, narkotikų vartojimo pasekmes, viešosios tvarkos pažeidimus ir kita.
Bendruomenės pareigūnė ypatingą dėmesį skyrė pokalbiams su mokiniais apie saugumą internete: kaip saugiai naudotis internetu, į ką atkreipti dėmesį. Specialistė pabrėžė, kad labai svarbu neviešinti savo asmens duomenų internete (namų adreso, telefono numerio, asmens kodo, klasės, kurioje mokosi), dalintis slaptažodžiais su kitais, netgi su savo draugais.
Pareigūnė priminė, kas yra elektroninės patyčios, kalbėjo apie tai, kad svarbu yra saugiai bendrauti ir virtualioje erdvėje, laikytis nuotolinės pamokos taisyklių, neįžeidinėti kitų, nerašyti netinkamų komentarų, draudžiama viešinti nuotraukas, vaizdo, balso įrašus be kitų asmenų sutikimo. Informavo, kad viešoji tvarka elektroninėje erdvėje yra stebima ir kontroliuojama policijos, o už jos nesilaikymą yra taikoma atsakomybė.
Su vyresnių klasių mokiniais buvo aptarta tema, kaip saugiai apsipirkti internetu ir nepakliūti į sukčių pinkles. Specialistė davė keletą patarimų, kaip atpažinti, kad elektroninė parduotuvė yra saugi ir kaip pasirinkti saugius mokėjimo būdus.
Susitikimo pabaigoje mokiniai galėjo užduoti rūpimus klausimus, o A. Rakauskienė pasiūlė jiems atlikti trumpą testą, kad įtvirtintų ir pasitikrintų savo žinias.

 
Socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė

Kauniečiai pernai kvėpavo švaresniu oru, nes mažiau važinėjo

Previous article

Namie trūksta erdvės – Mokytojų namai Tau padės!

Next article

You may also like

More in Rajonas