Greitos naujienos

Rengiamas naujo Paluknio pievų biosferos poligono planas

0

2021 03 24

Paluknio pievose, kurios yra svarbios retoms ir saugomoms Europos Bendrijos svarbos paukščių rūšims, steigiamas biosferos poligonas. Artimiausiu metu bus pradėtas rengti jo ribų planas ir nustatomi planavimo tikslai.

 

Aplinkos ministerija teikia derinti sprendimo (aplinkos ministro įsakymo) „Dėl steigiamo Paluknio pievų biosferos poligono ribų plano rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą ir kviečia visuomenę susipažinti.

 

Trakų rajone esančiose Paluknio pievose gyvena raudonkojis tulikas, paprastasis griciukas, stulgys, griežlė ir kiti reti, saugomi paukščiai. Kol šiai vietovei nesuteiktas nacionalinis saugomos teritorijos statusas, ji kenčia nuo žmogaus veiklos, tai neigiamai veikia ir čia įsikūrusius sparnuočius – jų populiacija mažėja.

 

Specialiojo teritorijų planavimo dokumentai pradėti rengti pagal Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymų reikalavimus.

 

Projektas parengtas bendradarbiaujant su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba.

 

Su sprendimo ir planavimo tikslų dokumentu galima susipažinti čia

 

Pasiūlymus ir pastabas dėl planavimo tikslų galima siųsti elektroniniu paštu aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyr. specialistei Kristinai Kavaliauskaitei (kristina.kavaliauskaite@am.lt) iki balandžio 15 d.

 

 

Mickūnų ir Lavoriškių seniūnijų teritorijose apribojamas sunkiasvorio transporto eismas

Previous article

Mažinant degalų ekologinį pėdsaką įskaičiuojamas ir jų pačių transportavimas

Next article

You may also like