Greitos naujienos

Kandidatus Viktoro Bergo ir Juozo Virbicko premijoms galima siūlyti iki gegužės 1 d.

0

2021 03 31

Kandidatus šiemetinėms Aplinkos ministerijos Viktoro Bergo ir Juozo Virbicko premijoms galima siūlyti nuo balandžio 1 d. iki gegužės 1 dienos. Abi premijos, kaip numato jų nuostatai, teikiamos kas dveji metai – nelyginiais kalendoriniais metais. Kiekvienos premijos dydis – 3 tūkst. eurų.

Viktoro Bergo premija skiriama Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojams už reikšmingus darbus arba ilgametę rezultatyvią veiklą aplinkos formavimo ir apsaugos srityje. Kandidatus gali siūlyti ministerijos, jos politikos grupių ir savarankiškų skyrių, ministerijai pavaldžių institucijų ir jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų, valstybės įmonių ir organizacijų vadovai.

Pasiūlymus reikia pateikti ministerijos Strateginės komunikacijos skyriui elektroniniu paštu aiste.gadliauskaite@am.lt kartu su trumpa kandidato biografija ir veiklos arba nuopelnų, už kuriuos siūloma skirti premiją, aprašymu.

Ši premija buvo įsteigta 1995 metais. Viktoro Bergo, vieno svarbiausių aplinkos apsaugos sistemos Lietuvoje kūrėjų, vardu ji pavadinta 1997-aisiais.

Juozo Virbicko premija skiriama asmenims už nuopelnus žuvų išteklių apsaugos ir žvejybos kontrolės, žuvininkystės mokslo, visuomenės švietimo, tausaus žuvų išteklių naudojimo propagavimo srityse. Kandidatus gali siūlyti valstybės, savivaldos, mokslo ir studijų institucijos, visuomeninės ar kitos nevyriausybinės organizacijos.

Pasiūlymus reikia pateikti Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupei elektroniniu paštu giedrius.ladukas@am.lt kartu su trumpa kandidato biografija ir darbų, už kuriuos siūloma skirti premiją, aprašymu. Jeigu pasiūlymą teikia ne juridinis asmuo, reikėtų pridėti valstybės ar savivaldos institucijos, visuomeninės ar kitos nevyriausybinės organizacijos rekomendacinį raštą.

Ši premija buvo įsteigta 2013 m. vienam iškiliausių XX a. antros pusės Lietuvos ichtiologų prof. Juozui Virbickui atminti.

Ir Viktoro Bergo, ir Juozo Virbicko premijai pasiūlytieji kandii bus paskelbti Aplinkos ministerijos tinklalapyje.

Kandidatus įvertins aplinkos ministro sudarytos vertinimo komisijos. Vadovaudamasis jų rekomendacijomis, ministras spręs, kas labiausiai nusipelnė apdovanojimo. Ministro įsakymas bus viešai skelbiamas Teisės aktų registre.

Abi premijos tradiciškai bus įteiktos birželio 5-ąją, minint Pasaulinę aplinkos dieną.

Radiacinis fonas Lietuvoje: kas tai ir kaip matuojama

Previous article

Sparčiai augantis Vilnius kviečia Vyriausybę prisidėti kuriant naujas ugdymo įstaigas

Next article

You may also like